RENNES LE CHATEAU... TESTAMENT MARII MAGDALENY!

(1/18) > >>

Kiara:
 CZY? BOSKI TESTAMENT........    

Wiele budzi kontrowersji współczesne zrozumienie mesjanizmu, dawny przekaz informacji zawartych w malowidłach, rzeźbach i budowach. Spruję to przyblizyć według mojej wiedzy. Czy ktoś to zaakceptuje czy nie - to już jego wybór, ja opowiem dawną historię w aktualny sposób, na podstawie informacji nam pozostawionych przez przeszłość.

Arcadia to imię żeńskie,jak również mityczna nazwa krainy szczesliwosci , miłości , piękna i harmonii. Zatem szczęści tego nalezy poszukiwać przez kobietę , bo tylko z nią można je odnaleźć w pełni.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Arkadia







jaśniejsza wersja obrazu

Prace nad tym tematem rozpoczęłam na innym forum , pod tym adresem jest całokształt dyskusji;


Cytuj

"Arcadia"

"Arcadia wywodzi swoją nazwę od Arcas, syn Zeusa i Kallisto pięknej. Callisto nadano formę niedźwiedzia przez Zeusa, reprezentowanego w niebie Wielkiej Niedźwiedzicy, niedźwiedź Wielki. Gdy Arcas zmarł, Zeus uczynił go w konstelacji i postawił go obok jego matki. W Arcas mamy Ursa Minor, Little Bear. pierwsza gwiazda z siedmiu gwiazd Miś jest obecna North Pole Star, i nosi nazwę Arcas. Oznacza to klejnot koronę ` . "świata i jego niebios Ursa Minor był znany również jako Phoenice lub Ursa Fenicji Arcadians były znane jako` Race niedźwiedzia. ', byli również (w ich znaczeniu najstarszych) oryginalne Fenicjanie Ponadto gwiazdy. Ursa Minor były te głównie stosowane w całej nawigacji na lądzie jak i na morzu, aby skierować przebieg podróżnika. Zatem Arkadii lub Niedźwiedź Wyścig były znane jako przewodnicy lub pionierami ludzkości, prowadząc i oświetlając drogę jak rtęć lub Hermes . `Niedźwiedź" jest również znany jako `Arki 'czy` Boat' oraz Arcadians były `Ludzie Arki" lub `Race Arch '-` lud Przymierza ", jak Fenicjanie, byli reknowed. marynarzy i żeglarzy, a także nauczyciele i uzdrowiciele ".

(Arcadia, str.. 106-109)






Napis któremu przyglądają się pasterze to:

ET IN ARCADIA EGO

Istnieje dwojaki tłumaczenie znaczenia tych slow przez dwu historyków,
1. to Erwin Panofsky
2. to Lawrens Steffel
Obydwaj nie biorą pod uwagę szyfru, tłumacza tekst;

I JA W ARKADII.
I JA ŚMIERĆ ISTNIEJE NAWET W ARKADII.

Pogląd ze w tekście nie ma żadnego szyfru podziela również francuski antropolog C.Levi-Strauus.
W czym jest wiec zapisany przekaz,obraz był namalowany przez malarza
profesjonalnego na zamówienie, dlatego znajdują się w nim wszystkie niezbędne elementy służące za przekaz. informacje w nim zawarta czyta się na trzech poziomach.
Pierwsze dwa są stosunkowo łatwe, trudniejszy jest trzeci, każdy inspiruje po kolei do odkodowania następnego Nie jest to bardzo trudne jednak trzeba posiadać pewien rodzaj wiedzy.
1. poziom wizualna informacja odczytywana zwyczajowo przez aktualna świadomość ludzi. Zwykły ogląd obrazu. Ja obecnie zajmę się drugim poziomem przybliżę znaczenie symboliczne tego co jest namalowane.


Trzeba wziąć pod uwagę ze istnieje prawa i lewa strona, jako formy znaczeniowe, czyli postacie po prawej i po lewej reprezentują dwie opcje, dwa rody, dwa aspekty informacji.Przekazują to odmienni wyglądem pasterze; 1, czarny,2. bladym
1. czarny , przy którym stoi mężczyzna reprezentuje władzę męską,ze wszystkimi jej przejawami,czyli zdobywanie walka.
dlaczego walka i przemocą? to to co wskazuje to litera R, pierwsza litera
w słowie królowa po francusku (La Renne) , chodzi o zdobycie królowej ,która to rozwinie linie królewskiego rodu stając się żoną jednego z nich.
Cień reki bardzo wyraźnie i znacząco namalowany , układa się w rękę trzymającą miecz, dochodzenie do władzy poprzez walkę i przemoc.
Jednak nie jest to oficjalny sposób, dzieje się to podstępnie, drugoplanowo , w cieniu oficjalnych zdarzeń. Cel jest jasno oficjalnie wskazany palcem to R. Pasterz ten reprezentuje w tym układzie lewa stronę.

2. Pasterz po prawej stronie blondyn w towarzystwie kobiety , reprezentuje
harmonijny związek kobiety i mężczyzny oparty na uczuciach. Ona położeniem reki na jego ramieniu akceptuje jego zamiary , a on zanim wskaże jasno cel patrzy na nią jakby oczekując jej akceptacji. Ja widzę płynące uczucie od obydwojga do każdego z nich. Nie ma tam zdobywania władzy podstępem, jest linia rodowa oparta na miłości i akceptacji decyzji każdego z partnerów. jest wiedza ze do przetrwania linii rodowej królewskiej potrzebna jest KOBIETA, BO TYLKO ONA POPRZEZ SWOJE DNA KONTYNUUJE LINIE RODOWA. ONA NIE MĘŻCZYZNA WYZNACZA I ZAMYKA ROD. DZIEJE SIĘ TO POPRZEZ PIERWSZA RODOWA CÓRKĘ.

Dlatego obydwa tłumaczenie napisu maja sens.
I JA W ARKADII. mówi ze w Arcadia jest również Pasterz Blondyn i Brunet,ale nie tylko MUSI TAM BYĆ KOBIETA, JEJ OBECNOŚĆ JEST NIEZBĘDNA.

Drugie zdanie, I JA ŚMIERĆ ISTNIEJE NAWET W ARKADII.
Jeżeli nie będzie spadkobierstwa  genetycznego , rodowego, nie urodzą się następne dzieci kres życia Pasterzy nastąpi. Zycie kontynuują narodziny, nie tylko w sensie dosłownym , ale to juz trzeci poziom tłumaczenia.
Jedno jest pewne ARCADIA , tylko wówczas jest ARCADIA kiedy panuje tam miłość, jednak żeby była pełnia miłości MUSI BYĆ KOBIETA, musi zaistnieć harmonia miedzy aspektami.
Kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara


Podczas badań tego tematu natknąłem się na ciekawe odczytanie napisu ET IN ARCADIA EGO (I W Arkadii Ja), odczytano to jako anagram i powstało następujące znaczenie - I TEGO ARCANA DEI (Ja Strzegę Skarbu Bożego), myślę, że wiele to wyjaśnia podczas analizy całości. (dop. Arcykapłan)

Kiara:
 Dwa Boskie Rody.

Od zawsze istnialy dwa rody, dwie Boskie linnie rodowe, ktore reprezetowaly dwie odmienne linnie wiedzy. W trakcie czasow byly one pokazywane przez rozne symbole, obydwie jednakowo wazne i niezbedne w caloksztalcie ewolucji. Rywalizowaly ze soba , a raczej jedna z nich starala sie zdominowac druga. Zadna z nich nie powinna zaginac , dostawaly wiec w decydujacych momentach dziejowych jednakowa szanse na przetrwanie, jednoczyla je ze soba zawsze milosc i madrosc ktora reprezetowala kobieta. Opowiem pozniej jak przebiegaly losy tych dwu linni rodowych w dziejach Ziemi.
Teraz powiem jakie symbole sa zwiazane z przekazem dwu pasterzy z Arcadii i jak sa one przedstawione symbolicznie w Rennes le Chateau.
Otoz pasterz po lewej stronie obrazu reprezetuje linnie rodowa brata Jezusa , Jakuba,linie owocu granatu , lub wspolczesnie nazywana rowniez linnia niebieskich jablek.
Pasterz po prawej stronie reprezetuje linnieJezusa , linnie winnego grona lub linnie grala.
Tak naprawde obydwaj pozostawili na ziemi potomkinie swoich rodow. Obydwaj mieli rodowe dynastyczne corki, obydwie linnie zyja na ziemi. Chociaz niosa w sobie to samo DNA matki, to inne DNA ojcow.
Na czym zatem polega roznica w linni rodowej i dlaczego powstala ta walka o spadobierstwo rodowe,dlaczego jeden mezczyzna mogl stworzyc pelen przekaz genetyczny a drugi jeszcze nie?
O tym opowiem rozwazajac namalowany przekaz symboliczny na obrazie.
kiara

Caloksztalt pracy wraz z dyskusja znajduje sie pod tym adresem;
http://www.cheops.fora.pl/forum-przeniesione-cheops-darmowefora-pl-hydepark,7/czy-boski-testamet,1206.html
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara

Kiara:
 Arcadia.    

Wrocmy ponownie do tytulu obrazu , ARCADIA.
Arcadia srodkowa czesc Greckiego Peloponezu ,kraina szczesliwosci ,jako miejsce, Arcadia byla swiatynia , Greckiej Bogini (Artemida)- Diany (Rzymska).
Ideologia Arcadyjska ma powiazania mysla filozoficzna Epikura, znali oni cierpienie i bol , ale rozkosz zawsze odnosila zwyciestwo nad nimi.
Filozofia Epikura w znaczeniu Arcadii uznaje dazenie do zycia bez trosk, pelnego milosci i szczesliwosci.
Takie zycie zapewnia nam na Ziemi milosc, miloscia polaczeni mezczyzna i kobieta. Wowczas to milosc odplaca sie najcenniejszym darem NOWYM ZYCIEM , DZIECKIEM . Widac to u kobiety ,ktora towarzyszy pasterzowi po prawej stronie. Kobieta jest w ciazy, spodziewa sie dziecka. Zalozenia filozofii epikurjanskiej w tym wypadku spelnily sie, rozkosz i szczescie towarzysza Pasterzowi ktory wybral milosc z kobieta a nie podstepna walke o wladze "R"(Krol).

1 napis; JA W ARCADII. moim zdaniem odnosi sie to tego co jest w Arcadii czyli JA- MILOSC w Arcadii
2.napis; I JA SMIERC ISTNIEJE NAWET W ARCADII. moim zdaniem odnosi sie do drugiego Pasterza czyli, zycia podstepnego nacechowanego walka o wladze, bez kobiety u jego boku , bez kontynuacji rodu , czeka go smierc, zycie oparte na podstepnej walce, bez milosci nawet w Arcadii konczy sie smiercia .

W rzeczywistosci przetrwa tylko ta limnia rodowa ktora posiada pelne DNA, nawet podstepnie zdobyta kobieta, i w ten sposob pozostawieni spadkobiercy ,nie zapewnia jej przetrwania bo linnia ta nie opiera sie na milosci (pelnej informacji genetycznej zapisanej we krwi), taki zapis nie moze sie uaktywnic bez najwiekszego bezinteresownego uczucia partnerskiego.
Jakiekolwiek intecjonalne zawierania zwiazkow malzenskich oraz rodzenie z nich dzieci nie daje mozliwosci pelnego przekazu DNA.
Dlatego obydwa napisy sa dwoma tlumaczeniami prawdziwymi , MILOC JEST W ARCADII, ALE ROWNIEZ SMIERC ISTNIEJE W ARCADII.
Kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara

Kiara:
Pasterze Arcadyjscy ,cdn....

Osoba zamawiajaca ten obraz posiadala bardzo rozegla wiedze, wiedze tajemna, wiedziala ze przekaz bedzie wzupelnosci czytelny tylko dla tych ktorzy do owej wiedzy dojda. W prostych malarskich ujeciach jest praktycznie wszystko.
Po lewej stronie pasterz o czarnych wlosach ubrany w niebieska szate dazacy do wladzy (wiedzy ) podstepnie.Reprezetuje aspekt meski, (lewej polkuli mozgu), wladza przez walke , jest on w towarzystwie drugiego mezczyzny .
Po prawej stronie Pasterz o jasnych wlosach ubrany w czerwona szate dla ktorego owa wladza ( wiedza) laczy sie z miloscia do kobiety ktora mu towazyszy (reprezetuje prawa polkule mozgu) harmonia aspektow to wiedza. Ona juz oczekuje dziecka , a mezczyzna juz ma wieniec laurowy na glowie. Kolor szat kobiety to niebiesko czerwony, czyli to co jest dwoma aspektami wiedzy przynaleznej dwum nurtom zawiera sie w kobiecie. Ona jest prawdziwym ziarnem zycia, przez nia zycie jest rozsiewane na ziemi.
Mezczyzna ktory wybral zwiazek z kobieta stoi wyzej niz ten ktory jest sam. Ma to dwojakie znaczenie , poniewaz bedzie wzrastal poprzez przezywanie uczuc , jego rozwoj osobisty pojdzie w gore, ale rowniez zachowa swoja linnie rodowa , jego rod bedzie istnial poprzez nastepne pokolenia.dla niego w Arcadii smierci nie bedzie.
Gdy zrozumie to mezczyzna po prawej stronie , to co jest rozdzielone zostanie polaczone pelnia wiedzy , ktora w swym lustrzanym odbiciu (cieniu) nie widzi ciemnosci i zla.
Pelnia tworzenia to dwie czakry ;1. czakra podstawy czerwona, 2. czakra gardla niebieska. Kobieta ma mozliwosc zrealizowac to duchowo uczuciowe tworzenie (nowe zycie) z udzialem mezczyzny (dziecko), mezczyzna takiej mozliwosci nie posiada, dlatego niezaleznie jaka opcje wiedzy reprezetuje czy prawej czy lewej strony ,do pelni zrealizowania przekazu wlasnej wiedzy (linni rodowej DNA) niezbedna jest kobieta.
Jezeli jej nie ma w I ARCADII JEST SMIERC.


Jak poznamy zalozenia wstepne przekazu latwiej bedzie zrozumiec ciag dalszy historii ukazanej w kosciele i plenerze Rennes le Chateau.

Zeby zycie moglo trwac dalej musialy na ziemi byc dwie linnie rodowe, obydwie wazne i piekne, obydwie niezbedne, polaczone miloscia kobiety.
Kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara

Kiara:
 Szata mezczyzny.    

Szata mezczyzny z tylu po lewj stronie rowniez powinna byc czerwona,chociaz kolor reprodukcji jest malo czytelny, ja tak uwazam.
Dlaczego? Ten obraz przekazuje dzieje ludzkosci od mometu ododzielenia pokol mozgowych na atlantydzie (jest to perfekcyjny przekaz), mezczyzna po prawej i po lewej stronie sa sobie ROWNI SA PRZEDSTAWICIELAMI DWOCH KIERUNKOW WIEDZY.
1. Po lewj stronie obrazu ( lewa polkula)MEZCZYZNA JEST PRZEDSTAWICIELEM WIEDZY GLOWY (JEST KORONOWANY WIENCEM Z LISCI LAUROWYCH, CZYLI NAJWYZSZY POZIOM WIEDZY ,KROLEWSKI) , linnia rodowa jednakowoz wazna.
2.Po prawej stronie obrazu (prawa polkula)MEZCZYZNA JEST PRZEDSTAWICIELEM WIEDZY SERCA (JEST ROWNIEZ KORONOWANY WIENCEM Z LISCI LAUROWYCH , CZYLI NAJWYZSZY POZIOM WIEDZY KROLEWSKIEJ) ta linia rodowa jest tak samo wazna.
Obydwie linnie rodowe musialy istniec i zyc na Ziemi,pelnia wiedzy wpisywala sie przez dwa rowne sobie nurty.
Jednak rozwoj mogl zaistniec wylaczie przez polaczenie tych nurtow wiedzy w jednym wspolnym punkcie do ktorego dazyli obydwaj. Jednakze jak bardzo odmiennymi drogami.
Kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wkp improwicze wataha-dahabiga-indaha ik draco