Strony: [1]

SYNAGOGA......

 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2432
 • Zobacz profil
SYNAGOGA......
« : Wrzesień 09, 2016, 14:31:15 »

SYNAGOGA jest staro greckim słowem oznacza DOM NAUKI.. DOM WIEDZY.....

SYNAGOGA  dawno temu służyła do przekazywania różnej wiedzy nie tylko religijnej jak we współczesnym Judaizmie, jest to zapożyczona przez Żydów nazwa z greki.

Był to dawny DOM spotkań służący wszechstronnej  nauce.


Pappus z Aleksandrii (stgr. Πάππος ὁ Ἀλεξανδρεύς Pappos ho Aleksandreus) – żyjący na przełomie III i IV wieku grecki matematyk.

Najbardziej znany jest ze swego dzieła Συναγωγή (Synagoge, Zbiór), które ukazało się około roku 340. Był to złożony z 8 ksiąg podręcznik starożytnej geometrii. Pappus zawarł w nim również rozważania nad dziełami innych matematyków, których dzieła częściowo zaginęły.
Przypisuje mu się sformułowanie tzw. twierdzenia Pappusa, jednego z podstawowych w geometrii rzutowej.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pappus_z_Aleksandrii

https://pl.wikipedia.org/wiki/Twierdzenie_Pappusa-Guldina

https://pl.wikipedia.org/wiki/Flegon_z_Tralles

Kiara.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2016, 14:43:23 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2432
 • Zobacz profil
Odp: SYNAGOGA......
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 11, 2016, 11:13:14 »Wszystkie informacje przekazuję wyłącznie we własnym imieniu , nie jest to wiedza Judaizmu , nie  są to potwierdzone przez judaizm odczyty, ale  używam tez  ,materiałów źródłowych.

M.

SYNAGOGA.... DOM PRZEPŁYWU WIEDZY....

SYNAGOGA...... συναγωγή... słowo ma pochodzenie starogreckie określa dom, budynek spotkań w którym dawniej przekazywano wiedzę nie tylko religijną , ogólnie wiedzę. Jego etymologia znaczeniowa jest dużo starsza.
Bowiem dawno temu LUDZIE uważali że CAŁA wiedza pochodzi od STWÓRCY.. nie skupiali się jedynie w tym miejscu na oddawanie hołdu bóstwo, wbrew obecnym twierdzeniom.


Dawni LUDZIE w synagodze dzielili się swoją wiedzą... dyskutowali o niej , wzbogacali ją... ona tam płynęła jak woda... teraz ten przepływ jest zatrzymany.

Był to dawny DOM spotkań służący wszechstronnej nauce.

Żydzi zapożyczyli to słowo od Greków , obecnie identyfikujemy synagogę jako budynek żydowskiego kultu religijnego.

" Synagoga, bożnica, bóżnica (z stgr. συναγωγή synagoge - zgromadzenie, miejsce zebrań) – żydowski dom modlitwy. W judaizmie miejsce modlitw i zgromadzeń religijnych, również miejsce zebrań społecznych gminy żydowskiej......"

....."Starożytność.........

Pierwsze synagogi powstały prawdopodobnie w czasie wygnania babilońskiego w VI w. p.n.e. Pewne jest, że istniały w starożytnym Izraelu, przed zburzeniem drugiej Świątyni Jerozolimskiej w roku 70. Pierwsze synagogi w starożytnym Izraelu służyły jako miejsca codziennej modlitwy i nauki, i istniały równolegle ze Świątynią - jedynym miejscem kultu starożytnego judaizmu. Najstarszą pisemną wzmiankę o synagodze odnaleziono w egipskim dokumencie z III w. p.n.e[1].

***** Pozostałości najstarszej znanej synagogi, pochodzącej II w. p.n.e., zachowały się na greckiej wyspie Delos[2].*******

Pierwsze synagogi miały kształt prostokątnej sali z wewnętrzną kolumnadą. Główne wejście znajdowało się na wschodniej ścianie, skierowanej w stronę Jerozolimy. Pod pozostałymi ścianami znajdowało się kilka rzędów kamiennych ław. Być może synagogi te posiadały jakieś inne wyposażenie, prawdopodobnie wykonane z drewna. Bożnice budowane w okresie panowania rzymskiego (I w. p.n.e. - IV w. n.e), np. synagoga w Kfar Baram z III w n.e. lub Biała Synagoga w Kafarnaum z IV w. n.e., posiadały dekoracje zewnętrzne odwołujące się do rzymskiego stylu klasycznego. Późniejsze synagogi z okresu bizantyjskiego panowania na Bliskim Wschodzie posiadały bogate mozaikowe dekoracje wnętrz (np. synagogi Bet Alfa i w Bet Sze'an z VI w.). Ostatnie antyczne synagogi na terenie Palestyny powstały w początkach VII w. Po opanowaniu regionu przez Arabów w 637 budowanie synagog zostało zakazane, a większość Żydów zmuszona do opuszczenia Palestyny[3][4]....... "

Do Delos i trwających tam od bardzo dawna poszukiwań archeologicznych powrócę w kolejnych informacjach.

Jako przykład podam informację na temat Pappus z Aleksandrii , który dzielił się swoją wiedza matematyczną właśnie w synagodze.
takich przykładów jest dużo więcej.
Bardzo interesująca jest etymologia greckiego słowa συναγωγή... dokładnie chodzi o miejsce w którym przepływa wiedza....

"
Pappus z Aleksandrii
Mathematicae collectiones, 1660

Pappus z Aleksandrii (stgr. Πάππος ὁ Ἀλεξανδρεύς Pappos ho Aleksandreus) – żyjący na przełomie III i IV wieku grecki matematyk.

Najbardziej znany jest ze swego dzieła Συναγωγή (Synagoge, Zbiór), które ukazało się około roku 340. Był to złożony z 8 ksiąg podręcznik starożytnej geometrii. Pappus zawarł w nim również rozważania nad dziełami innych matematyków, których dzieła częściowo zaginęły.

Przypisuje mu się sformułowanie tzw. twierdzenia Pappusa, jednego z podstawowych w geometrii rzutowej.

Synagoga ... miejsce depozyt wiedzy... oczywiście są różne poziomy i rodzaje wiedzy, ta różnorodność określana była nazwami kolorów.
Tak więc zależnie od poziomów były..

1. SYNAGOGA CZARNA
2. SYNAGOGA CZERWONA
3. SYNAGOGA BIAŁA
4. SYNAGOGA ZŁOTA

Zależnie od rodzaju przekazywanej wiedzy .. aspektu męskiego lub żeńskiego używano również kolorów.

1. SYNAGOGA RÓŻOWA ... wiedza aspektu żeńskiego
2. SYNAGOGA NIEBIESKA .... wiedza aspektu męskiego.

ps. Nie trzeba sugerować się nazwą "Czarna Synagoga" iż w niej były przekazywane jakieś okropności ... ten rodzaj wiedzy dotyczył informacji związanej z przestrzenią.

"SYNAGOGA CZARNA " to wiedza zakazana z depozytem informacji poniżej "zera" ( przestrzeń minusowa) na osi matematycznej.

"CZERWONA SYNAGOGA" .. to wiedza na temat punktu zero na osi matematycznej ... depozytu życia w jego zarodzi. ..czas gdy życie jeszcze, lub już nie korzysta ze swojego depozytu wiedzy i potencjału mocy.

"SYNAGOGA BIAŁA" .. to depozyt wiedzy plusa , miejsce powyżej zera na matematycznej osi.. przestrzeń plusowa.. depozyt wiedzy potencjału tej mocy.

"SYNAGOGA ZŁOTA".... ona obejmuje sobą całokształt wiedzy czyli pełnię koła.. zatoczonego na osi matematycznej.
w niej zawarte są również synagoga różowa i niebieska.

"SYNAGOGA RÓŻOWA " .przestrzeń wiedzy po lewej stronie matematycznej osi .. zarówno górna dodatnia jak i dolna ujemna... cala wiedza aspektu żeńskiego.

"SYNAGOGA NIEBIESKA" przestrzeń wiedzy po prawej stronie matematycznej osi , zarówno górna plusowa, jak i dolna minusowa... cala wiedza aspektu męskiego.

Synagoga.. depozyt wiedzy.... miejsce jej przepływu...kierunki znamy z jakim rodzajem wiedzy są związane już wiemy.
Jeszcze raz dawne SYNAGOGI nie były miejscem kultu ... one były DOMAMI ... miejscami PRZEPŁYWU WIEDZY.

Odnośnikiem do nazwy SYNAGOGA .. jest również "DOM CHLEBA".... "DOM WIEDZY" ... bowiem "chlebem życia" .... pokarmem fizycznego życia nazywano zarówna bochenki z ziarna zbóż , jak i pokarm dla życia duchowego.... "chleby pokalane"

Przypowieść o Jezusie , który nakarmił "tłum" ( ludzi nie świadomych) 5 bochenkami chleba.. opowiada wyłącznie o przekazaniu 5 rodzajów wiedzy przez Jezusa ludziom.

 * https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A3%CF%85%CE%BD%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B3%CE%AE_%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%BC%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1%CF%82

W innym znaczeniu tego słowa "konwekcja"... dotyczy to jednej z trzech form przekazywaniu ciepła... przepływu ciepła między ciałem stałym a cieczą. ( ciepło jest również wyższym rodzajem wiedzy podnoszącym wiedzę/ wibrację w posiadającym jej mniej)..takie sa pierwotne założenia istnienia synagog.... przepływ wiedzy.


https://translate.google.fr/translate?hl=pl&sl=el&u=https%3A%2F%2Fel.wikipedia.org%2Fwiki%2F%25CE%25A3%25CF%2585%25CE%25BD%25CE%25B1%25CE%25B3%25CF%2589%25CE%25B3%25CE%25AE_%25CE%25B8%25CE%25B5%25CF%2581%25CE%25BC%25CF%258C%25CF%2584%25CE%25B7%25CF%2584%25CE%25B1%25CF%2582&prev=search
Kiara.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2016, 12:58:30 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2432
 • Zobacz profil
Odp: SYNAGOGA......
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 13, 2016, 12:51:28 »

KOLEJNY POZIOM ROZWOJU LUDZKOŚCI ......

Jak by to powiedzieć...... LUDZKOŚĆ jako rodzaj ewolucyjnego wzrostu osiągnęła parametry duchowo ,energetycznego rozwoju ,przekroczenia kolejnego progu swojego ISTNIENIA.

Jeszcze chwilowo III Wymiar to poznawanie wiedzy i wzrost przez wszystkie aspekty doświadczeń w obrębie wiedzy na temat dominacji aspektu męskiego.

Ten czas ma wiele nazw.... "Epoka Ciemności" ... to jedna z nich.
Nie należy traktować jej jako coś pejoratywnego , a jedynie jako określenie warunków NIEZBĘDNYCH dla poznania tego rodzaju wiedzy.... Zaciemnienie.. mniejsza ilość światła... to absolutnie normalne i naturalne parametry tej przestrzeni.

Zupełnie inne informacje i narzędzia potrzebne są do poznawania ciemnych podziemi , a inne do poznawania jasnego powierza nad nią.

III WYMIAR w rzeczy samej można doskonale porównać do czasu poznawczej wiedzy o zdeponowanym w niej ziarnie.. nasieniu... do momentu wykiełkowania jego pierwszych pędów ponad nią.

Jest to WIEDZA... bardzo ważna i cenna, wiedza o podstawach życia , nie można i nie trzeba jej lekceważyć , poniżać, traktować jak coś zbędnego.. tego CZŁOWIEK mądry robić nie powinien... to jest jeden aspekt całości.

Drugi aspekt tej wiedzy, który dla LUDZKOŚCI powinien być cenny , to fakt poznawania jej przez dominację aspektu męskiego... zarówno w mężczyznach jak i w kobietach....

Dlatego powstała tak duża dysharmonia między kobietami i mężczyznami ,by zaistniała możliwość poznania całokształtu tematu.
Dlatego w mężczyźnie została częściowo i czasowo zablokowana intuicja i uczuciowość, w kobiecie również częściowo intuicja oraz moc kreacji.

ŚWIĄTYNIA ..... DUCHA... czyli CZŁOWIEK.. LUDZKIE CIAŁO mieli częściowo zmieniony KOD ŻYCIA , wzorce kulturowe , wiedza poznawcza została OGRANICZONA ( WZORZEC CAŁOŚCI PEŁNIA KOBIETY I MĘŻCZYZNY ) do połowy, czyli tylko MĘŻCZYZNA ... z której CZASOWO zrobiono nowy wzorzec LUDZKIEGO ciała.

Ponieważ sztucznie stworzono ( nie dla wszystkich wcielających się DUSZ) z genotypu mężczyzny ( 50% genotypu CZŁOWIEKA w którym jest kobieta i mężczyzna) również genotyp kobiety.. to był eksperyment genetyczny prowadzony na ziemi. Służył do tworzenia nowego wówczas modelu, pojazdu doświadczalnego dla wcielającej się DUSZY ( kombinezon doświadczalny dla określonych warunków) by mogła w nowych warunkach poznawczych w pełni doświadczyć wszystkiego.

Oczywiście wszystko odbyło się z wiedzą i za zgodą STWÓRCY .. PANA TEGO I TAMTEGO ŚWIATA... zgoda była i jest czasowa na czas poznawczy, czyli podniesienia osobistej wibracji WSZYSTKICH Dusz biorących udział w tym "eksperymencie " rozwojowym.

Trwał on długo w pojęciu czasu ziemskiego .. oj długo.... obecnie jesteśmy już w zakończeniu czwartej Epoki tej Cywilizacji ( można użyć rożnych nazw) czasu koła galaktycznego. Powszechnie mówi się że jest to ziemski wymiar około 4 x 26. tys lat.
Ludzkość stanęła w swoim kolejnym momencie rozwojowym.. gotowa do wejścia w następny WYMIAR... następny poziom poznawczy , w kolejną Epokę doświadczania NOWEJ WIEDZY.

Cztery razy powtórzyliśmy już tą samą wersję wiedzy we wszystkich możliwych wariantach ( włącznie z rozdzieleniem swojego DUCHA na dwa indywidualne aspekty.. które rozpoczęły swoją nową edukację duchową od podstaw) .....

NIE JEST DOBRE, ANI WŁAŚCIWE ZATRZYMYWANIE ŻYCIA CIĄGLE NA TYM SAMYM POZIOMIE, BY NIE EWOLUOWAŁO, A JEDYNIE CIĄGLE ISTNIAŁO W TYCH SAMYCH RAMACH.

BO JEST TO WYMUSZONE NIEWOLNICTWO PRZEZ PEWNE GRUPY DUSZ, KTÓRE ROBIĄ TO Z CAŁKOWITĄ WIEDZĄ I PREMEDYTACJOM... W IMIĘ SWOICH RACJI I TYLKO SWOJEGO DOBRA..
ONI NIE AKCEPTUJĄ WOLNEJ WOLI DANEJ WSZYSTKIM PRZEZ STWÓRCĘ.

CO było prawem i dobrem III Wymiaru dobiegło już końca.... nie może być powtarzane nieustannie ... bo LUDZKOŚĆ JAK DZIECKO nie może być w nieskończoność przetrzymywane w duchowym przedszkolu!

Musimy przekroczyć jego próg.... samodzielnie pójść dalej wybierając dla siebie kolejne kierunki nauki z nowej puli wiedzy.

Osiągnięta dotychczasowo WIEDZA nie zaniknie, nie zostanie zlekceważona, ani pominięta jako mniej istotna..

ONA JEST FUNDAMENTEM POZNAWCZYM BUDOWY OLBRZYMIEGO GMACHU WIEDZY ... wszystko jest przed nami.

Możemy porównywać istotność i potrzebę poprzednich szkół ( od przedszkola po studia) na bazie wiedzy z których dokonuje się rozwój i poznawanie by stać się twórcą.. ( anie ciągłym odtwórcą) jako ewoluujący gatunek LUDZKI .

To jest przepiękny dar Stwórcy.... kolejne poziomy wiedzy JEGO mądrości serca .. dla NAS WSZYSTKICH.

A, zatem... odejdzie z naszego życia , a raczej pozostanie w nas NA ZAWSZE wiedza III WYMIARU (np. jak dawno temu poznana tabliczka mnożenia .. z której większość z nas korzysta automatycznie)... już jako mądrość używania doświadczonej wiedzy w spontanicznych decyzjach ..

JEST TO TWORZENIE DOBRA I SZCZĘŚCIA DLA SIEBIE I INNYCH.. BO W TEN SPOSÓB UDOSKONALAMY SIEBIE I ŚWIAT.

Pozostawiając za sobą nawet te ulubione i ciepłe krajobrazy życia ... wejdziemy w nowe, inne , piękniejsze i bardziej doskonałe, bo MY jesteśmy już doskonalsi i gotowi na to... stworzymy nowe ich aspekty ale zgodne z naszą osobowością, wiedzą mądrości wrażliwością i ciepłem serca.

Nie możemy ( jako gatunek, indywidualnie jest to dozwolone) stać w miejscu ani się cofać ciągle do punktu zero przez tworzenie kataklizmów i nowych linii życia od początku.

TO SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZY... MOMENT TEJ EWENTUALNOŚCI MINĘLIŚMY KILKANAŚCIE LAT TEMU BEZPOWROTNIE.

A zatem... MUSIMY pozostawić za sobą ( oczywiście chcąc brać udział w dalszej ewolucji ludzkości.. nie wszyscy tak wybiorą, bo nie muszą i nie wszyscy są już na to gotowi.) wszystkie dawne krajobrazy życia... filozofię, edukację ,religie , prawo, medycynę, wszystkie doświadczania tworzenia w obrębie III Wymiaru.

Bo to jest wiedza dotycząca TYLKO tej przestrzeni, TYLKO tej wibracji i TYLKO tego etapu życia LUDZKIEGO.

Nikt nie będzie jej niszczył ona zawsze będzie dostępna dla kolejnych ewoluujących DUSZ z niższego wymiaru do III... ale już TYLKO w jego zamkniętej przestrzeni.

Jest to absolutnie naturalny proces nie ma potrzeby dopatrywania się w nim wymyślonego zła, by wyrządzić krzywdę tym, którzy są mocno emocjonalnie związani z całokształtem III Wymiaru.

Możecie w nim pozostać na zawsze lub czasowo.. ale to jest cykl około 104. tys lat.. ciutkę długo dla LUDZKIEGO ŻYCIA..
TO CAŁE MNÓSTWO KOLEJNYCH NARODZIN I ŚMIERCI ..
przed otworzeniem się wrót dla kolejnego czasu jak teraz.
Ale... każdy ma wolna wolę i prawo wyboru.

Jesteśmy dosłownie na krok przed etapem otworzenia dostępu do WIEDZY NOWEJ dla LUDZKOŚCI NA ZIEMI..... jednak każdy musi zdecydować sam czy chce opuścić poprzednią szkołę i zacząć nową czy nadal chce pozostać w dawnej.

Jasna sprawa że weryfikacja nastąpi nie z powodu słownej deklaracji... a JEDYNIE poprzez identyfikację energii , którą napełniamy swoje słowa i czyny...

ICH najwyższą wibracją , a zarazem miernikiem ...

JEST ZDEPONOWANA W NICH NAJCENNIEJSZA ENERGIA..... ENERGIA MIŁOŚCI BEZWARUNKOWEJ.

ONA jest również identyfikacją naszego duchowego rozwoju ale i naszym nośnikiem , który nam wyznacza miejsce w przestrzeni energetycznej..
Bowiem PODOBNE PRZYCIĄGA PODOBNE.... HARMONIZUJE Z NIM.... POWIĘKSZAJĄC PRZESTRZEŃ PODOBIEŃSTW.

Dzieje się tak nie z powodu wypowiadanych słów, a jedynie za pośrednictwem nośnika ich wibracji, KTÓRĄ STAJEMY SIĘ....... JESTEŚMY.

W tej dziedzinie nie istnieją żadne technologie które można użyć by zmienić duchową energię ....
DUCH i JEGO ENERGIA.... są ponad nimi , nie podlegają żadnym prawom materialnym.

NOWE.... to NOWA linia genetyczna połączonych RODÓW.. to nowa wiedza .. NOWA ŚWIĄTYNIA i nowy układ energetyczny we wszystkich rodzajach życia.. nowy system wartości.. większa świetlistość i nowe możliwości duchowo / fizyczne.

NIC CO JEST DO TEJ PORY NIE ZAISTNIEJE W NOWEJ EPOCE LUDZKOŚCI...

TEN NOWY PAKIET WIEDZY zaczyna się przed nami otwierać .. bowiem..

DZISIAJ 13 WRZEŚNIA 2016 ZOSTAŁO ZDEPONOWANE W NOWEJ MATERII ISTNIENIA NOWE ZIARNO ŻYCIA...
JAKO NOWA MATRYCA WIEDZY DLA CZŁOWIEKA NA ZIEMI.

WYROŚNIE Z NIEGO JUŻ ZUPEŁNIE NOWE DRZEWO ŻYCIA, A MY OD DZISIAJ ( CZYLI PO UPŁYWIE 24.H.) Z KAŻDĄ SEKUNDĄ BĘDZIEMY SIĘ KONFRONTOWALI Z NOWĄ WIEDZĄ.

To się już stało..... znowu nam się dodało.

NIECH ZWYCIĘŻY W CZŁOWIEKU JEGO MĄDROŚĆ...
NIECH DOBRO I RADOŚĆ ORAZ POSZERZONE WARTOŚCI... O PIĘKNO UCZUĆ ZAPISZĄ NAM NOWY SCENARIUSZ ISTNIENIA...

TAM JEST MIEJSCE DLA NAS WSZYSTKICH ,
NA SKOMPLETOWANĄ WIEDZĘ NAS WSZYSTKICH.. KTÓRA JEST NAJCENNIEJSZYM SKARBEM CYWILIZACJI CZŁOWIEKA I ZIEMI.

Otworzymy już RAZEM .... KSIĘGĘ ... ZŁOTA TORA ...... bo na JEJ WIEDZĘ PRZYSZEDŁ CZAS.

M.

Ps. mam nadzieję że Ci .. którzy znają doskonale OBECNĄ KSIĘGĘ... TORA.... będą kontynuowali przekaz JEJ wiedzy w wersji rozszerzonej...


Kiara.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2016, 13:48:45 wysłane przez Kiara »
Zapisane
Strony: [1]
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

cyrodiil-sesje futurerpg rpg-ug garage kadryan