Pokaż wiadomości
Strony: 1 ... 150 151 [152] 153 154 ... 159
2266  WSPÓŁCZESNOŚĆ / Mistyka oraz przekazy obecne / Odp: KABALA wiedza stara i nowa. : Styczeń 28, 2009, 17:46:18
Dziekuje za Twoj tekst pewne szczegoly potwierdzily moja intuicyjna wiedze. Wszystko co napisales nie jest ZADNA TAJEMNICA w swiecie dla nas niewidzialnym , czy jak chcesz w srod innych rodzin kosmicznych. Oni ta wiedze posiadaja, gdyby nie mieli Winter tez by jej nie posiadal, on ja od nich kopiuje , tak samo jak Hebrajscy kabalisci.Czy twoza za pomoca dzwieku? z tego co ja wiem to tak, oczywiscie ze tak, cala nasza rzeczywistosc jest utworzona za ich pomoca. A my jestesmy poniekad w niej uwiezieni. Jest tylko jedno ale, w tej rzezczywistosci, pomimo iz wiedza ( widac na wykresach graficznych) jak tworzy sie alfabet swiatla, nie potrafia go odtworzyc.Dlaczego, czy jest to jakis sekret? nie, zaden , dla nich juz nie ma sekretow technicznych zdjeli "pieczecie z 6czakr ( lub jak wolisz wzorcow energeycznych). Wiec w czym tkwi naprawde problem?
W jednym. W MOCY ENERGETYCZNEJ, W STWORCZEJ MOCY ENERGETYCZNEJ, tak wiec wiedza jak wygladaja litery, jak trzeba zrobic by je uzyskac, ale nie moga wygenerowac takiej mocy by one uzyskaly moc dzialania (nie , nie w tym wymiarze!) w tym dzialaja, jeszcze..
W 4 wymiarze do ktorego sie zblizamy, oni chca posiasc moc wlasnie energetyczna , ktora uruchomi przeplyw swiatla na 22 drogach swietlnych , oraz rozswietli te 144000 punktow ZANIM STANIE SIE TO W SPOSOB NATURALNY DLA NAS, DLA KAZDEGO INDYWIDUALNIE. Bo pozniej juz po wszystkim, nie da sie wladac ludzmi ( czytaj wpisac nowy program matrycy ludzkiej) jak wszyscy przekroczymy 4 wymiar. Tam my wszyscy osiagniemy MOC TWORZENIA INDYWIDUALNEGO NASZA ENERGIA ZDEPONOWANA W NAS.
Wiec wszyscy tacy poszukiwacze ( konkureci miedzy soba oraz przestrzeniami ktore reprezetuja) walcza w sposob niewybredny o palme wladzy nad ziemia i ludzkoscia. Bieg z przeszkodami do komory serca po energie stworcza, kto pierwszy?
Mysliciele wiedza a nie powiedza jak tam wejsc? Nie Oni caly czas mowi, mowia i mowia, tylko lewopolkulowcy nie slysza tego glosu, odsowaja go od siebie szukajac wytrychu mocy , ktorym mozna wtargnac na sile do tego zrodla.
Droga jest jedna prosta ( nie latwa) ale skuteczna, PRAWOSC ,GODNOSC  I MILOSC , daje MOC , ktora bez zadnego wytrychu naukowych odkryc otwiera te drzwi WSZYSTKIM LUDZIOM , KAZDEMU INDYWIDUALNIE.
Jednak im nie o to chodzi zeby kazdemu, tylko tym , ktorzy beda PROGRAMISTAMI NA TE NOWE CZASY.
Dlaczego posiaajac juz taka wiedze trzeba cos jeszcze? Dlaczego ona nie dziala? Dlaczego nie chce stworzyc programu ktory zadziala?
To bardzo prosta odpowiedz MOC. Oni maja do dyspozycji tylko 50% potecjalu mocy, ktory daje nam MILOSC UWARUNKOWANA ( jak kto chce niech sobie nazwie ja po swojemu ta energie), przy podnoszacej sie wibracji w nas  i na ziemi ona traci moc tworcza, moc dzialania na ludzi.Ta MATRYCA ( w ktorej zyjemy obecnie) przestaje zwyczjnie SWIECIC, tak wiec przestaje oddzialywac na nas i nasze DNA ten stary program. Uwalniamy sie z pod jego wladzy.. Program sie wyczerpal, wypalil , a nie ma juz energii zeby wpisac nowy bardziej skuteczny. Energia taka jest, owszem w komnacie serca.Ale jak tam wejsc, jak sie do niej dostac?
Nie mozna wiec zapisac znanych nam literek swiatlem w naszej krwi , bo swiatelko zbyt ciemne, nasze naturalne w nas staje sie jasniejsze od tego wpisujacego, wiec juz nie dziala, wszystko zaczyna sie sypac.
Nasze 144000 punktow rozswietla sie, stajemy sie ILUMINANTAMI ( tymi niedobrymi , ktorzy zagrazaja calemu systemowi), be..., jestesmy juz be...
A GOLEM? On juz byl przygotowany, nowy golem na nowe czasy, jego serce przesytalo pracowac.
ROZPACZ, caly rod  krolewski tych HEBRAJCZYKOW  niestety umarl.Brak zasilania, odwrocony strumien. Co nam pozostalo bez nadzorcow? Bez programu ,w , ktory chcieli nas ponownie wsadzic na nowe czasy? SAMOROZWOJ PRZEZ UCZUCIA, nikt Cie ni mnie nie oszuka jarzeniowka. MASZ SERCE Leszek, jestes Czlowiekiem ,ODCZOWASZ , ufaj swoim ODCZUCIOM, kochaj najpiekniej jak potrafisz a moc zdeponowana w Twoim Sercu bez Wintera bedzie do TWOJEJ i TYLKO TWOJEJ dyspozycji.Nie oddasz jej po raz kolejny komus , kto stworzy nowy system ( jak obecnie pieniadze) ktore sa ci wydzielane a reszta Twojej mocy jest gdzies  przesylana by dzieki niej dzialaly inne plany energetyczne.
To juz koniec tej starej zabawy.Nikt nie odtworzy potrzebnej swietlistosci liter, ni ich dzwieku , ni ich ksztaltow by napisac program bo nie posiada juz mocy ktora zadzialala by w czestotliwosci 4 wymiaru, by byc mogla  silniejsza od jego naturalnej mocy i od zapisu Stworcy w polu morfogenetycznym ZYCIA.
Mysle ze zrozumiales doskonale.
Nie ma,  wiem a nie powiem, jest wiesz gdzie, wiesz jak , chcesz ( masz WOLNA WOLE) to wybierz  i idziesz , lub zostajesz. To wszystko.

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps. wiekszos jezykow ziemskich ma pozmieniana fonetyke ( niezgodny zapis z wymowa) jest to specjalne utrudnienie by intonowany dzwiek nie tworzyl. Wprowadzal dysharmonie. Jaki byl pierwotny zapomniany wspolny jezyk?
2267  WSPÓŁCZESNOŚĆ / Mistyka oraz przekazy obecne / Odp: KABALA wiedza stara i nowa. : Styczeń 28, 2009, 17:42:21
Leszek.

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=1251.50

Charakterystyczne dla tekstów mistycznych czy gnostycznych jest mówienie o świetle, miłości i WEWNĘTRZNEJ przemianie.
Święta geometria opisuje kształt języka światła. Po co go znać? Ano po to, aby nie okazało się, że chodzisz po świecie i widzisz wszędzie światło, tylko nie zauważasz, że ktoś zapalił nad tobą jarzeniówkę...

Wrócę więc do sefir i kilka słów o języku światła.

W Wikipedii czytamy:
Drzewo Życia posiada trzy równoległe kolumny:
    * prawą - męską, odpowiadającą zasadzie Chesed;
    * lewą - żeńską, odpowiadającą zasadzie Din;
    * środkową, która jest ścieżką równowagi i harmonii.

Prowadzą one do Malchut, które oznacza obecność Boga w świecie. Drzewo Życia jest mistycznym organizmem, który odpowiada całości bytu. Według kabały kolejne sefiry przejmują światło wyższej boskiej emanacji i przesyłają je niżej za pomocą dwudziestu dwóch ścieżek spinających całe Drzewo. Najniższa z nich odbija blask i posyła go w górę.
Czasami pojawia się jedenasta sefira - Daat (Wiedza, hebr. דעת) - jest ona niezależną emanacją, mediuje między Chochmą i Biną. Oznacza ona wiedzę tajemną - gnozę"

Dlaczego 22 ścieżki?
Ano dlatego, że alfabet hebrajski ma 22 litery.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Alfabet_hebrajski
No i co?
Ano to, że jest to fragment języka światła, który według pani Marciniak w całości składa się ze 144 tysięcy znaków...
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=1296.new#new
Hebrajski językiem światła?
Tak... Mały cytat z książki Moc Kabbalah: http://www.empik.com/moc-kabbalah-ksiazka,302122,p
Jej autor Yehuda Berg jest rabinem i czołowym autorytetem Kabbalah. Naucza on w centrach Kabbalah na całym świecie. - Jest to cytat z okładki tej książki.
W rozdziale piątym pt. DNA Duszy, czytamy:
Abraham pokazał, jak Światło Stwórcy podzieliło się na 22 odrębne siły po to, by stworzyć nasz wszechświat.
(...)
22 SIŁY STWORZENIA
Dwadzieścia dwie podstawowe litery: Stwórca wyrył je, wyważał, układał je w różnym porządku, stapiał i formował przez nie istotę wszelkiego stworzenia i istotę wszelkiego przyszłego stworzenia. - Abraham, Księga Stworzenia

Abraham pisał, że 22 siły energetyczne manifestują się w naszym świecie jako 22 różne wzorce częstotliwości. Pojawiają się one jako kształty i wibracje, które można zarówno wizualizować jak i wymawiać. Poniżej są przedstawione litery alfabetu hebrajskiego. Czytaj je od lewej do prawej.

Możesz pomyśleć: to przecież są litery hebrajskie! Ale nie panikuj. Kabbalah naucza, że litery te były obecne w pierwszej chwili stworzenia nie jako litery napisane na pergaminie, ale jako wielkie wspaniałe siły pierwotnej energii.
Litery hebrajskie są instrumentami mocy. Hebrajskie słowo „litera" ma również znaczenie: puls lub wibracja, ze wskazaniem na przepływ energii. Za pomocą kształtu, dźwięku i wibracji litera działa jak antena, która wzbudza i kieruje energią wszechświata.
(…)
_________________________________________________________________________________________________
Te 22 litery można wygenerować przy pomocy torusa i złotej spirali według osi symetrii czworościanu. Święta geometria jest wiedzą o budowie Stworzenia... Przypomnę jak powstają te litery:

Litery alfabetów powstają dzięki zmianie położenia "złotej spirali" umieszczonej na torusie, który przechyla się w sposób wyznaczony przez osie symetrii brył platońskich. [Hebrajski i sanskryt wyznaczają osie symetrii czworościanu] Wystarczy robić "stop-klatki" zmieniającej położenie spirali, aby otrzymać kolejne litery alfabetów.

Torus z naniesioną na niego spiralą "złotego środka" oraz położenie wyjściowe spirali złotego środka (jest to litera P 'pay', gdzie wartości x,y,z=0) wg.  jednej z osi symetrii czworościanu:


Powyżej: powstawanie alfabetu hebrajskiego.
Spirala na czworościanie generuje także sanskryt.

Poniżej: trójwymiarowe zobrazowanie zmiany położenia spirali Złotego Środka,
(spirala jest TA SAMA, zmienia się tylko kąt, pod jakim ją widzimy):

Więcej o powstawaniu symboli i alfa-betów (w j. angielskim)
http://www.goldenmean.info/dnaring/

Dlatego, że hebrajski generowany jest (jak widać) matematycznie, poszczególne litery można przełożyć na wartości liczbowe.
Stąd ta "mistyka liczb", a raczej po prostu matematyka...

Według Dana Wintera istnieją dwie bardzo szczególne właściwości alfabetu hebrajskiego

Po pierwsze.
Graficzny obraz PISANEJ litery alfabetu hebrajskiego pokrywa się z obrazem graficznym tworzonym przez spektralną analizę dźwięku tej litery, tyle że WYMAWIANEJ. Po prostu wymawiając np. literę Alef, uzyskujemy na ekranie komputera graficzny OBRAZ DŹWIĘKU wymawianej litery Alef[/b], który wygląda tak samo, jak graficzny obraz LITERY PISANEJ.
W tym kontekście inaczej zaczynają wyglądać pewne kwestie związane z "rzucaniem klątw" czy rytualnymi "krzykami" wydawanymi w "dziwnym języku" przez różnych "dziwnych ludzi". Wydawanie dźwięków czy generowanie różnych wibracji w języku światła może po prostu posiadać moc stwarzania albowiem jest to właśnie język światła, który tworzy świat - także ten nasz materialny... Oczywiście, tak jak w przypadku posługiwania się "normalnym" językiem, można nim "napisać" różne mniej lub bardzie ładne rzeczy. I tu usprawiedliwiałbym osoby, które ukrywają tego typu "pełną wiedzę" różnymi nieodpowiedzialnymi ludźmi.
Przykład :


Po drugie,
wg. WIntera alfabet hebrajski, jako język światła jest swoistym oprogramowaniem (jak oprogramowanie komputera) służącym m.in. do.... programowania DNA za pomocą światła.
Zdaniem Wintera przy pomocy języka hebrajskiego dokonała się ingerencja w DNA człowieka i stworzono Adama i Ewę. Ich DNA zostało zaprogramowane przy pomocy hebrajskiego... I tu pojawia się kwestia, z powodu której co niektórzy nie lubią pana Wintera. Otóż twierdzi on, że zaprogramowanie naszego DNA (którego budowa opiera się na dwunastościanie) tylko w oparciu o "hebrajski alfabet światła" tworzy z człowieka BEZDUSZNEGO GOLEMA...

Jeśli przyjmiemy to, o czym mówi się w różnych miejscach, że nasze DNA jest można programować światłem, to okazuje się, że istnieją różne programy (języki światła), za pomocą których można programować DNA różnych istot....

Kilka refleksji "z biegu"

1. Uważaj co mówisz po hebrajsku jeśli znasz jego prawdziwą, nie zniekształconą fonetykę. Mrugnięcie Możesz użyć języka światłą, który wygeneruje coś, czego nie chcesz (syndrom ucznia czarnoksiężnika...).
Czy prawdziwy wygląd i fonetyka alfabetu hebrajskiego są powszechnie znane czy też zarezerwowane zostały dla nielicznych "wtajemniczonych"?

Czemu Winter jest tu niewygodny? Ano dlatego, że pokazuje jak kładąc Złotą Spiralę na torusie, można wygenerować hebrajskie litery, a potem poszukać ich prawdziwej fonetyki. Jak? Wymawiać dźwięki poszczególnych liter i patrzeć czy ich obraz na spektrogramie dźwiękowym pokrywa się z PISANYM obrazem wymawianej litery.
W ten sposób można uzyskać FRAGMENT CZYSTEGO JĘZYKA ŚWIATŁA (22 litery).
Czy to może podobać się komuś, kto lubi chomikować coś dla siebie?

2. Z kim mogą kontaktować się pewni "wtajemniczeni" i czy to tych istot otrzymali matematycznie wygenerowany alfabet, przy pomocy którego zaprogramowano ponoć nasze DNA?

3. Czy nie jest więc tak, że "wtajemniczeni" mają "pełną wiedzę", ale wykorzystują ją tylko dla siebie, bo ich "niebiańskie szefostwo" tak sobie życzy? Według Kiary nie istnieje "pełna wiedza" (a dokładniej nie istnieje ona wg. przekazów niejakich Myślicieli).

Widzisz Astro. Jeśli założymy, że ktoś trzyma "to wszystko" w ryzach, to zbliżamy się do wizji Icke'a, która swoją drogą tez jest dla mnie czasami "dziwna". Nie chciałbym, aby okazało się, że jest on tzw. "kontrolowaną opozycją", która ma "zagospodarować socjotechnicznie" co bardziej wrażliwych i skierować ich myślenie na nieco boczne tory za pomocą słusznych, ale OGÓLNIKOWYCH twierdzeń, trochę takich, jakimi operuje ciągle forumowa Kiara. Mrugnięcie Wiadomo przecież, że "diabeł tkwi w szczegółach... Stąd postulat słuchania siebie jest słuszny, ale uważam, że "kąpanie się w świetle", bez próby jego zrozumienia prowadzi do tego, że ktoś zabierze światło i zapali amatorom kąpieli jeno jarzeniówkę...
Czasem trochę "matematyki, geometrii i fizyki" się przyda...


4 Aha, Winter uważa i mówi o tym na różnych konferencjach, że Ci "programatorzy" przybyli z Alfa Draconis na pokładzie statku z emblematem identycznym jak hexagonalna faga ... Izraela.

5. Kiaro,
Od początku myśliciele nie zająknęli się ani słowem na temat świętej geometrii, a jak już ją "znalazłem", to nigdy nie chcieli o niej rozmawiać. Powiedziałaś, że to nie jest ich "działka". Czyżby dlatego, że daje ona klucz to wiedzy, która może doprowadzić do wizji świata, która okaże się przynajmniej częściowo sprzeczna z tym, w co oni chcą, abyś co niektórzy wierzyli?
Jeśli tak, to nic dziwnego, że ograniczają się oni w swych wypowiedziach do prostych i znanych od tysiącleci haseł o miłości, nie mówiąc nic o budowie ŚRODOWISKA, w którym żyje człowiek, bo wówczas okazałoby się, że jednak nie wystarczy żyć miłością, aby "przemienić ciało na poziomie subatomowym", ba, co więcej mogłoby się okazać, że to jest w ogóle tutaj niemożliwe, że można jedynie uzyskać "złote ciało energetyczne", bez możliwości przemiany ciała fizycznego idącej tak daleko, jak Ty sugerujesz...
Aby to rozstrzygnąć, trzeba coś WIEDZIEĆ o "energetycznym" środowisku życia... Inaczej można ululać ludzi różnymi bajkami...

6. Kapłan, nie wiem co się podoba a co nie, ale może przyda Ci się coś z tej "winterowszczyzny" do twojej książki.... Mrugnięcie
2268  WSPÓŁCZESNOŚĆ / Mistyka oraz przekazy obecne / Odp: KABALA wiedza stara i nowa. : Styczeń 28, 2009, 17:34:07
Wypowiedz Astro:

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=1251.50


Na dobrą sprawę nie ma znaczenia kim jest Jahwe....
 

Pozwolę sobie  przekopiować bezpośrednio swój post z innego forum, gdzie  napisałem o JHWH (JHWE).

Najświętsze miejsce w Świątyni Salomona, miało reprezentować łono Asztoret (nazywanej również Aszera, jak wspomniano  w Starym Testamencie). Asztoret była  czczona przez Izraelitów  do VI wieku p.n.e. Aszera była boginią, żoną Ela, głównego boga i razem tworzyli „boskie małżeństwo". Ich córką była Anat, królowa niebios, a syna, króla niebios, zwano He. Z czasem  postacie El i He połączyły się i stały Jehową. Aszera i Anat złączyły się na podobnej zasadzie i stały oblubienicą Jehowy, zwaną  Szekina lub Macierz.

Imię Jehowa jest późną transliteracją Jahwe, które z kolei pochodzi od czteroliterowego hebrajskiego YHWH. Wpleciono weń – słusznie lub nie – dwie samogłoski. Początkowo te cztery spółgłoski (które dopiero później stały się rodzajem akronimu Jednego Boga) reprezentowały czworo członków świętej rodziny: Y oznaczało Ela, ojca, H – Aszirat, matkę, W odpowiadało He, synowi, H było córką, Anat. W zgodzie z królewską tradycją owego czasu i regionu, tajemnicza wybranka Boga, Macierz, była również uznawana za jego córkę. W żydowskim kulcie Kabały (ezoterycznej dyscyplinie, która osiągnęła swój szczyt w czasach średniowiecznych) przewijał się podwójny męsko-żeński wizerunek Boga. Tymczasem inne sekty uważały Szekinę lub Macierz za przejaw boskiej obecności na ziemi. Boską komnatą było sanktuarium Świątyni Jerozolimskiej, ale od zniszczenia świątyni Macierz była zmuszona błąkać się po ziemi, podczas gdy aspekt Jehowy miał samotnie rządzić niebiosami.
Scementowanie hebrajskiego ideału jedynego (męskiego) Boga nastąpiło dopiero po 70 latach niewoli babilońskiej (ok. 536 p.n.e.), gdy Izraelici  wygnani przez Nabu-chodonozora, zostali  rozdzieleni na dwa główne szczepy etniczne (Izraela i Judy), ale wrócili do ,,Ziemi Świętej,, ze wspólnym celem jako „naród wybrany" - Jehowy.


Pozdrawiam Astro.
2269  WSPÓŁCZESNOŚĆ / Mistyka oraz przekazy obecne / KABALA wiedza stara i nowa. : Styczeń 28, 2009, 17:26:49
Jest to praca Leszka z Forum Projektu Cheops, za jego zgoda przenioslam tematy.

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=1251.0

Inspiracje... Uśmiech

Kabała - co jest esencją Kabały?
http://pl.youtube.com/watch?v=aaRiHLZxiGE&feature=related

Percepcja rzeczywistości
http://pl.youtube.com/watch?v=XLJ6kW2xauk&feature=related

Czy istnieje wolna wola
http://pl.youtube.com/watch?v=glYRy0cSEF8&feature=related

Kabała - jak żyć w zgodzie?
http://pl.youtube.com/watch?v=CpFcSRyY6PE&feature=related

Jak kontrolować swoje myśli
http://pl.youtube.com/watch?v=cxtxEVGW6-w&feature=related

Na czym polegają studia Kabały?
http://pl.youtube.com/watch?v=AjtQPslJI-0&feature=related

Co nazywamy światłem w Kabale?
http://pl.youtube.com/watch?v=jHPSkY2CMVs&feature=related
2270  WSPÓŁCZESNOŚĆ / Mistyka oraz przekazy obecne / Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI.. : Styczeń 28, 2009, 17:09:45
Wiara w siebie. E.Nowalska Sila wibracji.    

Zycie Czlowieka to ciagle zmaganie sie z losem o mozliwosc bycia SOBA,
takim Soba jakim my chcemy byc a nie takim jakim chca nas widziec inni ludzi.To walka, walka o mozliwosc realizowania mysli,o indywidualnosc o zycie nia. Ale My nie musimy zakladac maski przygotowanej nam przez otoczenie, mamy prawo istniec jasnoscia wlasnej twarzy wlasna wizja siebie.
Kiara

*******************
Ludzie ogoloceni z walki wola borykac sie z przegranymi uczuciami, myslami , niz siegac ponad nie, ponad samego siebie.
Jak mozna uratowac siebie przed tymi wszystkimi ogoloceniami?
Wiem ze kazdy zada sobie to pytanie. Byc moze odrazu poczuje Czlowiek lek przed koniecznoscia na nowo malowania swojego obrazu.
warto go malowac i odbiec od przenikajacego Cie leku.
idz prosta droga , szkoda czasu na kluczenie drogami niekoniecznie prowadzacymi wprost do celu naznaczonego przez Twoje zycie.
Odwaga pokazania sobie celu , odwaga obrania dla siebie systemu wartosci , odwaga obrania jednej z wielu drog i odwaga realizowania swego celu - to wszystko. To jestes Ty.
Stanowisz swoj cel swoja droge.
jestes systemem zyciowych , istniejacych , funkcjonujacych w Tobie wartosci.
Jestes odwaga albo lekiem .
to wszystko to Ty, nikt wiecej poza Toba.
Wszystko o czym mowie jest w Tobie.
w Tobie tkwi zrodlo wszystkiego , co wazne w Istnieniu.
Jak zatem ktos moze namawiac Cie do lekania sie swoich wlasnych mysli
, uczuc, rodzacych sie z nich okrochow zachowan?
Jak wolno komukolwiek podwazac istniejacy w Tobie swiat marzen?
Jak wolno jest komukolwiek odwazyc sie odrzucic Twoje prawo do bycia
W Twoim systemie wartosci ?
Osoby czyniace zlo nie podlegaja Moim rozwazania - to proste:
Nieczynienie zla jest podstawowa zasada
uznawana w Moim swiecie,
w swiecie wartosci.

A co to jest ZLO?
To odbieranie drugiemu Czlowiekowi czegokolwiek ,co jest dla niego wartoscia pozadana - jest nia ZYCIE, MILOSC, ZDROWIE, WOLNOSC....
znasz te wartosci , bo doskonale wiesz co jest przez Ciebie upragnione w trakcie istnienia.

A MILOSC?

Ona zostawiwszy za soba rozczarowanie drugiego Czlowieka, pozbawionego spelnienia jej przez Ciebie , nie staje sie wartoscia krzywdzaca. Jest WOLANIEM Czlowieka o jej inny wiekszy dla siebie Bukiet.
Uczucia nie moga byc narzucane ani sobie ani nikomu. Brak ich w stosunku do drugiego Czlowieka nie jest zlem, jest nierozlacznym elemetem procesu przemiany - tak jak uplywajacy czas, mlodosc, otoczenie w ktorym sie zylo , a ktorego juz NIGDY posiadac sie nie bedzie w takim samym obrazie jak lata temu.....

str42/44 WOJTEK
Kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
2271  WSPÓŁCZESNOŚĆ / Mistyka oraz przekazy obecne / Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI.. : Styczeń 28, 2009, 17:05:51
 WARTOSCI ZYCIA E.Nowalska Sila wibracji.

Oceniajac innych ludzie chca obejzec wlasna wartosc , wlasna waznosc , wlasna madrosc. Oceniajac innych , wystawiajac im certyfikaty , zapominamy ze nie to jest wazne. Wazne dla nas jest wylacznie ocenienie siebie, konfrontacja z wlasnym myslami slowami i czynami.
Kiara

*****************

W swiecie Twoim wazne jest tylko to , co co umiesz przezyc,nawet jesli uporczywie wartosciujesz siebie poprzez ciagle pamietanie celow ktorych nie udalo Ci sie osiagnac.
Jesli wiesz gdzie jest Brzeg, to jak mozesz w druga strone plynac?
Jesli wiesz co jest dla Ciebie wskazane, to jak mozesz odbirac tego przeciwienstwo?
Chyba ze jestes sam dla siebie GLUPCEM.
Byc Glupcem dla siebie i Glupcem dla innych to zupelnie co innego.
GLUPCEM dla siebie jest sie wtedy , gdy widzac przejrzystosc, wchodzi sie w METACTWO.
GLUPCEM dla innych bywa sie wtedy , gdy widza METACTWO
wchodza w nie jednoczesnie nie rozumiejac , dlaczego Ty umiesz wejsc w przejrzystosc.
OKRZYKNA CIE GLUPCEM.


Wole byc
GLUPCEM dla innych
Wobec samego siebie chce,
by JASNIALA
we Mnie MADROSC.

Jesli Czlowiek nie rozumie czynu drugiego Czlowieka, wcale to nie znaczy
ze za chwile lub za lat kilka owo zrozumienie nie pojawi sie w nim, ze nagle nie okaze sie warte podjecia boju z zyciem.
str. 33/34 WOJTEK
Kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
2272  WSPÓŁCZESNOŚĆ / Mistyka oraz przekazy obecne / Slowianie ich zwiazki rodowe. : Styczeń 27, 2009, 20:23:16
Slowianie to okreslony kod DNA, jednak wspolne cech harakterystyczne dla Slowian posiadaja rowniez inne rody.Bardzo ciekawe sa to zwiazki , a moze wspolne wyjscie z jednego miejsca tych rodow.Odnajdujac wspolne cechy mozemy przesledzic dzieje i wedrowki Cyganow  i Zydow , bo oni posiadaja wspolne cechy genetyczne ze Slowianami.

Występowanie haplogrupy R1a1 (charakterystycznej dla Słowian) sięga Kaukazu i porganicza Indii. Ciekawe, ciekawe... Późniejsi Żydzi i Cyganie rozeszli się stamtąd zapewne kierując się na południe i dalej na zachód.

http://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82owianie
2273  WSPÓŁCZESNOŚĆ / Mistyka oraz przekazy obecne / Odp: Wiedza Tajemna w obrazach : Styczeń 27, 2009, 20:11:37
Ten obraz musi troszke poczekac na moja interpretacje. Jest w nim ukryty pewien symbol rodowy Jezusa ( znak rodowy) , ktory jeszcze nie jest pelnym znakiem.Dalsza jego czesc dopisze zycie , ktore zaistnieje od mometu ujawnienia sie Jego na ziemi. Nie chce i nie moge wyprzedzac przyszlosci.Kometujac musiala bym opisac ten symbol , niech narazie pozostanie nieznany.

kiara
2274  WSPÓŁCZESNOŚĆ / Mistyka oraz przekazy obecne / Genetyczny Kod DNA i jego mozliwosci. : Styczeń 27, 2009, 20:02:12
Rozpoczne ten temat od interesujacego cytatu z innego forum, naprawde warto wiedziec jakie mozliwosci kryja sie w PELNYM Kodzie DNA.

Ciekawy fragment:
"
Rosyjski biofizyk i biolog Pjotr Garjajev i jego koledzy przeprowadzili badania nad ezoteryczna czescia naszego DNA. Nie wierzyli ze 90% naszego DNA jest tzw "Smieciowym DNA".
Najnowsze badania wyjasniaja taki fenomen jak przepowiadanie przyszlosci , intuicja , spontaniczne i celowe uzdrawianie , aury swietlne wokol ludzi, wplyw umyslu na pogode i wiele innych. Rosyjscy naukowcy odkryli t ze nasze DNA sprawia zaklocenia w prozni, produkujac przez to namagnetyzowane dziury czasoprzestrzenne!. Dziury te sa mikroskopijnymi rownowaznikami tak zwanego mostu Einsteina-Rosena w rejonach czarnej dziury(zostawione przez wygasle gwiazdy).Sa to polaczenia tunelow pomiedzy roznymi rejonami wszechwswiata przez ktore informacje moga byc transmitowane poza czas i przestrzen.
DNA przyciaga te kawalki informacji i przesyla je nam do naszej swiadomosci.

To jest "Hiper-komunikacja" , gdzie informacja jest przekazywana przez rozne wymiary. Dzieje sie tak poniewaz DNA dziala jak "Kosmiczna brama" miedzy naszym a innymi wymiarami.Dla przykladu wloski kompozytor Giuseppe Tartini mial sen pewnej nocy w ktorym diabel usiadl na jego lozku i gral na wiolonczeli. Samego ranka Tartini byl w stanie zapisac utwor dokladnie z pamiecie.Utwor nazwal "Diabelska sonata Trill".
Przez lata 42-letni pielegniarz snil o sytuacji gdzie byl podpiety do pewnego dysku z wiedza. Rozne informacje z wielu dziedzin nauki byly przesylane do niego , ktore pozniej odtwarzal rankiem.Wszystkie informacje byly prawdziwe.Bylo tego tak wiele , ze niejedna encyklopedia by jej nie pomiescila.Wiekszosc faktow byla poza jego zasiegiem wiedzy osobistej i siegala tak zaawansowanych rzeczy technicznych o ktorych nic nie wiedzial.

Rosjanie odkryli takze ze informacje moga byc przesylane poprzez osoby ktorych DNA "jest wlaczone".
To moze wyjasnic jak uzdolnione psychiczne dzieci wymieniaja sie pomyslami poprzez niewidzialna siec.
DNA potrafi komunikowac sie poprzez ogromne odleglosci.

Wiemy , tak jak internet, tak DNA moze tworzyc siec, pobierac informacje z sieci i tworzyc polaczenia z innymi uzytkownikami.Swiadome uzdrawianie , telepatia - wkoncu moga zostac wyjasnione.

Rosyjki wynalazca Dr.Vladimir Poponin umiescil DNA w tubie i przeposcil przez nia wiazke lasera.
Kiedy DNA zostalo usuniete , swiatlo lasera nadal poruszalo sie po spirali DNA, tak jakby przechodzilo przez krysztal.Efekt ten nazywa sie "Efektem widma"

Przypuszcza sie ze energia z zewnatrz kosmosu i czasu nadal porusza sie poprzez dziury czasoprzestrzenne nawet gdy zostalo usuniete z nich DNA. Efekt uboczny zaobserwowany w hiper komunikacji to zaklocenia w polu elektromagnetycznym. Urzadzenia elektryczne moga przestac dzialac przez to na wiele godzin.Wielu uzdrowicieli i ludzi o mocach psychicznych zna to ze swojej pracy.

Coraz wiecej dzieci rodzi sie z tymi zadziwiajacymi zdolnosciami i coraz bardziej oczywiste staje sie to ze odpowiedzialne jest za to DNA.Nigdy tak czesto to sie nie dzialo w tak duzych ilosciach i wielu naukowcow zgadza sie ze soba ze nasze DNA zostanie w pelni aktywowane do konca 2012 roku.Nie jest przypadkiem ze w 2012 konczy sie kalendarz majow i nastepuje "Galaktyczne ustawienie" a my wychodzimy z ery ryb i wchodzimy w ere wodnika.

Najnowsze badania potwierdzaja ze jest glebokie powiazanie miedzy naszym DNA , sloncem i tym co sie dzieje w naszej galaktyce.
"
źródło http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=9177
pozdrawiam
2275  WSPÓŁCZESNOŚĆ / Mistyka oraz przekazy obecne / Wszystkie posty Kiary. : Styczeń 27, 2009, 15:02:55
Chcialam zebrac wszystkie moje posty w jednym miejscu, nie da sie latwo tego zrobic, ale moge pozostawic linki do miejsc w ktorych sie znajduja.

http://www.cheops.org.pl/index.php

http://www.cheops.fora.pl/search.php?search_author=kiara

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?action=profile;u=11;sa=showPosts

http://forumfzp.net/search.php?search_author=Kiara

http://www.niesamowite.fora.pl/search.php?search_author=kiara

Dla tych , ktorzy chcieli by mnie poznac przez moj punkt widzenia swiata i zaswiatow, pozostawiam moje spisane mysli.

Kiara
2276  WSPÓŁCZESNOŚĆ / Mistyka oraz przekazy obecne / Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI.. : Styczeń 27, 2009, 14:49:45
 Istota czlowieczenstwa. E. Nowalska Prawda odkrywana na nowo    
W czym tkwi Czlowieczenstwo Czlowieka?

W tym tkwi Twoje CZLOWIECZENSTWO: byc, ZYC , a nie ZATRACIC w tym siebie. ZOSTALES czleku swoim strozem . Nikomu nie wolno mowic Ci , co masz wiedziec, a czego wiedziec nie powinienes. Inni otwieraja Ci oczy tylko na to co sami JUZ WIDZIELI. A jesli spotkasz tych ktorzy WIDZA wiecej , to nigdy nie mow , ze zle widza, BO JEST TO ZNAK , ZE MAJA ONI DAR WIDZENIA W INNEJ PERSPEKTYWIE. Wydajac ostatnie tchnienie , spojrz na cale swoje zycie i ZOBACZ, jaki byles. MOze sie nie zarumienisz, moze niczego nie bedziesz zalowal, moze pozostanie Ci w sercu tylko zadowolenie z siebie. Tego CI z serca MOJEGO zycze.
str. 103 JUREK
Kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
2277  WSPÓŁCZESNOŚĆ / Mistyka oraz przekazy obecne / Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI.. : Styczeń 27, 2009, 14:45:59
 Energia MARIA na temat polityki. E. Nowalska     

WYPOWIEDZ ENERGII O IMIENIU MARIA NA TEMAT POLITYKI I PARTJI

8 WIELU ZYJACYCH LUDZI WYPACZA SWOJE ISTNIENIE. SA DOBRZY ALE UPARCI MYSLA ,ZE SIEBIE NIE WARTO ZMIENIAC TYLKO SWIAT.

Interesuje Mnie Istnienie globalne Swiata i ludzi. Wiem tez, ze skala pojedynczego Czlowieka ma kolosalne dla ludzkosci znaczenie. Nie nam prawa lekcewazyc Go, pomijac kosztem mas ludzkich. Jego Istnienie to drobna chwila w skali Swiata, ale dla niego jest ona wszystkim , co ma: zewnetrznym i wewnetrznym Jego Swiatem.
Nie chce zmieniac nikogo na sile . Nie umie walczyc o hasla ktorych nie ma w sercu Moim. Nie chce byc postacia postawiona na POMNIKU. W Swiecie Energii nie licza sie zaszczytami opasane osiagniecia , ale Wielka Prawda o Mnie.
Prawdziwe serce okazane pojedynczemu Czlowiekowi wazniejsze jest od gornolotnych przemowien wyglaszanych do tlumu.

str 82/83 MARIA OPOWIESC O PRZEMIENIANIU SIE.

kiara

_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
2278  KOD PESZEROWY / Zwoje z nad Morza Martwego / Odp: TAJEMNICE ZWOJOW. : Styczeń 27, 2009, 13:54:13
REGULY MALZENSKIE I INICJACYJNE JAKO SRODKI WYZNACZANIA DAT.

Jak wiadomo z rozdzialu 8, poglad essenski , ze seks sluzy jedynie prokreacji, doprowadzil do surowych zasad , ktorych celem bylo jak najdluzsze odroczenie wspolzyciaplciowego. Szczegolowa analiza Ewangeli dowodzi, ze efektem teori o czterdziestoletnim pokoleniu  bylo przekonanie iz idealnym  wiekiem na splodzenie syna dla krola , lub glowy dynasti byla czterdziestka.
Lecz pierwszym dzieckiem mogla byc dziewczynka, wiec krol zenil sie w wieku trzydziestu szesciu lat. Pora stosowna na slubne ceremonie bylwrzesien, lecz ze wspolzyciem malzonkowie musieli poczekac do mniej swiatecznego grudnia.Dziecko rodzilo sie w ( w najlepszym razie)we wrzesniu nastepnego roku, gdy ojciec , ktory sam powinien urodzic sie we wrzesniu mial juz trzydziesci siedem lat.
Poniewaz obowiazywala regula , ze ojciec mial czekac szesc lat na powrot do zony po narodzinach syna, a trzy lata po narodzinach corki , przyjscie na swiat corki oznaczalo , ze mogl wrocic w wieku czterdziestu lat i zostac ojcem upragnionego syna w nastepnym roku.
W przypadku kolejnych dzieci , malzonkowie nie musieli powstrzymywac sie z ich plodzeniem; poczecie ( w najlepszym razie)nastepowalo natychmiast i dziewiec miesiecy pozniej ojciec mogl powrocic do zycia w celibacie.
Z chwila poznania daty urodzenia takiego czlowieka znana staje sie rowniez data jego slubu. Gdy rodzilo sie dziecko jego plec decydowala o terminie powrotu ojca.
Wszystkie takie zdarzenia mialy miejsce w DNIACH ROWNONOCY LUB PRZESILEN.

PIERWSZY SYN OFICJALNIE RODZIL SIE W DNIU RODZIL SIE W DNIU ROWNONOCY LUB PRZESILENIA, a w przypadku rodzin korzystajacych z kalendarza julianskiego, rowniez PIERWSZEGO DNIA JULIANSKIEGO MIESIACA.
Nastepnym dzieciom nie zmieniano juz FAKTYCZNYCH DAT URODZIN.


************************

W tym momecie pojawia sie informacja dotyczaca konfliktu uznania Jezusa za spadkobierce rodowego Rodu Dawida. Dzien narodzin , ktory nie odpowiadal przepowiednoim  oraz jednej z opcji politycznej owczesnej Judei.
Tak naprawde dzien prawdziwych narodzin dziecka byl nie istotny , podawano bowiem taki oficjalnie , ktory byl odpowiedni dla narodzin dynastycznych spadkobiercow.
Faktyczna date narodzin dopasowywano do ustalonego wzorca.

Kiara
*************************
Zrodlem naszej znajomosci dat sa rowniez reguly inicjacyjne. Glowne szczeble wtajemniczenia osiagano najwyrazniej w okreslonym wieku.
W wieku lat 12 chlopiec uczestniczyl w bar micwa,w ceremoni konfirmacyjnej  rozumianej jako POWTORNE NARODZINY, poniewaz odzielano go od matki.
Tak wiec Jezus , ktory urodzil sie w marcu 7.r.p.n.e., mial 12 lat w 6.r.n.e. w okresie zapisu zarzadzanego przez Kwiryniusza Lukasza (L.K 2, 1-2)stwierdza on , ze, JEZUS " NARODZIL" SIE W CZASIE SPISU, i popelnia on jeden ze swych rzekomych bledow, gdyz w takim wypadku Jezus mial by zaledwie 23 lata w chwili rozpoczecia dzialalnosci duszpasterskiej.
Ale Lukasz mial na mysli Jego symboliczne "narodziny" , a ich data marzec 6.rok n.e. lokuje faktyczne NARODZINY JEZUSA W MARCU 6 r. p.n.e.

***************
Tak wiec zeby okreslic jakąkolwiek date trzeba znac zwyczaje tamtej epoki , oraz symboliczne znaczenie slow kodow. Wowczas prostsze staje sie zrozumienie tekstow o prawie bajkowym sensie, jako prawdziwa historie ludzi i czasow.
Od czegos musialam zaczac, jakas konkretna data musiala stac sie dla mnie wyznacznikiem dalszych poszukiwan , oraz idetyfikacji czasu i osob.
Date narodzin Jezusa potraktowalam jako punkt wyjsciowy.
Kiara
***************

W wieku dwudziestu lat rozpoczol sie proces doroslej inicjacji. Mezczyzna w tym wieku byl uwazany za zdolnego do zawarcia zwiazku malzenskiego, o czym wprost mowi Regula calego Zgromadzenia (IQSa 1,10). Jezeli jednak nalezal do jednego z wyzszych zakonow , zwlekal z zawarciem malzenstwa i rozpoczynal wedrowke przez kolejne szczeble wtajemniczenia bedace zarazem szczeblami jego edukacji. W wieku 23 lat, trzy lata pozniej dostepowal pelnego wtajemniczenia. Potem przez cztery lata ksztalcil sie we wspolnocie "bezzennych", konczac nauke w wieku 27 lat. Majac lat 30 , po trzech latach sluzby dla wspolnoty , osiagal najwyzszy z mozliwych stopni wtajemniczenia.

Reguly te sa dla kometatora zrodlem informacji o datach wydarzen przedstawionych w Nowym Testamecie, w ktorych uczestniczyly glowne ich postacie.

B. Thiring,odczyt Zwojow z nad M. Martwego, ksiazka Jezus Mezczyzna.


Sa to zasady ogolnie stosowane w ksztalceniu zakonnym mezczyzn , ale czy Jezusa zycie bylo nimi wypelnione? Tego dowiemy sie analizujac tresc przetlumaczonych zwojow przez Pania Thiering.Postaram sie jak najjasniej przedstawic i wytlumaczyc opisane fakty.

ZATEM WNIOSEK NASOWA SIE JEDEN, DATA URODZENIA JEZUSA ( MAMY NA MYSLI ,mezczyzne syna Marii i Jozefa)PROPAKOGANA PRZEZ KOSCIOL KATOLICKI, JEST NIE PRAWDZIWA.ON NIE URODZIL SIE W 1.roku naszej ery

Kiara2279  Dyskusje / Komentarze / Odp: Skąd ten kod? : Styczeń 24, 2009, 00:16:43
Coś jeszcze na temat Peszeru, może będzie to szersze wytłumaczenie, może łatwiej będzie zrozumieć tamte czasy.

Szalom.

Zacznę może od dywagacji.Popularnym ostatnio leksemem na forum stal się 555 razy użyty w Tanachu wyraz goj.G'woli ścisłości to słowo oznacza ludzi,naród,pogan,chmare,mrowie w takich znaczeniach występuje właśnie w Tanachu.
Nie wiem czy wiecie ale często odnosi się do Izraela exempli gratia(np:):w paraszy Jitro znamienny tekst (Ex.19,6)... mamlechet kochani weGOJ kadosz-królestwem  kohenow i narodem świętym.
Może jeszcze jakiś sugestywny exemplum-paraszaWaetchanan (Deut.4;6) ...rak am chacham wenawon HAGOJ hagadol haze-....wyjątkowo mądry i rozważny lud naród wielki to.Kurczowe,doktrynalne trzymanie się pewnych pojęć może być mylące i jak widzimy służy powstawaniu pewnych stereotypów.

Co do pojęcia -peszer ,jest to stosunkowo niedawno odkryta forma egzegezy biblijnej .Natknięto się na nią przy okazji odkryć w grotach Qumran.Peszery(peszarim)  nie występują na ogół jako metoda egzegetyczna w rabinicznej interpretacji tekstów świętych,prawdopodobnie w opozycji do sekciarskich metod.
W Tanachu występuje w dwu późnych zwojach,księgach z II lub III wieku przed Chrystusem ,mianowicie Koheleta i Daniela.W Daniela juz w aramejskiej części wiele razy.U Koheleta w 8,1.W rabinicznej pojawia się incydentalnie to słowo tylko w Targumach Onkelosa i Jonatana w tym samym miejscu Genesis 40,8 odnośnie Pana snów i właśnie umiejętności ich wykładu.

Ale wrócimy do peszerow qumranskich.Qumranczycy przyjmowali,ze Elohim objawił swoje zamiary prorokom i interpretowano je odnośnie historii sekty,przedstawienia pogladow wydarzeń eschatologicznych.Jaka to miało formę?po przytoczeniu krótkiego fragmentu biblijnego następowało wyjaśnienie utrzymane w formie alegorii.Cecha charakterystyczna było użycie formuły ;Piszaro al-Wyjasnienie jego (słowa,zdania ) odnosi się,dotyczy...Cytata klauzula piszaro al i właściwe(z ich punktu widzenia)wyjaśnienie.

W grotach 1 i 4 odnaleziono wiele peszerow miedzy innymi do proroctwa Chawakuka,Nahuma,Jiszai,Hoszey,Michy i Thilim jak mówisz Józefie ze szwa nie ma odpowiednika w jezyku polskim.
Próbowałem odnaleźć ślady peszeru w Nowym Testamencie zestawiłem 13greckich leksemów odpowiadających w przybliżeniu znaczeniu aramejskiego peszar oto one:sinkrino,dianigo,diasafeo,diarminewo,ektitimi,eksigeome,epilio,erminewo,ero,ipotitimi,frazo,erminia,epilisis.
Ale dlaczego ja się produkuje Ty postawiłeś te tezę iż Jisus prorokował ,o ile dobrze pamiętam, używając peszeru.
Czekam na Twoje kilobajty.

Lajla Tow Jewrej


https://groups.yahoo.com/neo/groups/bogobojni/conversations/topics/11728

Kiara
2280  KOD PESZEROWY / Zwoje z nad Morza Martwego / Odp: TAJEMNICE ZWOJOW. : Styczeń 19, 2009, 15:26:20
Zatrzymalam sie na troszke by moc przeanalizowac zwiazek Marii Magdaleny z Mitra, a tym samym zrozumiec jakie on mapolaczenie z symbolem Bozego Narodzenia , ktore obchodzimy od dwoch tysiacleci.
Informacje dotyczace Jezusa i jego rodziny nie pokrywaja sie z opowiescia o dziecku pierworodnym ,ktore zaakceptowal ojciec ( wiedzac iz przyszla zona jest juz w ciazy) z nakazu "Aniola" ( zakonna funkcja).
Przeanalizowalam informacje B.Thiering Jezus Mezczyzna,oraz Oczekiwana K.McGowan i moja wiedze wieloletnich poszukiwan.

Reasumujac, Jezus nie byl pierwszym dzieckiem swoich rodzicow. Mial siostre starsza Joanne znana tez pod imieniem Klaudia Procula ( zone Poncjusza Pilata),drugim dzieckiem byl Jezus , nastepnymi bliznieta znane jako Jakub i Tomasz pozniej byla siostra znana jako Anna , jedno dziecko , ktore umarlo  w krotkim czasie po urodzeniu i najmlodszy brat znany jako Jan. Przykro mi iz nie moge jeszcze tych wszystkich informacji potwierdzic, istniejace dokumety dotyczace rodziny Jezusa  ( ukryte przez niego we Francji )jeszcze nie zostaly odnalezione. Wiem iz stanie sie to najdalej w  ciagu trzech najblizszych lat.Napewno przed rokiem 2012 cala ta informacja zostanie ujawniona i potwierdzona niezaprzeczalnymi dowodami.
Zatem wiedzac iz rodzina Jezusa jest tak liczna a On sam nie byl dzieckiem pierworodnym , mozemy spokojnie odejsc od dogmatu niepokalanego poczecia syna pierworodnego narodzonego  przez Marie matke Jezusa.
Co wiec za tajemnica kryje sie za tymi symbolicznymi narodzinami w Betlejem?

Sam symbol narodzin 25 grudnia dotyczy MITRY ( Mitra nie byla mezczyzna jak nam nazuca wspolczesna wiedza, byla kobieta), tak wiec narodziny  w Betlejem dotycza kobiety nie mezczyzny.
Kim mogla byc owa tajemnicza kobieta wyzucona poza nawias histori, ktora starannie zacierala jej slady?
Moja analiza pozostawionych informacji oraz wiedza odkrywana przez  wiele lat doprowadzily mnie do jednej jedynej komiety, , ktora byla Maria Magdalena.

Maria Magdalena oficjalnie  corka Heroda Filipa ( bardzo wielu imion) oraz jego zony Herodiady. Dlaczego powstala cala historia z akceptacja kobiety w ciazy jako zony ( to jest ciekawy aspekt  tej histori?)
Moim zdaniem ( to postaram sie udowodnic na tyle na ile bedzie mozliwe na podstawie dostepnego i materialu) faktycznym ojcem MM byl jej oficjalny dziadek Herod Wielki, mloda Herodiada byla w ciazy z Herodem Wielkim. Wyszla za maz za Heroda Filipa z polecenia Heroda Wielkiego , by ten stal sie  ojcem oficjalnym jej corki.  Oficjalnym opiekunem i zarazem nauczycielem, ktory mial jej przekazac sekretna wiedze rodu Herodow.
Trzeba wiedziec iz Herodowie byli najwyzszej rangi kaplanami rodu Lewitow z najwiekszym  wtajemniczeniem zwanymi MAGAMI.
Kto opiekowal sie MM ( jej pierwotne urodzeniowe imie Sarena) opiekowal sie rowniez jej olbrzymim majatkiem zapisanym jej przez jej faktycznego ojca Heroda Wielkiego.
Tak naprawde byla spadkobierczynia rodowa Herodow.
Herod Filip ( pozniejszy Jan Chrzciciel) to naprawde nieprzecietna postac,byl prorokiem swoich czasow,mial dostep do wielu sekretow przyszlosci. Wiedzial wiec kim byla i jaka role odegra w przyszlosci jego corka Sarena ( przyszlaMM). Stad tez powstala akceptacja ozenku z ciezarna Herodiada, przepiekna kobieta.Zgode musieli rowniez wyrazic jego zakonni zwierzchnicy, dlatego pojawil  sie "Aniol" ktory obwiescil mu decyzje "Boga" najwyzszej ranga postaci w zakonie.
Przeznaczenie musialo sie wypelnic, na swiat miala przyjsc dziewczynka , ktora  polaczyla zwasnione rody Lewitow i Dawida) miloscia i swoim czystym DNA. Dziewczynka a nie chlopiec jak pozniej przemieniono cala wiedze historyczna na rzecz patiarchalnej zakonnej wladzy.
To kobieta przekazuje wiedze, to kobieta deponuje ja w swoim DNA i kobieta staje sie protoplastka nowego rodu. Nalezalo ta informacje przekazac, nalezalo podniesc role kobiety do rownej roli mezczyzny. Religja  tamtych czasow jeszcze nie byla na to gotowa, dlatego losy Jezusa i MM potoczyly sie inaczej niz mogly.
Historia narodzin Jezusa jest ogolnie znana , nie bede jej ponownie opisywac, wystarczy na miejsce jego imienia wpisac immie Sarena ( pozniejsza MM).
Herod Filip wybral droge nauki w zakonie ( w sekcie Chrzcicieli, opisze ja pozniej) , bardzo rygorystyczny styl zycia w odosobnieniu, zycie  bez rodziny, bez zony i corki. Herodiada delikatna ksiezniczka z rodziny Herodow nie chciala spedzic zycia w kobiecym zakonie Marii ( zon oczekujacych latami na swoich ksztacacych sie w odosobnieniu mezow) zatem powstal konflik.  Ona wyznawala inna religje od tej ktora przyjol jej maz, rozwod byl wiec formalnoscia, doszlo do niego.
cd...
Strony: 1 ... 150 151 [152] 153 154 ... 159

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

pokemonissho galaxyace sprawiedliwi-wk-grupafans gang-nd pisaczek