Strony: [1]

JASNA GÓRA...... CZĘSTOCHOWA.....

  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
JASNA GÓRA...... CZĘSTOCHOWA.....
« : Luty 09, 2016, 17:32:47 »

SEKRETY KLASZTORU JASNA GÓRA w CZĘSTOCHOWIE ......

Jasna góra .. bo na niej pojawiała się cyklicznie jej PATRONKA BOGINI MACIERZ , BIJĄCY OD NIEJ BLASK JASNOŚCI NADAL JEJ IMIĘ JASNA PANI....

Że nie była to matka Jezusa chyba jest ewidentne bo, tradycja Jasnej Pani sięga o wiele, wiele wcześniej niż historia Jezusa sprzed 2000 lat.
jest to kolejny wielki przekręt katolicyzmu , oszustwo kleru istniejące po dziś dzień.

Jasna Pani....... Laila .. wielu imion kojarzy nam się z zarówno z Afrodytom , Sophią jak i Izydą oraz NUT , Nefertiti jak i Marią Magdaleną...
Emotikon smile
bo to dokładnie Iskry życia tej samej Wielkiej Energii Zaświatowej , która karminowała na ziemi mnóstwo razy. wspierała swoją energią procesy życia przechodząc razem z LUDŹMI ich drogi codzienności.

Dlaczego CZĘSTOCHOWA JEST TAK BARDZO ISTOTNA ... pisałam w ubiegłym roku z okazji zaćmienia słońca.

Ten moment był powiązany z aktywowaniem nową mocą energetyczną naszego Europejskiego Żeńskiego TRÓJKĄTA MOCY , ( jego odpowiednik męski swój zwornik ma w Israelu Jerozolimie) gdy nastąpi połączenie tych MOCY.... ( a, nastąpi , to jest PEWNE!) wówczas dopiero zaistnieje POKÓJ na Ziemi , wejdziemy do "NOWEGO JERUZALEM" .Ponieważ ciemne moce za nic nie chcą dopuścić do tego wydarzenia , blokują wszystkie prawdziwe informacje , wprowadzają na ziemi strach , wojny i systemy niewolenia LUDZKICH MYŚLI I UCZUĆ.

Usiłowanie islamizacji Europy jest tego absolutnym dowodem, po raz kolejny chciano cofnąć nasz rozwój etyczno, moralny, duchowy, społeczny i kulturowy do wieków ciemnych.
Na szczęście nie udało się i nie uda .. jasność, mądrość i dobro zwyciężyły.

"Swoje święto Bogini Laila miała w okresie zaanektowanych przez katolicyzm zielonych świąt. Była częścią kultu macierzyństwa – patronka porodów, urody, urodzaju."

M.

"Zanim Częstochowa została skatoliczona, istniało tam ważne święte miejsce pogańskiego kultu. Nasi przodkowie czcili tam Lailę-Ładę-Ledę.

„Laila, Lajla, Leila, Lejla, Dzidzilejla także Łada, Łado, Lada, Lela, Lila) – indoeuropejska bogini Słowian, Macierz Bogów. Matka bliźniaczych bóstw męskich Lela i Polela oraz córki Bode (Bodai). Jan Długosz w swoich Kronikach wspomina Lailę jako boginię Mazowsza. Jednym z miejsc kultu Łady była Łysa Góra, innym Jasna Góra w Częstochowie. Swoje święto Bogini Laila miała w okresie zaanektowanych przez katolicyzm zielonych świąt. Była częścią kultu macierzyństwa – patronka porodów, urody, urodzaju. Ceremonie Lajkonika są pozostałością kultu bogini Laili, Lajli w okolicach Krakowa. Laila jest matką dwóch synów o duchowych cechach, będących parą bliźniąt kapłanów. Imię i cechy są podobne do rosyjskiej i litewskiej wersji Bogini Lada, Łada czy libijskiej Leto. Oznacza kobietę, matkę, a po polsku bardziej zdrobniale, dzieweczkę lub mateczkę, oczywiście taką BOSKĄ. Modlili się do niej o zwycięstwa nad wrogami oraz o odwagę dla siebie, cześć jej oddając bardzo dzikimi szamańskimi obrządkami – jak opisuje boginię Jan Długosz. Łada to bogini ładu i porządku we wszechświecie.”

(…)

„Imię Laila, Leila podobnie w różnych regionach wymawiane było regularnie i potajemnie czczone jeszcze w XIX wieku przez Żyrców, Żerców – kapłanów ofiarniczych. Istnieją nawet tradycyjne rytuały zachowane wśród ponad 50 kapłańskich rodzin żyjących w Polsce, które kult Bogini Laili przechowały i prowadzą ciągle, acz trzeba mieć bardzo sporo szczęścia by trafić na tych, co kult przechowują włącznie z nieodłączną historią męczeństwa i prześladowań jego wyznawczyń i wyznawców.

Chrześcijaństwo próbowało skierować tradycyjny kult BOGINI na Żydóweczkę MARYJĘ, ale przez kilka stuleci się to niezbyt udawało i Świątynki Bogini żyły po kniejach własnym życiem, choć każdą złapaną przerabiano na kult Maryjki, przyczyniając się do wzrostu antyżydowskich fobii w religijnym narodzie polskim, od wieków i tysiącleci cześć BOGINI LEILI składającym. Przymioty Bogini przepisywano na siłę do Maryjki, takie jak Królowa Niebios, ale to imię LAILA, LEILA jest prawdziwym bóstwem ukrytym pod nazwami takimi jak Matka Boska, Królowa Polski, Królowa Nieba.”

(…)

„W Częstochowie, na Jasnej Górze był piękny słowiański klasztorek dla dziewic poświęconych Bogini i wielka szkoła duchowa, kapłańska dla Ofiarnic Bogini Lajli. Został spalony razem z załogą przez przybyłą z Węgier do Polski militarną sektę Paulinów. Zamordowano około 80-100 kapłanów i kapłanek, paląc ich żywcem. Łącznie w pogromie najazdu paulińskiego zginęło ponad 3 tysiące wyznawców kultu bogini Lajli. Łysa Góra Świętokrzyska powinna być jak najbardziej odrestaurowana jako miejsce na kult BOGINI Lajli, który tam czasem jeszcze po cichu ktoś okazjonalnie sprawuje! Jan Długosz w swoich Kronikach wspomina Lailę jako boginię powszechnie czczoną na całym Mazowszu. Bogini jako Lada była czczona powszechnie w całym dorzeczu Warty. Słowo Ladacznica w swym pierwotnym znaczeniu wskazywało na dziewice poświęcające się świątynnej służbie Bogini Lada, nie miało żadnej konotacji seksualnej z wyjątkiem dziewictwa i świątynnej służby dla Bogini. Służebniczki bogini były brutalnie brane w niewolę i sprzedawane do ówczesnych burdeli chrześcijańskich, stąd późniejsze pejoratywne określenie ladacznica oznaczające kobiety zmuszane do niewolniczego seksu przez chrześcijańskich najeźdźców.

Wszystkie starsze, budowane w Polsce kościoły katolickie i sanktuaria pod wezwaniem maryjnym były pierwotnie miejscami kultu słowiańskiej Bogini, a ich chrystianizacja polegała głównie na przypisaniu cech lokalnej Bogini do katolickiej Maryi, pozostawiając tytuły, jak Królowa Nieba czy Matka Boska. Każde znajdowane miejsce kultu słowiańskiej bogini zamieniano w kościół lub sanktuarium maryjne, a proceder ten był powszechny jeszcze w XVI-XVIII wieku, podczas gdy w XIX wieku mamy jedynie pojedyncze takie incydenty.”

*****
ps. Czasami osobiste antagonizmy wsadzane w tekst, zaburzają jego wartość, a szkoda, bo info jest naprawdę dobre.


https://opolczykpl.wordpress.com/2012/1 ... mitologii/Kiara.
Zapisane
Strony: [1]
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

twojareklama uheadshota serwerdobrejzabawy watahafarkas sakusei