Strony: [1]

UKRYTE CIEKAWOSTKI ZIEMI...

 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
UKRYTE CIEKAWOSTKI ZIEMI...
« : Czerwiec 15, 2010, 14:13:28 »

Tunel pod Uralem.


Tunel pod Uralem i kamienny tron
ImageAnonimowy rosyjski badacz, który udzielił wywiadu periodykowi Kalejdoskop NLO, twierdzi, że pod górami dzielącymi Europę od Azji rozpościera się gigantyczny system jaskiń połączonych ze sobą sekretnymi przejściami. To istny labirynt korytarzy oraz pieczar, gdzie mają znajdować się tajemne świątynie i inne konstrukcje. Czyim są dziełem – nie wiadomo, a co ciekawsze, speleolodzy sygnalizują, że w pewnych penetrowanych przez nich miejscach oraz strefach odczuwają jak gdyby coś starało się im przeszkodzić w dalszych poszukiwaniach, negatywnie oddziaływując na psychikę i doprowadzając do popełniania wręcz szkolnych błędów, czego efektem są nieszczęśliwe wypadki. Wspomniany badacz opisuje szczegółowo jedną z takich, trudnych do wytłumaczenia w kategoriach logiki, tragedii. Zdaniem rozmówcy Jegera Usaczewa, dzięki podziemnemu wielokilometrowemu systemowi jaskiń z północnego do południowego Uralu można przedostać się pod ziemią. Także o innych zagadkach związanych z tym rejonem.
Cytat z Nieznanego Swiata.

http://www.nieznanyswiat.pl/
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: UKRYTE CIEKAWOSTKI ZIEMI...
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 15, 2010, 14:24:49 »

Labirynt na Krecie i jego prawdziwa rola.


Labirynt centrum odrodzenia.   Labirynt - centrum odrodzenia
Autor tekstu: Joanna Żak-Bucholc

Któż nie zna opowieści o dzielnym Greku Tezeuszu, który pokonał straszliwego Minotaura i o królewnie Ariadnie, która podarowała greckiemu wojownikowi kłębek nici, by mógł wyjść z przepastnych czeluści… Obraz ten przenosi nas na tajemniczą wyspę Kretę, do królestwa ojca Ariadny Minosa. To od jego imienia archeolodzy ukuli miano dla kultury, zwanej „minojską", która kwitła w III i II tys. p.n.e., na długo zanim zawitali tu Grecy. Mit ten przetrwał tysiąclecia i wciąż pozostaje zagadkowy i fascynujący. A trzeba nam wiedzieć, że żaden autentyczny mit nie jest zwykłą opowieścią, przekazuje bowiem treści najświętsze i… najgłębsze, może tkwiące „od zawsze" w naszej podświadomości, archetypowe, zapisane w każdym z nas. Chociaż — co może wielu zdziwi — opowieść o Tezeuszu i labiryncie nie jest pierwotną wersją mitu, lecz zapisem stworzonym przez Greków, którzy podbili ludy wcześniej mieszkające na Krecie, wyspach morza Egejskiego i na lądzie greckim, to jednak kryją się w nim treści rzeczywiście prastare, przejęte od tych ludów; i wobec tego któż nie zapyta skąd wzięły się te motywy: labiryntu i jego ciasnych korytarzy, z plątaniny których tak trudno się wydostać, i potwora czającego się w środku, budzącego dreszcze strachu. Jakich musiały dotykać ważnych dla świadomości treści, skoro tak zapadły w człowieczą pamięć?


http://www.racjonalista.pl/kk.php/t,400
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: UKRYTE CIEKAWOSTKI ZIEMI...
« Odpowiedz #2 : Sierpień 10, 2011, 08:55:12 »

Największą ciekawostkom na tej ziemi  zawsze jesteś Ty!

Bowiem Ty  i tylko Ty tworzysz jej piękno lub brzydotę , zatem twórz to co serca innych zachwyci!

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: UKRYTE CIEKAWOSTKI ZIEMI...
« Odpowiedz #3 : Lipiec 26, 2015, 17:12:15 »
To są niesamowite artefakty.... których mieliśmy nie ujrzeć, a jednak.... informacje o szczegółach i powodach budowy oraz ukrywania tych budowli , to tylko przypuszczenia. Te rejony , obecnie Turcja, kiedyś należały do Grecji, mają one związek z pradawną kulturą Matriarchatu. Gdy na scenę życia wkraczał Patriarchat niszczono wszystko co miało związek z Matriarchatem, katastrofa kosmiczna .. wcale nie musiała być naturalnym zdarzeniem.


Kiara.maj 2014

Göbekli Tepe – kamienna arka
Kategorie: Archeologia, HISTORIA
Tagi: Göbekli Tepe, Klaus Schmidt

Gobekli TepeJeśli ktoś jeszcze wątpi w istnienie zaginionej cywilizacji to niewątpliwym dowodem na to że ludzkość potrafiła stworzyć zaawansowaną kuturę w odległych prehistorycznych czasach – jest Göbekli Tepe, leżące w granicach dzisiejszej Turcji. Nie jest to byajmniej kilka kontrowersyjnych kamieni lecz nienaruszony kompleks serii kamiennych kręgów na obszarze 20 razy większym od Stonehenge. Kamienie tworzące kręgi zadziwiają precyzją wykonania i pokryte są rzeźbami zwierząt i innych tajemniczych stworzeń. Göbekli Tepe przetrwało w nienaruszonym stanie do naszych czasów tylko dlatego, że ludzie, którzy zbudowali to miejsce, postanowili zakopać cały kompleks ok 10 tys. lat temu. Archeolodzy kierowani przez Klausa Schmidta przez 15 lat prowadzenia wykopalisk w tym rejonie zdołali do tej pory wydobyć na światło dzienne zaledwie 10% całości. Mimo to – to co staje nam przed oczami jest zjawiskiem niezwykłym, które stworzono conajmniej 12 tys. lat temu, co do którego nie ma wątpliwości, że powstało w czasach, w których wg konwencjonalnej historii nie mogło powstać nic o tej skali wyrafinowania. Na naszej planecie istnieje wiele miejsc, które być może powstały znacznie wcześniej niż określa to współczesna nauka. Co do wieku tych miejsc nie ma jednak pewności bo kolejne pokolenia budowały nowe struktury na starych, mieszające ze sobą czasy i style. W przypadku Göbekli Tepe takich wątpliwości nie ma. Kamienne kręgi pieczołowicie zasypano a pamięć o nich zaginęła aż do lat 90-tych ubiegłego wieku. Dlatego nie ma nic, co mogłoby wprowadzic niepewność do badań nad datą zbudowania Göbekli Tepe, które powstało pod koniec ostatniej epoki lodowcowej. Sama nazwa Göbekli Tepe oznacza Wzgórze Nabrzmiałego Brzucha lub raczej Brzucha w Ciąży. Gdy popatrzec na kamienne kręgi z tego punktu widzenia – rzeczywiście wyglądają one jak miejsce w którym ma powstać życie i szamani dzięki niemu mogli dotrzeć do kosmicznego miejsca narodzin, z którego pochodzi wszelkie życie na Ziemi. Ludzie, którzy zbudowali Göbekli Tepe uwazali, że pochodzą z gwiazd i tam wracają po śmierci.

Gobekli Tepe_2
Kamienne kręgi ozdobione są rzeźbami rozmaitych zwierząt. Są tam węże, tury, sępy a nawet nieloty przypominające wymarłe już ptaki dodo. Są tam także wizerunki owadów takich jak mrówki czy skorpiony. Do tej pory archeolodzy odkopali cztery kamienne kręgi i ok. 15 mniejszych struktur. Największe z kamiennych słupów sięgają 5.5 m wysokości i ważą 50 ton. Jest to zdumiewające, bo te doskonale wykonane kamienne słupy stworzono w czasach, w których nie było ani kultury rolnej ani hodowli zwierząt. Na dodatek te najstarsze wykonane były z największą precyzją a w ciągu długiej historii powstawania Göbekli Tepe najmłodsze kręgi są także najprostsze w budowie i daleko im do precyzji tych pierwszych. Przypomina to historię egipskich piramid, gdzie wraz z upływem czasu tracono pierwotną precyzję budując coraz prostsze, mniejsze i jakościowo gorsze struktury.

Tak więc ludzie, którzy stworzyli Göbekli Tepe byli w teorii myśliwymi-zbieraczami. Mimo to, zebrali się w tym właśnie miejscu, mając jakieś poważne powody aby stworzyć jedyną w woim rodzaju megalityczną strukturę. Można sobie zadać pytanie dlaczego to zrobili? Co chcieli osiągnąć? Czego oczekiwali, że zdecydowali się porzucić swoje proste i wolne do tej pory życie? Coś niesamowitej wagi musiało pojawić się w ich świecie i to popchnęło ich do podjęcia takiego dramatycznego wyzwania. Ok 9500 r.p.n.e doszło do globalnej katastrofy. Wielkich rozmiarów kometa weszła w ziemską atmosfere i rozpadła się na tysiące kawałków, które spadły na ziemię niszcząc przy tym ogromne obszary naszej planety. Najbardziej ucierpiała Ameryka Pólnocna i to wlasnie wtedy wyginęły tam wielkie ssaki takie jak mastodonty i gigantyczne leniwce. Miejsce w którym stoi dziś Göbekli Tepe cudem uniknęło zniszczenia, ale jego ślady można znaleźć już 20 km dalej. Był to straszliwy czas dla całego życia na Ziemi, którą szarpały tysiące wiekszych i mniejszych katastrof. To właśnie ten moment opisuje biblijna opowieść o Noe i potopie, który doprowadził do zniszczenia ludzkości. Po tym czasie nastąpiło odrodzenie się życia. Pojawili się Adam i Ewa, którzy dali nowy początk ludzkości. Góbekli Tepe jest w tym kontekście tym samym co Arka Noego – tyle że stworzona była z kamienia.Budowa Gobekli Tepe

Wiele wskazuje na to, że położenie kamiennych kręgów nie jest przypadkowe i są one zorientowane astronomicznie w stronę Konstelacji Cygnus, zwanej czasem Krzyżem Północy. Miejsce to miało specjalne znaczenie i uważane było za wrota niebios. Szamani tamtych czasów wierzyli, że to właśnie tamtędy wiedzie droga do świata bogów, i można tam dotrzeć wprowadzając się w odmienny stan świadomości. Prehistryczni widzieli na niebie wizerunek boskiego ptaka – łabędzia, sokoła, orła a nawet sępa, który symbolizował duszę, podróżująca z jednego swiata w drugi. Wierzyli że ludzka dusza zchodzi na ziemię własnie przez te wrota a po śmierci człowieka powraca do swojego świata. To właśnie z tego powodu Göbekli Tepe jest zorientowane na północ – w stronę Drogi Mlecznej i Konstelacji Cygnus.

Mimo, że Göbekli Tepe imponuje swoją wielkością nie znaleziono tam żadnych śladów ludzkiego osadnictwa. Wszystko wskazuje na to, że miejsce to miało czysto spirytualny charakter. Jego budowa zajęła conajmniej 1500 lat. Przez ten czas każdego dnia pracowało tam kilkuset ludzi oraz przebywało kilku szamanów kontrolujących przebieg budowy i odprawiających rozmite obrzędy. Z czasem miejsce to zaczęło odwiedzać coraz więcej pielgrzymów – niektórzy przybywali nawet z odleglości ponad 1000 km. Ludzie, którzy obsługiwali kompleks nie mieszkali w jego granicach a w niewielkiej osadzie u podnóża góry, na której stoi Göbekli Tepe. Nie ma tam ani źródeł wody, ani śladów hodowli zwierząt. Najmniejszą nawet ilość żywności trzeba było tam przenieść ze sobą.
stanowisko Gobekli Tepe

Göbekli Tepe zachowało się do naszych czasow tylko dlatego, że postanowiono zasypać całą strukturę ziemią. Proces zasypywania następował stopniowo i trwał wiele setek lat. Wygląda na to, że po zbudowaniu kręgu, “działał” on przez jakiś czas a następnie został zakopywany i tuż obok niego powstawał kolejny krąg. Czasami nowy krąg budowano na szczycie poprzednio, już zakopanego. Czas trwania “użytkowania” takiego kręgu oceniono na 100-150 lat, po których zasypywano go ziemią. To z kolei przypomina sposób w jaki swoje świątynie tworzyli Majowie, którzy nową piramide budowali wprost na starej. Ostatnie kręgi Göbekli Tepe zasypano ok. 8000 r.p.n.e., kiedy ludzie przestali pokazywać się w tym miejscu. Wówczas grubą warstwą ziemi przykryto wszystko to, co jeszcze pozostało i kilkanaście lat póżniej nikt by już nie powiedział, że w miejscu tym znajdował się kiedyś potężny, megalityczny obiekt.http://nowaatlantyda.com/2014/05/08/gobekli-tepe-kamienna-arka/
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2015, 17:20:16 wysłane przez Kiara »
Zapisane
Strony: [1]
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

nilat watahazlotegokla valkiria cheops mizaytia