Strony: [1]

ASZERA MATKA BOGOW.... CZY EWA MATKA LUDZI.......

  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
ASZERA MATKA BOGOW.... CZY EWA MATKA LUDZI.......
« : Listopad 24, 2010, 23:27:38 »

Warto poznac to zagadnienie w oparciu o Stary Testamet , warto dowiedziec sie , kto i kiedy wyzucil ta informacje z niego zastepujac ja zupelnie inna.


http://aszera.wordpress.com/tag/aszera/



Aszera i aszery
29 Sierpień 2010

Kupiłam sobie w tanich książkach Świat Biblii, zbiorową pracę francuskich naukowców, wydaną przez Ossolineum w 2001 r. Mnóstwo artykułów napisanych przez różnych autorów, różnym językiem i różnej wartości. W sumie ciekawe, z milionami biblijnych szczegółów. Wiem coś niecoś o Aszerze i artykuł na temat reformy Ezechiasza Francolino J. Goncalves, specjalisty  z zakresu Starego Testamentu Ecole Biblique et Archeologique z Jerozolimy nie przekonuje mnie. W aneksach do tego artykułu pan Francolino zadaje pytanie”Aszera: drzewo, święty pal czy bogini?” i odpowiada, że „wskazówki zawarte w Biblii nie upoważniają do identyfikowania Aszery z jej imienniczką, towarzyszką boga Eli, jak podają teksty ugaryckie, <stwórczynią [rodzicielką] bogów>”.  Autor tych słów nie znał zapewne wykopalisk, m.in. na Synaju, w ktorych znaleziono przedmioty z inskrypcjami wyraźne wskazujące na połączenie „Jahwe i jego Aszery”, o czym już pisałam wiosną w tym blogu.  I jeszcze jedno zdanie z tego tekstu: „Aszerim stanowiły znacznie większe niebezpieczeństwo dla czystości jahwizmu aniżeli stele, pionieważ stawały się symbolami bóstwa”. Stele też były symbolami bóstwa, mianowicie Baala i obalano je razem: i stele, i aszery. Jezabel, Fenicjanka, królowa Izraela, żona króla Achaba była nie tylko wyznawczynią Baala, ale też główną kapłanką Aszery. Na Górze Karmel, gdzie prorok Eliasz rozprawiał się z kapłanami Baala, były także kapłanki Aszery, o czym Biblia pisze bardzo wyraźnie, o wszystkich zaś jako o „domownikach” królowej Jezabel.  Za słupami – „aszerami” stała bogini Aszera; to z kultem tej bogini tak zaciele walczyli kapłani, zwolennicy czystego kultu Jahwe - nie z drzewami, ani słupkami. (więcej…)

Tagi:Aszera, Biblia, Jahwe
Napisane w z Biblii, z książek | Zostaw Komentarz »
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2012, 01:52:06 wysłane przez Kiara »
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: ASZERA MATKA BOGOW....
« Odpowiedz #1 : Grudzień 31, 2011, 00:39:42 »

ASZERA żona Boga?



Aszera żona Boga.

Czytam po kawałku stare „Opowieści biblijne” Zenona Kosidowskiego (wyd. z 1972 r.) i doszłam do mojej Aszery, choć on pisze Asztarte, wcześniej objaśniając, że oba imiona używano często zamiennie, zwłaszcza w samym Kanaanie. „W Mispah odkopano ruiny dwóch świątyń, Baala i Jahwe, które stały blisko siebie i pochodziły z IX wieku pne. Zastanawiające było jednak to, że w gruzach obu Świątyń znaleziono mnóstwo statuetek bogini Asztarte. Archeologom nasunęło to podejrzenie, że mieszkańcy Szechem zrobili z niej małżonkę Jahwe. Nie jest to hipoteza tak fantastyczna, jak by na pierwszy rzut oka się wydawało. Że tego rodzaju synkretyzm był wśród Izraelitów możliwy, mamy dowód z epoki póniejszej. Po upadku Jerozolimy [571 pne] pewna grupa uchodźców judzkich osiadła na wyspie egipskiej Elefantynie, leżacej przy pierwszej katarakcie Nilu pod Assuanem. Zbudowali oni tam wspólną świątynię dla Jahwe i jego małżonki Asztarte, występującej pod kananejskim imienim Anat-Jahu”.

To co przed 40. laty pisał obrazoburca Kosidowski, teraz pisze oxwordzka teolożka. aż cały Internet się trzęsie. Myślę, że pan Zenon, gdziekolwiek jego duch jest, ma powód do satysfakcji. Mąż mój dzisiaj przypomniał, że robił z nim jeszcze wywiad z latach 60. jako młody dziennikarz „Życia Warszawy”.

http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/node/12446 I jeszcze jeden link – do Przeglądu i artykułu z 2008 r. na ten sam temat, czyli Aszery, żony Pana Boga.

Tagi:Asztarte, Baal, Jahwe, Opowieści bilblijne, Zenon Kosidowski

http://aszera.wordpress.com/tag/jahwe/
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2011, 00:41:28 wysłane przez Kiara »
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: ASZERA MATKA BOGOW.... CZY EWA MATKA LUDZI.......
« Odpowiedz #2 : Styczeń 07, 2012, 01:53:23 »

Zaintrygowało mnie pytanie na innym forum postanowiłam wejść w nie nieco głębiej.

Cytuj
Przeglądając w internecie twórczość Michała Anioła natknąłem się na obraz artysty, którego nazwiska nie pamiętam.
Obraz nosił tytuł ,,Obudzenie Ewy"
Przedstawiał Boga tworzącego Adama i Ewę, w tle była jakaś ludzka osada.
Następnego dnia mimo ze odnalazłem stronę to tego obrazu już tam nie było więc go tu nie zamieszczę Uśmiech
Nasuwa się pytanie o jakim upadku człowieka  mówimy ?
Przebiśnieg







Widzisz istnieje zasadnicza różnica między  Stwórcą stwarzającym a Bogiem  tworzącym , niestety większość ludzi nie zauważa tej odmienności.

Wzorzec Adama i Ewy to wzorzec człowieka ( możliwości życia i doświadczeń) odpowiadający III wymiarowi czyli obniżone - zamknięte wszystkie Ludzkie możliwości do 50% jego  możliwości.
I jest to jak najbardziej "upadek Ducha" w twardość i ciemność materii ale taki zestaw doświadczeń był niezbędny pewnej grupie Energii do jej ewolucji. Bowiem od takiego progu wyjściowego musiała ona rozpocząć swoja drogę by przekroczyć swoje naturalne ograniczenia.

I stało się! Stało się to co było oczekiwane od eonów czasu już jedną nogom jesteśmy w innych możliwościach a drugom unosimy właśnie do góry by stare mogło zniknąć w przestrzeni naszej pamięci ewolucyjnej.
Czyli inaczej  podnosimy się z tego "upadku"....

Kiara Uśmiech Uśmiech


ps. Dodam tylko dlaczego Ewa jest symbolem tego "upadku"? Otóż Bóg  ( ale nie Stwórca) który tworzył ten model  DNA miał do dyspozycji siebie jako wzorzec. Zatem w eksperymencie rozdzielenia  w sobie aspektów męskiego i żeńskiego swojej Duszy skorzystał z tego.

Ponieważ sam nie był wzorcem energetycznym reprezentującym 100% wiedzy ( co znaczy informacja poparta doświadczeniem stosowanym praktycznie w podejmowanych decyzjach ze 100% efektem. Bo wiedzę teoretyczną wszyscy mamy identyczną jak Stwórca) mądrości Stwórcy a tylko 50%  utworzył z siebie dwie matryce męską ADAM i żeńską EWA o niskim poziomie wyjściowym mocy twórczej i  wiedzy mądrości rozdzielonej na dwa aspekty po 25% w przybliżeniu.

Jedyną możliwością tych już oddzielnie żyjących Dusz była ich ewolucja przez zdobywanie wiedzy i osiąganie mocy. Czego symbolem jest jest wąż - symbol pramatki i Kundalini  , reprezentujący jej matrycę wiedzy w symbolice jabłka , a raczej pentagramu w jego przekrojonych połówkach.To pięć elementów przez wiedzę   których Człowiek musi przejść by osiągnąć mądrość Stwórcy.

ADAM i EWA musieli opuścić ten symboliczny raj by móc osiągnąć wiedzę i moc zwyczajnie jak każdy na drodze doświadczeń co w światach materialnych objawia się wielością inkarnacji.

Szatan , Baal to ich Ojciec ( pochodzą z Jego rodu), Boga  który rozdzielił siebie by móc poznawać , on więc kusi ich by weszli na drogę poznawania  "dobrego i złego".... , dualizmu w celu zrozumienia iż tak naprawdę jest ważne tylko to dzięki czemu postępujemy coraz lepiej czyli nie samo doświadczenie a skutek pozytywny  w jego  efekcie dla nas.
Bowiem ten skutek , a raczej te skutki są schodami naszej ewolucji  podnoszącymi nas z tego sławetnego "upadku"....


Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2012, 01:56:25 wysłane przez Kiara »
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: ASZERA MATKA BOGOW.... CZY EWA MATKA LUDZI.......
« Odpowiedz #3 : Styczeń 07, 2012, 01:57:26 »

Cytuj
Szatan - Bóg, Dobro i Zło, Biel i Czerń czy to są symbole Magnesu w budowie Wszechświata czy może dziwny przypadek.? Uśmiech

Spotkałem się z przypadkami w lekturze mitologi Egipskiej, że boskość w ich mniemaniu była symbolem doskonałości i z tym prawdziwym Bogiem nie miała nic wspólnego.

W twórczości helleńskiej piękne kobiety tytułuje się ,,boska", a sprawnych zapaśników nazywa się półbogami itd
Przebiśnieg


Bardzo fajne są twoje spostrzeżenia spróbuj zawsze wejść w nie głębiej i przeanalizować cały kontekst , bowiem zawsze jest tam logiczna odpowiedz.

Ostatnie doświadczenia CERN poszukiwania momentu stworzenia dowiodły iż w takim akcie powstają ładunki energetyczne zarówno plusowe jak i minusowe.Czyli inaczej Energie plusowe i minusowe o zawartości identycznej wiedzy a odwrotnych kierunkach wektorów realizujących je.
W kontaktach bezpośrednich  ze sobą usiłujące siebie zniszczyć wzajemnie , chociaż plusy nie mają takiego celu mentalnego , to jednak efekt powstaje.
Dualizm był i będzie jako odniesienie zrozumienia całokształtu działań oraz motor napędowy działania.Jednak nie musi być inspiracją do walk z wymuszaniem swoich wartości wbrew woli tych , którzy mają inne.

Nie da się zaprzeczyć istnienia bieli i czerni ale da się zmieniać te barwy jedna w druga zależnie od woli oraz da się poznawać je zgodnie z wola eksploratora.

Zatem tak jak dwa różne bieguny istnieją dwa rożne Rody Energii pochodzących od  Stwórcy i oni mają swoich przedstawicieli zwanych pospolicie synami Stwórcy , Bogami reprezentującymi wartości z ich przestrzeni. A są one naprawdę zupełnie inne tak  jak inne są  znaki + i -  , tak jest.

W każdej informacji jest ziarnko prawdy , piękno inaczej harmonia doskonałości wzorca , czyli pełnia wiedzy  pochodzi od aspektu żeńskiego , dlatego uosabia ją się z kobiecością. Z pełnią wzorca  plusowego rodu i jego reprezentantów.

Natomiast moc jest domena aspektu  męskiego , reprezentacją boskości tego rodu męskości.

Zatem ten kto osiągnął chociaż przybliżoną pełnię ( w zrozumieniu ludzi tamtych czasów) jawił im się jako pół bóg albo pół bogini.
Nie wiem czy nazewnictwo takie pół .. było związane z wierzeniem w jednego głównego ich Boga ale nie Stwórcę  , czy też było to objawem jeszcze nie pełnej doskonałości  osoby nazywanej pół bogiem?

A może czasami to i to? Jednak oceniali oni wówczas efekty zewnętrzne swoich idoli jeszcze nie zwracali wielkiej uwagi na ich cechy wewnętrzne , czyli rozwój duchowy.
Tak wygląda droga naszej ewolucji , po kolei uczymy się cenić rożne wartości , raz zewnętrzne innym razem wewnętrzne a z uzyskamy idealną harmonie.

Kiara  Uśmiech Uśmiech
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: ASZERA MATKA BOGOW.... CZY EWA MATKA LUDZI.......
« Odpowiedz #4 : Styczeń 07, 2012, 01:59:15 »

Zawsze zastanawiało mnie jedno zagadnienie , dlaczego Żydzi uznają pochodzenie rodowe po matce a Romowie wręcz odwrotnie po ojcu?

Na czym polega ta różnica klasyfikacji i co o niej decyduje , co jest tm różnicującym sekretem? trochę pomyślałam sobie i rozwiązałam zagadkę , która wcale tak naprawdę nie jest skomplikowana.

Zaczęłam od tego iż jedna jest Matka dla WSZYSTKICH! nie może być dwóch prawdziwych Matek ale mogą być dwaj  różni ojcowie....
To proste bo trójca "dzieci Stwórcy"..  to dwóch "synów" i jedna "córka". Zatem we wzorcu materialnym to jeden aspekt żeński i dwa męskie , inaczej jedna pramatka i dwóch praojców rodowych. No i dochodzimy do sedna iż matka jest tylko jedna... jedna ale do czasu... w momencie rozdzielenia swoich aspektów żeńskiego i męskiego i utworzenia nowego wzorca matki Ewy dla III wymiaru  pojawia się już druga matka rodowa ale tylko w rodzie drugiego "syna" Stwórcy , reprezentanta opcji minusowej.
No to mamy już dwa rody;

1) Romowie to ród  posiadający jedną pramatkę zatem tylko mężczyzna z poza rodu  biorący ślub z kobietą Romską nie będzie stanowił dla Romów czystego układu rodowego. Dla nich Romka matka pochodzi od pramatki oryginalnej , dla ich rodu i dla rodu Żydów ,  różnią  się tylko  praojcowie.
Ich praojciec to ( syn słońca tak mówi bardzo stara Romska legenda) On nie  rozdzielał siebie na aspekt   męski i żeński.
Praojciec Żydów to ( syn burzy, o tym też mówi ta sama legenda) On dokonał takiego rozdzielenia.

2) Żydzi to pradawny ród których matkom jednej linii jest  pramatka wszystkich ludzi  z przed rozdzielenia ich praojca , a drugiej linii Ewa żeński aspekt praojca rodu rozdzielony w eksperymencie Atlantydzkim.
I tu powstał  dylemat  , która linia jest bardziej prawa i czysta rodowo? Obydwie mają takie same pochodzenie bo od Stwórcy , a jednak istnieją różnice w DNA oraz w dziedziczonych predyspozycjach.
Czyżby zostało to uwiecznione w prawach Lewitów i Sadokitów? Aż  tak dobrze nie znam Judaizmu jednak sadzę iż ta wiedza gdzieś w nim musi istnieć.

Nie sądzę również żeby przeciętny Żyd miał jakieś pojęcie na ten temat , nie mniej jednak wiadomo iż dla pochodzenia Żydowskiego liczy się linia matki. Tu jest wzorzec oryginalnej pramatki oraz późniejszej , zatem pojawiły się dwie ale tylko jeden i ten sam praojciec.

Przy analizie głębszej dostępnych informacji nie ma problemu z ze zrozumieniem tych dziejowych zdarzeń , wiedza o nich przejawia się w rożnych starych przekazach. To ciekawe historie budzące wiele emocji gdy podchodzi się do nich przez tradycje religijne. Zatem zdecydowanie lepiej jest je oglądać i zrozumieć przez pryzmat historyczny opowiadający o prastarych dziejach ludzkości.

Dodać by jeszcze należało iż w tą nową linię DNA tworzoną przez Pana Burzy wcielały się również tworzone ,(a nie stworzone) eksperymentalnie kopie Iskry Bożej -Duszy. I tu się zaczyna problem , bowiem  fizycznie jako ludzie na ziemi te dwa bardzo rożne rody są nie do odróżnienia!

Jak jeszcze wiele zapomnianych dawnych sekretów przed nami.

kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2012, 10:31:21 wysłane przez Kiara »
Zapisane
Strony: [1]
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

skandynawistyka dehashed aplikacja2013 osw volkoria