Strony: 1 [2] 3

ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?

 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« Odpowiedz #15 : Sierpień 26, 2009, 09:21:05 »

jak to sie dzieje w praktyce, i gdzie jest depozyt wiedzy?

Cytat: east  Sierpień 25, 2009, 23:21:08

 Mózg, jak twardy dysk komputera, działa w realiach określonego pola magnetycznego. Wiesz co się dzieje z danymi na twardym dysku, jeśli podda się je oddziaływaniu innego, niż przewidziano, pola magnetycznego?[/size]

Mózg można porównać do procesora (czyli zarządcy).
Kontroluje on miliony procesów na poziomie biochemicznym, lecz nie utożsamiał bym go zbytnio z funkcjami świadomościowymi i pamięciowymi.
I tu wpadamy w przysłowiową pułapkę ponieważ dowiedziono medycznie, że uszkodzenia mózgu powodują problemy ze świadomością.
Tymczasem ostatnie lata wyjawiły coś innego.
My to w istocie operator wolnej woli. Jest to kula energii o średnicy około 1cm spełniająca rolę czytnika w polu umysłu. Operator wolnej woli jest więc inerpretatorem tego wszystkiego co zapisane jest w naszym polu energii świadomości. Zapis w tym polu jest energetyczny, (w postaci kształtów i wzorców energetycznych) więc ta kula energii ''zamienia'' ten zapis na taki, aby mógł to odebrać mózg, który nie jest bezpośrednim czytnikiem geometrycznych kształtów i wzorców.
Więc jeżeli coś się nauczymy, doświadczymy jest to zapisane w naszym polu świadomości, a stamtąd operator wolnej woli przekazuje te Mega- bity informacji do mózgu, a mózg jako ''procesor'' wydaje instrukcje - rozporządzenia.
Więc gdzie istnieje wszelka świadomość i skąd ona wypływa ? Bierze się ona głównie z podświadomości, w której  absolutnie wszystko jest zapisane.
Co ciekawe, podświadomość komunikuje się na odległość ok.120-150 km , jak i komunikuje się i zapisuje informacje z innych podświadomości.
Jak ktoś słusznie powiedział - myśli i wszystko nie powstają w mózgu. Mózg je tylko werbalizuje, więc spełnia funkcję typowego narzędzia.
Jednak zaburzenia pracy mózgu powodują, że pomimo, że operator  wolnej woli dostarczy mu wszelkich informacji do przetworzenia, to jeżeli ten ''procesor'' jest w jakiś sposób uszkodzony to nic z tym wiele nie zrobi.

Konkludując nie można porównywać mózgu do dysku, bo mózg niczego nie zapamiętuje. Jest tam tylko tzw.pamięć podręczna, ale nie zapis wszelkich informacji  z teraźniejszego  jak i z poprzednich żywotów. Ciało ''umiera'' ( mózg umiera ), a pamięć (zapis) dalej istnieje i istnieć będzie zawsze.
Nasz stosunek do mózgu moim zadaniem powinien być taki jaką mózg pełni rolę.

W związku z tym, jeżeli ktoś porównuje  mózg do dysku twardego komputera,
to  nierozumiem wogóle co chce przez to powiedzieć.

Silver na innym forum.
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=3346.msg39687;topicseen#new
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2009, 09:23:15 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« Odpowiedz #16 : Styczeń 15, 2010, 12:06:53 »

RODZAJE DUSZ


Poziomy duszy

    ,,( info o WIEKU DUSZ zaczerpniete zostalo w wiekszosci z ksiazki "Michael- pezewodnik starej duszy po wszechswiecie" jak ropwniez czesciowo wzbogacone o zrodla anglojezyczne z netu.)

    Zycie jest lekcja, pouczającą grą.
    Przed dokonaniem wyboru ciała dla poszczególnej inkarnacji, każda esencja decyduje sama o tym by było ono odpowiednie do tych doświadczeń przez jakie ma przejść.
    Wybiera środowisko, rodziców, płeć itp.
    Szuka okazji by być blisko tych, z którymi zżyła się i nawiązała stosunki w poprzednich inkarnacjach, jak również i tych, którym chce wynagrodzić wyrządzone krzywdy lub od których spotkało ją wiele dobrego.
    Chce po prostu być w tym samym towarzystwie.

    Struktura oparta jest na tym, aby przechodzić przez poziomy rozwoju jak po szczeblach : Noworodek, Dziecko, Młody, Dorosły i Stary.
    Te poziomy rozwoju duszy dzielą się na etapy. Każdy etap wymaga minimum siedmiu inkarnacji, ale niektórzy zatrzymują się na nim przez okres około dwudziestu inkarnacji.

    Żadna dusza nie przoduje ani nie pozostaje w tyle, zajmuje jedynie inne miejsce w kole inkarnacyjnym, które i tak wyszło z Boga i prowadzi do Boga.

    Po tym, gdy stanąłeś już na ostatnim etapie ostatniego poziomu, czeka na ciebie siedem innych planów (wymiarów) egzystencji, wzrostu i ewolucji, dzięki którym wciąż zbliżasz się, by powrócić do Boga.

    Wiek duszy odnosi się do wzrastania indywidualnej esencji, dzięki doświadczaniu życia na planecie, a nie do tego ile razy już inkarnowała.
    Im bardziej swiadomym sie jest procesu wzrastania duszy tym szybciej sie wzrasta w hierarchii dusz. Poziom jaki osiagniesz na danym etapie odzwierciedla sie w twoim punkcie widzenia swiata.
    Nie chodzi jednak o szybkosc wzrastania, lecz o twoj wybor co do jakosci zycia na danym poziomie. Masz wolna wole wiec mozesz dokonywac wyboru jak zyc, mozesz zrobic co chcesz z lekcja jaka dostaniesz.

    Bardzo wazne jest zrozumienie, ze kazda dusza z innego poziomu niz ty ma inny punkt widzenia, kieruje sie innymi wartosciami, ma inne cele i potrzeby duchowe.
    To pozwoli ci nie wdawac sie w niegodziwe porachunki z duszami z nizszych poziomow. Klucz jest w zrozumieniu i zaakceptowaniu tej naturalnegj prawdy.

    Ludzie zlosliwi, zli, nienawistni sa na poczatku ich reinkarnacji, wiec nie posiadaja w sobie wystarczajacej milosci dla siebie i dla innych... nie potrafia pojac ani odczuc altruizmu i jezeli mozna by im dac jakas rade to chociaz zeby nieszkodzili innym w rozwoju, to minimum poniewaz sa niezdolni do glebszych odczuc i akcji.


    Najwiecej wsrod calej ludzkosci jest dusz dzieci, dusz mlodych i dusz dojrzalych.
    Najmniej dusz noworodkow (1%) i starych (ok 10-15%)

    Szkoły, które uczą posłuszeństwa, są najwłaściwsze dla Dusz na poziomie Noworodka (laduja w wiezieniu za mn seryjne morderstwa). Szkoły „twardego uczenia” są najlepsze dla Dusz Młodych (uganiaja sie za pieniedzmi) , szkoły z celem intelektualnym i brakiem identyfikacji są lepsze dla Dusz Dojrzałych (fascynacja ich wlasnymi dramatami - czeste wizyty u psychoanalitykow, popieranie idei Greenpeace) . Szkoły miłości są właściwe i jedyne – przyciągają one Dusze Stare.” (popieranie pokoju - piosenkarze Sting, John Lennon)

    Tak jak ważne jest dla Duszy Noworodka, aby była wypełniona lękiem o przetrwanie, tak dla Duszy Dziecka jest wymaganie prawa i porządku. Dusza Młoda zachowuje się właściwie gdy walczy o zdobycie bogactw, władzy i poklasku, zaś Dusza Dojrzała, gdy doświadcza przeżyć intensywnie emocjonalnych i zgłębia kwestie z nimi związane. Dusza Stara nie stosuje norm ogólnie przyjętych. Obserwuje i działa w sposób nieco ekscentryczny oraz uczy innych, nawet wtedy, gdy jej własne życie czy sprawy materialne nie są doskonale zorganizowane. Na pierwszym miejscu stawia ona przekazanie innym tego co już wie, a na dalszych pozycjach – dobrobyt, zabezpieczenie i wygodę.


http://www.ezoforum.pl/ogolnie-o-rozwoju-duchowym/11215-poziomy-duszy.html

http://dusze-duchy-energie.bloog.pl/kat,539216,index.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2010, 12:11:03 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« Odpowiedz #17 : Marzec 20, 2010, 02:51:06 »

Droga rozwoju duchowego przez doswiadczanie

Witam wszystkich,
Nasza swiadomosc=duch a raczej jego czesc jako Ego, wyznaczaja nasze najbardziej zewnetrzne granice poznania, z ziemia, ksiezycem i sloncem i garscia gwiazd. Obrazuje to taka niedoskonala powloka ( no bo i ego malo co doskonale) porownywalna np. do wnetrza wieloryba z historii z Jonaszem. Jawi sie ta powloka zwykle blekitna ale i tez przybiera kolor szary, pomaranczowy, czerwony, zielony i czarny. Ta otoczka , czyli duchowe ubranie wspominane jest czesto w biblii( Psalmy, Apokalipsa..). Ale to co sie ukazuje jakims kolorem jest czyms co te kolory zawiera. Pierwsze co sie nasuwa to porownanie z tecza czy kolorami czakr. Tecza byla np. w mitologii germanskiej pomostem pomiedzy swiatem bogow a swiatem ludzi zas kolory czakr to takze symbole poziomow swiadomosci tylko ze  kolory tu i tam  nieco odmienne.  Smutny
Opis biblijny mowi , ze ta otoczka posiada cztery fredzle= cztery nici , ktore stanowia polaczenie z ziemia, czyli mowa jest o mechanizmie  naszego postrzegania. Te cztery nici to dawno zauwazona poczwornosc np. przez Junga , czyli rozwiniecie trojnosci o element transformacji czyli nieustannego rozwoju. Ogolnie bedzie to uklad teza(1)+antyteza(2)=synteza(3) plus antyteza(4) z ukladu/poziomu wyzszego.
Dalej jest opisane, ze te nici tworza podwojny wezel i jedna nicia zrobiony jest 7 zwoi, potem znowu podwojny wezel i 8 zwoi, znowu podwojny wezel i 11 zwoi, podwojny wezel i 13 zwoi i koncowy podwojny wezel. Dalej nici opadaja swobodnie az do ziemi. Stad mamy uklad 7-8-11-13 oraz stosunek czesci ze zwojami do tej bez nich ktory wynosi  2:1. Istnieje takze stwierdzenie Henocha o swietle, ze gdy wyczerpie sie jego ostatnia skladowa to ono zgasnie.
Daje sie to ciekawie interpretowac  Duży uśmiech
pozdrawiam

acentaur na Forum Cheops.
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« Odpowiedz #18 : Marzec 20, 2010, 02:53:09 »

Odpowiedz dla acentaur

Witaj acentaur.

Ja bym powiedziala iz ta poczwornosc to przekazanie petagramu w formie 4 zywiolow polaczonych miloscia. To oglad rzeczywistosci przez wlasciwosci kazdego z zywiolow oddzielnie.

Jednak i tak i tak calosc i oddzielnosc musi byc spojona nicia milosci , bez tego rzeczywistosc fizyczna by nie istniala.

Natomiast teza i antyteza , to zwyczajnie przestrzenie z potecjalami + i - , nie moga istniec obok siebie gdy nie sa odzielone neutralnym lacznikiem , bo istnialo by ciagle tworzenie i unicestwianie. Oddzielone sa wiec trzecim elemetem , ktory akceptuje je obydwie a jest nim milosc , synteza.
Jednak wszystkie trzy sa elemetami skladowymi wszechogarniajacej je milosci bezwarunkowej , ktora wydzielila je z siebie dla poznawania i tworzenia.

W tym wypadku nalezy odrozniac sposoby ogladu i doswiadczania  tworzonej rzeczywistosci, czyli;

Jednia wszechobecna nie moze niczego doswiadczac przez sama siebie bo nie ma zadnego punktu odniesienia.

Wydziela wiec plus i minus , ale wszystko co jest tworzone przez plus jest unicestwiane przez minus , powstaje problem , gdyz ciagle wracamy do nicosci.
Zatem , wszechjednia wydziela z siebie trzeci elemet swoja milosc i madrosc , ktoora odzdziela dwie unicestwiajace sie przestrzenie i daje im mozliwosc  kreowania swojej rzeczywistosci. W ten sposob powstala trojca swieta ( swieta znaczy napelniona miloscia , bo tylko milosc uswieca wszystko. Powstala z milosci Stworcy do wydzielonych z siebie wlasnych Iskier), dopiero od tej pory moglo zaistniec tworzenie bez ciaglego wzajemnego unicestwiania tworzacej sie rzeczywistosci.
I sa to osoby , ktore zaczynaja doswiadczac tworzenia i rozwijac sie przezen.

Ale dla tych Energii osobowosciowych niezbedna jest rowniez plaszczyzna tworzenia ( roznorodnosc elemetow i pierwiastkow z ktorych  oni beda tworzyc), zaczyna sie wiec kolejny etap.

Jest nim energia milosci jej doskonaly wzorzec zawarty w petagramie , sa to 4 zywioly polaczone moca milosci.
Tak wiec 4 elemety , kazdy o indywidualnych wlasciwosciach staja sie pierwsza plaszczyzna doswiadczania, czyli tworzenia swiata fizycznego z pierwiastkow i elemetow zawartych w zywiolach. i naprawde to wszystko jest na ziemi.
Poczawszy od jadra ziemi z plynna lawa ( zywiol ognia) , struktury krystaliczne i skalne, ( zywiol ziemi), wody podziemne i naziemne ( zywiol wody), oraz otaczajace nas powietrze ( zywiol powietrza), komplet niezbedny do tworzenia. Zeby zasistnialy widziane przez nas rozne formy fizyczne z tych zywiolow spoiwem laczacym jest milosc, jej wibracja odpowiednia dla kazdej przestrzeni , lub epoki rozwojowej.

Minelismy juz 4 polaczenia podstawowych plaszczyzn tworzenia, ale to nie wystarczylo  jako doswiadczenie , przyszedl czas na doswiadczaniu kontaktu osobistego ze stworzonym dzielem.

Dlaczego wezel jest podwojny? Bo doswiadczamy zawsze przez dualizm , w kazdej dziedzinie wystepuja dwa aspekty ( nie bede wymieniac , bo jest ich wiele , poczawszy od zenskiego i meskiego) , musi istniec rowniez odniesienie osobiste w konfrontacji odczowania doswiadczen. dlatego zawsze istnieja podwojne wezly.

Do tej pory Energie tworzyly na poziomie metalnym , jednak ta tworczosc nie byla zbyt trwala,chcialy czegos innego  mniej ulotnego. Przyszedl wiec pomysl na zageszczenie energii i doswiadczanie siebie przez owa gestosc, jednak kazde zageszczenie jest oddaleniem sie od czystego energetycznego zrodla milosci.

Stworzono wiec  krystaliczny pryzmat i przepuszczono przezen wiazke czystego swiatla ( energii milosci Stworcy) , w ten sposob wydzielilo sie 7 doskonalych wzorcow energetycznych , ktore nazywane sa Eminecjami Zaswiatowymi . Stali sie oni wzorami do tworzenia ciala materialnego , przez ktore Energie Myslicielskie postanowily doswiadczac swojego kontaktu z materia i tworzyc rzeczywistosc wedlug wlasnego zamyslu.
Takie byly wzorce pierwotne przeniesione do tworzonego wzorca ciala fizycznego , ktore stalo sie wechikulem dla wcielajacych sie wen Energii.

Kazda z tych wielkich Energii Eminecyjnych niesie w sobie niezmienny pierwotny wzorzec , ktory jest pierwotnym kodem tworzenia.

No i mamy 7 kolejnych nici , ktore sa plaszczyzna doswiadczania zawarta w ciale materialnym dla wcielajacych sie Energii.
Jednak caly czas jest to wiedza zawarta w materii, czyli sposob poznawania siebie w kontakcie odzialywania materji na energie.
Cykl poznawania tej wiedzy wlasnie dobiegl konca. Pora wiec na kolejny etap , czyli wyjscie ponad ograniczenia materia i doswiadczanie oddzialywania energii na materie , a nie jak do tej pory materji na energie.

I oto pojawil sie osmy punkt, oczywiscie z podwojnym wezlem bo w dalszym ciagu obowiazuje nas doswiadczanie przez dualizm , bez niego nie byla by mozliwa konfrontacja z odmiennoscia i nie bylo by porownan i wyborow.

Jednak zeby wejsc na osmy poziom ponad materialny niezbedne jest polaczenie aspektow zewnetrznych kobiety i mezczyzny w jednie ( do tej pory korzystalismy z wiedzy wewnetrznej czyli laczenia w jednie swoich osobistych aspektow meskiego i zenskiego. Ten proces powinien byc juz zakonczony , powinnismy osiagnac wewnetrzna harmonie i znalezc partnera  o idetycznym poziomie energetycznym i wewnetrznej harmoni.
Wracamy do pierwotnie rozdzielonych aspektow Boskich na kobiete i mezczyzne przez polaczenie ich ale juz zewnetrzne i wewnetrzne energia milosci Stworcy. Jest to wzorzec 2 + 1 , czyli swieta trojca w innym jej aspekcie. Juz czysto Boskiej wiedzy danej do poznania osobowosci Stworcy kazdej Energii Zaswiatowej na drodze doswiadczen indywidualnych z wcieleniami.

W tym wypadku istnialy trzy plaszczyzny poznawania wiedzy 4 zywiolow przez kazda osobowosc energetyczna , czyli ; plusowa , minusowa , oraz wzorzec doskonalej milosci , najwyzsza wiedze jasnosci. Sa to trzy poziomy wiedzy , ktora trzeba poznac by osiagnac oswiecenie , czyli wiedze calkowita zawarta w milosci bezwarunkowej.

Wlasciwie te trzy plaszczyzny z odniesieniami na kazdej z nich 4 zywiolow tworza 12 poziomow doswiadczalnych , ktore reprezetuja 12 Energii niosacych w sobie niezmienialne prawzorce..
Przechodzenie przez kazdy z poziomow stanowi rowniez przejscie przez podwojny wezel.

Dodac nalezy iz doswiadczenie przez materie podzielone jest rowniez na dwa pozornie odzielone etapy ;

1 etap to 3 dolne czakry zwiazane ze zwierzecym aspektem naszego istnienia ( one rowniez zawieraja sie w 3 kregach doswiadczen i posiadaja swoj wzorzec zamykajacy je w calosc) , taki etap moze byc rowniez etapem koncowym dla okreslonej grupy energii , ktore nie moga doswiadczac wlasnego rozwoju poza aspektem zwierzecym okreslonym odpowiadajacym mu potecjalem energetycznym.

2. Etap to 4 gorne czakry , jest to juz rozwoj przez uczucia wyzsze ( czakre serca) , ten etap nie wystepuje samoistnie , jest polaczony z nizszym  , i jest wynikiem przejscia rozwoju duchowego - uczuciowego.
Dla niego wzorcem bedzie juz petagram  VENUS , czyli pelnia wiedzy milosci..

Nie wiem dlaczego istnieje 11 zwoi?
Natomiast 13 to wiedza wydzielonej 12 zawartej w zwenetrznym kregu , ktory jest trzynastym i stanowi jednie dla wszystkich aspektow na wszystkich plaszczyznach doswiadczania.
W zaleznosci od pujnktu patrzenia 13 jest zewnetrzne , lub wewnetrzne , z 13 wychodzi cala rozdzielona nic na kolejne poziomy poznawania.

To prosta wiedza w sumie.
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« Odpowiedz #19 : Marzec 29, 2010, 21:04:15 »

KATASTROFICZNE CZARNOWIDZENIE

Dlaczego tak jest i czemu ono sluzy?
Przyszloscia Czlowieka jest dobro i piekno bo taki jest plan Stworcy.Co wiec z tymi negatywnymi ciemnowidzami?


http://www.psychotronika.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=531&Itemid=48
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« Odpowiedz #20 : Marzec 30, 2010, 13:39:18 »

Mysl to uczucie , uczucie tworzy swiadomie.
Swiat duchowy i materialny to jedno..

Przeniesione z innego forum;

Wywiad z Nassimem Harameinem przeprowadzony po otrzymaniu przez niego prestiżowej nagrody za najlepszy referat (podczas 9th International Conference CASYS'09 na University of Liège, Belgium podczas) wyznaczający nowy paradygmat w fizyce kwantowej, w którym jądro atomu traktuje się jako mini czarną dziurę...

Wywiad z Nassimem po CASYS' 09 1/3 [PL]
<a href="http://www.youtube.com/v/WwJr_VheneE&hl=pl_PL&fs=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/WwJr_VheneE&hl=pl_PL&fs=1</a>
Wywiad z Nassimem po CASYS' 09 2/3 [PL]
<a href="http://www.youtube.com/v/HqOTTqG73sI&hl=pl_PL&fs=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/HqOTTqG73sI&hl=pl_PL&fs=1</a>
Wywiad z Nassimem po CASYS' 09 3/3 [PL]
<a href="http://www.youtube.com/v/_Yo8I3sYdc4&hl=pl_PL&fs=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/_Yo8I3sYdc4&hl=pl_PL&fs=1</a>

Lista odtwarzania:
http://www.youtube.com/view_play_list?p=0CD348A5F97E173F

Wywiad z Nassimem w formacie AVI [wklejone napisy PL]
http://www.przeklej.pl/plik/wywiad-z-nassimem-harameinem-po-casys-09-pl-rar-0010hpalfagh

Wywiad z Nassimem - tylko napisy PL
http://www.przeklej.pl/plik/wywiad-z-nassimem-harameinem-po-casys-09-napisy-pl-txt-0010hpbga40i
+ wywiad w j. angielskim bez napisów PL
http://www.przeklej.pl/plik/nassim-haramein-on-the-science-of-oneness-avi-0005jhbgm03p


http://www.theresonanceproject.org/best_paper_award.html

Więcej:
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=413.msg1607#msg1607

P.S
Część 2 wywiadu. Tylko w języku angielskim.
http://www.przeklej.pl/plik/nassim-haramein-on-the-science-of-oneness-avi-part-2-avi-001095aqh1dc

Poza wzmianką, że Isaac Newton zaczytywał się w starożytnych tekstach, treść drugiej części wywiadu pokrywa się z tym co mówił Nassim w trzeciej części swego długiego wykładu, który wszyscy zainteresowani znają.
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« Odpowiedz #21 : Czerwiec 14, 2010, 21:43:58 »

Rozwoj duchowy to droga do osiagniecia mozliwosci tworzenia...

Cytat: sarah54  Listopad 12, 2009, 17:54:02
To wielu z Was wie, nawet z tego forum, że byli i są w historii ludzkości tacy, którzy mają większy, lub mniejszy wpływ na materię.
Tajemnicą jest poziom świadomości, techniczna, wyćwiczona moc umysłu a także INTENCJE. Ten czynnik (z moich badań) wydaje się być najważniejszy.

P.s. Wiele starożytnych tekstów zawiera w sobie owoce poszukiwania boskości w człowieku.
      Wiele zaginęło, wiele chronionych jest tajemnicą  i może dobrze, ponieważ intencje człowieka nie są wyklarowane.

Witaj sarach 54.

A Ty nie wiesz iz tworzy sie nie moca umyslu a moca serca? Nic bardziej zwodniczego niz logika i intelekt , one bez uczuc tworza maszyne.
Wiedze techniczna o ktorej myslisz posiada IDETYCZNA kazda Dusza Boska , nikt ale to nikt nie jest jej pozbawiony. Zablokowany czesciowo dostep do niej jest wylacznie po to by Czlowiek nauczyl sie zyc uczuciami. Napelniajacy sie ich energia  wewnetrzny GRAAL automatycznie odblokowywuje dostep do wiedzy w szyszynce ( bo tak naprawde w niej jest depozyt calej dawnej  wiedzy) . Mozg to tylko mechanizm , ktory otwiera dostep do jej poziomow ,oraz mozliwosci przejawow rozdzielonych na 8 czesci.
Zwodnicza jest wiec stymulacja mozgu by osiagnac dostep do   wiedzy technicznej , bo tak naprawde wcale nie o to chodzi.
Arka Przymierza tworzy sie wowczas gdy SERCE napelni sie miloscia po brzegi i  energia uczucia  polaczy sie  przez 3 oko z szyszynka. Wowczas otwieramy w sobie moc tworcza , ktora laczy sie z depozytem Boskiej wiedzy , ktora to  posiada kazdy z nas.
Nazywa sie to PRZYMIERZE Z BOGIEM , idetyczne o ktorym mowil Mojzesz , a ktorego niestety nie osiagnol.
Owszem dane mu byly rozne instrukcje na stworzenie opjedynczych technicznych wzorow owej ARKI , ale nie mialo i nie ma to mocy TWORCZEJ ponadczasowej. Dlatego urzadzenia te potrzebowaly zasilania energetycznego zewnetrznego , a po jakims czasie calkowicie tracily moc.
Nie byly wykorzystywane dla dobra Czlowieka, bo zabraklo rozwoju duchowego ich wlascicielowi.Arka Przymierza , ta dawna , to kondesator energetyczny , ktorego moc uzywana byla nie zawsze  zgodnie z etyka i dobrem ludzi., a  czesciej przeciw nim. Tak wiec prawdziwa Arka Przymierza , to naturalna energia , ktora gromadzimy w trakcie zycia do mocy kondesatora.
Narazie udaje nam sie byc tylko bateriami , ktore systematycznie sa rozladowywane poprzez rozne zdarzenia losowe , ktore wyczerpuja nas energetycznie.Uzyskac Boskosc , tzn stac sie kondesatorem , ktory osiagnie moc umozliwiajaca mu transformacje w cialo swietliste, a nastepnie uniezalezni od wcielen , ktore doladowywuja energetycznie nasza mozliwosc przemieszczania sie w kosmoscie. Boskosc w Czlowieku to nie jest SWIADOMOSC ,TECHNICZNA ,  a ROZWOJ DUCHOWY UMOZLIWIAJACY OSIAGNIECIE STALEGO POZIOMU ENERGETYCZNEGO , NA TYM POLEGA UWOLNIENIE Z KOLA REINKARNACJI.
BOG STWORCA WSZECHRZECZY jest OSOBOWOSCIA DUCHOWO - UCZUCIOWA , JEST ENERGIA a  nie techniczna kreacja , nie rozwoj techniczny zbliza nas do Niego , a rozwoj uczuciowy , podwyzszajacy nasz poziom energetyczny.
Jak sama widzisz wspolczesnie, rozwoj techniczny mamy calkiem niezly , jednak swiat i ludzie staneli na krawedzi kataklizmu, ktory sami stworzyli, bo zabraklo nam uczuc. Ludzkosc w bardzo malym stopniu rozwijala sie uczuciowo, preferujac wygody  techniczne, i jest  to najwiekszy jej blad.

Nie pomoze TECHNICZNE wycwiczenie umyslu , oraz intecje , gdy brakuje uczuc, bo w intecjach musza byc uczucia, dzieki nim stwarzane jest zycie w calym wszechswiecie, one nadaja im WZORZEC ISTNIENIA.
Same intecje to zbyt malo, chociaz tez sa wazne.
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« Odpowiedz #22 : Lipiec 09, 2010, 07:23:10 »

Kreowanie rzeczywistosci.

Bardzo mi sie podoba krotki tekst east z innego forum. Pisze on o ludzkich wyobrazeniach zaleznosci od woli i kaprysow Stworcy , ktorych tak naprawde nie ma.
Sa za to ludzkie mniej lub bardziej doskonale mysli slowa i czyny tworzace ludzki swiat , ludzka rzeczywistosc , za kktora odpowiedzialnoscia obarczamy Stworce i Jego a nie siebie chcemy rozliczac.
east;.... jak wielkiego wysiłku potrzeba, żeby czuć się szczęśliwym, a tym samym przyciągnąć do siebie szczęście ?
Małe dzieci nie mają pieniędzy, ani tych wszystkich "niezbędnych" rzeczy , a przebywają w tym naturalnym stanie zupełnie bez żadnego wysiłku.
Obecne warunki egzystencjalne stworzyli sobie dorośli, ale to jest iluzja , która istnieje jedynie dlatego, że ją zasilamy.
Totalna zmiana warunków na Ziemi nic nie da tak długo, jak długo nie zmieni się sam człowiek. Świat jest lustrem wypadkowej naszych myśli. Odbija to, co my wyemitujemy. W jaki sposób lustro mogłoby wpłynąć na Ciebie ? Musiałoby wszystko ulec odwróceniu, a lustro musiałoby nabyć osobowość, ale tak przecież nie jest i nigdy nie było.
Wprawdzie mówi się powszechnie , ze "Bóg chce to", "Bóg chce tamto", ale to tylko projektowanie własnych oczekiwań. Gdyby Bóg na prawdę zechciał wpływać na coś, to już dawno by to zrobił.
Jeśli zatem cokolwiek na Ziemi ma się zmienić, to musi zacząć się od środka, w każdym człowieku, a nie od zmiany zewnętrznych warunków.
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« Odpowiedz #23 : Lipiec 09, 2010, 07:50:09 »

DROGA ROZWOJU DUCHOWEGO.


Tylko trzeba pamietac iz Wyzsze Ja Czlowieka i On to JEDNIA , Ono jest Czlowiekiem a Czlowiek Nim.

To co jest mysla Czlowieka realizuje sie jako zewnetrzne odbicie w owym "lustrze" , czyli fizycznej rzeczywistosci  nie odwrotnie. Fizycznosc powstaje na wskutek kreacji mysli , czyli materializowania sie jej.
Jaka mysl taka rzeczywistosc nas otaczajaca. Do czego wiec sa potrzebne kataklizmy? Co powoduje ich przezywanie? Jakie mysli i uczucia one tworza co dminuje w czlowieku? Ano jedno STRACH. Tak wiec mowienie iz kataklizmy sa niezbedne w stymulacji dzialan czlowieka nie jest wlasciwe , bo na wskutek strachu czlowiek sie cofa, doslownie i w przenosni.

Natomiast na wskutek zdarzen radosnych , pieknych i dobrych idzie do przodu po jeszcze i jeszcze , bo to go cieszy , tego pragnie.

Oddzialywanie zewnetrznoscia na wewnetrznosc ( materia na energie) jest jednym z naszych doswiadczen istnienia , ktore dobieglo konca z rezultatami widocznymi obok nas.

Obecny etap to;odzialywanie wennetrznoscia ( ENERGIA) na zewnetrznosci ( materie) i ogladanie tego rezultatow w lustrze zycia.

Czyli nasze mysli i uczucia kreuja nasza rzeczywistosc nie odwrotnie , nasza rzeczywistosc kreuje mysli i uczucia.Otorz uczucia i mysli po konfrontacji sie z rzeczywistoscia sa juz efektem wtornym.

Jak to blizej i prosciej wyjasnic? Artysta ma wewnetrzna wizje namalowania obrazu , jest on efektem jego wewnetrznychprzezyc , mysli i uczuc , jest on wlasnie owym lustrem jego zmaterializowanych mysli. Dzielo powstalo na miare fizycznych  mozliwosci.
A teraz je oglada i wywoluje  one w nim rozne mysli i odczucia , ktore go zmotywuja , lub nie do czegos. I to jest ten efekt wtorny patrzenia w lustro rzeczywistosci , ktora ma wtorne zadanie.
Ale zawsze pierwsze tworcze maja nasze mysli i uczucia , czyli tak naprawde naszego Wyzszego ja dla ktorego kazdy czlowiek jest jego awatarem przez ktorego realizuje Ono swoj zamysl , swoj plan przedurodzeniowy w okreslonym celu wzbogacenia swoich doswiadczen , swojej wiedzy o sobie samym.

A jaki jest zamysl kazdego wyzszego ja? zawsze jeden i te sam , wyjscie z pol strachu , wejscie w wyzsze przestrzenie milosci , czyli podnoszenie wibracji.

Takich zamyslow nie realizuje sie przez tworzenie wiekszej przestrzeni strachu , czyli kataklizmy , a przez tworzenie harmnni , czyli zycie radoscia szczesciem i dobrem.

Niestety jest to wbrew pozorom trudniejsze dla nas , do ciaglego zastraszania nas , meczenstwa , bycia ofiarami jestesmy przyzwyczajeni przez wielotysiacletnia tresure i wpajaniem nam takich wzorcow jako prawidlowosc, ktora wcale nie sa.

Jedyna prawidlowa droga ewolucyjna na tu i teraz dla Ludzkosci  jest droga milosci.
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« Odpowiedz #24 : Grudzień 05, 2010, 14:55:26 »

Bardzo ciekawy post napisal east na innym forum, warto go przeczytac , moim zdaniem.


Nasza akademicka dysputa o instytucjach i ludziach przypomina mi dyskusję nad tym co było pierwsze - "kura czy jajko " Mrugnięcie
Może zostawmy już tego tasiemca o instytucjach, ale za to można by osadzić tą dyskusję mocniej w temacie przeszłości i teraźniejszości.
Tak się składa , ze rezonuję z wieloma zdaniami Silvera na temat przeszłości, tylko w nieco innych słowach wyrażamy podobne myśli. Ludzki mózg, z tego co czytałem to wspaniały komputer kwantowy , urządzenie do redukowania stanów kwantowych. Posiada też zdolność do holograficznego zapisu zdarzeń - co nazywamy pamięcią. ( holograficzny wszechświat - Alain Aspekt, David Bohm ).

cytat  :
Nasza bezgraniczna zdolność do szybkiego przywoływania potrzebnych informacji z ogromnego magazynu pamięci staje się bardziej zrozumiała, jeśli uwzględnimy, iż mózg działa zgodnie z holograficznymi zasadami. Jeżeli przyjaciel zapyta cię, jakie skojarzenia pojawiają się w twym umyśle, gdy wypowie on słowo "zebra", nie musisz dokonywać niezgrabnych ruchów, przebijając się poprzez gigantyczny, alfabetyczny magazyn w mózgu.
Zamiast tego w bezpośredni, natychmiastowy sposób pojawiają się takie skojarzenia, jak "pasiasty", "podobny do konia", "zwierzę rodem z Afryki". Rzeczywiście jedną z najbardziej zdumiewających rzeczy, dotyczących procesu myślenia u ludzi jest to, że każda porcja informacji wydaje się natychmiast łączyć z wszystkimi pozostałymi częściami. Jest to jeszcze jedna charakterystyczna cecha hologramu. Ponieważ każda część hologramu jest skorelowana z każdą inną częścią, mamy do czynienia z naturalnym, najwyższym przykładem systemu wzajemnie skorelowanego.
(..)
W świetle holograficznego modelu mózgu, który opracował Pribram, wyjaśnić można nie tylko zagadkę gromadzenia w umyśle informacji. Istotnym pytaniem pozostaje, w jaki sposób mózg jest w stanie przełożyć lawinę informacji, które otrzymuje poprzez narządy zmysłów, na konkretny świat naszej percepcji. Kodowanie i dekodowanie częstotliwości jest dokładnie tym, co hologram czyni w najlepszy sposób
( Karl Pribram -neurofizjolog z Uniwersytetu Stanford )

Synteza poglądów Bohma oraz Pribrama

Najbardziej zdumiewający rezultat przynosi połączenie holograficznego modelu mózgu Pribrama z teorią Bohma. Jeżeli konkretny charakter świata stanowi jedynie wtórną rzeczywistość, natomiast "tam"(w świecie; przyp. tlum.) znajduje się holograficzna gmatwanina częstotliwości, jeżeli mózg jest także hologramem i dokonuje jedynie selekcji określonych częstotliwości spośród tej gmatwaniny, przy czym zachodzi matematyczna transformacja tych częstotliwości w percepcję sensoryczną, czym wtedy staje się obiektywna rzeczywistość? Mówiąc wprost, rzeczywistość przestaje istnieć. Religie Wschodu od dawna utrzymywały, iż materialny świat jest Maya, iluzją. Chociaż myślimy, iż jesteśmy fizycznymi istotami, które poruszają się po fizycznym świecie, stanowi to także złudzenie.(..)
We wszechświecie, w którym każdy indywidualny mózg stanowi niepodzielną część większego hologramu i gdzie wszystko jest ze sobą całkowicie powiązane, telepatia może być rozumiana jako dotarcie do poziomu holograficznego. Jest oczywiście łatwiej zrozumieć, w jaki sposób informacja biegnie z umysłu jednostki "A" do umysłu, położonej w dużej odległości jednostki "B". Ta koncepcja pomaga także zrozumieć szereg nierozwiązanych zagadek w psychologii. Szczególnie Stanislav Grof przeczuwał, iż paradygmat holograficzny tworzy model rozumienia wielu zagadkowych zjawisk, doświadczanych przez ludzi w odmiennych stanach świadomości.
(..)
Alain Aspekt oraz jego zespół odkryli, iż w pewnych warunkach cząstki subatomowe, takie jak elektrony, są w stanie komunikować się ze sobą w natychmiastowy sposób, niezależnie od dzielącej je odległości. Nie ma to znaczenia, czy znajdują się one od siebie o 10 metrów czy też dzieli je dystans bilionów kilometrów. W jakiś sposób każda cząstka wydaję się zawsze wiedzieć, co robią inne cząstki. To odkrycie obala długo utrzymujące się twierdzenie Einsteina, iż żadna komunikacja nie może następować z prędkością większą niż szybkość światła. Poruszanie się obiektów z prędkością większą niż szybkość światła jest równoznaczne ze zniesieniem bariery czasu

http://www.bochenia.pl/swiadomoc-duchowa/2010/marzec/holograficzny-wszechwiat.html

Zatem ( wg powyższej koncepcji ) przeszłość i czas w ujęciu holograficznego wszechświata nie istnieją również. Istnieje tylko TERAZ , które "odświeża ekran" wyświetlany w mózgu pod różnym kątem co sprawia, że zachodzi złudzenie czasu. Złudzenie jest bardzo realistyczne, bo mózg to taki jakby procesor taktujący "odświeżanie ekranu" ( o czym pisałem wcześniej za Stuartem Hameroffem ) z częstotliwością 40 hz. Zatem czas jest procesem generowanym przez mózg.

Tutaj jeszcze uwaga - jeśli przyjąć koncepcję holograficznego wszechświata, to teoretycznie dałoby się zobaczyć wszystko od początku istnienia wszechświata, a nawet może i sięgnąć w przyszłość - przyszłość jako możliwą koncepcję w oparciu o zredukowany stan kwantowy w jakim znajdujemy się TERAZ ( kiedy wybierzemy inny stan kwantowy to zmieniłby się obraz przyszłości - jak w kalejdoskopie, gdy jedno szkiełko zmienia swoje położenie ).

Piszę o mózgu, ale to przecież tylko maszyna. Rolę poznawczą, czyli odkodowaniem częstotliwości odebranych przez mózg ( mózg przetwarza gigantyczną ilość bitów na sek, ale jesteśmy realnie świadomi tylko ułamka tego co odbieramy ) pełni umysł.
Kiedyś w zamierzchłej przeszłości umysł był tym "programem" , który pozwolił nam wygrać wyścig ewolucyjny z innymi zwierzętami. Kiedy pojawił się umysł u człowieka ?
Moim zdaniem, pomijając tu kwestie historyczne, umysł pojawił się w momencie w którym ilość informacji docierająca do mózgu była tak duża, że konieczne stało się ich opanowanie i uporządkowanie. Zresztą są inne koncepcje, że to jacyś kosmici nam genetycznie oprogramowali mózgi przy pomocy umysłów, albo inna koncepcja ( z którą ja się osobiście zgadzam ), że to ŚWIADOMOŚĆ wygenerowała ten program.
W każdym razie do czego zmierzam .Obecnie ilość informacji oraz umysłowe postrzeganie rzeczywistości już nie wystarczają do opisu i zrozumienia jej funkcjonowania. Zatem pojawia się Intuicja. Ona była od zawsze , ale póki umysł radził sobie świetnie z rzeczywistością nie grała poważnej roli. Teraz Intuicja wkracza na scenę, bo umysł już nie jest w stanie taktować rozpędzonej rzeczywistości holograficznej ( umysł jako czytnik ). Potrzebny jest bardziej wydajny "czytnik" - Intuicja. W ślad za wkroczeniem Intuicji "odświeżanie obrazu" zupełnie się zmieni i pojawią się takie naturalne zdolności jak telepatia, materializacja itd. Nie piszę o tym w kontekście ezoterycznym, tylko jako , moim zdaniem naturalnej kolei rzeczy.
Z historii wiemy, że ludzki mózg ewoluował więc najprawdopodobniej proces ten dzieje się nadal i on też się dostosuje do nowych wymagań. Pytanie tylko, czy nastąpi to skokowo ( tzw "wzniesienie" rok 2012 ) czy baardzo powoli.

pozdr
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« Odpowiedz #25 : Grudzień 05, 2010, 15:16:19 »

Bardzo duzo jest racji w tym co napisales  east , tylko trzeba zwrocic uwage na jedna niezmiernie wazna rzecz.
Otoz slowo kod wywolujace pewne obrazy holograficzne moze byc zmieniane przez programiste , ktory zna zasady.
Zreszta jak w komputerach. I bylo to robione przez dlugie wieki.
Obecnie nie wszystko z pierwotnego znaczenia odpowiada pokazywanemu obrazowi lub nawet dzwiekowi, ba naet zapachowi.

Czyli wpisano w swiadomosc ludzka inny program z innymi kodami znaczeniowymi , z tego wynika ( a wynika na podstawie obserwacji zycia) , ze t co mialo prowadzic w strone rozwoju i dobra , gdzies jest zablokowane i daje zupelnie odwrotne rezultaty.

Czyli zmieniono kody wejsciowe.

Pozostala nam tylko intuicja oparta na atawistycznych odczuciach dobra i zla. Ona i tylko ona jest w stanie przejsc przez ten gaszcz przekodowanych symboli nietknieta.
Ona jest w stanie odroznic odczowaniem juz na odleglosc co jest naszym dobrem a co zlem opartym wlasnie na pierwotnych wpisach.

Juz od dawna czlowiek zauwazyl iz to co niby mialo byc jego dobrem obraca sie przeciw niemu pomimo stosowania powszechnie uznanych zachowan wkodowanych jako dobre i wlasciwe.

Intuicja zawsze odzywa sie jako pierwsza , jednak nawet gdy ja uslyszymy malo kto korzysta z jej glosu , no bo przeciez mozg i logika.....

A mozg tworzy hologramy ( falszywe obrazy , inaczej wizualizacja na podstawie zapisu obrazowego znaczen i rzeczy) , ktore wcale nie musza i czesto nie odpowiadaja pierwotnej prawdzie.

Powrot do tej wiedzy stworzenia z calym jej kodem prawdy to wyzerowanie wspolczesnego wpisy w nasze swiadomosci, to taka recetacja naszego komputera ale tej ludzkiej kreacji w ktorej zyjemy tu i teraz.

W pamieci pierwotnej , pamieci mometu stworzenia wszystkie zapisy pozostana , zdjete beda tylko i wylacznie przekodowane znaczenia , przekodowane symbole.

Nie mozna ponownie wpisac , uaktywnic wpisu pierwotnego na aktualnym , gdyz powstana "bazgroly" nieczytelne i kakofonia dzwieku.

I to jest przed nami te slawetne trzy dni "ciemnosci" w ktorych beda sie "zerowaly" zfalszowane wpisy i dematerializowaly falszywe hologramy , oraz zanikaly falszywe dzwieki.


Nasz komputer ( mozg) musi byc oczyszczony przed nastepnym etapem doswiadczen dokonujacych nowych prawdziwych wpisow.
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« Odpowiedz #26 : Styczeń 05, 2011, 18:30:26 »

Mózg , światło i prawda...

   
   
Bardzo interesujący tekst na innym forum wkleił east , uważam iż warto go poznać.

"Prawda Obiektywna ..
Nie tylko filozofów zajmuje dociekanie czym jest prawda obiektywna. Temat ten poruszają naukowcy nie związani z żadną filozofią .
Co ciekawe, odpowiedzi mogą dostarczyć teorie takie, jak holograficzny model wszechświata, którego eksploracją zająl się m.in fizyk David Bohm.

Cytuj
Stwierdza on, iż holograficzny poziom rzeczywistości stanowi „prosty stopień”, poza którym leży „nieskończoność dalszego rozwoju”. Bohm nie jest jedynym badaczem, który podaje dowody na to, iż wszechświat jest hologramem. Pracują niezależnie na polu badań nad mózgiem, neurofizjolog z Uniwersytetu Stanford, Karl Pribram, doszedł także do przekonania o holograficznej naturze rzeczywistości.

Mózg jako hologram

Pribram zbliżył się do holograficznego modelu dzięki próbie odpowiedzi na pytanie, jak i gdzie gromadzone są w mózgu zapisy pamięciowe. Badania prowadzone od dziesięcioleci wykazywały, iż zapisy pamięciowe nie posiadają ściśle określonej lokalizacji, są natomiast rozproszone w różnych obszarach mózgu. W szeregu badań eksperymentalnych, prowadzonych w latach 20-tych ubiegłego wieku, Karl Lashley wykazał, iż niezależnie od tego jaka część mózgu szczurów była usuwana, nie pozbawiało to zwierzęta pamięci, w jaki sposób należy wykonywać złożone zadania, których wcześniej nauczyły się.
Jedynym problemem pozostał brak wyjaśnień mechanizmu, który odpowiadałby za szczególną naturę pamięci: istnienie całości w każdej części.

W latach 60-tych Pribram napotkał koncepcję holografii i uświadomił sobie, iż znalazł, poszukiwane przez naukowców badających mózg, wyjaśnienie. Pribram uważa, iż zapisy pamięciowe nie zostają zakodowane w poszczególnych neuronach, lecz są zawarte w całościowych wzorcach impulsów nerwowych, które przebiegają przez cały mózg. Dzieje się to w podobny sposób, jak złożone wiązki promieni lasera przebiegają przez część filmu, zawierającego holograficzny obraz.
Inaczej mówiąc Pribram uważa, iż mózg sam w sobie jest hologramem.

Teoria Pribrama wyjaśnia także, w jaki sposób mózg człowieka może gromadzić tak wiele zapisów pamięciowych na tak małej przestrzeni. Ocenia się, że umysł człowieka ma zdolność do zapamiętania około 10 bilionów bitów informacji w okresie życia. Odkryto także, iż hologramy posiadają zdumiewającą zdolność gromadzenia informacji. Zmieniając kąt, pod którym wiązki promieni z dwóch laserów oddziałują na kawałek fotografii filmowej, można otrzymać wiele różnych obrazów na tej samej powierzchni. Udowodniono, iż tylko jeden centymetr sześcienny filmu może zawierać około 10 bilionów bitów informacji.

Nasza bezgraniczna zdolność do szybkiego przywoływania potrzebnych informacji z ogromnego magazynu pamięci staje się bardziej zrozumiała, jeśli uwzględnimy, iż mózg działa zgodnie z holograficznymi zasadami.
Jeżeli przyjaciel zapyta cię, jakie skojarzenia pojawiają się w twym umyśle, gdy wypowie on słowo „zebra”, nie musisz dokonywać niezgrabnych ruchów, przebijając się poprzez gigantyczny, alfabetyczny magazyn w mózgu.

Zamiast tego w bezpośredni, natychmiastowy sposób pojawiają się takie skojarzenia, jak „pasiasty”, „podobny do konia”, „zwierzę rodem z Afryki”. Rzeczywiście jedną z najbardziej zdumiewających rzeczy, dotyczących procesu myślenia u ludzi jest to, że każda porcja informacji wydaje się natychmiast łączyć z wszystkimi pozostałymi częściami.
Jest to jeszcze jedna charakterystyczna cecha hologramu. Ponieważ każda część hologramu jest skorelowana z każdą inną częścią, mamy do czynienia z naturalnym, najwyższym przykładem systemu wzajemnie skorelowanego.

W świetle holograficznego modelu mózgu, który opracował Pribram, wyjaśnić można nie tylko zagadkę gromadzenia w umyśle informacji. Istotnym pytaniem pozostaje, w jaki sposób mózg jest w stanie przełożyć lawinę informacji, które otrzymuje poprzez narządy zmysłów, na konkretny świat naszej percepcji. Kodowanie i dekodowanie częstotliwości jest dokładnie tym, co hologram czyni w najlepszy sposób.
Hologram funkcjonuje jak rodzaj soczewki.
Jest on urządzeniem, które potrafi przemienić, wydawałoby się, pozbawione sensu częstotliwości w spójny obraz. Pribram uważa, iż mózg zawiera rodzaj soczewek oraz posługuje się zasadami holografii, by przekształcić otrzymywane poprzez narządy zmysłów częstotliwości, w wewnętrzny świat naszej percepcji.

Szereg istotnych dowodów wskazuje na to, iż mózg używa holograficznych zasad, aby wykonywać odpowiednie działania. Teoria Pribrama uzyskała rosnące poparcie wśród neurofizjologów.
Hugo Zucarelli, badacz o pochodzeniu włosko-argentyńskim, poszerzył ostatnio model holograficzny na obszar zjawisk dźwiękowych.
Zucarelli badał zaskakujące zjawisko, które polega na tym, że ludzkie jednostki potrafią zlokalizować źródło dźwięku bez poruszania głową nawet wtedy, gdy są w stanie słyszeć jedynie jednym uchem. Naukowiec odkrył, iż zasada holograficzna może wyjaśnić opisany fakt. Zucarelli rozwinął także technikę holograficznego dźwięku. Jest to sposób dźwiękowego zapisu, która zapewnia odtworzenie akustycznych sytuacji z niesamowitą autentycznością.

Przekonanie Pribrama, iż ludzki mózg tworzy „twardą” rzeczywistość opierając się na przychodzących poprzez kanały zmysłowe częstotliwościach, uzyskało wsparcie w postaci wielu badań eksperymentalnych.

Odkryto, iż każdy z naszych zmysłów jest czuły w obszarze o wiele szerszej częstotliwości, niż dotychczas sądzono. Stwierdzono, na przykład, iż nasz system wizualny jest czuły na częstotliwości dźwiękowe, że nasz zmysł powonienia jest zależny w jakimś stopniu od tego, co nazywamy „częstotliwością osmotyczną”, a nawet komórki naszego ciała są wrażliwe na szeroki zakres częstotliwości. Takie odkrycia potwierdzają, iż jedynie holograficzny charakter ludzkiej świadomości zapewnia możliwość przetwarzania takich częstotliwości w zwykła percepcję.
Synteza poglądów Bohma oraz Pribrama

Najbardziej zdumiewający rezultat przynosi połączenie holograficznego modelu mózgu Pribrama z teorią Bohma.
Jeżeli konkretny charakter świata stanowi jedynie wtórną rzeczywistość, natomiast „tam”(w świecie; przyp. tlum.) znajduje się holograficzna gmatwanina częstotliwości, jeżeli mózg jest także hologramem i dokonuje jedynie selekcji określonych częstotliwości spośród tej gmatwaniny, przy czym zachodzi matematyczna transformacja tych częstotliwości w percepcję sensoryczną, czym wtedy staje się obiektywna rzeczywistość?

Mówiąc wprost, rzeczywistość przestaje istnieć. Religie Wschodu od dawna utrzymywały, iż materialny świat jest Maya, iluzją. Chociaż myślimy, iż jesteśmy fizycznymi istotami, które poruszają się po fizycznym świecie, stanowi to także złudzenie.

W rzeczywistości jesteśmy jedynie „odbiorcami”, unoszącymi się w kalejdoskopowym morzu częstotliwości. To, co z tego morza wydobywamy i przekształcamy w fizyczną rzeczywistość, stanowi jedynie jeden kanał, spośród wielu kanałów istniejących w super hologramie.

Świadomość kreująca rzeczywistość

Paradygmat holograficzny ma swoje implikacje także dla tak zwanych nauk ścisłych, jak biologia. Psycholog z Virginia Intermont College, Keith Floryd zauważył, iż jeżeli konkretny charakter rzeczywistości stanowi jedynie holograficzną iluzję, nie będzie prawdziwym stwierdzenie, iż mózg stanowi źródło świadomości.
To raczej świadomość stwarza mózg, jak też ciało oraz całe nasze fizyczne otoczenie.

więcej na http://forum.swietageometria.info/index ... w.html#new"

Od czego tak naprawdę zależy nasza prawda w stosunku do jednej jedynej PRAWDY WZORCA STWÓRCY?

Ano tylko i wyłącznie od ŚWIATŁA od jego ilości i kąta padania na pierwotny wzorzec - depozyt , który od początku istnienia nosimy w sobie.

I naprawdę nic więcej.

Cała reszta to trudna droga gromadzenia w sobie energii ( droga do iluminacji) by ten wzorzec mógł być tak oświetlony żeby uzyskał 100% zgranie się z prawzorem Stwórcy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2011, 18:32:33 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« Odpowiedz #27 : Styczeń 05, 2011, 18:41:15 »

Reasumując cel rozwoju duchowego , osiągnięcie PRAWDY.


Ja dodam iż wiedza jest zapisywana w każdej komórce ciała a nie tylko w mózgu.

Sztuką jest otworzenie do niej dostępu.Oszukiwać można innych ( dłużej , lub krócej) , siebie gdy spadną blokady kontaktowe nie da się nigdy.

Miałam kiedyś okazję doświadczyć tego odczucia , konfrontacji z prawdą na poziomie komórkowym.

Powiedzmy tak; jest jakieś zdarzenie a Człowiek znajduje się w nim, jego myśli to jedno a odczucia intencji , odczucie energii słów to drugie i odczucie energii czynu to trzecie.
Wszystkie te energie tworzą pola energetyczne , które są widzialne i odczuwalne naszymi zmysłami przez wszystkie nasze komórki.
Tworzą aurę wokół nas również możliwą do zobaczenia i odczucia otwierającymi się zmysłami Ludzkimi.
Jeżeli ktoś by świadomie kłamał ( czyn nie zgodny z intencjom słowa i myśli) jest to widoczne już teraz ale nielicznym ludziom i światu Energii. A w niedalekiej przyszłości będzie również widzialne przez wszystkich ludzi.

Jak? Ano w bardzo prosty sposób każde z pól energetycznych ( w trakcie kłamstwa) będzie tworzyło dysharmonię w energii aurycznej. Powstaną przebarwienia aury ,migotania a w pewnych momentach dziury chwilowe.
To wszystko będzie normalnie widoczne  , ludzie będą wiedzieli iż osoba obok nich zwyczajnie kłamie. Nie będą chcieli z takom osobą utrzymywać kontaktów.

Zatem nie będziemy mogli być okłamywani przez nikogo , absolutnie nikogo!

Co za tym idzie zanim to nastąpi trzeba odkryć wszystkie kłamstwa i manipulacje w które są wplątani często zupełnie nieświadomie ludzie  by mogli mieć szansę żyć w prawdzie i prawdą.

Jest to naprawdę bardzo ważne do możliwości korzystania z pełni swojej mocy energetycznej.
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« Odpowiedz #28 : Styczeń 05, 2011, 19:21:48 »

Oczywiście że jest mowa o kłamstwie i jeszcze o blokowaniu kąta padania światła żeby prawda nigdy nie mogła być poznana.
Wówczas ( po rozszczepieniu światła) można zablokować jakąś wiązkę , wymuszać fałszywą barwę i ciągle zmieniony punkt wyjściowy tworzący niemożliwość zgrania się wzorca pierwotnego z powracającym promieniem do wzorca.
A tym samym niemożliwość osiągnięcia doskonałości zgodnej z pierwotnym wzorcem.

ŚWIATŁO NIE RZUCA CIENIA TYLKO WÓWCZAS GDY PADA POD IDEALNIE PROSTYM KĄTEM. GDY ISTNIEJE PRZESUNIĘCIE KĄTA PADANIA CIEŃ POWSTAJĄCY JEST BRAKIEM WIEDZY PRZEKAZYWANEJ PRZEZ JEJ ŹRÓDŁO.
Czyli zwyczajnie optycznym kłamstwem w którym żyjemy od wielu tysiącleci.


Na tym właśnie polega blokada naszego wymiaru , na przestrojeniu go poprzez zmianę padania światła na ten kod początkowy.

Czyjaś chwilowa prawda jeżeli nie zgra się w 100% z prawdą Stwórcy nigdy nie będzie PRAWD a tylko jej jakimś chwilowym aspektem na dany moment.

Pisałam już wcześniej o przesunięciu punktu północy o 45 stopni w stosunku do prawdziwego położenia.
Światło padające na ziemię pada pod takim kątem , który powoduje "cień" na ziemi , czyli niepełne jej oświetlenie. A co za tym idzie strefę szumu tworzącą  sieć  energio-informacyjne przekazujące ludziom zaburzony wzorzec rzeczywistości odbierany wszystkimi zmysłami , jako prawdę naszego wymiaru.

Ale w stosunku do pola morfogenetycznego i wiedzy wzorca w nim zdeponowanego jest to tylko i wyłącznie niedojrzała opcja prawdy.

Zatem , żeby na Ziemi mogła zaistnieć PRAWDA , czyli PEŁNIA ŚWIATŁA musi być dokonane "przestawienie" ponowne bieguna północnego o 45 stopni do tyłu.

Ot i wszystko.
Co zresztą dzieje się już od dłuższego czasu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2011, 19:30:48 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« Odpowiedz #29 : Styczeń 17, 2011, 13:01:31 »

Świadomość.

Rozwój duchowy to otwieranie dostępu do świadomości jak również osiąganie nieskończonej  mocy twórczej.

Zacznijmy od świadomości.


east na innym forum.

A tu jeszcze film o tym czym jest świadomość - wypowiedź fizyka
cz 1sza :
http://www.youtube.com/watch?v=XsKMQnsAfuA&feature=player_embedded
cz 2ga :
http://www.youtube.com/watch?v=l4bk8eRoToQ&feature=player_embedded

« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2011, 13:03:18 wysłane przez Kiara »
Zapisane
Strony: 1 [2] 3
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zostangwiazda poslkiserwerrpg osiedlerp krytyka-dzieci ruba