Strony: [1]

NOE... PRZYMIERZE ZE STWÓRCĄ.....

  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
NOE... PRZYMIERZE ZE STWÓRCĄ.....
« : Październik 25, 2019, 17:17:13 »




·

NOE.. ARKA NOEGO.... I ANAIA.....

CZYLI WYPEŁNIENIE PRZYMIERZA ZE STWÓRCĄ.

" Kadıkalesi to jedna z największych archeologicznych niespodzianek w pobliżu Kuşadası. Jest to bizantyjski zamek, stojący w miejscu identyfikującym się z grecką kolonią znaną jako Anaia. Ponadto wzgórze nosi ślady ludzkiej działalności sięgającej czasów prehistorycznych.

Od trzeciego tysiąclecia pne Spiżowa statua przedstawiająca bóstwo lub wojownika, znaleziona w Kadıkalesi w 2002 roku, pochodzi z czasów Hetytów, czyli z drugiego tysiąclecia pne.

Miasto straciło dopiero na znaczeniu w okresie hellenistycznym (III i II wiek pne). W czasach rzymskich na terenie Anaii stała jeszcze świątynia poświęcona bogini Herze, o czym świadczą znalezione tam groby."
Było to miasto żeńskiej Bogini związane z kobiecym wzorcem życia.

***********

Anatolia to bardzo stara kolebka LUDZKOŚCI O SZCZEGÓLNEJ KONSTRUKCJI ENERGETYCZNEJ.

Obiekt ten oraz legenda o tym, że osada w tym miejscu została założona przez królową Amazonek o imieniu ANAIA , oba potwierdzają strategiczne znaczenie miasta podczas dominacji Hetytów.... wypędzenie przez nich Królowej ANAIA wymordowaniu Amazonek , oraz zgody na jej powrót i odzyskanie praw za EON... czyli CZAS , który jest miernikiem wielu tysięcy lat , był zakodowany w pradawnych przekazach.

ANAIA podczas powodzi i morskiej burzy została wyrzucona ze swojego pałacu z garstką bliskich jej osób... przez Hetytów , którzy podbili i zniewolili Królową Amazonek.

Ta bardzo stara opowieść o Królowej Anaia ma bezpośredni związek z biblijną legendą o NOE....
Bowiem NOE .... ( nigdy nie było człowieka o imieniu NOE ... ani Arki , która zabierała wszystkie zwierzęta w morską podroż.. to jest oczywiście zakodowana symbolicznie informacja dotycząca czasu i ewolucji CZŁOWIEKA.. oraz całego życia na Ziemi). anagram od NOE/ EON .. czyli czas dany ANAIA na powrót do swojego pałacu na wzgórzu gdy ona osiągnie wyższy poziom rozwoju .. a NOE/EON .. czyli CZAS zatoczy krąg w swoim wymiarze.

Jednak był warunek... ( jak zawsze w takich rebusach ) dawna gdy dawna Anaia osiągnie odpowiedni poziom rozwoju duchowego, sama odnajdzie wszystkie miejsca przez , które przejdzie w odpowiednim czasie i momencie czasu , jego punkcie "(0)" . Ona wówczas stanie w swoim dawnym pałacu na wzgórzu w .Kadıkalesi .

Dopiero wówczas mogło się wypełnić przyrzeczenie STWÓRCY
znane nam jako "PRZYMIERZE Z NOE" A TAK NAPRAWDĘ PRZYMIERZE WYPEŁNIAJĄCE SIĘ W CZASIE ZWANYM EON!

Wiadomym jest że nie jest możliwe teraz , tym bardziej nie było możliwe tysiące lat temu zabrać na żaden statek , barkę czy inny pływający obiekt wszystkich par żyjących zwierząt na Ziemi! To jest przekaz symboliczny.

Ale.... żyjąca wówczas ANAIA ... była wyjątkową osobą.. ona była STRAŻNICZKĄ KODU ŻYCIA... czyli KOBIETĄ , KTÓRA NIOSŁA W SOBIE CZYSTY DEPOZYT KODU ŻYCIA ( zawsze jak się pojawia na Ziemi w każdym kolejnym wcieleniu żyje jako depozytariuszka pierwotnej MATRYCY ŻYCIA) CZYSTY WZORZEC ŻYCIA W KTÓRYM JEST DEPOZYT ZAPISU WSZYSTKICH BIOLOGICZNYCH ISTOT ŻYJĄCYCH NA ZIEMI.

Tak więc w prosty sposób wszystkie zwierzęta ( ich kody życia ) były zabrane z zagrożonego miejsca przez odpłyniecie łodzią przez ANAIA .

ARK .. nie ARKA , to tęcza łuk tęczy , jego centralne miejsce ,punkt, czyli najwyższy poziom energetyczny, wibracja tęczowego łuku , który powinna osiągnąć dawna ANAIA w naszych czasach.Ale również powinna była odnaleźć miejsce do którego powróciła na ląd "BIAŁA GOŁĘBICA" Z łodzi ANAIA.
Dopiero wówczas była możliwa realizacja " PRZYMIERZA Z NOE"... czas się dopełnił.

Wszystko się wypełniło w 100% w minione lato, to był niezmiernie ciekawy , ale trudny czas.

Dlaczego jeszcze nie mamy fizycznych rezultatów spełnienia PRZYMIERZA Z NOE?

Jesteśmy IV CYWILIZACJĄ III WYMIARU.. każda Cywilizacja miała swój zupełnie inny czas niż ten , którego my używamy, ale również miała swoje warunki do spełnienia , by mogła wejść jako kompletny jeden z czterech elementów w do zamknięcia przestrzeni MATRYCY III WYMIARU.

Dlatego potrzeba było stanąć w wielu miejscach w różnym czasie zrobić "COŚ" co brakowało danej Cywilizacji.. coś odblokować.. coś zamknąć .. coś uzupełnić... by minione cywilizacje stały się kompletną energetycznie JEDNIĄ.. która otworzy nam dostęp do następnego IV WYMIARU.

Było to o tyle trudne ,że nie było fizycznej mapy , ni kalendarza zdarzeń.. intuicja, logiczne myślenie, odczyt pozostawionych mitycznych opowieści, symboli , oraz dostęp do własnej wewnętrznej wiedzy i przeogromne zaufanie w swoje możliwości.... musiały wystarczyć....
Bowiem nie wszystko dało się zobaczyć na naszym fizycznym planie.. żadne podpowiedzi , podszepty czy inne ułatwienia nie wchodziły w rachubę.

Wiedza aspektu żeńskiego musiała zdać najwyższy egzamin...

Rok 2020 jest rokiem 4 .. czyli jednocząc w swoim okręgu czasowym 4 .. inaczej 4 części otwiera nam czas nowej wiedzy... wiedzę wiedzy IV WYMIARU już nie z poziomu emocji, a z poziomu 5 elementu, którym są uczucia.

On dla naszej IV Cywilizacji III WYMIARU jest miernikiem aktualnego czasu...

Zatem spokojnie musimy poczekać na początek roku 2020 i jego wszystkie niespodzianki.....

cd..

Kiara.
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: NOE... PRZYMIERZE ZE STWÓRCĄ.....
« Odpowiedz #1 : Październik 25, 2019, 17:21:33 »

Kadıkalesi (Anaia)



KUSZADASI / Kuşadası... miasto ptaków.... a tak naprawdę miasto BIAŁEJ GOŁĘBICY....



Współrzędne GPS: 37.791405, 27.270470
Ten artykuł został wcześniej opublikowany jako część książki Wokół Efezu i Kusadasiego: Przewodnik turystyczny TAN autorstwa Izabeli Miszczak

Kadıkalesi to jedna z największych archeologicznych niespodzianek w pobliżu Kuşadası. Jest to bizantyjski zamek, stojący w miejscu identyfikującym się z grecką kolonią znaną jako Anaia. Ponadto wzgórze nosi ślady ludzkiej działalności sięgającej czasów prehistorycznych.

Kadıkalesi (Anaia)

Przegląd Historyczny:
Tumulus, w którym znajdują się ruiny zamku Kadıkalesi, był zamieszkiwany przez ludzi przynajmniej od wczesnej epoki brązu, tj. Od trzeciego tysiąclecia pne Spiżowa statua przedstawiająca bóstwo lub wojownika, znaleziona w Kadıkalesi w 2002 roku, pochodzi z czasów Hetytów, czyli z drugiego tysiąclecia pne. Obiekt ten oraz legenda o tym, że osada w tym miejscu została założona przez królową Amazonek, oba potwierdzają strategiczne znaczenie miasta podczas dominacji Hetytów.

Liczne fragmenty ceramiczne odkryte w Kadıkalesi pochodzą z okresu kolonizacji Grecji na wybrzeżu Morza Egejskiego Azji Mniejszej. Najstarsze fragmenty naczyń (datowane na 1050 rpne) zostały wykonane w stylu protogeometrycznym, charakterystycznym dla tzw. Średniowiecza. Był to okres w historii starożytnej Grecji od upadku kultury mykeńskiej do okresu archaicznego. Ceramika wydobyta z późniejszych okresów wskazuje na ciągłość osadnictwa na tym obszarze.

Mieszkańcy wyspy Samos opisali Anaię jako „peraję”, co oznaczało „podległe im miejsce”. Podobna etymologia wyjaśnia nazwy Pireus (port w Atenach) i Pera (dzielnica Stambułu).

W V wieku pne Anaia pojawiła się w aktach Ligi Delian jako miasto płacące składki na rzecz organizacji. Odegrał także znaczącą rolę w wojnach peloponeskich, toczonych między Atenami a Spartą, z udziałem prawie wszystkich greckich miast, które toczyły się w drugiej połowie V wpne.

Miasto straciło na znaczeniu w okresie hellenistycznym (III i II wiek pne). W czasach rzymskich na terenie Anaii stała świątynia poświęcona bogini Herze, o czym świadczą znalezione tam groby. W IV wieku naszej ery Anaia znów zyskała na znaczeniu jako siedziba biskupa.

W okresie bizantyjskim Anaia zwróciła uwagę wielu mocarstw rywalizujących o dominację nad Morzem Egejskim. W dokumentach z tego okresu Anaia jest opisana jako „emporion”, czyli stacja handlowa i „kommerkion”, czyli urząd celny. Wspomniany był również jako port używany przez pielgrzymów odwiedzających Efez.

Za panowania dynastii Komnenoi miasto było otoczone murami. Jednak w 1261 r. Anaia została zlecona przez Bizantyjczyków Genueńczykom. Przez następne 50 lat miasto było kolejno okupowane przez Wenecjan, Katalończyków i Turków. W tym niespokojnym okresie Anaia stała się centrum piractwa. Turcy ostatecznie podbili Anaię około 1300 roku i pozostali na tym obszarze na dobre.

W czasach osmańskich Anaia zmieniła nazwę na Anya, a później jej mieszkańcy przenieśli się w inne miejsce, zakładając wioskę Soğucak. Powodem tego ruchu było prawdopodobnie zamulenie portu.

Badania archeologiczne:
Istnienie ruin twierdzy Kadıkalesi na wzgórzu w pobliżu Kuşadası nigdy nie było tajemnicą. Jednak przez wiele lat fakt ten był ignorowany, a liczne letnie domki rosły w bezpośrednim sąsiedztwie tumulusa. Niestety, ponieważ szczątki Kadıkalesi były na widoku, były wielokrotnie plądrowane w poszukiwaniu skarbów.

Zaskakujące jest to, że badania archeologiczne w Kadıkalesi rozpoczęły się dopiero w 2001 r. Na podstawie umowy między tureckim Ministerstwem Kultury i Turystyki, Uniwersytetem Ege z Izmiru i gminy Kuşadası. Początkowo planowano jedynie odnowić fortyfikacje bizantyjskie i przekształcić je w atrakcję turystyczną.

Jednak w toku prac okazało się, że oprócz ruin zamku w grobowcu istnieją znacznie starsze warstwy osad. Wykopaliska archeologiczne nabrały zupełnie innego wymiaru. Obecnie są prowadzone przez profesora Zeynepa Mercangöza.

Kadıkalesi to zaskakujący widok dla turystów: to stanowisko archeologiczne na wzgórzu praktycznie wyrasta z rezydencji wakacyjnych w Soğucak. Osada straciła charakter typowej tureckiej wioski i stała się letniskiem w dzielnicy Kuşadası.

Zwiedzanie:
Na terenie wzgórza można zobaczyć pozostałości budowli z wielu okresów historii. Jedną z najbardziej imponujących odkrytych dotąd budowli są ruiny bizantyjskiego kościoła. Święty kompleks składał się z kościoła, przylegającej kaplicy i dwóch cystern wodnych.

W obrębie murów twierdzy znajduje się dobrze zachowana brama wjazdowa, a fortyfikacje zostały częściowo wykopane, odsłaniając okrągłe wieże. W okolicy twierdzy znajduje się również mały meczet, a niektóre bramy zostały zidentyfikowane w pobliżu bramy.

Kilka wykopów testowych wykopano na zboczach tumulusa. Odkryto fragment stoku w postaci stopniowanych rowów, odsłaniając różne warstwy osady.

Wskazówki dla odwiedzających:
Obszar Kadıkalesi jest aktywnym stanowiskiem archeologicznym, w którym prace były kontynuowane przez wiele lat. Jeśli chcesz dostać się do środka, musisz poprosić o pozwolenie pracowników wykopalisk. Na wzgórzu znajdują się tablice informacyjne w języku tureckim i angielskim.


https://turkisharchaeonews.net/site/kad%C4%B1kalesi-anaia?fbclid=IwAR1iJjgoCgHkawbm0OwCRSTFgWkJuqlMCyU6KSRqi-SniTPYDYrXiVaQexA


« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2019, 17:33:07 wysłane przez Kiara »
Zapisane
Strony: [1]
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

watahacienia szczurypustyni polskierpg hkcz gryzonie