Pokaż wiadomości
Strony: 1 ... 85 86 [87] 88 89 ... 119
1291  KOD PESZEROWY / Nowy Testament / Odp: O KOSCIELE KATOLICKIM.... : Marzec 07, 2010, 17:41:52
Polska kultura Chrzescijanska.


Korzenie polskiej kultury od śreniowiecza do renesansu.

W związku ze wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej, jak mantra przewija się w naszym kraju problem wpisania do konstytucji europejskiej chrześcijańskich korzeni (patrz artykuł "Chrześcijańska wizja Europy. Czy słusznie?"). Zrezygnowaliśmy z zasad nicejskich, ale chrześcijaństwo pozostało. Nasza historiografia od wielu dziesięcioleci podporządkowała swoje wyniki dociekań iż kultura polska (podobnie jak polska historia) integralnie związana jest z chrześcijańskim rodowodem. Według przyjętej tezy chrześcijaństwo stanowiło -  i stanowi - najważniejsze źródło w rozwoju naszego kraju.

Rodowodowi polskiej kultury poświęcono niezliczoną ilość publikacji, a problemu nie rozstrzygnięto ostatecznie. Wręcz mistyfikacji ulega zafałszowanie nieprawdy i manipulacja faktami historycznymi i naukowymi. Można odnieść wrażenie, że główną przyczyną takiej interpretacji jest a priori przyjęte założenie iż polska kultura narodowa wyrastała z inspiracji chrześcijaństwa, pod patronatem kościoła.


http://interia360.pl/artykul/polska-kultura-a-chrzescijanstwo,31877
1292  WSPÓŁCZESNOŚĆ / Mistyka oraz przekazy obecne / Odp: SYMBOLIKA KOLUMNY. : Marzec 03, 2010, 09:30:26
KOLUKNY. KOLUMNA Z LEWEJ STRONY , KOLUMNA ZENSKA.

"Bina (hebr. inteligencja) — trzecia –> sefira; ma naturę żeńską; patronuje lewej, żeńskiej kolumnie sefirotycznego drzewa życia. Ostatnia z trzech sefir ukrytych, stanowiących domenę absolutnej boskości, poniżej niej rozpoczyna się siedem sefir budowy. B. stanowi archetyp wielości; łono świata stworzonego. Jej liczbą jest 50 — numeryczna wartość słowa kol — wszystko, całość, świat. Jej literą zaś he. W procesie kreacji, poprzez ruch w trzech kierunkach, zalążkowy punkt staje się w niej pałacem, konstytuując trójwymiarową przestrzeń. Zasiane ziarno staje się kiełkiem. Tajemne pokrewieństwo wiąże ją z najniższą sefirą malchut. Związki tych dwu sefir ujawniają w strukturze świata rolę pierwiastka żeńskiego. B. nazywa się ogniem zstępującym, gdy malchut  — ogniem wstępującym. W świętym tetragramatonie JHWH (jud, he, waw,  he) jest tożsama z pierwszym he, podczas gdy he drugie, oznacza sefirę malchut. Reprezentuje najwyższy punkt struktury sefirotycznej, do którego drogą modlitw i kontemplacji, za pomocą swej najwyższej duszy neszema, człowiek może dotrzeć"

http://www.gnosis.art.pl/numery/gn10_kos_kabala.htm


Kolory w Egipcie.

http://www.egiptologia.pl/egpedgl.html


Symbolika kolumn w Masoneri

http://www.ultramontes.pl/masonia.htm

Drzewo zycia i jego kolumny.

http://religie.424.pl/articles.php?lng=pl&pg=1073
1293  KOD PESZEROWY / Nowy Testament / Odp: POCHODZENIE CZLOWIEKA. : Marzec 02, 2010, 12:05:02
PRZEBUDZENIE SIE SWIADOMOSCI INDYWIDUALNEJ.

Swiadomosc osobowosciowa

Czym jest swiadomosc osobowosciowa? Czy jest nikim , obserwatorem jedynie , ktory w milczeniu obsrwuje slowo ust i czyn rak? Czy jest bezmyslnym robotem , ktory urzycza swojego systemu zycia materji?

Nie ona istniala od zawsze i stniala bedzie wiecznie. Przebudzona z dlugiego snu wlasnej nieswiadomosci , odkryla ze jest , jest na planie dziejacych sie obok zdarzen. Usmiechala sie soba cala do spiacych jeszcze braci i siostr , a w usmiechu poczula radosc , cieplo innych usmiechow , ktore jeszcze drzemaly.
Wowczas to oprucz odczowania obudzila sie mysl , a co jest obok mnie? Otworzyla szeroko oczy swojego istnienia i zobaczyla braci i siostry skupione  w snie  otulone  pierwotnym plasem  milosci , w cieple usmiechu , w trwaniu dobra.
Ocean milosci utulal wszystkie swiadomosci ,byl bezkresna jednia otulania.
Wowczas to malenka swiadomosc nowo narodzona na drodze odkrywania siebie poszybowala wirem mysli dalej , gdzies dalej od przytulenia sistry. I stalo sie , razem ze swoja swiadoma juz osobowoscia przeniosla sie mysla ,  koncentrujac swoja energie w inny piekny zakatek milosci. Odkryla ze chociaz jest tak samo to ciutke inaczej , inne swiadomosci mialy inna barwe , inny zapach , inny dzwiek i inna swiatlosc.A nawet ich teperatura byla inna , emanowaly inne cieplo niz jej.

Nasza cudownie przebudzona swiadomosc odkryla iz posiada mysli i ze jej mysli sa uczuciami , ktorymi radosnie tula i dotyka napotkane po drodze siostry i braci.
Dla jednych byl to subtelny powiew w milosnym uniesieniu , dla innych wichura uczuc, to bylo wprost niesamowite. Pojawily sie pierwsze mysli i doznania w kntakcie z innymi swiadomosciami ,  odczucia ich uczuc.
Oszolomiona swoimi odkryciami unosila sie w tancu milosci chcac czynic dobro , chcac radowac soba innych  i radowac sie innymi swiadomosciami. Jej dotyk czesto wybudzal je ze snu nieswiadomosci indywidualnej , one tez zaczely odkrywac siebie , jak nasza prekursorka.
W oceanie milosci zaczelo budzic sie zycie z uspienia , kazdy chcial kazdemu podarowac przytulenie i cieplo , chcial powitac siostry i braci. Energia , ktora zaczely tworzyc wirujace swiadomosci stawala sie coraz wieksza i wieksza..

Nasza iskierka  swiadomosci rozrastala sie osiagala coraz wieksza moc i piekniejsza barwe , odkryla iz mysl tak naprawde potrafi wszystko , odkryla iz jej mysl to ONA , iz inne swiadomosci to inne mysli  inny swiat mysli i uczuc.

Fruwala jak kolorowy motyl siadajac obok innych swiadomosci , obudzil sie w niej instynkt poznawania , zeby go zrealizowac potrzebna byla tylko mysl chcenia.
Myslala i myslala tworzac swoje bogactwo mysli , kochala wszystkich , nauczyla sie juz bycia inna w stosunku do roznych swiadomosci  by nie zaburzac ich osobistego swiata , tak innego jak jej.

Pierwszy akt w Zaswiatowym zyciu rozbrzmiewal symfonia uczuc i barw , wszystko stawalo sie mozliwe , tworzyla to  wszechobecna milosc.

Swiadomosc odkryla iz jest ENERGIA posiadajaca moc , ktora daje jej mnustwo mozliwosci ,zyje w przepieknym swiecie uczuc ciepla i swiatla , ze nie jest sama i ze inne swiadomosci ( chociaz podobne do niej) sa inne.Inaczej odczowaja , inaczej mysla i posiadaja inna wibracje osobista.A nawet inaczej pacha , maja inny osobisty dzwiek, ba i zupelnie inaczej dotykaja.

Byly to bardzo wazne odkrycia , uswiadomila sobie wowczas , ze istnieje OSOBOWOSC , ktora jest domena kazdej wybudzonej swiadomosci.

Piesn o zyciu grala w jej rozswietlonej duszy osobista melodie , spiewala osobista poezje checi doswiadczania siebie z innymi swiadomosciami.

Tak zaczelo sie zycie na poziomie czysto duchowym z uswiadomieniem sobie indywidualnosci osobowosciowej , ktora posiadamy do dzisiaj , i posiadac bedziemy wiecznie.


Kiara
1294  KOD PESZEROWY / Zwoje z nad Morza Martwego / Odp: TAJEMNICE ZWOJOW. : Marzec 01, 2010, 18:33:14
BOG OJCOW , TO NIE JEST BOG MATEK.

Oczywiscie rozwazamy opcje Boskie , ktore staly sie wzorcami dla fizycznych form kobiety i mezczyzny.
Sa to tzw. "Dzieci Stworcy"  dwoch Synow i Corka , inaczej trojca sw. lub trzy kolumny.


Obrzezanie u Dogonow.
http://turystyka.gazeta.pl/Turystyka/1,82269,5814398,Tajemnicze_plemiona_Afryki___Dogonowie.html

Wiedza Dogonow pozwolila mi zrozumiec cel obrzezania.
Napletek symbolicznie jest powiazany z aspektem duchowym zenskim w mezczyznie. Obrzezanie , czyli odciecie duchowej wiezi z wlasna zenskoscia ( rowniez z mozliwosciami polkuli prawej zenskiej) dawal mezczyznie 100% poznanie swojej meskosci , laczyl go symbolicznie z Bogiem Ojcow , czyli z wzorcem aspektu meskiego ktorym jest JAHVE , a odlanczal od wzorca kobiecosci , ktorym jest Szechina.

Od tej pory mezczyzna doswiadczal wylacznie zycia w rozdzieleniu podporzadkowany wladzy aspektu meskiego i wszystkim wzorcom zachowan z tym zwiazanym.
Jednak nie jest to pelnia wiedzy , gdyz brakuje w niej nosnika wiedzy zenskiej , ktory powoduje harmonie.
Ale eksperymet zakladal ten typ poznania calego spektrum wiedzy o mezczyznie i temu sluzylo to rozdzielenie.
I to nie bylo by zle gdyby nie zaczeto obrzezac dziewczynki....
Wedlug Dogonow , obrzezanie dziewczynek , czyli wycinanie im lechtaczki , to oddzielenie jej, od aspektu meskiego w niej.
To prawda nasza natura jest zensko /meska podwojna.

Co to znaczy? Aspekt meski po pierwsze reprezetuje moc , dla kobiet oddzielenie ich od mocy. Tworzy bezsilne istoty calkowicie podporzadkowane mezczyznie. Co z tego ze drzemie w nich przeogromny depozyt wiedzy , kiedy nie maja sily jej uzyc. Caly czas sa dominowane przez mezczyzn , ktorzy oddzieleni od swojej intuicji , oraz uczuciowosci nie zyja pelnia swoich mozliwosci.
Uf.. te refleksje sa okrutne , ale taki jest obecny wzorzec zachowan ludzkich , my nawet nie potrafimy zrozumiec i zaakceptowac iz mozna zyc inaczej. Caly czas trwa walka o dominacje miedzy plciami.
Ale po co? Kiedy mozna naprawde zyc pieknie w harmoni polaczeni miloscia.

Ludzie zostali okaleczeni metalnie , ten wzorzec jest wpisany w matryce energetyczna Czlowieka. Bardzo niewielu udalo sie wyjsc ponad , wiekszosc zyje wedlug tych zasad.

Reasumujac Bog Ojcow to nie jest Bog Matek , jest to Bog wzorzec aspektu meskiego dla mezczyzny.
Wzorcem Kobiety i kobiecosci jest Bogini -Szechina.
1295  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: ARKA PRZYMIERZA. : Marzec 01, 2010, 01:30:22
OBRZEZANIE

Bardzo ciekawym zagadnieniem jest akt obrzezania , nie przez sam fizyczny zabieg a przez jego rytualne znaczenie.
Wlasciwie tlumaczony jest on jako przymierze z Bogiem JAHVE.Ale co on tak naprawde oznacza , czemu sluzy ten duchowy rytual.

Jako ciekawostke dodam rozwazania na FZP.

http://forumfzp.net/viewtopic.php?t=4018&start=75

Wyjasnienie obrzezania znalazlam u barzo starego afrykanskiego plemienia Dogonow.

Bardzo ciekawa jest symbolika obrzezania chlopcow w plemieniu Dogonow.

"Wspinając się na wzniesienie, dochodzimy do nawisu skalnego, pod którym widać ścianę pokrytą symbolicznymi znakami i kolorowymi rysunkami. Hogon wyjaśnia przeznaczenie miejsca i symbolikę znaków. Udaje nam się zrozumieć, że wąż symbolizuje przodków, a ślady szakala są ważne, ponieważ wykorzystuje się je do wróżb. Potem tłumaczy istotę inicjacji, bez której człowiek nie pozyskuje jednoznacznej płci, a bez niej nie może prawidłowo funkcjonować w społeczności, nie zdobędzie od starszyzny świętej wiedzy przodków i nie skorzysta z ich siły życiowej. Dogonowie uważają, że człowiek rodzi się z podwójną duszą - żeńską i męską. Pozostałość po matce to u chłopca napletek, a pozostałość po ojcu u dziewczynki - łechtaczka. ..."
http://turystyka.gazeta.pl/Turystyka/1,82269,5814398,Tajemnicze_plemiona_Afryki___Dogonowie.html

Rozwazanie na ten temat uzupelniajace wyjasnienie dopisze.

Kiara
1296  KOD PESZEROWY / Zwoje z nad Morza Martwego / Odp: TAJEMNICE ZWOJOW. : Luty 28, 2010, 14:48:08
Pierwotne znaczenie Kaplanstwa.

Na czym polega pierwotne kaplanstwo?

Pierwotne okreslenie kaplanstwa polegalo na intuicyjnym odczycie snow , ich znaczen , oraz duchowym kontakcie z przestrzenia nie fizyczna i przekaz informacji od niej.

Kaplankami byly zawsze kobiety poniewaz u nich naturalnie lepiej jest rozwinieta intuicja i uczuciowosc za ktora odpowiada prawa polkula mozgowa.

Mezczyzni maja lepiej rozwineta lewapolkule mozgowa , ktora zwiazana jest z logika oraz moca.
Tak wiec u kogo nastepowal wiekszy rozwoj polkuli "zenskiej" intuicyjnej mogl stac sie kaplanem , lub kaplanka. Gdyz bardzo duzo kobiet posiada bardziej rozwinieta polkule lewa niz prawa , a co za tym idzie ma wiecej predyspozycji odpowiadajacych meskosci niz zenskosci. Bywa tez odwrotnie, ze u mezczyzn bywa bardziej rozwinieta uczuciowosc , oraz intuicja ( domena kobieca) , rod Lewitow. Wowczas bywaja wspanialymi kaplanami.
Dawne kaplanstw opieralo sie miedzy innymi na prawidlowym odczycie snow. Obecne na czynieniu rytualow , ktore tak naprawde sa magia zasilana energia ludzi ioracych w nich udzial.

Dawniej tylko  kaplani obcowali w swiatyniach  z bustwem lub Bogiem , do pierwotnych swiatyn nie wchodzili ludzie.

Obecnie energia kaplanow jest tak niska iz nie potrafia juz nawiazac bezposredniego kontaktu i dokonac "cudu" pomimo zasilania przez uczesniczasych wyznawcow tez nic sie nie dzieje.

Koscioly sluza jedynie jako budynki przekazujace energie poza ziemie , ale ludzie fizycznym wzrokiem nie sa w stanie tego zobaczyc.
1297  WSPÓŁCZESNOŚĆ / Mistyka oraz przekazy obecne / Odp: SYMBOLIKA KOLUMNY. : Luty 25, 2010, 00:01:42
Symbolika kolumn wedlog plemienia Dogonow.


http://turystyka.gazeta.pl/Turystyka/1,82269,5814398,Tajemnicze_plemiona_Afryki___Dogonowie.html
1298  Dyskusje / Komentarze / Odp: SYMBOLIKA GRAFICZNA I SLOWNA. : Luty 23, 2010, 22:17:28
Znaczenie symboli.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Symbol

ETYMOLOGIA SLOWA KSIADZ.

Proszę posłuchać, jak było z księdzem. W dawnych wiekach oznaczał on 'świeckiego panującego, władcę nie koronowanego', dopiero później stał się określeniem wyłącznie 'duchownego'. Dzisiaj to może śmieszyć, ale kiedyś Zygmunt August był... księdzem - nosił tytuł Wielkiego Księdza Litewskiego. Po prostu ksiądz znaczył wówczas to samo, co książę. Na syna księdza (czyli 'władcy') mówiono... księżyc, tak jak na potomka pana - panic (później panicz), a na syna króla - królewic (później królewicz). Księdzem nazywano też w średniowieczu... słońce, a satelitę ziemi świecącego w nocy (czyli małego księdza) - księżycem.

 

Słowo ksiądz (pierwotnie kniądz, kniędz)) należy wywodzić z niemieckiego kuning, które do dzisiaj dochowało się tam w postaci König ('król'). A że w średniowieczu duchowieństwo odgrywało olbrzymią rolę w państwie, z czasem księdzem (czyli pierwotnie 'władcą') zaczęto nazywać chrześcijańskich kapłanów.

http://obcyjezykpolski.interia.pl/?md=archive&id=80


SYMBOLIKA SLOWA KOBIETA -PRZADKA

http://svasti.org/cd/Izwor/pop_plik/odpowie.htm

SYMBOLIKA SLOWA ATEIZM

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ateizm#Izrael
1299  WSPÓŁCZESNOŚĆ / Mistyka oraz przekazy obecne / SYMBOLIKA KOLUMNY. : Luty 23, 2010, 22:07:38
SYMBOLIKA KOLUMN

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kolumna_%28architektura%29

http://www.zgapa.pl/zgapedia/Kolumna_%28architektura%29.html

http://wolnomularstwo.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=317&Itemid=46
1300  Dyskusje / Komentarze / Odp: SWINSKA GRYPA FAKTY I MITY. : Luty 23, 2010, 13:11:50
Czy to moze byc prawda?

http://blogmedia24.pl/node/18206
1301  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: CHASYDZI. : Luty 22, 2010, 19:51:26
Jeszcze cos o Chasydach

http://www.polityka.pl/swiat/obyczaje/1501609,1,notatki-ze-zjazdu-chasydow.read


http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/reportaze/292555,1,jesziwa-w-warszawie-znow-otwarta.read

W oczekiwaniu na Mesjasza

http://www.rp.pl/artykul/395035_Zostane_tu_do_przyjscia_Mesjasza.html
1302  Dyskusje / Komentarze / Odp: SYMBOLIKA GRAFICZNA I SLOWNA. : Luty 22, 2010, 12:52:09
LABIRYNT W SYMBOLICE.

Labirynt jest symbolem ( i do tego byl stosowany ) depozytu ziarna , siania ziarna , ktore cyklicznie pozornie obumieralo ale caly czas bylo i jest nosnikiem zycia. Stad obraz spirali , ktora przenosi zycie w  kolejnym czasie kontynuujac je.
Labirynt a raczej jaskinia w 7 koncentrycznych kregach byla w antyku i starszych czasach spichlezem dla ludzi. Z niego wspolnota brala ziarno do jedzenia i siewu.
Strazniczkami  labiryntu byly kaplanki , mezczyzni zajmowali sie uprawami i ochrona wspolnoty. Napelniali spichlerz labiryntu ziarnem.

Jest to rowniez odniesienie do fizycznej roli mezczyzny i kobiety.
Kobieta reprezetuje jaskinie - grote , mezczyzna siewce , dostarczyciela nasienia - ziarna.
Labirynt -jaskinia jest miejscem depozytu do czasu kolejnego wydania plonu- narodzin dziecka. Nie ma on symboliki smierci , jest to symbol wiecznie trwajacego i odnawiajacego sie w kolejnych cyklach zycia. Stad bierze sie graficzne zobrazowanie w ksztalcie spirali.

GRAFICZNE SYMBOLE SOLARNE

http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=http://en.wikipedia.org/wiki/Lauburu&ei=m8SCS9iWH8i04gbu5e33Bg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CAsQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dlauburu%2Bwikipedia%26hl%3Dpl%26lr%3D%26client%3Dfirefox-
a%26hs%3D31c%26sa%3DG%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26channel%3Ds

Rozne symboliki graficzne wiru

http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=http://en.wikipedia.org/wiki/Lauburu&ei=m8SCS9iWH8i04gbu5e33Bg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CAsQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dlauburu%2Bwikipedia%26hl%3Dpl%26lr%3D%26client%3Dfirefox-a%26hs%3D31c%26sa%3DG%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26channel%3Ds


1303  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: PIRAMIDY I ICH PIERWOTNA ROLA. : Luty 18, 2010, 12:29:31
east na innym forum.

Czy Mojzesz ukradl Arke Przymierza z Egiptu?

Tak Thotal.  Rozpatrując ten kompleks w Egipcie całościowo można dopiero ujrzeć jak skomplikowana to była technologia, która już z jakiegoś powodu nie działa.
WP leży dokładnie w środku masy Ziemi, a i stanowi  również jedno z centrów zasilania w energię linii geomantycznych z tego centrum się rozchodzących po całej Ziemi ( wiemy że wzdłuż tych linii kwitły starożytne cywilizacje ). Z jakichś powodów ten silnik ( bo wierzę, że to był generator energii ) przestał działać, lub też utracił znaczną część swojej mocy. Czyżby maczał tu paluszki swoje Mojżesz kradnąc Arkę Przymierza z Egiptu ( polecam dywagacje Nassima Harameina na ten temat  http://www.youtube.com/watch?v=vAFxRs5HNYI ) ?
 W każdym razie była to technologia, o której dzisiaj jedynie możemy pomarzyć.
Być może to se wrati pewnego dnia  ...


Jeszcze cos dotyczace piramid east.

Ha, droga Chanell, nie tylko takich obliczeń dokonał. Skorzystał z żydowskiej kabały w której Żydzi zapisywali Tetragrammaton w formie Piramidy . Użył kabalistycznych zapisów i przekształcił je  w 3D  by wywieść z tego równowagę wektorową, która pasuje do "kwiatu życia" zapisanego w świątyniach Egiptu ( Abydos ). Ale oczywiście rozważa o Arce Przymierza jak o źródle zasilania ( inaczej nie byłby sobą heh  Mrugnięcie  )
O tym jest cała IV ta część  Crossing The Event Horizon od 4 do 7ej części ( link podałem) .
A i tak uważam, iż rzeczywistość przerasta wszystko, co można by na ten temat wykombinować Mrugnięcie

pozdrawiam

ps. Arteq napisał  " East, czy mógłbyś sprecyzować co Twoim zdaniem oznacza "środek masy Ziemi] - bo według mnie jest on głęboko pod ziemią a nie na jej powierzchni..."
Przepraszam, nie wyraziłem się precyzyjnie . W filmie , który poleciłem http://www.youtube.com/watch?v=j7PP_GArE9c  użyto dosłownie sformuowania  " w geodezyjnym centrum świata "  odnoszącym się do położenia na siatce geograficznej.
1304  KOD PESZEROWY / Stary Testament / PIRAMIDY I ICH PIERWOTNA ROLA. : Luty 18, 2010, 12:24:21
Sekrety piramid pobdzaja wyobraznie wspolczesnych ludzi , o jednym z nich napisale east na innym forum.
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=1196.msg54864;topicseen#new


W  poniższym linku
http://www.youtube.com/watch?v=j7PP_GArE9c

znajdziecie pięcioodcinkowy film nie tylko o Wielkiej Piramidzie, która, jak się okazuje , jest tylko częścią całego kompleksu piramid w Egipcie. Oprócz WP , inne Piramidy, o czym nie wiedziałem , również nie były  zaprojektowane jako grobowce, ale jako KOMORY REZONANSOWE dla określonych wibracji dźwięków.
Komory te były harmonicznie dostrojone do różnych częstotliwości tonów muzycznych. Prelegentka stawia pytanie o to, czy każda z tych komór mogła być przykładem sonicznej technologii , która z każdych dźwięków wytwarza ogromny ładunek bazujący na rezonansie ?
O tym szczególnie traktuje czwarta część filmu  http://www.youtube.com/watch?v=FPxihZOIxkU

W części trzeciej stary ,egipski przewodnik pokazuje świątynię, w której leczono dźwiękiem. Generatorem dźwięków była ... woda płynąca kanałami pod tą świątynią. W świątyni tej chory musiał stanąć na którymś z kwarcowych stopni .Komory były tylko pudłami rezonansowymi. Kwarcowa posadzka służyła do fizycznego odbioru wibracji.
Podobne kwarcowe urządzenia spotykamy rozrzucone w innych miejscach wzdłuż Nilu. Jednym z nich jest studnia, przykryta kwarcową płytą, która to studnia podobno sięga poziomu Oceanu, wg przewodnika. Kiedy staniesz na płycie, mówił, i skupisz się wystarczająco, to poczujesz wibrację dochodzącą ze studni.
Tak sobie myślę, czy to możliwe, że wszystkie piramidy były połączone głębokimi , podziemnymi korytarzami , którymi płynęła woda ?
Nil byłby tu rodzajem zasilacza w wodę. Woda była potrzebna, aby wygenerować dźwięk, który był staranie selekcjonowany w komorach pod kątem określonych częstotliwości. Tylko po co ? Czy chodziło o energię elektryczną ?

W każdym razie życzę przyjemnego odbioru.
pozdr.
1305  WSPÓŁCZESNOŚĆ / Mistyka oraz przekazy obecne / Odp: Genetyczny Kod DNA i jego mozliwosci. : Luty 12, 2010, 19:15:13
Symbolika swietlno graficzna w III wymiarze

Z innego forum.

http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=257.msg621#msg621

Tak , tak... mozna miec super technologie , mozna miec super wiedze teoretyczna i nie mozna jej urzeczywistnic , gdy sie nie posiada mocy sprawczej. Wowczas wymawiane dzwieki nie materializuja sie , rytualne czynnosci nie posiadaja juz mocysprawczej w fizycznosci.
I nie stanie sie "slowo cialem".... , gdyz pierwotny wzorzec w stosunku do wzorca naszego wymiaru ma moc wyzsza o 1/4 tak wiec zadne dzialania nie przyniosa oczekiwanego rezultatu pomimo wiedzy teoretycznej.

1. powod wzorzec wspolczesny jest nie pelny tworczo ( brak w nim wiedzy wzorca pierwotnego)

2.powod wzorzec wspolczesny nie posiada mocy energetycznej sprawczej , bo w obecnym wymiarze obnizonym o 1/4 mocy ogolnej nie mozna jej uzyskac.

Tak wiec trzeba sie cofnac do mometu wydzielenia wzorca naszego wymiaru z wzorca pierwotnego , by ponowic wpisanie KODU ZYCIA z zapisem STWORCY , a nie Boga Ojcow , bo to nie to samo.
Strony: 1 ... 85 86 [87] 88 89 ... 119

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

pdkp-klan infocraft-skyblock voters swiatanime darmowe forum kov