Pokaż wiadomości
Strony: 1 ... 85 86 [87] 88 89 ... 127
1291  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: EGIPSKIE ODKRYCIA. : Czerwiec 14, 2010, 11:56:21
Robin z innego forum.

Archeolodzy odkryli w północno-wschodnim Egipcie grobowiec sprzed ponad 3200 lat, należący do królewskiego pisarza z czasów panowania XIX Dynastii w starożytnym Egipcie - informuje serwis internetowy Discovery News
Wewnątrz grobowca archeolodzy odnaleźli duży kamienny sarkofag z wapienia, pokryty inskrypcjami /AFP

Odkrycia dokonał zespół naukowców prowadzący wykopaliska na stanowisku w pobliżu miasta portowego Ismailia nad Kanałem Sueskim, w odległości około 120 kilometrów na wschód od Kairu.

Według dr Zahi Hawassa, Sekretarza Generalnego Rady Najwyższej ds. Starożytności Egiptu, kunsztownie wykonany grobowiec pochodzący z czasów XIX Dynastii (ok. 1315-1201 begin_of_the_skype_highlighting              1315-1201      end_of_the_skype_highlighting r. p.n.e.) jest pierwszym grobowcem z tego okresu odnalezionym w Dolnym Egipcie.1315-1201
begin_of_the_skype_highlightingend_of_the_skype_highlighting

Grobowiec został zbudowany z cegieł i składa się z prostokątnej sali z kopulastym stropem, wykonanym z kamieni, oraz głębokiego szybu o kwadratowym kształcie.

Wewnątrz grobowca archeolodzy odnaleźli duży kamienny sarkofag z wapienia, pokryty rozmaitymi inskrypcjami.

Jak poinformował dr Mohamed Abdel Maqsud, kierujący Biurem Starożytności Dolnego Egiptu, grobowiec należy do Ken Amuna, królewskiego pisarza i nadzorcy rejestrów władcy w czasach XIX Dynastii.

Na ścianach grobowca znajdują się inskrypcje z różnymi tytułami zmarłego, a także informacja o tym, że jego żona Izis była śpiewaczką w świątyni Atuma - jednego z najstarszych bóstw starożytnego Egiptu - boga słońca i stworzenia.

Ściany komory grobowej zdobione są przedstawieniami scen z Księgi Umarłych - z kulminacyjną sceną ceremonii sądu ostatecznego - oraz innymi obrazami, w tym bogini nieba Hathor pod postacią krowy wydostającej się z bagien Delty Nilu, a także czterech synów boga nieba Horusa - Imsety, Duamutefa, Hapiego i Qebehsenuefa - opiekunów poszczególnych części zmumifikowanego ciała zmarłej osoby; żołądka, wątroby, jelit i płuc.

Po odkryciu grobowca Ken Amuna na stanowisku archeolodzy prowadzący równolegle dalsze wykopaliska odnaleźli w pobliżu jeszcze 35 grobowców z okresu rzymskiego.
źródło informacji: INTERIA.PL/PAP
1292  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: EGIPSKIE ODKRYCIA. : Czerwiec 14, 2010, 11:53:47
Linda z innego forum.

Ciekawy artykuł na temat chorób panujących w starożytnym Egipcie...

Śmierć na prędkich skrzydłach dosięgnie każdego..."

Amerykański autor tej „starożytnej klątwy Tutanchamona”, niechcący powiedział prawdę. Śmierć w Egipcie dotykała tak samo jak w każdym innym miejscu i czasie, demokratycznie i bez wyjątku wszystkich, od faraona-boga do najuboższego wieśniaka. I była to rzeczywiście śmierć na prędkich skrzydłach, skoro średnia długość życia w starożytnym Egipcie wynosiła nieco ponad 40 lat. Ale i tak ta średnia wydaje się zawyżona, choćby z powodu ogromnej śmiertelności dzieci i kobiet w połogu, co jest cechą wszystkich starożytnych społeczeństw.
.http://www.herhor.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=82:smierc-nad-nilem&catid=44:religia-mumifikacja&Itemid=88
1293  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: EGIPSKIE ODKRYCIA. : Czerwiec 14, 2010, 11:52:50
chanell z innego forum.

Odkryto "drzwi do zaświatów" sprzed ponad 3 tys. lat

Egipscy archeolodzy odkryli w Luksorze kamienną płytę tzw. fałszywych drzwi z grobowca wysokiego dostojnika z czasów panowania XVIII Dynastii (1550-1292 begin_of_the_skype_highlighting              1550-1292      end_of_the_skype_highlighting r. p.n.e.) - poinformowała agencja AFP. Była fragmentem ściany innej budowli.
Jak powiedział minister kultury Egiptu Faruk Hosni, odkrycia rzeźbionej kamiennej płyty z czerwonego granitu dokonano w pobliżu kompleksu świątyń w Karnaku, a znalezisko pochodzi z grobowca Usera - doradcy jedynek kobiety-faraona - Hatszepsut, panującej w latach ok. 1479-1458 p.n.e.

Według dr. Zahi Hawassa, szefa Rady Najwyższej ds. Starożytności Egiptu, kamienna płyta o wysokości 1,75 metra i grubości 50 centymetrów pokryta jest egipskimi religijnymi tekstami oraz zawiera liczne tytuły noszone przez Usera, w tym zarządcy miasta, wezyra i księcia.

Kamienne rzeźbione fałszywe drzwi umieszczane w grobowcach pełniły - według wierzeń starożytnych Egipcjan - rolę progu zaświatów.

Jak poinformował Mansur Boraik, kierujący zespołem egipskich archeologów prowadzącym wykopaliska na stanowisku, odkryta płyta była ponownie wykorzystana w czasach rzymskich.

Została ona wyjęta przez Rzymian z grobowca Usera i wykorzystana jako element konstrukcji jednej ze ścian w rzymskiej budowli, gdzie odnaleźli ją archeolodzy.

 

gazeta.pl
http://www.przyszloscwprzeszlosci.info/historia/89-archeologia/1547-odkryto-qdrzwi-do-zawiatowq-sprzed-ponad-3-tys-lat
1294  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: EGIPSKIE ODKRYCIA. : Czerwiec 14, 2010, 11:51:32
chanell z innego forum.

Posąg Thota sprzed ponad 3300 lat w Luksorze

Egipscy archeolodzy odkryli na stanowisku w Luksorze trzy posągi sprzed ponad 3000 lat - informuje serwis internetowy Straits Times.
 

Odkrycia dokonano w pobliżu świątyni faraona Amenhotepa III, jednego z władców XVIII Dynastii (1570-1292 begin_of_the_skype_highlighting              1570-1292      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              1570-1292 begin_of_the_skype_highlighting              1570-1292      end_of_the_skype_highlighting      end_of_the_skype_highlighting r. p.n.e.), w Luksorze w południowym Egipcie.

Podczas prac ziemnych zmierzających do obniżenia poziomu wód gruntowych, prowadzonych w celu zabezpieczenia starożytnych budowli w kompleksie świątyń w Luksorze, odkryto duży posąg przedstawiający Thota - egipskie bóstwo mądrości, księżyca i czasu - oraz dwa mniejsze posągi.

Jak poinformował Mansur Boraik, szef Biura Starożytności w Luksorze, posąg Totha przedstawionego pod postacią pawiana o wysokości 4 metrów został odnaleziony w czterech częściach i jest pierwszym tej wielkości posągiem bóstwa pod postacią małpy.

Jak poinformował dr Zahi Hawass, Sekretarz Generalny Rady Najwyższej ds. Starożytności Egiptu, drugi odnaleziony posąg przedstawiał Horusa, egipskiego boga nieba i opiekuna monarchii, przedstawionego pod postacią sokoła, ale zachowała się tylko górna połowa posągu.

Trzeci posąg wykonany z granitu przedstawia faraona Ramzesa III z XX Dynastii (ok. 1186-1070 r. p.n.e.), panującego w latach ok. 1183-1152 r. p.n.e.

Archeolodzy odnaleźli też na stanowisku alabastrową podstawę posągu, który prawdopodobnie przedstawiał postać faraona Amenhotepa III z XVIII Dynastii, panującego w latach ok. 1388-1351 begin_of_the_skype_highlighting              1388-1351      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              1388-1351 begin_of_the_skype_highlighting              1388-1351      end_of_the_skype_highlighting      end_of_the_skype_highlighting p.n.e.

 

onet.pl

http://www.przyszloscwprzeszlosci.info/historia/89-archeologia/1438-posg-thota-sprzed-ponad-3300-lat-w-luksorze
1295  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: EGIPSKIE ODKRYCIA. : Czerwiec 14, 2010, 11:48:46
Thotal na innym forum.

Nowe znalezisko w Egipcie.

Odnaleziono głowę najpotężniejszego z faraonów

http://www.sfora.pl/Odnaleziono-glowe-najpotezniejszego-z-faraonow-a17609

Wielka głowa Amenhotepa III

Gigantycznych rozmiarów głowa Amenhotepa III (ok. 1390-1352 begin_of_the_skype_highlighting              1390-1352      end_of_the_skype_highlighting p.n.e.) wykuta w czerwonym granicie to najnowsze znalezisko, o którym poinformowali archeolodzy pracujący w Egipcie. Odkrycia dokonał egipsko-europejski zespół badawczy, który pracuje w świątyni grobowej tego władcy w Kom El-Hettan w Luksorze.
Kolosy Memnona to najbardziej znana pozostałość po świątyni grobowej Amenhotepa III w Kom El-Hettan. Budowla runęła jeszcze w starożytności w wyniku trzęsienia ziemi.

 Zdjęcie na licencji Creative Commons Attribution ShareAlike 2.5. Autor: Przemysław “Blueshade” IdzikiewiczGłowa jest prawie nietknięta i ma 2,5 m wysokości. Jak podkreśla Zahi Hawass, szef egipskiej Najwyższej Rady Starożytności jest to wysokiej klasy dzieło sztuki i pokazuje władcę jako młodzieńca.

Na głowie i ureuszu naukowcy dostrzegli ślady czerwonej farby.

Dr Hourig Sourouzian, która kieruje badaniami, powiedział, że głowa należała do posągu stojącego władcy.Amenhotep III ma na głowie białą koronę Górnego Egiptu. Charakterystyczna dla przedstawień faraonów broda odłamała się od posągu, ale archeolodzy mają nadzieję, że znajdą ją podczas dalszych badań.

W poprzednich latach archeolodzy znaleźli wiele fragmentów posągu władcy z czerwonego granitu.

Na podstawie informacji prasowej na stronie Zahi Hawassa. Znajdziecie tam zdjęcia głowy.

Jak potwierdziły niedawne badania genetyczne Amenhotep III to ojciec Echnatona i dziadek Tutanchamona.

żródło;http://archeowiesci.wordpress.com/2010/03/02/wielka-glowa-amenhotepa-iii/#more-4875
1296  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: ARKA PRZYMIERZA. : Czerwiec 14, 2010, 11:47:16
Sekrety Arki Przymierza...

chanel z innego forum.

Niestety nie potrafię dokładnie podać wymiarów arki ,ale pamiętam że w tym wykładzie Nassim Haramein zajmuje siętym tematem.Niestety Artku nie mam czasu tego oglądać raz jeszcze ,więc podam ci tylko link.Przepraszam jestem ostatnio zapracowana  Z politowaniem i tylko wpadam na chwile na forum Uśmiech
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=446.0

http://www.youtube.com/watch?v=JEtR03nBJxw
1297  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: EGIPSKIE ODKRYCIA. : Czerwiec 14, 2010, 11:38:21
Bardzo dobra stronka o wszystkich odkryciach archeologicznych w Egipcie i nie tylko:

http://archeowiesci.wordpress.com/category/afryka/egipt/
1298  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: SEKRETY EGIPTU. : Czerwiec 14, 2010, 11:36:39
Mobius z innego forum.


Światło z Dendery - czy starożytni znali elektryczność?

Głęboko wewnątrz krypt kompleksu świątynnego w Denderze znajduje się tajemnicze pomieszczenie a w nim nie mniej tajemnicze dzieło, które według niektórych jest dowodem na to, że starożytni Egipcjanie posiedli tajniki… elektryczności. Czy możliwe jest jednak, że kryje się za tym inna, nawet bardziej niezwykła tajemnica?
Kompleks świątynni w Denderze zawsze był tematem kontrowersyjnym, bowiem zawiera zodiak. Ponieważ wzniesiono go w czasach ptolemejskich (podboju kraju przez Greków), zodiak widziany był jako połączenie tradycji greckich i egipskich, podczas gdy helleńscy bogowie zostali inkorporowani do egipskiego panteonu. Inni twierdzą, że zodiak z Dendery jest dowodem na to, że Egipcjanie posiadali wiedzę o gwiazdach zaś ich bogowie przypominali greckich. W rzeczywistości większość greckich uczonych udawała się do kraju faraonów, aby pobierać nauki. Inni wciąż widzą w omawianym tworze próbę połączenia greckiego zodiaku i egipskiego podziału niebios, co zostało dokonane nie w 12 ale w 36 sekcjach, tzw. dekanach. Jakkolwiek wygląda prawda faktem jest, że należy rzucić więcej „światła” na ową kontrowersyjną sprawę. Światło jest jednak następnym ważnym czynnikiem w kolejnej zagadce kompleksu odnoszącej się dokładniej mówiąc do „Komnaty C z południowej krypty nr 1”, która według niektórych badaczy ukazuje nam „jasny” dowód na to, że Egipcjanie w pełni zdawali sobie sprawę z istnienia elektryczności a nawet… używali podobnych, jak my żarówek.Omawiane dzieło zawierające dowód znajduje się w małej krypcie w Denderze. Pomieszczenie to jest tak niewielkie, że trudno nawet wykonać tam fotografie, stąd też większość ludzi zna je z rysunków autorstwa francuskiego badacza Emile’a Chassinata wykonanych w 1947 roku. Widać na nich scenę religijną w której wyróżniona bogini Hathor otoczona jest przez obiekty wyglądające na powiększone żarówki trzymane w rękach przez ludzi. W ich środku znajdują się węże, co symbolicznie może oznaczać energię elektryczną.

Jeśli przyjrzymy się szczegółom zauważymy, że na północnej ścianie znajduje się scena z bogiem Sokarem – bogiem podziemi odpowiadającym za przyjęcie zmarłego władcy i przewiezienie go na swej barce. Sokar siedzi na cokole. Hathor z kolei otrzymuje dar od jednego z synów. Człowiek siedzący w łodzi płynie przed siebie dzierżąc kwiat lotosu. Scena ta przedstawia jedną z „wężowych komórek”, jak nazwał „żarówkę” Robert Temple. Południowa ściana również zawiera przedstawienia dwóch takich obiektów. Hathor usadowiona jest po prawej stronie i również ofiarowany jest jej dar od jednego z synów. Pojawia się także Sokar w formie sokoła.

Austriaccy pisarze zajmujący się „starożytnymi astronautami”, Peter Krassa oraz Reinhard Habeck, uznali owe „komórki” za ówczesne żarówki. Według nich po pierwsze musiała istnieć jakaś forma zaawansowanego oświetlenia do prac artystów w ciemnościach świątyń (np. w omawianej krypcie z Dendery), do czego nie wystarczało zwyczajne światło dzienne. Węże z kolei reprezentować mają prąd elektryczny, zaś kwiat lotosu jest trzonkiem żarówki. Mówiąc dokładniej, najbliższymi odpowiednikami urządzeń przedstawionych w Denderze są tzw. rurki Geisslera i Crookesa. Wynika z tego wniosek, że starożytni pod tym względem byli tak zaawansowani technicznie jak my w XX wieku.

Choć egiptolodzy podeszli do całej teorii sceptycznie dziwne wydaje się to, że nie wysunięto innych teorii na temat przedstawień z komnaty. Według niektórych, wydobywający się z kwiatu lotosu wąż symbolizuje akt stworzenia, jako manifestację świadomości. Jeszcze inni interpretują kwiat jako niebieski lotos, zaś faraonowi wdychającemu jego zapach miał on zapewniać nieśmiertelność.

Głęboko wewnątrz krypt kompleksu świątynnego w Denderze znajduje się tajemnicze pomieszczenie a w nim nie mniej tajemnicze dzieło, które według niektórych jest dowodem na to, że starożytni Egipcjanie posiedli tajniki… elektryczności. Czy możliwe jest jednak, że kryje się za tym inna, nawet bardziej niezwykła tajemnica?

Kompleks świątynni w Denderze zawsze był tematem kontrowersyjnym, bowiem zawiera zodiak. Ponieważ wzniesiono go w czasach ptolemejskich (podboju kraju przez Greków), zodiak widziany był jako połączenie tradycji greckich i egipskich, podczas gdy helleńscy bogowie zostali inkorporowani do egipskiego panteonu. Inni twierdzą, że zodiak z Dendery jest dowodem na to, że Egipcjanie posiadali wiedzę o gwiazdach zaś ich bogowie przypominali greckich. W rzeczywistości większość greckich uczonych udawała się do kraju faraonów, aby pobierać nauki. Inni wciąż widzą w omawianym tworze próbę połączenia greckiego zodiaku i egipskiego podziału niebios, co zostało dokonane nie w 12 ale w 36 sekcjach, tzw. dekanach. Jakkolwiek wygląda prawda faktem jest, że należy rzucić więcej „światła” na ową kontrowersyjną sprawę. Światło jest jednak następnym ważnym czynnikiem w kolejnej zagadce kompleksu odnoszącej się dokładniej mówiąc do „Komnaty C z południowej krypty nr 1”, która według niektórych badaczy ukazuje nam „jasny” dowód na to, że Egipcjanie w pełni zdawali sobie sprawę z istnienia elektryczności a nawet… używali podobnych, jak my żarówek.

Omawiane dzieło zawierające dowód znajduje się w małej krypcie w Denderze. Pomieszczenie to jest tak niewielkie, że trudno nawet wykonać tam fotografie, stąd też większość ludzi zna je z rysunków autorstwa francuskiego badacza Emile’a Chassinata wykonanych w 1947 roku. Widać na nich scenę religijną w której wyróżniona bogini Hathor otoczona jest przez obiekty wyglądające na powiększone żarówki trzymane w rękach przez ludzi. W ich środku znajdują się węże, co symbolicznie może oznaczać energię elektryczną.

Jeśli przyjrzymy się szczegółom zauważymy, że na północnej ścianie znajduje się scena z bogiem Sokarem – bogiem podziemi odpowiadającym za przyjęcie zmarłego władcy i przewiezienie go na swej barce. Sokar siedzi na cokole. Hathor z kolei otrzymuje dar od jednego z synów. Człowiek siedzący w łodzi płynie przed siebie dzierżąc kwiat lotosu. Scena ta przedstawia jedną z „wężowych komórek”, jak nazwał „żarówkę” Robert Temple. Południowa ściana również zawiera przedstawienia dwóch takich obiektów. Hathor usadowiona jest po prawej stronie i również ofiarowany jest jej dar od jednego z synów. Pojawia się także Sokar w formie sokoła.

Austriaccy pisarze zajmujący się „starożytnymi astronautami”, Peter Krassa oraz Reinhard Habeck, uznali owe „komórki” za ówczesne żarówki. Według nich po pierwsze musiała istnieć jakaś forma zaawansowanego oświetlenia do prac artystów w ciemnościach świątyń (np. w omawianej krypcie z Dendery), do czego nie wystarczało zwyczajne światło dzienne. Węże z kolei reprezentować mają prąd elektryczny, zaś kwiat lotosu jest trzonkiem żarówki. Mówiąc dokładniej, najbliższymi odpowiednikami urządzeń przedstawionych w Denderze są tzw. rurki Geisslera i Crookesa. Wynika z tego wniosek, że starożytni pod tym względem byli tak zaawansowani technicznie jak my w XX wieku.

Choć egiptolodzy podeszli do całej teorii sceptycznie dziwne wydaje się to, że nie wysunięto innych teorii na temat przedstawień z komnaty. Według niektórych, wydobywający się z kwiatu lotosu wąż symbolizuje akt stworzenia, jako manifestację świadomości. Jeszcze inni interpretują kwiat jako niebieski lotos, zaś faraonowi wdychającemu jego zapach miał on zapewniać nieśmiertelność.


Zodiak z Dendery eksponowany jest w Luwrze.

Robert Temple sugeruje, że wewnątrz komnaty wykonywano rytuał a komnata zapełniana była kwiatami w odpowiedniej porze roku albo też „używano pewnej metody zachowywania skoncentrowanych zapachów”. Niebieski lotos łączony był z nieśmiertelnością, ale i ze stanami ekstatycznymi i dostępem do zaświatów a to zapewne z racji swych halucynogennych właściwości.

Symbol stworzenia jako manifestacji świadomości wydaje się być interesującą koncepcją egiptologów. Jeśli już, to zarysowuje się pewien związek z mechaniką kwantową, która postuluje, że świadoma myśl kreuje rzeczywistość. Jeśli tak, to podziemna komnata może być uznana za swego rodzaju „komorę myślową”, w której starożytni przedstawiali w jaki sposób starali się porządkować rzeczywistość, która w ich mniemaniu odnosiła się do kontroli porządku nad chaosem.

Niektóre ze szczegółów odnalezionych w omawianej komnacie pasują do tej teorii. Czasami w reprodukcjach pojawia się jedynie jedna „komórka z wężem”, która przedstawiana jest z „aniołem zemsty”, Uputim, który stoi z wzniesionymi nożami. Komórka wydala z siebie formę lotosu, pod którą znajduje się wierny pogrążony w modlitwie. Widzimy też być może jednego z synów Hathor, który z solarnym dyskiem nad głową, podtrzymuje „komórkę” na wzniesionych ramionach (siedząc w pozycji ka) na cokole. Ka jest egipskim odpowiednikiem duszy, monadą czy też niebiańską cząstką, która mieszka w każdym z nas. Jest to z jednej strony nadnaturalna część a z drugiej także ta, która ma zdolność tworzenia.

Zatem obok teorii o żarówce, która jest wyjaśnieniem natury stricte technicznej, pojawia się również wyjaśnienie natury metafizycznej przedstawionej sceny. Choć często podkreśla się jej „unikalność” faktem jest, że podobne sceny, choć z pewnymi wariacjami, znaleźć można w innych miejscach. Przykładem mogą być pochodzące z okresu Nowego Królestwa stele przedstawiające dary składane bogini Renenutet przedstawianej jako kobra z głową kobiety. Oferowanym jej dobrem jest lotos a jedynym brakującym ogniwem w porównaniu z Denderą jest brak „bańki” otaczającej kobrę.


(Kontrowersyjne komórki z komorze w kompleksie w Denderze uznawane przez niektórych za dowód na to, że Egipcjanie posiedli wiedzę o elektryczności.)


Renenuet łączono ze świętem żniw, które przypadało w marcu lub kwietniu i było świętowane podwójnie. Zaczynało się ono wraz z początkiem miesiąca Renenuet. Wówczas składano bogini ofiary, a główne obchody miały miejsce podczas pełni księżyca.

Renenuet była boginią ludu a jej miejsca kultu znajdowały się raczej nie w wielkich świątyniach a w domach. To dlatego mało kto ją pamięta, a jej wizerunki w świątyniach również należą do rzadkości. Nie powinno być niespodzianką, jeśli dowiemy się, że postać ta „zlała się” potem z Izydą a przedstawienie Hathor w Denderze było już tylko niewielkim skokiem wiary, a właściwie następnym krokiem.

Jednakże kontrowersyjna teoria o „żarówce” zawiera w sobie pewne analogie z surową potęgą magii. Filar dżed (również uznawany za element „egipskiej trakcji elektrycznej” utrwalony w symbolice) jest również wyrazem mocy a wąż jest rzeczywiście prądem, ale życia. Przypominająca pawiana postać trzymająca dwa noże nie jest związana tyle z elektrycznością, co z magiczną ochroną. Gdy von Däniken napisał, że „małpa z ostrymi nożami symbolizuje niebezpieczeństwo, które czyha na każdego, kto nie rozumie zasady działania urządzenia” ma… zupełną rację, Ten, kto obcuje z magią, ale jej nie rozumie przynosi na siebie niebezpieczeństwo równe z porażeniem prądem.

Pomyłki, czy to Dänikena czy naukowców, pojawiają się jeśli rozkładamy scenę na czynniki pierwsze. Tak samo jest w przypadku teorii o konstrukcji Wielkiej Piramidy, które okazują się raczej bezwartościowe, jeśli nie uwzględnia się w nich oczywistych faktów, że obok niej znajdują się jeszcze przecież inne piramidy, nie mniej unikalne. W przypadku komnaty z Dendery należy również zauważyć, ze jest to jedna z pięciu podziemnych krypt rozmieszczonych wzdłuż prostego korytarza. Każda z nich zawiera świątynie i cenne wyposażenie, w tym dwa posążki Hathor dekorowane szlachetnymi kamieniami. Innymi słowy, były to pomieszczenia ze świętymi przedmiotami. Jednym z nich była dawno zaginiona złota figurka Hathor pod postacią sokoła z ludzką głową, nad którą znajdował się rogaty dysk.

(Filary dżed.)


Zatem zamiast analizy poszczególnych elementów, warto rozpatrzyć wszystko w szerszym kontekście. Pojawia się także pierwszy szczegół natury techniczno-budowlanej – cała konstrukcja została wzniesiona z piaskowca, jednakże dla stworzenia płaskorzeźb w kryptach umieszczono bloki wapienia. Sama krypta mogła kiedyś zawierać inne posążki bogini używane w czasie świętowania Nowego Roku oraz święta Harsamtawy poświęconemu bogu o tej właśnie nazwie. W czasie celebrowania Nowego Roku przedmioty te wynoszono z krypty do skarbca, który znajdował się wyżej.

Harsamtawy, syn Hathor, był według Wallis-Budge’a Horusem, który „wedle wierzeń wyłonił się z kwiatu lotosu, który kwitł w otchłani Nu”. Dlatego też scena ta przedstawia narodziny Horusa mające miejsce w Nowy Rok.

Francois Dumas, który wykonał zakrojone na szeroką skalę akcje badania kompleksu w Denderze orzekł, że noworoczna procesja zaczynała się od wschodnich krypt położonych w południowej części kompleksu. Przenosiła ona wyobrażenie bogini z podziemnej komnaty na podobieństwo świata, który wznosi się z niebytu w pierwszy dzień nowego roku.Takie wyjaśnienia zdają się być mniej interesujące aniżeli teoria o żarówkach, ale nie jest tak do końca. Horus był bowiem niebiańskim dzieckiem, który miał pomścić swego ojca, Ozyrysa, zabitego przez Setha. Ozyrys został częściowo wskrzeszony przez Izydę, aby móc dać życie Horusowi. Narodził się zatem poprzez magię – był dziełem świadomej unii dusz. Takie kwestie znajdziemy we wszystkich naukach magicznych, gdzie siły naszego świata i zaświatów kooperują, aby stworzyć specjalną jednostkę przeznaczoną dla specjalnych celów. Horus zwiastował zatem początek nowego świata, nowej ery. Nie bez znaczenia Rundle Clark zauważa, że „to co wznosi się z otworu kwiatu to dusza, która jest światłem i życiem… słońca.” Z lotosu wznosi się zatem światło, ale o znaczeniu bardziej mistycznym aniżeli teoria o starożytnej żarówce. Mit ten jednak ma znacznie większe znaczenie i do dziś przewija się w tradycji ezoterycznej. Znany był już oczywiście starożytnym, jednakże w dzisiejszych czasach został zupełnie zapomniany.

[Ten sam element połączenia sił niebiańskich i ziemskich w celu stworzenia specjalnej jednostki znajdziemy w historii niepokalanego poczęcia-przyp.red.].

Autor: Philip Coppens
Źródło oryginalne: Philip Coppens
Tłumaczenie i źródło polskie: Infra

Źródło- http://wolnemedia.net/?p=16406
1299  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: EGIPSKIE ODKRYCIA. : Czerwiec 14, 2010, 11:32:51
Betti z innego forum.

Miniaturowe Stonehenge w Egipcie


Czwartek, 9 lipca

Na południu Egiptu, ok. 100 km na zachód od Abu Simbel, w rejonie Nabta Playa odkryto ruinu obserwatorium astronomicznego z kamienia. Ta miniaturowa wersja Stonehenge powstała ok. 6 tys. 800 lat temu.

Prace archeologiczne w Nabta Playa prowadzone są już od lat. Natrafiono tam na wiele śladów cywilizacji, które w tym regionie kwitły w okresie pomiędzy 11 tys., a 5,5 tys. lat temu.

To tutaj odkryto jedne z najstarszych na świecie naczyń z ceramiki, a także równie wiekowe dowody na to, że mieszkańcy tego regionu prowadzili w neolicie hodowlę bydła.
czytaj dalej
 

Centra religijnych ceremonii

W Nabta Playa natrafiono w minionych latach na ruiny kamiennych konstrukcji, które archeolodzy uznali za centra religijnych ceremonii. Najnowsze odkrycie kalendarza z kamienia dowodzi, że mieszkańcom tego regionu już prawie

    * Znamy tajemnicę Stonehenge!

      Do czego służyła kamienna konstrukcja Stonehenge? Od lat głowią się nad tym zarówno naukowcy, jak i amatorzy. więcej »

7 tysięcy lat temu

była też znana wiedza astronomiczna. Precyzyjne datowanie niezwykłego obiektu było możliwe dzięki odkryciu w tym miejscu pozostałości palenisk z węglem drzewnym.

Dziś z obserwatorium sprawiającego wrażenie miniaturowej kopii słynnego Stonehenge, bo mającego średnicę zaledwie kilku metrów, pozostały tylko niewielkie kamienie.

Jak jednak wykazały analizy archeologiczne, 6 tys. 800 lat temu część tej konstrukcji stanowiły także wielkie kamienne płyty, które w minionych tysiącleciach gdzieś przeniesiono. Gdzie i dlaczego? To kolejna zagadka Nabta Playa.

Tadeusz Oszubski

źródło informacji: MWMedia
 Coś

http://facet.interia.pl/ciekawostki/news/miniaturowe-stonehenge-w-egipcie,1334960,4822

-----------

Piramida Cheopsa w Gizie
Piramida Cheopsa

Badania wahadełkiem w Piramidzie Cheopsa i Mykerynosa, wskazują na istnienie bardzo silnej energii. Wahadełko niemal natychmiast wpadło w silny ruch obrotowy i odczuwało się energię całym ciałem. Dałem wahadełko znajomemu (uczestnikowi wycieczki), który nigdy się nie interesował radiestezją i ku jego zdumieniu wahadełko tak samo gwałtownie zaczęło się obracać i czuł, że po nogach przechodzą mu jakieś "mrówki". Niestety nie byłem w Sakkarze, więc nie miałem możliwości zobaczenia piramidy Dżesera.
~:~

Hathor - bogini Nieba Zespół świątynny Dendery poświecony jest w głównej części bogini Nieba Hathor. W najdawniejszym okresie uważano ją za boginię Nieba i matkę Horusa, boga słońca. Ponieważ Egipcjanie widzieli w gwiazdach wielką krowę, bogini Hathor otrzymała dodatkowo do swojej ziemskiej postaci także postać krowy. Zawsze przedstawia się ją z krowimi rogami i słoneczną tarczą.
~:~

Podobno z tej świątyni zostały skradzione tablice opisujące właśnie uzyskanie taniej energii elektrycznej (zostały tylko dwie i powyżej jest zdjęcie z jednej z tablic). Sprawa jest o tyle tajemnicza, że aby wykuć te tablice naprawdę potrzeba sporo czasu i niemożliwe jest, aby nikt nie zauważył prowadzonych prac. Była sugestia, że ślad prowadził do Francji i być może decydenci egipscy po cichu dali przyzwolenie na demontaż płyt. Jak wszystkie świątynie, ta również ma sfotografowane wszystkie reliefy, ale podobno nikomu nie są udostępniane właśnie te skradzione. Jedna ze skradzionych tablic pokazała się na tzw. czarnym rynku, ale władze egipskie nie wystąpiły o zwrot, co jeszcze bardziej daje dużo do myślenia (być może jest to tylko plotka zasłyszana w Egipcie, ale i tak te zdjęcia uważam za niezwykle intrygujące i zastanawiające, czy może jednak Egipt miał kontakt z inną cywilizacją, albo mieli styczność z technologią lub wiedzą, którą inna cywilizacja zostawiła i częściowo potrafili ją wtedy wykorzystać - może Imhotep, tak wielki uczony też potrafił korzystać z tej wiedzy, albo miał "znakomitych" nauczycieli)
a takze inne ciekawostki
http://www.umysl.pl/podroze/180.php
1300  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: EGIPSKIE ODKRYCIA. : Czerwiec 14, 2010, 11:31:03
blad z innego forum.

Archeolodzy znaleźli starożytną biżuterię w grobowcu z epoki faraonów - poinformowali przedstawiciele władz Egiptu. Klejnoty należały urzędnika państwowego, który sprawował swoją funkcję w trakcie panowania królowej Hatszepsut.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,6366761.html

 Rosyjscy archeolodzy prowadzący wykopaliska w północnym Egipcie odkryli kilka grobów zawierających mumie ozdobione złotymi maskami pośmiertnymi i inne artefakty - donosi serwis internetowy RIA Novosti.
Odkrycia dokonano na stanowisku w oazie Fajum na Pustyni Libijskiej, na terenie nekropoli Deir Al-Banat, w odległości około 80 kilometrów na południowy-zachód od Kairu.

Zespół rosyjskich archeologów, prowadzący od dwóch lat prace wykopaliskowe na cmentarzysku Deir Al-Banat, odkrył kilka grobów zawierających mumie z przyczepionymi maskami pośmiertnymi zmarłych, wykonanymi ze złota.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,6492390,Mumie_ze_zlotymi_maskami_posmiertnymi_odkryto_w_Egipcie.html
1301  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: EGIPSKIE ODKRYCIA. : Czerwiec 14, 2010, 11:28:05
sarach 54 z innego forum.

Archeologia:

Teoria o istnieniu dwóch odrębnych państw Górnego i Dolnego Egiptu a najnowsze odkrycia Polaków.
120 km od Kairu w Tell el-Farcha prof. Krzysztof Ciałowicz z UJ w Krakowie i dr Marek Chłodnicki z Muzeum Archeologicznego w Poznaniu badając wraz z zespołem (od 1998r) te tereny, odkryli istnienie osady, datowanej na ok.3600 r. p.n.e., która dotrwała do ok. 2600 r. p.n.e. Ta osada istniała wiele setek lat przed powstaniem państwa faraonów.
Odkryto m.in.:
-kompleks najstarszych na świecie browarów(!)
-ozdoby ze złota i kamieni:
-zagadkową budowlę o pow.400m.kw. i ścianach grubości 2m:
-grobowce, naczynia, maski, pionki do gier(!), pieczęcie. tajemnicze ceramiczne kręgi.
Figurki- wąż z twarzą kobiety, postać z głową sokoła, ludzkimi rękami, tułowiem i tylnymi nogami lwa.
Wiele z tych przedmiotów nie ma analogii.
Wg naukowców piramidy zaczęto budować ok 3000 r. p.n.e.
"Najważniejsze dla nas jest to, żeby skończyć z utrzymywaniem teorii o istnieniu różnych królestw Dolnego i Górnego Egiptu"- mówi prof. Ciałowicz.

Zródło N.G. bieżący numer
1302  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: EGIPSKIE ODKRYCIA. : Czerwiec 14, 2010, 11:24:33
tom1ek z innego forum.

Zahi Hawass: "Piramidy w Gizie nie były budowane przez niewolników".

Kto zbudował piramidy w Gizie? - do tej pory odpowiedź na to pytanie wydawała się oczywista. To niewolnicy - powiedziałby niemalże każdy z nas. Jednak naczelny archeolog Egiptu właśnie przedstawił nowe informacje na ten temat. "Odkryte w Gizie w ostatnim dwudziestoleciu groby budowniczych Wielkich Piramid świadczą o tym, że były one wznoszone nie przez niewolników, jak do niedawna wielu sądziło, lecz przez wolnych robotników" - oświadczył w niedzielę Zahi Hawas, naczelny archeolog Egiptu.

- "Groby te znajdują się bezpośrednio przy piramidzie królewskiej. To każe nam sądzić, że pochowani w nich ludzie nie mogli być niewolnikami."

Cmentarz ten odkrywany jest stopniowo od lat 1990. Zdaniem naukowca to jedno z najbardziej znaczących odkryć XX i XXI wieku. Groby należą do robotników, którzy budowali piramidy Cheopsa i Chefrena.

Ale Hawas miał jeszcze jeden dowód na to, że budowniczy piramid nie byli niewolnikami. Mianowicie, archeolog znalazł napisy na ścianach nekropolii, według których chowani tam ludzie nazywali siebie "przyjaciółmi Cheopsa".

Kolejnym faktem potwierdzającym teorię są - według Hawasa - odnalezione zapiski gospodarcze, z których wynika, że chłopi z Delty Nilu i Górnego Egiptu codziennie wysyłali na wyżywienie budowniczych piramid 21 wołów i 23 owce. Na tej podstawie dochodzi do wniosku, że liczba robotników wynosiła 10 tysięcy, co oznaczałoby, że była dziesięciokrotnie niższa aniżeli sądził grecki dziejopis Herodot, który określał ją na 100 tysięcy.

Chłopi ci byli zwolnieni w starożytnym Egipcie z płacenia państwu podatków, co świadczyłoby, że byli uczestnikami wielkiego narodowego przedsięwzięcia.
1303  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: SEKRETY EGIPTU. : Czerwiec 14, 2010, 11:20:31
Ciekawaostki east z innego forum.

Wydaje mi się, że to właśnie w tym temacie wskazane jest umieszczenie pewnych informacji o takich miejscach w Egipcie jak Piramida Khufu  pod kątem badań nad świadomością zbiorową.
Dokonuje się tego za pomocą automatów losowych takich jak REG.

REG Random Events Generator  ( generator zdarzeń losowych )

Tytułowy REG to jest urządzenie do generowania wyników losowych typu "orzeł" - "reszka" . Jego działanie zwykle pokazuje, rozkład reszek i orłów taki , jak w podręcznikach od probablistyki, czyli 50% / 50%  w dowolnie długiej skali czasowej losowań.  Można powiedzieć, że wyniki są chaotyczne i nie ma w nich żadnego uporządkowania, oprócz zasady  50/50.  Jest tak z pewnymi wyjątkami. Otóż kiedy urządzenie zostaje uruchomione przez kogoś ,kto OBSERWUJE w tym czasie zachodzenie  jakiegoś wyjątkowego dla niego ( lub większej liczby osób ) zdarzenia rzeczywistego na którym skupia się uwaga obserwatora/ów, to urządzenie wykazuje większy stopień uporządkowania , czyli odchyleń w stronę pozytywną , bądź negatywną.  Na Uniwersytecie w Princeton ze szczególną uwagą przeprowadzano naukowe badania nad wskazaniami REG, i okazało , że te urządzenia pokazują wyaźnie korelację wskazań z grupową oraz indywidualną uwagą skupioną na jakimś zdarzeniu.
Doskonała okazja do bliższego przyjrzenia się naturze zbiorowej pamięci i rezonansu pojawiła się w czasie podróży do Egiptu. Roger Nelson, jeden z naukowców z Princeton, postanowił pojechać na dwutygodniową wycieczkę po Egipcie w towarzystwie dziewiętnastu kolegów, mając w planach odwiedzenie głównych świątyń i świętych miejsc starożytnych Egipcjan, gdzie miał zamiar wziąć udział w nieformalnych spotkaniach poświęconych zbiorowym modlitewnym recytacjom i medytacji.  Nelson trzymał swój terenowy generator zdarzeń losowych w kieszeni w czasie wizyt we wszystkich ważnych miejscach  - upodnóża Sfinksa, w świątyniach w Karnaku i Luksorze, w Wielkiej Piramidzie w Gizie. Terenowy REG był włączony w czasie medytacji i recytacji grupy , a także kiedy wędrowała ona pomiędzy świątyniami, a nawet  wtedy , gdy Nelson podróżował lub medytował sam. Prowadził on dkładne notatki na temat czasu różnych wydarzeń i zajęć .
Po powrocie i przeanalizowaniu danych ujawnił się interesujący schemat. Najsilniejszy wpływ na urządzenie zaobserwowano w chwilach, gdy grupa zajęta była rytuałami, takimi jak recytacje w miejscach kultu. W większości głównych piramid efekt był sześć razy większy niż  podczas zwykłych prób REG w PEAR  i dwukrotnie większy niż w trakcie zwykłych prób FieldREG. Były to największe efekty , jakie zaobserwowano  - równie duże jak w przypadku osób związanych emocjonalnie, Kiedy jednak skompilował wszystkie dane z dwudziestu siedmiu miejsc kultu , które odwiedził , spacerując wśród nich w pełnej szacunku ciszy , wyniki były jescze bardziej zadziwiające. Wyglądało na to,że duch tych miejsc wywarł wpływ równie duży jak medytująca grupa. Wyraźnie w miejscach szczególnych występował jakiś rezonans, a może nawet wir spójnej pamięci.
W czasie podróży do piramidy Khufu na płaskowyżu Giza jego podróżny REG zboczył ze swego losowego kursu dwa razy z tendencją dodatnią w czasie dwóch recytacji obrzędowych wewnątrz Komnaty Królowej i w Wielkiej Galerii, a następnie przejawił silnie negatywne skłonności w Komnacie Króla , gdzie kontynuowali recytację.  Podobna sytuacja zaistniała w Karnaku. Co ciekawe, gdy wyniki zostały naniesione na wykres oba utworzyły dużą piramidę.

A skoro o pamięci . W świetle najnowszych badań  pamięć ma naturę holograficzną. Jeśli obiekt fotografowany w technice holograficznej przenieść na płaską kliszę  to zobaczymy  zawiajasy i koncentryczne kręgi, linie, ale jeśli teraz przez tą kliszę przepuścimy światło lasera o tej samej właściwości do laserów , które wykonały zdjęcie, to natychmiast uzyskamy  wyraźny , trójwymiarowy obraz fotografowanego obiektu. Ciekawi mnie, czemu Wielka Piramida nie była badana światłem monochromatycznym ( światłem laserowym ) . Być może, w pewnym zakresie fal uzyskalibyśmy trójwymiarowy obraz zapisu ... wspomnianej wcześniej wytłuszczonym drukiem SPÓJNEJ PAMIĘCI.
Urządzenie REG wskazało tylko, że jakiś rodzaj wspólnej intencji, czy też pamięci w tych miejscach się znajduje. Temat jest więc wart drążenia.

cd east..

Napisałem wcześniej , nie znając tego http://noosphere.princeton.edu/  projektu, że  "Być może, w pewnym zakresie fal uzyskalibyśmy trójwymiarowy obraz zapisu ... wspomnianej wcześniej wytłuszczonym drukiem SPÓJNEJ PAMIĘCI "

W podanym linku http://noosphere.princeton.edu/  rzeczywiście można znaleźć wizualizację 3D  jako zapis przetworzenia danych losowych w określonej chwili  (dane to prawdopodobieństwo uzyskania orła /reszki ) uzyskanych z 65 urządzeń REG działających dzisiaj na całym świecie na które działa ludzka świadomość. Proszę kliknąć w trójwymiarowy obrazek sfery po prawej stronie mniej więcej w połowie strony. Obraz odświeża się co minutę - półtorej.
1304  KOD PESZEROWY / Stary Testament / EGIPSKIE ODKRYCIA. : Czerwiec 14, 2010, 11:17:42
Elzbieta napisala.

http://ca.news.yahoo.com/s/afp/100110/world/egypt_archaeology_discovery_2
Najnowsza wiadomosc z Egiptu .Dzisiejsza.Jest w jezyku angielskim.
Kair (AFP) - Egyptian archeolodzy odkryła szereg grobowców pracowników którzy przyczynili się do budowy największych w kraju piramid, minister kultury Faruk Hosni powiedział w oświadczeniu w niedzielę.
REKLAMA

Starożytności Zahi Hawass naczelny prowadził zespół "odkrył nową grupę grobów sięga okresu czwartej dynastii (2694-2513 pne), który należał do pracowników, którzy przyczynili się do budowy Wielkiej Piramidy", Hosni powiedział.

Pierwszy z tych grobów została odkryta w 1990 roku.

Hawass powiedział, że nowe odkrycia w piramidzie Cheopsa była szczególnie ważna, ponieważ "zadaje kłam wszystkim, co powiedział na temat budowy piramidy przez związanie pracowników ... i przeczy idei, że zostały wybudowane przez niewolników.

Przytoczył jako dowód, że "groby znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie piramidy, a nawet go przeoczyć. Jeśli byli niewolnikami, nie byłby w stanie zbudować swoje groby w tej dziedzinie".

Hawass wspomniano również "dowodów", wskazując, że bogatych rodzin z Górnego Egiptu i Delty Nilu pod warunkiem, że pracownicy z 11 cieląt, w zamian za zwolnienia podatkowe 23 owiec na dobę.

Uważa on, liczby pracowników, którzy budowali piramidy Cheopsa nie przekracza 10.000.
Tlumaczenie na polski

http://www.tvn24.pl/-1,1637518,0,1,nowa-teoria-na-temat-piramid,wiadomosc.html
1305  KOD PESZEROWY / Stary Testament / Odp: SEKRETY EGIPTU. : Czerwiec 14, 2010, 11:13:24
Ciekawostki quetzalcoatl44 z innego forum.


a ja uwazam ze kwiat Zycia to przeslanie od Chrystusa i aramejczykow

starogrceckie litery  ichthys tworza "kwiat zycia" - niesamowite ze to sie tak ulozylo...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/18/Ephesus_Ichthys.jpg/180px-Ephesus_Ichthys.jpg

zostalo to odnalezione w Efezie w jednym z miast wymienionych na poczatku apokalipsy...

a to z filmu Nasima o sw geometri, qumran i rodzinie Jezusa

http://www.smh.com.au/ffximage/2007/02/27/mary_jesus_tomb_wideweb__470x312,0.jpguwazam ze kwiat zycia to poprostu przeslanie o budowie materii ze swiatla, nie wiem czy jeszcze cos wiecej, moze gdyby umiescic ten krysztal w piramidzie wplynalby on na czaklry Ziemi...


http://www.swiatlo.tak.pl/artykuly/jak-odbijac/pryzmat.gif

http://misja2012.com/zdj/przekroj_wielkiej_piramidy.gif

http://www.diamondenergetics.com/Shared/Sites/diamondenergetics/Assets/Your%20Images/merkaba%20new%20copy.jpg

http://www.holohealth.com/product/images/Flower%20of%20%20Life.jpg


Uśmiech


pozatym jezyk aramejski jako protohebrajski ma zwiazek z grawitacja a wiec z Bogiem, co ma zawizek z apokalipsa i 144 tys


pieczec Boga Zywego
Strony: 1 ... 85 86 [87] 88 89 ... 127

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

harika-travel tkegforum infocraft-skyblock monargdansk voters