Pokaż wiadomości
Strony: 1 ... 85 86 [87] 88 89 ... 129
1291  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: SFINKS I JEGO SEKRETY. : Czerwiec 14, 2010, 15:59:01
Janusz.

Kiaro twoje doświadczenia jako kobiety są napewno inne niż moje jako mężczyzny.
To jest napewno nie podważalne,ale ja też byłem już kiedyś kobietą,tak jak i ty byłaś
meżczyzną.Reinkarnacja daje te możliwości wszystkim, którzy uczą się w tej szkole
zwanej planetą Ziemia.Człowiek posiadając inteligencję ma świadomość cierpienia.Cierpi
rodząc się,cierpi umierając,cierpi starzejąc się i cierpi chorując i powinien dociekać,
jak może uniknąć cierpienia.Na tym polega praca nad sobą w różnych, kobiecych i mę -
skich wcieleniach.Doświadczenia bycia w tych ciałach są zdobywaniem wiedzy przez
nasze bezpłciowe indywidualne ''Ja'' w materii.To jest właśnie zdobywanie energii wewnę
trznej potrzebnej do zrozumienia,oświecenia,wyzwolenia.Każda istota osiąga ją samodzie-
lnie i scala w sobie.Takim symbolem, który to wyraża jest podobno egipski krzyż Ankh,oznaczający Życie Wieczne.Lewe ''- " ramię to energia żeńska,prawe''+'' to męska
pętelka to świadome JA, natomiast długie ramię to monada/zebrane doświadczenia w różnych męskich czy żeńskich ciałach/.
Podobnie Jezus siedzący na tronie otoczony jest tzw'' rybim pecherzem''oznaczającym
centrum przecięcia obręczy dwóch kół.Jest to symbol ukazujący człowieka który jednoczy
w sobie oba światy żeński i męski z wszystkimi doświadczeniami tych istnień.
Nabardziej wymownym symbolem jest krucyfiks z ukrzyżowanym Jezusem.
1292  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: SFINKS I JEGO SEKRETY. : Czerwiec 14, 2010, 15:58:05
Tak to prawda zostanie uruchomione swietliste cialo Czlowieka  zwane Mer-Ka-Ba i to ono w rzeczywistosci "uratuje" kazdego w momecie przejscia. Czyli kazdy zrobi to sam.ale zeby mogl to zrobic musi miec odpowiedni poziom energii wewnetrznej.I o ta energie naszym "zbawcom" tak naprawde chodzi o niedopuszczenie zebysmy mogli ja osiagnac. Zwodza wiec nas w roznych kierunkach, zaciemniajac wiedze ze WSZYSTKO JEST W NAS , W NASZYM WNETRZU I MY SAMI MAMY MOC ZMIAN A RACZEJ PRZEMIANY.
Symbol Jezusa na tronie , dotyczy jego, tego co On juz dokonal.On jako Czlowiek wpisal nam ta mozliwosc w pola morfogenetyczne jako wzorzec do powtorzenia. Byl dla nas prekursorem ( o tym pisalam juz wielokrotnie). Ale to przeszlosc, dotyczaca wiedzy i harmonni jednego aspektu, to tylko 50% prawdziwej wiedzy.Jest rowniez dalszy ciag polaczenie tych dwoch czesci powiedzmy tych dwoch 50% podarowanych kobiecie i mezczyznie, zcalenie tej wiedzy w JEDNIE.
I tego symbolu jeszcze nikt ( jako spelnionego) nie pokazuje , bo on jeszcze nie zaistnial, to sie dopiero spelni.Bedzie to nowy wpis w polamorfogenetyczne, nowa wiedza dla ludzkosci przekazana nam przez Stworce.
Jakos nie potrafisz sie pogodzic ze wzorzec mezczyzny nie niesie pelni wiedzy, jest wydzielony z kobiety i bezpowrotnie zamkniety na etapie swojej osobowosci. Natomiast kobieta niesie w sobie wiedze obydwu wzorcow, ale poznac ( fizycznie , doswiadczalnie) moze tylko zenski , bo a cechy zenskie i przez nie odbiera wszystkie bodzce.Zatem zeby zeby zcalic pelnie wiedzy ( na planie fizycznym) musi dojsc do olaczenia dwoch aspektow ( meskiego i zenskiego fizycznie).Ale kazdy z nich musi w sobie posiadac harmonie  ( zawartej w nim strony zenskiej i meskiej) co daje  pelna wiedze swojego aspektu.
Wowczas dopiero jak sa dwie taie osoby na ziemi dokona sie akt wpisu tej wiedzy w pola morfogenetyczne. Zaistnieje przekaz calej wiedzy Stworcy dla ludzkosci. My obecnie czekamy na ten momet i na tych ludzi.Tak wlasnie wyglada przejscie w 4 wymiar, zaistnienie tego aktu ( przekazu wiedzy nowej) jest mometem decydujacym.
Kiara
1293  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: SFINKS I JEGO SEKRETY. : Czerwiec 14, 2010, 15:57:22
Janusz , co na to Wedy?

Z literatury wedyjskiej dowiadujemy się,że ten świat materialny jest manifestacją
zaledwie jednej czwartej całego boskiego istnienia.Trzy czwarte stworzenia Boga
stanowi świat antymaterialny/duchowy/.Na planetach materialnch życie podlega
czterom zasadą;narodzin,śmierci,starości i chorób.Nawet na planetach półbogów,
mimo bardzo długiego życia istnieje śmierć.Na planetach antymaterialnych/duchowych/
nie obowiązują materialne zasady tutaj panuje życie wieczne.
Ponieważ Ziemia zbliża się w rejony oddziaływania antymaterii, ulegnie wraz z ludzmi
wielkiej przemianie energetycznej.Ciało czlowieka zostanie otoczone świetlistą ochroną
boską określaną terminem ''Merkaba''.Słowo to pojawia się w wielu zapisach w tym w Biblii
i w pismach Kabalistycznych,a oznacza ono wehikuł,rydwan z boskiego światła dostrajający do wyższych poziomów,uruchamiający proces wewnętrznego uzdrawiania i
odmładzenia ciała fizycznego, emocjonalnego i duchowego.
 ''Merkaba'' symbolicznie przedstawiana jest jako tron na którym siedzi Jezus otoczony
czterema istotami; Lwem,Orłem,Wołem i Człowiekiem znanym nam już, SFINKSEM.
Symbol ten oznacza wyrwanie się z ograniczeń materii i wejście do świata nowych nie-
ograniczonch możliwości.Jako kosmiczny zegar wskazuje dokładny czas tego wydarzenia,
nadchodzącą ERĘ WODNIKA.
1294  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: SFINKS I JEGO SEKRETY. : Czerwiec 14, 2010, 15:56:04
Cytat: janusz  Listopad 03, 2008, 10:59:28
Aspekt męski to nie tylko chęć władzy i dominacji,ale przede wszystkim
chęć wolności i niezależności. Mrugnięcie
Wtedy człowiek może rozwijać się duchowo. Duży uśmiech
W raju było pięknie i spokojnie do pewnego momentu.........?
aż pojawiła się ........ ona..... i nas wyrzucono Buzia na kłódkę
***********

janusz czy ty naprwde wierzysz w to co piszesz?

Raj? To mityczne miejsce pelnej harmonii miedzy energia a materia, to absolutna wiedza.
Graficzny obraz bajkowego raju z Ewa i wezem jest pokazaniem drogi ludzkiego rozwoju czlowieka ( czyli duszy zanurzonej w materii.To przepiekny symbol przekazu wiedzy , nie zas poroznienia ze soba kobiety i mezczyzny.
Otorz zawsze pierwowzorem  do kolejnych narodzin czlowieka jest kobieta pramatka , nigdy zas mezczyzna ( dzieci nie rodza sie z mezczyzny o tym chyba wiedza wszyscy, nie ma prawzorca ojca ( chociaz tak mowimy ) jest pramatka.)
Drzewo jest symbolem calego cyklu rozwoju duszy, przychodzacej w kolejnych wcieleniach na ziemie, rodzacej sie czlowiekiem poprzez kobiete.Waz to symbol wiedzy , ktory symbolizuje praweza zdeponowanego w czaksze podstawy u czlowieka, uspionego. Ale budzacego sie i unoszacego ku gorze gdy nastepuje rozwoj duchowy, wiedza go budzi i unosci w coraz wyzsze rejony poznawania az nastapi momet calkowitego oswiecenia.
Jablko, to owoc drzewa poznania , symbol owocu wiedzy.jablko jest rowniez symbolem Wenus , czyli calej wiedzy zdeponowanej w praaspekcie zenskim wzorcu i dla czlowieka kobiety  i czlowieka mezczyzny.
Zobacz rozkrojone w poprzek jablko tam jest w koszyczku nasiennym , ulozeniu pestek GWIAZDA WENUS ( w sw. Gepmetrii Leszek to wkleil jest do obejrzenia). A wiec jablko owoc jest symbolem pelnego cyklu wiedzy, ale rowniez cyklicznosci jej wracajacej przez kolejne "narodziny"calego drzewa , ktore po raz kolejny moze owocowac. To juz rozsianie ziarna zycia w kosmosie.
jednak bez mezczyzny ten cykl nie zaistnieje ( oczywiscie w swiecie materialnym), dlatego potrzebne sa obydwa aspekty i kobieta i mezczyzna, ktorych laczy milosc , bo tylko ona tak naprawde jest dla nas droga wiedzy. Gdy jest milosc bezwarunkowa jest rowniez pelna wolnosc, nikt nikogo nie zniewala w imie milosci. MILOSC TO WOLNOSC.
Raj moze istniec tylko w stagnacji , tam gdzie jest poznawanie , jest ruch , tam jest nauka, zmiennosc, wznoszenie sie, i doskonalenie. Dla mnie Raj to symbol wiedzy absolutnej, takie ogrody wiedzy, w ktorych nie ma wlnej woli. Jest program od , do w ktorym dusze istnieja wedlug woli jednej nadrzednej istoty, bez wlasnej osobowosci.
Gdy zostala im dana wolna wola, zauwazyly swoja osobowosc, zaczely poznawac wedlog wlasnej woli. Rozpoczal sie rozwoj indywidualny, ktory trwa do dzisiaj. Obecnie jestesmy blisko mometu przekroczenia nastepnego progu rozwojowego. Nie nalezy sie bac weza, on jest symbolem wiedzy, do ktorej tak zawziecie dazymy.
A ze istnieja istoty ktore ograniczaja nam dostep do wiedzy, strasza nas wezem, zmieniajac znaczenie tego archetypu.
To jest prastara wiedza na temat symboliki prarodzicow.Ale uwaga! NIE NALEZY JEJ MYLIC Z ADAMEM I EWA < KTORA POWSTALA Z JEGO ZEBRA!
TO JUZ INNA BAJKA ,KTOREJ TWORCA JEST EN-KI , I TO ON ZMIENIL PIERWOTNA WERSJE PRAWDZIWEJ OPOWIESCI.

Atlantyda, bo to tam nalezy doszukiwac sie korzeni tego eksperymetu genetycznego. Moze imiona w tym momecie nie sa najistotniejsze, wazne ze jest to On , ta Energia , ktora znamy jako En-ki.
Byl pelnia z dwoma aspektami harmonijnymi meskim i zenskim, Energia o wielkiej mocy , jednym z dwoch "synow Stworcy". Ale jest Energia , ktora (powiedzmy)przejawia sie przez aspekt ujemny , czyli - minusowy. Za wszelka cene chcial wladzy ( zreszta do dzisiaj mu to nie przeszlo), chcial nasladowac stworce, chcial byc mu rowny.
Rozdzielil wiec swoja pierwotna energie na aspekt meski i zenski.Z tych rozdzielonych aspektow powstaly dwa pierwowzory nowej lini genetycznej, ale niestety nie pelne.Poniewaz On sam jako aspekt meski nie niosl w sobie wiedzy calkowitej , ktora niesie wyllacznie zenski. A tym zenskim byla jego siostra znamy ja rowniez pod imieniem Innana ( chociaz to nie jest imie z tamtych czasow). Stworzyl wiec linie genetyczna nowa , ale o niepelnym potecjale energetycznym  a tym samym o niepelnej wiedzy. Linie z ograniczonym DNA, ktora tak naprawde nie miala wielkich szans na rozwoj, mogla istniec do pewnego okresu , jednak z czasem gdy energia z przekazanego DNA slabla, zaczelo sie pojawiac coraz wiecej chorob genetycznych.Nie niesie ona w sobie mozliwosci calkowitego rozwoju duchowego , bo jak (powiedzmy samochod nizszej klasy)nie ma mozliwosci doswiadczania wszystkich doznan uczuciowo duchowych jak pelna linia pierwotna. Blokuje wiec rozwoj ludzkosci przez swoje tylko dwie helisy.
Czyli 50% mozliwosci energetycznych-genetycznych , ktore mial EN-ki , podzielil jeszcze na pol, wyszlo iz kazdy z aspektow w jego lini DNA mial tylko 25% realnych mozliwosci rozwojowych. Mysle ze zrozumieliscie dlaczego przez tyle tysiecy lat krecimy sie w kolko? Nie jest to wina kobiety, jest to wina egoizmu i rzadzy wladzy naszego "ADAMA" En-ki.
A co z prawdziwa linia DNA z  dwoch pelnych aspektow? Ona rowniez byla rownoczesnie na ziemi, chociaz przez wieki starano sie ja zniszczyc.
I tu moze czas na odkrycie naszej linni slowianskiej , ktora "spokojnie" rozwijala sie na uboczu wielkiej historii, dajac szanse rozwoju i ewolucji tym wszystkim , ktorzy juz przeszli przez wszystkie mozliwosci tej zablokowanej.
Jednak nikt nie mial emblematu to ta linia to ta , prosze ich nie laczyc, one przez te tysiaclecia sie laczyly, raz obnizaly swoj potecjal , raz podnosily, dajac szanse ludzkiemu rozwojowi.
Az nadszedl kolejny momet szansy w naszej historii, to narodziny Jezusa, czyli corka jego i pierowzoru aspektu zenskiego M.M. to linia DNA najbardziej czysta , ktora przygotowala dla nas przejscie w 4 wymiar. Zrobiono wszystko zeby do tego nie dopuscic, i jeszcze nasz drogi En-ki sie stara jak moze. Jednak plan Boski , to plan Boski, pomimo tych wszystkich kretactw i oszustw zaistnieje. Corka Jezusa  i M.M.przezyla, stala sie kolejna prekursorka czystego i pelnego DNA
Wiedza czystego aspektu zenskiego ponownie zostala wpisana w ludzki rod, waz spelnil swoja role, a jablko ( "jego wiedza") zaowocuje nowym drzewem.
1295  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: SFINKS I JEGO SEKRETY. : Czerwiec 14, 2010, 15:53:24
Wenus jest  symbolem  wiedzy na dana skale, a wiedza  to wiedza. Nie mowie o zadnej dominacji , bo bylo by to powtorka tego co juz bylo. Mowie o pelnej harmonii miedzy aspektami, o wiedzy nowej.O przekazanej wiedzy MILOSCI ( pelnej wiedzy nie zas tylko jej wycinka)obydwu polaczonym miloscia aspektom. Za bardzo wszedles w religijny przekaz ( wiedza jest ponad religijna).Powrot Jezusa? On ( moim zdaniem od dawna jest na ziemi), nie ujawnia sie bo nie nadzedl jeszcze wlasciwy momet, ale jest.Owszem obnizenie wibracji zeby mogl zyc na ziemi troche zabralo mu czasu, ale bylo mozliwe. Mesjasz to nie jedna osoba ( to nie tylko mezczyzna), taka informacja jest nieprawdziwa, karmieni nia jestesmy dla niewiedzy. Ale sa grupy znajace prawde i doskonale wiedzace iz Mesjasz to PARA, MEZCZYZNA I KOBIETA, inaczej nie bylo by BOSKIEJ PELNI.
Tam gdzie jest MILOSC nie ma dominacji.
1296  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: SFINKS I JEGO SEKRETY. : Czerwiec 14, 2010, 15:52:50
Janusz.

Wejście do świata nieśmiertelnych ma nastąpić według symboliki Sfinksa w nadcho-
dzącej erze Wodnika,wówczas wróci Mesjasz.To szczególny czas.
Do następnej klasy nie wszyscy przejdą.Pomimo dużego czasu nauki /reinkarnacje/
nie każdy zrozumiał czym jest cierpienie i co je powoduje /między innymi dominacja/,
dlatego będzie uczył się dalej w materii, aby poznać na własnej skórze to doświadczenie
i wreszcie je pojął.
Nie może być harmonii,kiedy starą dominację ma zastąpić nowa /lepsza?/,nawet
jeśli pochodzić będzie z ''Wenus''.
1297  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: SFINKS I JEGO SEKRETY. : Czerwiec 14, 2010, 15:51:58
No, no, no nie tak szybko moi mili. Przejscie ziemi i ludzi w 4 wymiar to jeszcze cykl narodzin i smierci, droga do doskonalosci dopiero sie otworzy.
Owszem rola Jezusa byla przeogromna, on swoja transformacja ( nie smiercia) ciala fizycznego w cialo subatomowe ( zlote cialo) otworzyl nam droge ( dokonal wpisu w polu morfogenetycznym i my mozemy teraz  z tej wiedzy  skorzystac.
Tak mozemy dokonac tego co zrobil Jezus , Ale zeby sie to moglo wydarzyc musimy osiagnac potecjal energetyczny taki , jak on osiagnol dokonujac swojej przemiany.
On wykorzystal cierpienie ( ale nie to o ktorym popularnie sie mowi "przybicie do krzyza"), cierpienie duchowe ma o wiele wieksza moc niz fizyczne. To ono przemienia nasze cialo astralne , uwalniajac je z wiezow 3 wymiaru.
Zycie na ziemi w swiecie fizycznym to w dalszym ciagu kobieta i mezczyzna, caly czas dwa aspekty boskiego przejawu przez polaczenie sie miloscia  dozace do pelni wiedzy.
Tak , teraz nastepny etap tego co zrobil Jezus, teraz nastapi wpis ( w pola morfrogenetyczne)nowej wiedzy, miloscia bezwarunkowa  polaczonych wiedza obydwu aspektow.I wlasnie od mometu tego wpisu wejdziemy w czwarty wymiar, on go nam otworzy.
Jest to dokladnie to samo jak wpisanie nowego programu w nauce, ktos to musi zrobic , musi byc prekursorem by inni mogli sie wedlog niego uczyc.Do nastepnego etapu bedziemy mieli okolo 700 lat. Tyle czasu zabierze ludzkosci nauka wiedzy nowej.
Sfinks to przekaz informacji , ktora nie ginie z przechodzeniem w nowy wymiar, nie ulega dematerializacji jak wiele innych rzeczy.
Musisz wziac pod uwage iz ten czas to czas harmonii miedzy aspektami, czas  milosci i czas nowej wiedzy, ktorej jeszcze nie ma na tej ziemi.Nie bedzie juz dominacji aspektu meskiego. Mezczyzni w dalszym ciagu mysla starymi kryteriami. Wiedza o kobiecie i jej prawdziwej roli w zyciu  zostala ukryta. Teraz wraca, bez niej cala ta transformacja nie byla by mozliwa.
Natomiast materia, cialo fizyczne ma okreslony czas doskonalosci, po tym czasie nastepuje niszczenie, potrzebne jest kolejne wcielenie i ono bedzie. Roznica polegac bedzie na tym iz bedziemy mogli miec wolny dostep do swojej wstecznej pamieci ,oraz calej wiedze o poprzednich  wcieleniach. Wiec tak naprawde smierci nie bedzie bo dusza nie umiera, a nasza swiadomosc, nadswiadomosc i podswiadomosc zostanie   zcalona. Urodzi sie nastepne cialo fizyczne z ktorego  bedziemy korzystali w nastepnej lekcji zycia, jednak juz z pelnia wiedzy o sobie. Smierc jako taka dla nas nie bedzie istniala, zastapi ja wiedza.
Ludzi czeka jeszcze dluga roga do uzyskania poziomu swoich nauczycieli, ale stanie sie, ten momet tez nadejdzie.
Kiara Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech
1298  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: SFINKS I JEGO SEKRETY. : Czerwiec 14, 2010, 15:51:00
Janusz na innym forum.

''Życie jest jak gra w szachy - po skończonej partii królowe i zwykłe pionki
składane są do tego samego pudełka.''
                                                   Miguel Cervantes   
 
Symbolika sfinksa związana jest z nastaniem nowej Ziemi i nowej egzystencji.
Jezus otoczony symbolami 4 ewangelistów /sfinks/ głosił dobrą nowinę o tym,
że ''śmierci już odtąd nie będzie,ani żałoby,ni krzyku,ni trudu''.
Na pytanie Sadyceuszy,czym będziemy po zmarwychwstaniu Jezus odpowiedział;
synowie/dzieci/ tego świata żenią się i za mąż wychodzą,lecz ci,którzy zostaną
uznani za godnych dostąpienia przyszłego świata i zmartwychwstania,ani się nie
żenią ani za mąż nie wychodzą,gdyż już nie mogą umrzeć,są bowiem równi aniołom,
a jako uczestnicy zmartwychwstania są synami Bożymi /Łukasz 20 - 34/

W symbolice Sfinksa chodzi więc o przebudzenie i wyzwolenie ludzkiej świadomości
ze sfery śmierci i przygotowanie jej do wieczności.Doświadczenia w żeńskich i
męskich materialnych ciałach kończą się,nasze JA /Świadomość/będzie poznawać
i doznawać bez konieczności umierania i ponownych narodzin.
1299  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: SFINKS I JEGO SEKRETY. : Czerwiec 14, 2010, 15:49:49
Sfinks,jakie to zwierze, co reprezetuje i jaki przekaz ta rzeba nam pozostawila ( bo ze tak jest nie ulega watpliwosci), otoz;
1. Zwierze, kot, on reprezetuje absolutnie aspekt zenski oraz wiedze tajemna kobiet.Kot towarzyszyl kobiecie ( w przekazach wiedzmie( czyli kobiecie wiedzacej),w starych podaniach , bajkach i na obrazkach. Kota mozna rowniez zobaczyc na glowie rytualnego nakrycia glowy Bogini z dwoma wezami z Krety.
2.Pozostale akcety czterech zwierzat , to symbolika 4 zywiolow , ktore od dawna sa stosowane( ale rowniez jest to symbolika 4 rodow ludzkich na ziemi , ktorych charakterystyka pierwotna jest jeden z zywilow).
3.Twarz czlowieka ( pierwotnie twarz kobiety,zmieniona przez Faraona Cheopsa na meska).Czyli droga powrotu (bo jestesmy obecnie w najnizszych przestrzeniach naszych ludzkich mozliwosci) , prowadzi przez kobiete. Ona i tylko ona (ta jedna jedyna ktora jest straznikiem nie zmienionego DNA), moze poprowadzic ludzkosc do domu miedzygwiezdnego.
4.Skrzydlata kola nad glowa. Tu jest podwojna symbolika;
A. Droga wznoszenia sie ku sloncu ( ku wiedzy) , ku jego jasnosci i wiekszej wibracji a zarazem wiedzy przekazywanej przez swiatlo ( czyli kierunkiem naszego rozwoju jest podnoszenie wibracji, poprzez zycie fizyczne  na coraz wyzszym poziomie wiedzy).
B.Szyszynka,ona , dostep do jej wiedzy rowniez mamy zablokowany. Obrazem graficznym szyszynki jest zlota kola ze skrzydlami, uruchomienie wiedzy szyszynki to rowniez odblokowanie zamknietych  helis w DNA. Dopoki dostep do wiedzy szyszynki jest zamkniety , dopoty z krwia w calym obiegu nie poplynie wiedza, nie zostana odblokowane nasz ludzkie mozliwosci.Bo mamy zablokowany przeplyw swiatla.
5. Kto moze to zrobic? Otoz tylko i wylacznie kobieta, wlasnie ta , ktora niesie w sobie nie skazony pirwowzor genetyczny( czyli ten caly czas poszukiwany przez Samuela klucz).Tylko kobieta posiada pierwowzor DNA, mezczyzna ( kazdy jeden) niesie w sobie DNA niepelne, dlatego nie istnieje cos takiego jak linia meska( to zwykle klamstwo), kobieta przekazuje linie rodowa ( czyli pelnie wiedzy), mezczyzna jest tylko i wylacznie "przekaznikiem" mocy. On reprezetuje moc i analityczne myslenie. Symbolem aspektu  meskiego jest pies. Pies ktory wlada ziemia przez caly okres naszej epoki zelaza, epoki ciemnosci , epoki  aspektu meskiego.

Odczytanie symboliki Sfinksa nie jest trudne, to bardzo prosty przekaz, mozna go czytac wieloaspektowo ( posiadajac choc troche wiedzy, o symbolach, przeszlosci i przyszlosci).
Jeszcze raz ( pomimo zmienionej twarzy Sfinksa na meska, co ma nam zmacic w glowach i utrudnic zrozumienie tego prastarego przekazu), SFINKS-KOT reprezetuje aspekt zenski.
Sfinks - Kot , to aspekt zenski, nadejdzie czas, gdy pojawi sie kobieta,ktora uniesie ludzkosc w gore ( w wyzszy wymiar). Ponownie polaczy rody (podzielone na zywioly linie rodowe )w jednie rodu ludzkiego, uruchamiajac  w nich zablokowane DNA, czyli pelnie swjej mocy.Jak to zrobi? O tym moze innym razem. Kluczem jest jej DNA,to ono otworzy blokade w calym LUDZKIM RODZIE ( oczywiscie chodzi o SZYSZYNKE), ktora to odbierze przekaz swiatla plynacy z Gwiazdy Jasnej.Tu wypadalo by dodac caly skomplikowany opis techniczny ( ale ja nie jestem specjalistka w tej dziedzinie).
Nie wiem co pominelam? Pytajcie.
Owszem zrobi to kobieta, ale ona nie bedzie sama, pojawi sie tez mezczyzna, ten na ktorego tak dlugo czekacie.
A drugi Sfinks? tak jest jeszcze ukryty, on jest caly ze zlota. Odkopanie, a raczej odsloniecie tego co tak mozolnie szuka czlowiek, nastapi w sposob naturalny. Zrobi to WIATR, a raczej huragan.
Nasza ludzka wada jest doszukiwanie sie skomplikowan w pozostawionych nam przekazach i symbolach. A jest w nich wielka prostota , to tylko sztuka odczytu na trzech poziomach rownoczesnie kompletuje calosc przekazu.
Kiara

ps. Martwie sie tylko jednym, otoz przekaz , ktory odebrala Laguna niesie w sobie duzo prawdy.Istnieje duze prawdopodobienstwo  bezmyslnosci "zalogi Cheopsa" i moze dojsc do smirtelnego wypadku gdy sie nie zatrzymaja w pore. Ich misja niebawem sie konczy,beda to wiedzieli , lecz ludzkie EGO bywa silniejsze od rozumu. Oby rozum i serce wziely gore.
1300  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: SFINKS I JEGO SEKRETY. : Czerwiec 14, 2010, 15:48:09
Janusz , jeszcze o Sfinksie.

Ciekawy artykuł streszczajacy wiedzę o sfinksie i jego tajemnicach w poniższym linku.
Dużo o zjawisku precesji i następujących po sobie erach oraz o wielości pomieszczeń
pod płaskowyżem Gizy.Odkryte tajemnice mogą zmienić oblicze naszej cywilizacji.

http://egipt.amra.pl/tajemnice_sfinksa.htm

Uzupełnieniem tego tematu są odkrycia Grahama Hancocka w Egipcie i nie tylko.
http://video.google.pl/videosearch?hl=pl&q=Graham+Hancock&lr=&um=1&ie=UTF-8&sa=X&oi=video_result_group&resnum=4&ct=title#
1301  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: SEKRETY EGIPTU. : Czerwiec 14, 2010, 15:46:41
Janusz na innym forum , o sekretach Wielkiej Piramidy.

Witaj Krzysiek.
Prelekcja na którą trafiłeś to misja Świeckiego Ruchu Religijnego''Epifania'',
którego celem jest szerzenie i nauczanie Ewangelii.
Poniżej linki do stron tej grupy.Wiedza o Wielkiej Piramidzie warta poznania.
http://epifania.pl/
http://epifania.pl/literatura/broszury_23.php?id=16&typ=B
Jeśli interesuje ciebie ten temat, więcej możesz znaleźć w książkach
Petera Lemesuriera ''Wielka Piramida'' i ''Bogowie Początków'' wydanych
przez wydawnictwo ''Amber''
1302  KOD PESZEROWY / Stary Testament / SFINKS I JEGO TAJEMNICE. : Czerwiec 14, 2010, 15:32:23
Janusz z innego forum.


SFINKS

W mitologii greckiej sfinks to hybryda o ciele byka ,lwich łapach,skrzydłach orła i ludzkiej twarzy.
Czuwał on przy wejściu do miasta Teb i zadawał pytanie tym którzy chcieli przejść dalej.
Ten kto nie znalazł właściwego rozwiązania, na zadaną przez niego zagadkę ginął.
Oto treść pytania;Co to za stworzenie,które rano chodzi na czterech nogach,w południe na dwóch
a wieczorem na trzech.Odpowiedzi udzielił król Edyp, który stwierdził że istotą tą jest człowiek
chodzący na czworakach w dzieciństwie,w sile wieku poruszający się na dwóch nogach zaś na
starość wspierający się laską.
Roztropna odpowiedź spowodowała że sfinks rzucił się w przepaść i rozpadł na kawałki.
Dla nas następców Edypa pozostawił jednak pytanie do rozwiązania,dotyczące jego ciała.
Mówi on do nas, spójrzcie na mnie otom Sfinks:orzeł, byk,lew i człowiek,zagmatwana zagadka natury,
szukaj,spróbuj odczytać znaczenie lub po prostu zgadnij.
Widać tutaj jaką sztuką dla starożytnych było tworzenie poprzez symbole tajemnicy ,która
czeka na rozwiązanie do dzisiaj.Taki mały rebusik dla nas na który oni znali odpowiedź.


Biblijny cherub,egipski czy grecki sfinks,4 symbole Marka,Mateusza,Łukasza i Jana
są według astrologów znakami nowej ery.W Piśmie Świętym określane jako zapowiedź
Dobrej Nowiny,nastania nowych czasów,nowej Ziemi,nowych ludzi.
Byk,Orzeł,Lew,Człowiek/WODNIK/ to gwiazdozbiory w których będzie wschodzić Słońce
podczas 4 ważnych dla człowieka i planety dni wyznaczających pory roku; wiosnę,lato,
jesień,zimę w najbliższym czekającym nas okresie,epoce. Wiosenne Słońce wschodząc w gwiazdozbiorze Wodnika
w tym czasie, zapowie nastanie ery ludzi WODNIKA.
Zjawiskiem które powoduje że nasza gwiazda co 2160 lat wschodzi w innym gwiazdozbiorze jest precesja .
 Kocie ciało egipskiego sfinksa jest symbolem ery Lwa,kiedy nastąpił ogólno światowy potop,natomiast
ludzka twarz to zapowiedź zbliżających się nieuchronnie czasów epoki Wodnika.
Najsłynniejsza rzeźba starożytnego świata ma skierowane oblicze na wschodzące Słońce,
jest jak wskazówka wyznaczająca czas.   Uśmiech

Enigma ten Sfinks jest piękny. 
Jeśli chodzi o skrzydełka,to wskazują one na niebo jako miejsce gdzie znajdują się te mityczne stworzenia.

cd.

Aniołowie to skrzydlaci bogowie którzy przybyli z ''Nieba''.
Niebiańskie pojazdy bogów - rydwany,również wskazują miejsce z
którego przybyły.Pierzasty wąż,to smuga na niebie po mknącym
pojeździe - samolocie.
To co widzieli nasi praojcowie musiało mieć dla nich jakieś wytłumaczenie.
Poniżej jak wyglądali ''Bogowie z Kosmosu'' i kim byli naprawdę.
http://www.gwiazdy.com.pl/39_99/2.htm Uśmiech
Ciekawa jest kula ze skrzydłami nad unoszącą się postacią.

Jeszcze o Sfinksie Janusz.

Patryk Geryl w książce ''Proroctwo Oriona Na 2012 Rok'' pisze o symbolice
dwóch lwów odwróconych do siebie plecami.Pomiędzy nimi egipcjanie umieszczali
krzyż z pętlą - symbol wiecznego życia.Całość wskazuje na zmianę /odwrócenie/
kierunku obrotu Ziemi i nastania nowego cyklu życia.
Możliwe że tym samym jest symbolika dwóch sfinksów.
Na Diskovery sam Hawas pokazywał pomieszczenia pod wielkim sfinksem,
które podobno sam odkryl.Co mieściło się poza tymi komnatami tego już
nie pokazal.

***********

Kiara.

Ja bym te dwa lwy nazwala synami Stworcy , obydawaj pochodza od jednego ojca , ale wartosci kttore reprezetuja sa inne. Jeden niesie wiedze ( powiedzmy , plusa) , a drugi niesie wiedze ( powiedzmy minusa) , poniewaz kierunki dzialan tych wartosci na wektorach sa odmienne , dlatego lwy sa odwrocone do siebie plecami.
Ale mozna wszystkie dualizmy podswawic pod te dwa lwy.
1303  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: SEKRETY EGIPTU. : Czerwiec 14, 2010, 15:30:14
Betti z innego forum.

TAJEMNICA WIELKIEJ PIRAMIDY
ZAGINIONA HISTORIA PIRAMID

TAJEMNICA WIELKIEJ PIRAMIDY
Rate This

Quantcast

ZAGINIONA HISTORIA PIRAMID


Aby w pełni zrozumieć sekretne informacje zawarte w Biblii, należy poznać zasięg systemu podziemnych tuneli i towarzyszącego im układu komór istniejących pod Płaskowyżem Gizy, ponieważ to właśnie tam rozwinęły się główne elementy nauk szkół tajemnic. To, co działo się tysiące lat temu pod piaskami, nie ma żadnego odzwierciedlenia w obecnych podręcznikach historii, co potwierdzają dokonane w ostatnim osiemdziesięcioleciu odkrycia.

Rejon oazy Fajum położony w odległości zaledwie kilku kilometrów od granicy pierwszego nomu ze stolicą Memfis stanowi przedmiot niezwykłego zainteresowania. To właśnie w tej porośniętej bujną roślinnością żyznej dolinie faraonowie, którzy przypisywali sobie tytuł “mistrzów królewskich łowów” łowili ryby i polowali z pomocą bumerangów. Jezioro Moeris, wzdłuż którego brzegów rozciągała się niegdyś Oaza Fajum, było wówczas słynnym Labiryntem, o którym Herodot napisał: “według mnie nieskończony cud”. Labirynt zawierał 1500 pomieszczeń i taką samą liczbę podziemnych komór, do których temu greckiemu historykowi nie pozwolono zajrzeć. Według kapłanów Labiryntu “korytarze były mylące i skomplikowane”, zaplanowane tak, by zapewnić bezpieczeństwo licznym zwojom, które, jak twierdzą, przechowywano w podziemnych pomieszczeniach. Ten ogromny kompleks wywarł ogromne wrażenie na Herodocie, który wyrażał się o tej konstrukcji z podziwem:

Widziałem tam dwanaście pałaców regularnie rozmieszczonych, które były ze sobą połączone tarasami rozmieszczonymi wokół dwunastu sal. Trudno uwierzyć, że są one dziełem rąk ludzkich. Ściany pokryte są rzeźbionymi figurami, a każdy dziedziniec jest wykonany z białego marmuru i otoczony kolumnadą. W pobliżu narożnika, gdzie kończy się labirynt, znajduje się piramida o wysokości 74 metrów przyozdobiona wielkimi figurami zwierząt oraz podziemne przejście, przez które można do niej wejść. Oświadczono mi, że podziemne komory i przejścia łączą tę piramidę z piramidami w Memfis.
iramidy w Memfis to piramidy w Gizie, ponieważ Giza to dawniejsze Memfis. Wielu starożytnych pisarzy podtrzymuje dane podawane przez Herodota odnoszące się do podziemnych przejść łączących główne piramidy i tym samym poddają w wątpliwość Wiarygodność powszechnie prezentowanej historii Egiptu. Krantor (3 wiek p.n.e.) podawał, że w Egipcie były podziemne kamienne słupy, na których umieszczono zapis prehistorii, ustawione wzdłuż przejść łączących piramidy. W swoim słynnym studium W Sprawie Tajemnic, szczególnie Egipcjan, Chaldejczyków i Asyryjczyków Jamblich z Syrii, przedstawiciel aleksandryjskiej szkoły nauk mistycznych i filozoficznych, zapisał poniższą informację o wejściu wiodącym przez ciało Sfinksa do przejścia prowadzącego do Wielkiej Piramidy:

Wejście to, w naszych czasach zasypane piaskiem i śmieciami, wciąż można prześledzić między przednimi łapami przykucniętego kolosa, Kiedyś było zamknięte brązowymi wrotami, których tajemny zamek potrafili otworzyć jedynie Mędrcy. Bramę chronił powszechny szacunek i pewien rodzaj religijnego strachu, które utrzymywały jej nienaruszalność lepiej niz jakiekolwiek uzbrojone straże. W brzuchu Sfinksa były wykute galerie prowadzące do podziemnej części Wielkiej Piramidy. Galerie te były tak pogmatwane w drodze do Piramidy, że ktoś kto wkroczył do nich bez przewodnika, zawsze wracał do punktu początkowego.
reszta tu

http://oroasor.wordpress.com/project-cheopsa/
1304  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: SEKRETY EGIPTU. : Czerwiec 14, 2010, 12:54:44
Betti z innego forum.

Zapomniana komora w piramidzie Cheopsa, czyli jak zbudowano olbrzyma z Gizy


Zanim napiszę o zapomnianej komorze, którą odkrył niedawno w najsłynniejszej piramidzie świata egiptolog Bob Brier, muszę przypomnieć pewną hipotezę ogłoszoną troszkę ponad dwa lata temu.
rancuski architekt Jean-Pierre Houdin przedstawił nową i dość rewolucyjną koncepcję budowy piramidy. Jego zdaniem Egipcjanie wykorzystali do wciągania bloków spiralną rampę położoną we wnętrzu piramidy. Zdaniem Francuza jest to dużo bardziej racjonalne rozwiązanie, niż dotąd prezentowane przewidujące np. wielką prostą rampę, która podczas budowy szczytu piramidy musiałaby mieć aż 1,5 km długości. Tylko wtedy byłaby na tyle łagodna, aby można było po niej wciągać bloki. Stworzenie takiej prostej rampy jest co najmniej tak pracochłonne jak budowa piramidy, a przecież rampę trzeba było potem jeszcze rozebrać.

Francuz nie odrzuca jednak całkowicie prostej rampy. Jego zdaniem świetnie spisywała się ona do wysokości 43 m. Potem jednak jej użycie staje się nieefektywne. Reszta piramidy, czyli trochę ponad 100 m wysokości i 1/3 objętości, miała powstać dzięki wewnętrznej spiralnej rampie. Co więcej, według architekta materiał użyty na prostą rampę wykorzystano do budowy reszty piramidy.

Houdin wsparł swoją hipotezę symulacjami komputerowymi, do których stworzenia wykorzystano oprogramowanie stosowane do planowania organizacji pracy w fabrykach, czy na placach budowy. Zaprezentował też dwie poszlaki przemawiające za istnieniem spiralnych ramp.

Pierwszą i najmocniejszą były wyniki badań geofizycznych piramidy przeprowadzonych przez jego rodaków w 1986 roku. Francuski zespół wykrył anomalie w gęstości budowli mogące świadczyć o nieznanych dotąd pustych przestrzeniach we wnętrzu piramidy Cheopsa. Co ważne anomalie te układały się właśnie w spiralę. Szczególnie duże ubytki gęstości były na narożnikach budowli.

Narożniki natomiast grają w hipotezie Houdina niebagatelną rolę. Przy spiralnej rampie pojawia się bowiem problem skręcania ciągniętym na saniach kamiennym blokiem w wąskim tunelu. Zdaniem Francuza przy narożnikach tunele, które biegły parę metrów od zewnętrznej ściany, wychodziły na niewielkie otwarte placyki, by robotnicy mieli dość miejsca do obracania bloków.

Druga poszlaka dotyczyła szczerby widocznej właśnie w jednym z narożników piramidy Cheopsa mniej więcej w dwóch trzecich wysokości budowli (widać ją na zdjęciu powyżej). Zdaniem Francuza jest ona pozostałością po placyku do obracania bloków. Na jego obecność w tym miejscu wskazała m.in. analiza wyników wspomnianych już badań geofizycznych.

I właśnie do tej szczerby wspiął się w ubiegłym roku za zgodą miejsowych władz Bob Brier, popularny amerykański egiptolog i najbardziej znany zwolennik hipotezy Houdina. Badając ją zobaczył niewielką dziurę. Wszedł w nią i znalazł się w pomieszczeniu w kształcie litery L.

Z pewnością nie był pierwszym człowiekiem, który do niego wszedł w ostatnich wiekach, gdyż znalazł na jednym z bloków wymalowaną datę 1845. Jednak pomieszczenie nie było znane i opisane w naukowych źródłach. Według Briera nie jest możliwe, by powstało przypadkiem, np. w wyniku wybierania bloków podczas demontowania okładziny piramidy kilka stuleci temu. Sklepienie pomieszczenia wygląda na celowo wykonane, otwór wejściowy jest za mały, by można było usunąć przez niego bloki, a jedna ściana komory robi wrażenie wymurowanej od środka piramidy. Doskonale pasuje to do hipotezy Houdina. Jego zdaniem kończąc budowlę i okładając ją wyrównanymi wapiennymi blokami Egipcjanie likwidowali placyki zaczynając od samej góry i schodząc tunelem na dół. A więc zamurowywali je od środka budowli. Odkrycie wzmacnia więc znacząco hipotezę Houdina i założenie, że szczerba jest pozostałością po jednym z placyków.

Swoje odkrycie Brier opisał właśnie w magazynie Archaeology (dali kilka zdjęć). Pod koniec ubiegłego roku pisał też o tym National Geographic (wspinaczka była związania z kręceniem kolejnego filmu tej stacji).

Polecam też przygotowaną już ponad dwa lata temu trójwymiarową prezentację hipotezy Houdina. Naprawdę warto obejrzeć, bo bardzo ułatwia zrozumienie pomysłu Francuza i jest świetnie wykonana. (konieczne jest zainstalowanie specjalnego plugina 3D)

Symulacja przedstawia też koncepcje Houdina dotyczące budowy komory grobowej faraona, której strop chronią gigantyczne 50-60-tonowe bloki granitu. Swoim ogromem zmiażdżyły one już wiele teorii budowy piramidy. Pozostałe bloki piramidy ważą bowiem zaledwie 2,5-1 tony

Zdaniem Houdina do wciągnięcia granitowych gigantów Egipcjanie użyli wielotonowej przeciwwagi zjeżdżającej Wielką Galerią, tajemniczym wysokim korytarzem w środku piramidy, którym idzie się do komory grobowej. Sunąc w dół Galerii, zrobiona z pewnej liczby małych głazów przeciwwaga wciągała potężne bloki po znajdującej się naprzeciwko rampie. Ta teoria wyjaśnia też do czego służą zagadkowe wycięcia widoczne w Wielkiej Galerii.

Francuz wymyślił też łatwy sposób na ulokowanie na szczycie budowli wielotonowego piramidionu. Jego zdaniem wciągnięto go po prostej rampie, a później podnoszono w miarę wznoszenia piramidy skręcając przytwierdzone do niego liny.
http://archeowiesci.wordpress.com/2009/06/21/zapomniana-komora-w-piramidzie-cheopsa-czyli-jak-zbudowano-olbrzyma-z-gizy/
1305  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: INNE PIRAMIDY. : Czerwiec 14, 2010, 12:52:55
19-3-2010

Właśnie otrzymaliśmy video, na którym Jamie Maussan prezentuje wszystkie zdjęcia i przeprowadza wywiad z mężczyzną, który te zdjecia zrobił, z jego rodziną, ze specjalistami, którzy zbadali te zdjęcia oraz ze znanym meksykańskim aktorem - Rene Franco, który wtedy znajdował się w pobliżu i na świeżo oglądał te zdjęcia, prosto z aparatu.

Okazało się, że na jednym ze zdjęć nie widać kolumny światła, a na drugim - zrobionym po około 15 sekundach - już ja widać. Znaczy to, że była to jakby krotka wiązka światła. Niezależny zespół badawczy uznał ponad wszelką wątpliwość, że nie jest to fotomontaż, ani innego typu przeróbka. Inaczej mówiąc, zdjecia te uznano za całkowicie autentyczne.

Zdjęcie te zostało już zaprezentowane w Meksykańskiej TV oraz stało się sensacją na konferencji dot. roku 2012 w Los Angeles.

Wprawdzie video jest po Hiszpańsku, ale mimo wszystko warto je oglądnąć.

Niestety nie umiem wkleić video dlatego podaje link;

http://www.globalnaswiadomosc.com/tajemniczypromien.htm
Strony: 1 ... 85 86 [87] 88 89 ... 129

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

darmowe forum kov kawaly monargdansk pdkp-klan harika-travel