Strony: 1 [2] 3 4

HISTORIA BOGINI.

 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: HISTORIA BOGINI.
« Odpowiedz #15 : Listopad 10, 2012, 03:45:07 »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: HISTORIA BOGINI.
« Odpowiedz #16 : Listopad 20, 2012, 12:28:25 »

Warto również wiedzieć.....


Bogini SekhmetSEKHMET jest opiekunka systemu SeKHeM, jest żeńską formą słowa „sekhem” – oznaczającego ‘MOC”, ‘POTĘGA’ lub ‘SIŁA’. Jest więc „PANIA SIŁY, MOCY”. Jest przedstawiana jako Bogini-Lwica, ma ciało kobiety z głową kota lub lwicy. Niektórzy badacze przyjmują, że Sfinks reprezentuje Sekhmet. Uznawana jest jako aspekt Matki Bogini Hator. Jest pierwotną Boginią, a mity i legendy mówią, że była ona obecna w czasie stworzenia naszego świata. Jest Boginią o tysiącu imion: „Ta, która była przed Bogami”, „matka Bogów”, „Pani Lampy” to tylko niektóre przykłady. Przez Egipcjan uważana była za tą, która powoduje zniszczenie, a także Boginią uzdrawiania. Ma ona silny związek z gwiazdą Syriusza i uznawana jest za Święta osobistość z Atlantydy, Khiet-Sin mówi, ze pojawia się ona zawsze, gdy zbliża się katastrofa lub gdy na ziemi mają mieć miejsce radykalne zmiany. Egipska fundacja AMMONITE wierzy, że jest ona NTEHER (Bogiem), której ojciec Ra powierzył zadanie zniszczenia zła stworzonego przez ludzkość. Wszystkie religie tradycyjne muszą się zmieniać by dostosować się do bieżących warunków i wierzeń ludzi. Stąd tak wiele jej imion. Czasami kapłani nowego systemu odrzucają starych bogów, aby pozyskać władzę dla siebie samych przez swoje własne bóstwa, lecz nowe systemy są zwykle wzorowane na starej, znanej tradycji.
Pomimo wielu mitów des trakcji wszyscy uważają ją za boginię regeneracji i uzdrawiania. Jej kapłani posiadali wiedzę na temat anatomii, chirurgii, ziół, metali związanych z homeopatią, uleczenia dźwiękiem
i poprzez wibracje na wszystkich poziomach ciała fizycznego i subtelnego. W złożonej tradycji egipskiej, wśród wielu trójc jej bóstw, Sekhemet jest córką boga słońca Ra, żoną Ptaha z Memphis i matką Nefertum, Boga Lotosu. Pewien zapis znaleziony w piramidach sugeruje, że Sekhmet spłodziła króla z Sneferu. Uważa się też, że jest ona Tefnut, córka Ra z głową lwa. Hathor jest często uznawana za najłagodniejszy aspekt Sekhmet, choć mity mówią o niej jako o mściwych oczach Ra, Łączy także się ją z Bast, Neith, Boginią Nieba i Mut, żoną Amuna z Teb. W rzeczywistości są setki posągów Sekhmet w Tebach i Karnac wyniesionych przez Amenhotepa III z XVIII-ej Dynastii.
Wydaje się, że jest silny związek pomiędzy Tutenkhamonem, jego zamiłowaniem do lwów i ta boginią. Maat, Bogini Prawdy, jest uznawana za aspekt Sekhmet. Wg Wallis’a Budge’a jest także silnie powiązanie między Sekhmet i Thot. Inni uznają ją jako wczesną wersję Izis. Faktycznie, pracując z jej energią, ogarnia siła miłości i uzdrawiania, które płyną do nas.
Jest wiele Bogiń zniszczenia w innych panteonach, można utożsamiać Sekhmet z indyjską Kali, irlandzką Morrigan, szkocką Cailletech, grecka Ateną i Cauac w kulturze Majów. Wszystkie z nich niszczą jednak by odbudować na lepszym fundamencie.


SeKHeM

SKHM (wymawiane: SeKHeM) jest starożytną świętą i wysoce zaawansowaną formą leczenia poprzez układanie dłoni na ciele. W technice tej korzysta się z wibracji dźwiękowych i symboli. Mówi się, że SKHM jest energią rodzicielską wszystkich systemów leczenia dłońmi. Jest ona potężna a zarazem delikatna. Daje siłę do odnalezienia prawdziwej ścieżki w życiu i zakończenia niedokończonych spraw. Energia to rozwija intuicję i percepcję ponad zmysłową, pogłębia medytację i wzmacnia moce uzdrowicielskie. Może też przynieść dobrobyt do naszego życia, rozwiązać problemy, uleczyć urazy z dzieciństwa i zatrzeć nieprzyjemne wspomnienia, Można jej użyć by oczyścić otoczenia z negatywnych energii, pozbyć się stresu oraz utrzymać dobre zdrowie i witalność. Jakąkolwiek pracę wykonujemy SKHM podniesie jej wydajność. Inicjacje SKHM w ciągu minut usuwają blokady i kontynuują swe działanie dalej wznosząc świadomość osoby i jej wibrację.
SKHM nie jest tylko energią leczniczą. Jest to żywa Energia, która może wspomóc nas w rozwoju osobowym. Jej wibracja jest bardzo wysoka i dlatego trzeba używać SKHM świadomie i z najwyższą intencją.
Mówi się, że SKHM pomoże nam przejść przez przemiany naszej własnej osobowości i zmiany na Ziemi mające miejsce właśnie teraz. Energia ta jest nieograniczona.
SKHM zostało ponownie odkryte na początku lat 80 przez amerykańskiego Mistrza i Nauczyciela Patrick'a Ziegler'a, który modlił się, medytował i pościł by otrzymać upełnomocnienie w podobny sposób jak dr Usui, gdy odkrywał ReiKi.

W jaki sposób Patrick dostąpił kontaktu z tą energią - napiszę w następnym poście.

Ostatecznie - jakiś już czas po "inicjaji" ( doświadczeniu energii SEKHEM), Patric miał wizję boskiej formy energii. Była to Quan Yin, która często obecna jest gdy pracujemy z Energią SKHM. Uważa się, że to właśnie ona dała Patrick’owi wibracje dźwiękowe, symbole i informacje, konieczne by mógł inicjować sam siebie i podzielić się tym procesem
z innymi.
Później Patrick spotkał Toma Seamana z Idaho i inicjował go w SKHM. Dzięki sesjom channelingu prowadzonym przez Cristine Gerber poznali Marata, starego nauczyciela SKHM z Południowych Indii, który opowiedział im historię SKHM tak, jak otrzymał ją od swych nauczycieli. Marat opowiedział o tym jak SKHM przybyło pierwotnie z Egiptu. Informacje te zostały przetłumaczone z hieroglifów przez Buddystów Shin Yon, żyjących w tamtych czasach i zabrane do Indii i Japonii. W południowych Indiach miał miejsce renesans, gdzie wiele ras dzieliło się mądrościami, wiedzą i praktykami uzdrawiania. Mniej więcej w tym czasie najechały na ten teren hordy mongolskie i podbiły go. Wielu schroniło się w górach Tybetu, a następnie powędrowało do Chin, Indii, Japonii i innych części świata włączając Australię i Wyspy Polinezji. Być może wyjaśnia to tak wiele podobieństw między różnymi systemami leczenia dłońmi jak ReiKi, Regennisis, Ki Force, SKHM, Huma Karne i innych.
Na uwagę zasługuje też fakt, że Lyn Brunnel. Mistrz i Nauczyciel ReiKi Tradycyjnego z Kalifornii, odkrył rzeźbienia SKHM będąc na wakacjach w Egipcie. Były one w formie dłoni z czakrami zwróconymi ku niebu i podpisane pismem Hieroglificznym „SEKHAM”:

„Jedna z legend o pochodzeniu Seichim mówi, o tym, iż tym systemem uzdrawiania posługiwano się już w Atlantydzie. Jej mieszkańcy dysponowali rozległą wiedzą nie tylko na temat oddziaływania kształtów, struktury piramid, ale może przede wszystkim na tematy związku ze Stwórcą jego Energią. Jednym z ich skarbów było Seichim – Energia Żywego Światła. Kiedy Atlantyda zniszczona została w wielkim kataklizmie, niektórzy z ocalałych osiedlili się w różnych miejscach na ziemi, między innymi w Tybecie i Egipcie. Ponieważ zwyczajowo ich wiedza i moc przekazywana była w sukcesji uczniów ustnie, potomkowie Atlantów próbowali czynić podobnie. Niestety podobno już w szóstym pokoleniu historia
i nauka przerodziły się w mit.
Jednak część wiedzy pozostała. Egipcjanie podobno na wzór Atlantydzkich, zbudowali ukształtowaną na kształt piramidy świątynię wysoką na ok. 5 pięter.
W centrum wierzchołka umieszczono kryształ. Przenikający przez taki kryształ promień słońca skierowany był na dół, na płytę, gdzie wysoki duchowny albo kapłanka przepuszczali ów snop światła przez środek ukształtowanych w piramidę dłoni. Nazywano to Energią Seichim i kierowano bezpośrednio na chore miejsca
w ciele. Egipcjanie używali tej techniki z wielkim powodzeniem, w celu uzdrawiania, a efekty były bardzo pomyślne, W tym to mniej więcej czasie zaczęto chwalić
Słońce jako Boga RA i wychwalać jego uzdrawiającą Energię.”

SKHM jest Energią Wszechświata manifestującą się w wibracji żeńskiej. Ze starożytnych tekstów egipskich przyjęliśmy nazwę Sekhem, która wiąże się najbliżej z Boginią Sekhmet. Bogini Sekhmet jest jednym z najstarszych bóstw znanych ludzkiej rasie. Przybyła do Egiptu z nieznanego miejsca w czasie nie notowanym w żadnych zapiskach. Uważa się ją za „Matkę Bogów”. W starożytnym Egipcie słowo sekhem oznaczało siłę lub moc. SKHM jest najbardziej świętym z ludzkich potencjałów i pozwala jego świadomym posiadaczom funkcjonować w ludzkim wymiarze, a także nawiązać kontakt z wyższymi, duchowymi obszarami.
Sekhmet była także Wielką Uzdrowicielką. Jej kapłanami byli największymi uzdrowicielami, a jej syn Nefartem – Bogiem Lekarzy.SPROSTOWANIE
( NAZWY SEKHEM I SEICHEM STOSOWANE SĄ PRZEZ PATRICKA ZAMIENNIE - POLSCE NARODZIŁY SIĘ Z TEGO WSZYSTKIEGO DWA RÓŻNE STOPNIE.
PIERWSZY STOPIEŃ NOSI NAZWE SEICHEM
DRUGI, BARDZIEJ ZAAWANSOWANY - SEKHEM.

PATRICK TRAKTUJE JEDNAK WSZYSTKO JAKO CAŁOŚĆ - JEDEN SYSTEM )


http://www.reiki.fc.pl/printview.php?t=786&start=0&sid=34024503dea362d939fb70c6967d401d
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: HISTORIA BOGINI.
« Odpowiedz #17 : Marzec 29, 2015, 10:23:52 »Od Matriarchatu do Patriarchatu
Author: Iwona Schimanski |  E-Mail

OD MATRIARCHATU DO PATRIARCHATU


Matriarchat

Etymologia matriarchatu wywodzi sie od slowa greckiego mater i lacinskiego matris, co oznacza matka. Kultura matriarchalna trwala od 30 000 lat p.n.e. do 5–3 tysiecy lat p.n.e. i wówczas to kobiety odgrywaly pierwszorzedne role w gospodarce, polityce i religii [1;2;3]. W aspekcie religijnym kobieta nazywana byla Magna Mater, tj. Wielka Matka, Wielka Bogini. Jej artefakty byly zarówno antropomorficzne (bogini ptasia, bogini wezowa, bogini wegetacji itd.), jak i inkarancyjne (lania, pies, ropucha, maciora, pszczola, motyl, itd.). Dziedziczenie odbywalo sie w linii zenskiej, a rola mezczyzny miala charakter symboliczny, prokreacyjny, np. na Bliskim Wschodzie powszechne bylo wybieranie przez Boginie na okres roku meza lub kochanka i zawiazywanie z nim swietego malzenstwa (tzw. hieros gamos). Potem spotykala go smierc, a caly naród pograzal sie w bólu [2,3]. W aspekcie gospodarczym kobieta pelnila role nauczycielki uprawy ziemi i zniw (np. bogini Ninlil z Mezopotamii) oraz wlasciwego uzycia ziól i roslin. Natomiast pod wzgledem politycznym byla Pania wysokiego miejsca, Lwica Swietego Zgromadzenia – utozsamiano ja z madroscia, sprawiedliwoscia, prawem [3].

W ciagu drugiego tysiaclecia p.n.e sytuacja kobiet zaczela ulegac diametralnym zmianom. Z roli dominujacej stawala sie podporzadkowana, ulegla [3]. Na przyklad, w Izraelu najwazniejszym wydarzeniem byly narodziny syna a kobiete uprzedmiotowiono. Prawa hebrajskie i asyryjskie od permisywnych staly sie dla kobiet bardzo restrykcyjne (np. za cudzolóstwo spotykala ja kara w formie ukamieniowania) [3]. Od tego momentu zaczela rozwijac sie gospodarka hodowlana – jako symbol meskosci, kobiety utozsamiano z rola matki – zony, której podstawowym zadaniem byla prokreacja i opieka nad potomstwem [2]. Kulture matriarchalna czesto utozsamiano z pierwotna forma swiadomosci [2]. Zdaniem Rudolfa von Deliusa patriarchat zrodzil sie w wyniku nieswiadomej podatnosci kobiet na sugestie meskich oczekiwan wzgledem niej [4].

Od 3000 roku p.n.e. rozpoczal sie dlugotrwaly proces tworzenia sie kultury patriarchalnej, patrycentrycznej [1], maskulinistycznej [2]. Pózniejsze detronizacje patriarchatu spotykaly sie z duza rezystencja, które wzmacniane byly jak chocby za sprawa stereotypu kulturowego, ksztaltujacy tozsamosc jednostki i jej schemat poznawczy na przyklad w odniesieniu do roli kobiety w spoleczenstwie. Ponadto, kategoryzacja spoleczna cechuje sie nadmierna generalizacja, sztywnoscia i odpornoscia na zmiany oraz zdolnoscia do upraszczania.

Johan Jakob Bachofen próbowal powrócic do matriarchatu, uznajac pierwotnosc roli kobiety w kulturze. Jednak jego koncepcja nie spotkala sie ze spoleczna aprobata. Byl on zdania, ze rola patrycentryczna rozwinela sie na przestrzeni lat w odpowiedzi na frustracyjno–kompensacyjna potrzebe mezczyzn bycia „wszechwladnym” w spoleczenstwie [1].

Kultura matriarchalna uwieziona w patriarchacie

Etymologia patriarchatu wywodzi sie od slowa patriárchés, co oznacza protoplasta rodu oraz od slowa arché – wladza [2] i sa ze soba scisle powiazane. Bowiem wszelkie aspekty religijne, polityczne, spoleczne, gospodarcze, ideologiczne utozsamiane sa z mezczyzna. Przez to rola kobiety w meskiej kulturze jest uwieziona. Rodzi to wiele ambiwalencji. Z punktu widzenia koncepcji feministycznych kobieta w kulturze maskulinistycznej jest niewidzialna, nie stanowi integralnej i autonomicznej jednostki, poniewaz stereotyp jej spostrzegania od najwczesniejszych faz rozwojowych jest dogmatyczny [5]. Karen Horney twierdzi, ze dyskryminowanie kobiet przez mezczyzn stalo sie psychiczna sklonnoscia gleboko zakorzeniona w ich zachowaniu [4]. Zdaniem Jamesa Dobsona pomiedzy kobieta i mezczyzna istnieje przepasc, ze wzgledu na pojawiajace sie róznice w przypisujacych im cechach psychospolecznych. Mezczyzna bowiem utozsamiany jest z agresywnoscia i twardoscia, natomiast kobieta z miekkoscia i troskliwoscia [6].

Z drugiej jednak strony, kultura patriarchalna jest sprzecznie skierowana przeciwko nie tylko kobietom, ale takze i mezczyznom. Georgia Witkin twierdzi, ze artefakt meski powoduje, ze mezczyzni sa od najmlodszych lat obciazeni stresogennie, poprzez wpajanie im, ze to oni powinni „zarabiac na rodzine”, tlumic emocje, kontrolowac sytuacje zyciowe [6]. Tradycyjny paradygmat meskosci przedstawia mezczyzne z perspektywy dominujacej i odznaczajacej sie profesjonalizmem (bycie doskonalym, niepowtarzalnym) w okreslonych dziedzinach zycia [6]. Imperatywy meskosci sformulowane przez Deborah David i Roberta Brannona nakazuja mezczyznie nie byc zniewiescialym (no sissy stuff), byc wazna persona (the big wheel) i mocnym jak dab (the sturdy oak) oraz kierowanie sie nakazem mówiacym idz do diabla (giv'em hell). Podobny paradygmat sformulowali Edward Thompson Jr. i Joseph Pleck, którzy okreslaja sposób postrzegania plci meskiej i jego zachowan poprzez status (status), twardosc (toughness) oraz antykobiecosc (anti–feminity) [6]. Konserwatywne normy roli maskulinistycznej stanowia dla mezczyzn duze obciazenie psychiczne oraz przyjmowanie zadaniowej, racjonalnej postawy w sytuacjach stresowych, która paradoksalnie ma charakter pejoratywny, w przeciwienstwie do kobiet, które w momentach stesogennych reaguja emocjonalnie i unikaja konfrontacji [7]. Paradoksalnosc tej postawy pokazuja wyniki replikacji badan teorii uciszania siebie Jack, gdzie mezczyzni wykazuja wyzszy wskaznik ukrywania emocji, internalizacji i braku umiejetnosci nawiazywania bliskosci i wiezi z kobietami. Natomiast kobiety sa bardziej depresyjne, czego wynikiem moze byc podatnosc na stres, emocjonalnosc lub stereotypizacja ról spolecznych od najmlodszych lat [8;9;10].

BIBLIOGRAFIA

[1] Fromm, E. (2002). Milosc, plec i matriarchat. Poznan: Dom Wydawniczy Rebis.

[2] Krzak, Z. (2003). Matriarchalna nieswiadomosc Europy. (w:) Krzak, Z. (red. nacz.) Matriarchat – Patriarchat. Subkultura ojca, subkultura matki. Wydawnictwo Psychologii i Kultury ENETEIA.

[3] Ulanowski, K. (2006). Kobieta w starozytnosci – u zródel konfliktu. (w:) Chybicka, A., Kazmierczak, M. Kobieta w kulturze – kultura w kobiecie. Studia interdyscyplinarne. Kraków: Oficyna Wydawnicza IMPULS.

[4] Horney, K. (1997). Psychologia kobiety. Poznan: Dom Wydawniczy Rebis.

[5] Kaschak, E. (2001). Nowa psychologia kobiety. Podejscie feministyczne. Gdansk: GWP.

[6] Arcimowicz, K. (2003). Obraz mezczyzny w polskich mediach. Prawda – Falsz – Stereotyp. Gdansk: GWP.

[7] Hobfoll, S. E. (2006). Stres, kultura i spolecznosc. Psychologia i filozofia stresu. Gdansk: GWP.

[8] Remen, A.L., Chambless, D. L., Rodebaugh, Th. L. (2002). Gender diffrences in the construct validity of the silencing the self scale. Psychology of Women Quarterly: 26, 151 – 159.

[9] Thompson, J. M. (1995). Silencing the self. Depressive symptomatology and close relationships. Psychology of Women Quarterly: 19(3), 337 – 353.

[10] Radziwillowicz, W., Sumila, A. (red.) (2006). Psychopatologia okresu dorastania. Kraków: Oficyna Wydawnicza „IMPULS”.


[1] Okreslenie patrycentryzm rozumiem zarówno jako ojcowskie, jak i meskie spostrzeganie kobiety i w takim znaczeniu uzywam i bede uzywac to slowo

[2] Slowo maskulinizm uzywam i bede uzywac w znaczeniu cechy, tj. meskihttp://iwona.schimanski.name/joomla/index.php/art/25-lista-art/23-od-mat-do-pat
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: HISTORIA BOGINI.
« Odpowiedz #18 : Maj 17, 2015, 10:17:35 »

PRASTARA FORMA BOGINI MATKI.Shakti Sadhana
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
W pierwszym wieku bogów, istnienie zrodziła się z niebytu.
Na czwarte niebo urodziliśmy się z Nią, który przykucnął z nogi rozprzestrzeniania.
Ziemia zrodziła się z Nią, który przykucnął z nogi rozprzestrzeniania się,
Z ziemi i rodziły się czwarte nieba.
Rig Veda, 10.72.3-4


Aditi


WSTĘP

Devi w jej postaci jako Aditi jest również znany jako Lajja Gauri, Adya Shakti, Matangi, Renuka, i wiele innych nazw. Ona jest najstarszą formą Bogini w kompleksie religijnym, który jest dziś dalej hinduizmu.

Ten tajemniczy, Lotos-headed Bogini, która jest zawsze przedstawiany z podniesionymi nogami otwartych oraz w sposób sugeruje, albo narodzin (jej postawa jest tradycyjne indyjskie wioski postawy do porodu) lub wrażliwość seksualną, najczęściej o których mowa dzisiaj, jak Lajja Gauri. Ale bez wątpienia jest ona zakorzeniona w prehistorii Indii - prawdopodobnie pochodzenia informacji w Dolinie Indusu neolitu (lub Saraswati) Harappan cywilizacji.

Na przykład, historyk religijna NN Bhattacharyya odnosi się do "uszczelnienia odkryła w Harappy, pokazać [ing] nagą postać kobieca, głowa w dół i nogami wyciągniętymi do góry, z zakładu wydającego z jej łona", który może być proto-Aditi / Lajja Gauri rysunek. Podobne obrazki, wyrzeźbione dopiero w 19 wieku, nadal znajduje się w Delhi (część regionu, gdzie starożytna cywilizacja rozwijała Harappan).

Omawiając uszczelkę (i wiele innych widocznych figurki bogini związanych z Harappan Cywilizacji), Bhattacharyya zakłada, że "w religii wedyjskiej wcześniej w Indiach, wielka Bogini Matka, uosobieniem wszystkich reprodukcyjnych energii natury, był czczony. ... Magna Mater Harappan [Wielka Matka] prawdopodobnie odzwierciedlenie w [później Vedic] koncepcji Aditi, matka bogów uważano bogini zamierzchłej przeszłości nawet w Rig Veda sam w sobie ". I rzeczywiście, Vedic Opis Aditi sugeruje raczej kompleksowe bóstwo:


Aditi jest niebo
Aditi jest powietrze
Aditi to wszyscy bogowie ...
Aditi jest Matka, Ojciec, Syn i
Aditi to, co się narodzi.
Rig Veda, I.89.10

"Aditi," Bhattacharyya podsumowuje: "była najstarszą matką bogów, których oryginalne cechy [stała] niejasne nawet w czasach wedyjskich." I pomimo jej skrajnej starożytności, Lajja Gauri nadal aktywnie czczony dziś jako "płodności Bogini "w niektórych odległych, wiejskich lokalizacjach. Ale nie możemy zapominać, że całość jej pierwotnym (i wiecznego) znaczenie jest o wiele większa niż to.

W ciągu 6 do 12 wieku ne, w rzeczywistości, kult Aditi / Lajja Gauri wzrosła ogromnie; Jej obrazy mnożyły się w środkowych Indiach - zarówno w małych figur terakotowych do użytku w domu, i kapliczek w dużych (nawet naturalnej wielkości) kamienne rzeźby na bogato wyposażony świątyń. W 13 wieku, jednak Zaczęła długi suwak w zapomnienie. Uczeni częściowo przypisują spadek do Indii brytyjskich muzułmanów i późniejszych władców chrześcijańskich i ich nietolerancyjną postawę wobec portrety ludzi (szczególnie kobiet) i nagość i seksualność. Innym możliwym czynnikiem był rozwój kultów tantryczny bogini, które rozwinęły się subtelniejsze, bardziej abstrakcyjne sposoby przedstawiających pierwotną siłę twórczą, w Boskiej Kobiecości.Jej historia

Pierwsze biblijne odniesienia do Aditi pojawiają się w nie mniej niż wywyższył źródło sama Rig Veda. Tutaj, Ona jest również określana jako Uttanapad (termin opisujący jej postawę dosłownie patrz cytowanego na początku tej strony). Wybitny uczony sanskrytu, Wendy Doniger O'Flaherty, identyfikuje ten wedyjskiej Boginię jako "kobiecej zasady tworzenia lub nieskończoności":

"[To] tworzenie mitu ośrodki na wizerunek bogini, która kuca z nogi rozprzestrzeniania się (Uttanapad). Termin ten, często traktowana jako imię, oznacza pozycję związaną zarówno z jogi i kobiety rodzącej, jako Bogini Matki jest często przedstawiany na początku rzeźby: dosłownie, z nogami wyciągniętymi do przodu, zwłaszcza z kolanami sporządzonych i nogi szeroko rozpostartymi ".

Kolega O'Flaherty, w Carol Radcliffe Bolon, zgadza się, że "forma Bogini najbardziej znany dziś jako Lajja Gauri pasuje wedyjskich opisy Matki Bogów, Aditi", ale zauważa, że ​​rzemieślnicy, którzy unlettered rzeźbione Jej obrazy i Wielbiciele którzy czcili Ją były prawdopodobnie nieświadomy tego potężnego rodowodzie.

W tym przypadku jednak, nieznajomość kapłańskich interpretacji zapewne nie wiele z handicapem: komunikat wizualny Lajja wydaje się oczywiste. Jej częste zestawienie z Shiva Linga (e aniconic, falliczny formularza Bożego pierwiastek męski), a jej związek z lwami i boga Ganesh, wskazują ponad wszelką wątpliwość, że został uznany za przejaw Najwyższego Devi, specjalnie Parvati (który jest zwany także Gauri). Jej rozmiary (zawsze równa Śiwy), i wybitny pokaz Jej pełne piersi (sugerując życiodajnego rozwijać i pożywienie) i Yoni (sromu, łono, sugerując generatywnego twórczej mocy) wskazują, że prawdopodobnie służył jako Feminine kontrahentem Męski linga.

Kilka mitów istnieją dotyczące Lajja Gauri, ale naukowcy uważają je za nieautentyczne, późnego próby zastąpienia oryginalnego, zapomniane lore bogini. Wiele z tych opowieści obejmują dominującą Pan Sziwa testowania skromność żony rozbieranie Ją publicznie, po czym głowę albo spada lub umywalki do jej ciała ze wstydu, co dowodzi jej czystości - i zapewnia Shiva-centered wyjaśnienie, w jaki takie śmiało self-wyświetlanie Bogini ma nazwę jak "Lajja Gauri" - ". wstydzi Parvati" dosłownie "Modest" lub Parwati

Więcej przydatnych wskazówek do jej rzeczywistego znaczenia można znaleźć w doustnych, które nadal krążą Bajki o niej w wiejskich obszarach Indii. Na przykład, jak wspomniano powyżej, jest często określane jako Matangi "pariasa, w postaci bogini Parvati", który znany jest za ignorowanie i wystawnego społeczeństwa zasad, hierarchii i konwencje. Gdzie indziej, Ona nazywa Renukę Wystaw pariasa kobietę, ścięty przez wysokiej kasty człowieka. Zamiast umierania, Renuka wzrosła lotos w miejscu głowy i stał się jako bogini. Historie te - zarówno z udziałem deifikację na pariasa kobiety zdają się sugerować - z irrepressibility na żeński pierwiastek, jego transcendencję i ostateczną przewagę nad wszelkimi przez człowieka systemów społecznych, które starają się powstrzymać lub kontrolować czystą siłę kobiecej władzy twórczej. I żeby nie lekceważyć pierwotną trwałość i znaczenie tego archetypu do ludzkiej psychiki, przypomnieć, że najstarszy znany rzeźby wykonane przez człowieka - tzw Willendorf Goddess lub "Venus", c. 30000-40000 pne - przedstawia również nagich kobiet bóstwo z kwiatem na głowie.

   

To jest grafit i rysunek kredą I z Lajja Gauri, w 2002 roku, na podstawie rzeźby VII wieku.

Jest to rzeźba kamień Lajja Gauri z Sangameshwara
Świątynia, Kudavelli, Kurnool District, Andhra Pradesh,
Indie, c. 650 WE, obecnie w Muzeum Alampur.

Rzeźba ta jest również od Świątyni Sangameshwara
Kompleks, Kudavelli, Kurnool District, Andhra Pradesh,
Indie, c. 650 CE.
To jest kamienna rzeźba z Naganatha dzielnicy Temple, Bijapur, Karnataka, Indie, c. 650 WE, obecnie w Muzeum Badami.


UWAGA: Jeśli uważasz, że Lajja zasługuje na Gauri w osobistym miejsce kultu, można kupić statuetkę przedstawiony poniżej w Sacred Źródło , sklepu internetowego, który "prowadzi ponad 500 Boginie i wielokulturowości i obrazy rzeźby bóstwa."JEJ ikonografii

Niezależnie od ostatecznych początki Lajja Gauri, ona jest wyraźnie bardzo pomyślne Bogini. Wszystko o Niej sugeruje życia, kreatywność i bogactwo. Jej obrazy są niemal zawsze wiąże się ze źródła, wodospady i inne źródła bieżącej wody - żywe symbole życiodajnego pożywienia. Zazwyczaj jej brzuch wystaje, co sugeruje, pełnię i / lub ciąży; we wcześniejszych rzeźb, Jej tułów był często jako rzeczywistej puli, innym starożytnym symbolem bogactwa i obfitości. Szef Lajja Gauri jest zwykle kwiat lotosu, niezwykle silny, elementarna symbolem zarówno materialnego i duchowego dobrobytu. (Co ciekawe, dzisiejsze zdjęcia z popularnej bogini Lakszmi - patronki bogactwa i materialnej realizacji - są również roi się od wody, garnki i lotosy.) często podobne do winorośli portret kończyn Lajja Gauri sugeruje dalsze stowarzyszenie twórcze - życie -giving sok świata roślin; Ona jest jak wegetatywna ludzkie bogactwo. Jej obrazy są niemal zawsze podatne, r na poziomie lub poniżej poziomu podłogi w jej charakterystycznym uttanapad postawy, jakby rośnie z samego Ziemi, przejaw pierwotnej Yoni z których wszystkie sprężyn życia. Rzeczywiście, jej narodzin / postawy seksualne jednoznacznie oznacza płodność i siły rozrodcze. To Devi jako twórczyni, jako Matka Wszechświata, jak życiodajna siła natury, pogrubioną, bezkompromisowego wyświetlaczu Bożego żeński pierwiastek. Uczony David Kinsley późno, który napisał kilka popularnych studia Bogini w Indiach, zauważył, że headlessness Lajja Gauri jest przeznaczona do skupienia uwagi Jej wielbiciela z dala od jej indywidualnych osobowości, a na Jej kosmogonicznej funkcji jako źródło wszystkiego, co jest. Pisał w 1986 roku:

"Niektóre bardzo starożytne ... przykłady zostały odkryte w Indiach nagich bogiń kucki lub udach rozprzestrzeniania ... aresztując ikonograficzny cechą tych zdjęć jest ich narządów płciowych, które są jawnie wyświetlane. Dane te często ich ramiona podniesione wyżej ich ciała i są bez głowy i bez twarzy. Najprawdopodobniej headlessness figur [ma] skupić uwagę na ich fizjologii, [umieszczenie] seksualnego nacisk na wigor, życia i odżywiania. "

Bez wątpienia, najbardziej kompleksowa monografia na bieżąco o Lajja Gauri jest Formy Bolon jest bogini Lajja Gauri w Indian Art, opublikowane w 1992 roku przez Penn State University Press. Bolon sędziowie, że ostateczny obraz pokazany na tej stronie (duże rzeźbione obrazu po prawej) jest prawdopodobnie najlepszym rzeźby Lajja Gauri nadal istnieje. Oto jej liryczny opis idola:

"Modelowanie postaci kobiecej jest miękka i wrażliwa. Propozycja z miękkiego, obwisłym ciałem żołądka, jak poluzowanie kobiecego brzucha po porodzie, jest mistrzowska. Piersi są firmy z fałdach ciała pod nimi. Ręce i ramiona są delikatne i kobiece. Nogi w uttanapad, są rozłożone bardziej naturalnie niż w innych [Lajja Gauri] zdjęć z kolan w górę, stopy są rozciągane z podeszwą do góry, a palce są napięte. nagie ciało zdobi naszyjnik, channavira [ciało wszechogarniająca biżuterii, która wisi na szyi, krzyże pomiędzy piersiami, przechodzi w pasie i się z tyłu], pas, bransoletki, bransolety, które są i jak owijania winorośli tendril wokół ramion i faktycznie zakończone na liściu. frędzle z obrączki również wydają plantlike. Jest to materiał utkany przez udach.

"... Wpół otwarte kwiat lotosu, siedzi jak batalion na ramionach, jest włączony trzech czwartych w kierunku widza. Bogini trzyma, po obu stronach jej głowy lotosu, półotwarte, mniejsze kwiat lotosu, łodygi, która wije się wokół dłoni. Palce same mają podobną jakość tentril. Palce prawej dłoni wydają się tworzyć svastika, symbol szczęścia i dobrego samopoczucia. Nie ulega wątpliwości, sugestie jej stosunku do roślin jest przeznaczony . ... Ten obraz jest dziełem świadomego modelowania płynów i symbol decyzji. "

Aum Maatangyai Namahe


http://shaktisadhana.50megs.com/Newhomepage/shakti/lajjahGauri.html


http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://shaktisadhana.50megs.com/Newhomepage/shakti/lajjahGauri.html&prev=search


Kiara.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2015, 10:30:17 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: HISTORIA BOGINI.
« Odpowiedz #19 : Czerwiec 05, 2015, 21:01:07 »

Chińskim odpowiednikiem Bogini Matki jest BOGINI DOU MU

 TAI SHAN - świątynia Gwiazdy Polarnej
W błękitnym dymie kadzielnic tonie świątynia bogini Dou Mu, Gwiazdy Polarnej, patronki wróżbiarzy, która chroni wiernych przed chorobami i wojną, czuwa nad podróżnymi płynącymi po rzekach i morzach, nadzoruje rejestry śmierci i urodzin, skłonna obdarzać ludzi długowiecznością.
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: HISTORIA BOGINI.
« Odpowiedz #20 : Wrzesień 27, 2016, 12:06:02 »

"MATKA BOSKA".....
Jest nam zakodowany w głowach przez religię fałszywy symbol kobiety ... jak MATKI BOGA.... której oddawanie hołdu wymusza religia. Matka Jezusa.... tak, ale On nie ogłosił się na ziemi Bogiem.
Jak się to ma do dawnej wiedzy związanej z ty określeniem?

"Venus , rzeczywiście zachowywała się w swojej wędrowce po niebie jak wskazówka wyznaczająca czas ... właśnie dzięki Niej wyznaczono pradawna jednostek miary - jard megalityczny - który do dziś ma znaczenie w zdeformowanych i zubożonych znacznie systemach miar : metrycznym i imperialnym. Bez względu na to , jakby ludzie nie kombinowali , to Światło ( dziś wzorzec metra to długość jaka przebiegnie światło w próżni w określonym czasie "gwiezdnym" ) , oraz ruch Ziemi , jej związek z innymi planetami oraz Słońcem zawsze będzie METRONOMEM , WZORCEM, dla wszystkiego , na czym opiera się cywilizacja. Z tej nadrzędności wynika wprost "boskość" która spersonifikowana została jako Isztar , jako "boska matka" , królową 12 tu bogów zodiaku."

Zatem dlaczego "MATKA BOSKA" albo "MATKA BOGÓW"....

Wiemy zatem CO ... znaczy tak naprawdę "MATKA BOSKA"..... kto ją reprezentuje i dlaczego tak jest... kiedy światło Wenus pada na PANA władcę danego DOMU Zodiakalnego... rozpoczyna się jego czas przekazywania wiedzy, czyli jego światło .. energia.. wibracja.. decydują o rodzaju doświadczeń na ziemi... to coś jak poznawanie określonego tematu jako profilu nauczania.... np. szkoła muzyczna , albo sportowa.. albo medyczna.... On staje się centralną postacią BOGIEM danego wymiaru, reprezentuje najwyższy poziom wiedzy swojego DOMU.... można powiedzieć ŚWIĄTYNI BOGA...

Wszystko jest ustawione fraktalnie w większych i mniejszych świetlnych cyklach kosmicznych ...one mają różne długości zależnie od odległości od punk, który jest brany pod uwagę jak centralny w zdarzeniach....
Dla nas tym wyznacznikiem , centralnym punktem.. sceną na której rozgrywają się wydarzenia JEST ZIEMIA...

Tak więc po pierwsze cykle ziemskie, następnie galaktyczne a później wszechświatowe... każdy ma inną długość czasową..
W tych cyklach zapisanych na różnych wielkościach okręgów istnieją sektory.. jest ich 12. One są DOMAMI WIEDZY OKREŚLONYCH BOGÓW..... czyli Energii osobowościowych , które reprezentują najwyższy wymiar wiedzy tego DOMU....

Ta Energia osobowościowa ZAWSZE w czasie dominacji swojej wiedzy rodzi się na ziemi w postaci CZŁOWIEKA... rodzi się bardzo wiele razy, ale w czasie przekazywania swojej wiedzy staje się niejako centralnym punktem ziemskiej bytności... co wcale nie musi znaczyć piedestału ni gloryfikacji go jako bożyszcze.

"Matka Boska"...... to również Energia osobowościowa, która jest Energią odpowiadającą wibracyjnie Wenus..
Wenus to zarówno JEJ planeta jak i JEJ energia.
Ona również rodzi się na ziemi by tworząc związek z "BOGIEM" danego domu zodiakalnego brać udział w całym procesie energetycznych zdarzeń zachodzących na ziemi.

Przechodzenie energii Wenus z jednego domu do kolejnego domu zodiakalnego rozpoczyna zawsze nowy czas... kolejny cykl.
Ale nie każdy ma identyczne znaczenie w dziejach ziemskiej ewolucji.
Dla Ziemskich cykli istotny najbardziej jest czas galaktyczny... który teraz dobiega końca.
Koniec obecnego roku 2016. ma dla nas 3 znaczące wymiary, odbywa się na 3 poziomach kosmicznych.. ostatni etap zaistnieje w grudniu.
Rok 2017. będzie już pra.. początkiem zupełnie nowego cyklu .. nowego etapu życia.. i rozpoczęciem przekazu całkiem nowej NOWEJ dla nas wiedzy.

A zatem tak naprawdę określenie Bóg .... przekazywane nam przez religię nie jest pełne , nie jest tez całkowicie prawdziwe.

Bo nie ma TYLKO jednego Boga .. i nigdy nie było.... BOGÓW zawsze było 12 i TYLKO JEDNA MATKA BOGÓW. ...
ALE ZAWSZE BYŁ I JEST JEDEN STWÓRCA WSZECHRZECZY... OJCIEC WSZYSTKICH BOGÓW...

Szczerze mówiąc używane przez nas określenia rodzinne nie są prawdziwe w stosunku do kosmicznych Energii,stosujemy je TYLKO w celu łatwiejszego zrozumienia inności i zależności tych Eminencji Zaświatowych.

A, zatem BÓG .. wymiaru... czyli DOMU swojej wiedzy.... tak jest tylko jeden, ale nie jedyny w tym panteonie.
Jeszcze raz jest ON jest reprezentantem najwyższego wymiaru wiedzy swojego DOMU... Jego czas dominacji i wiedzy jest ściśle wyznaczony w czasie galaktycznym i kosmicznym PRZEZ BYTNOŚĆ ŚWIATŁA ( PROMIENIA WENUS) MATKI BOSKIEJ W JEGO PRZESTRZENI... ( co czasami nie bywa respektowane na ziemi), zablokowanie, uwięzienie przez odbieranie jej mocy powrotu ... Energi... Wenus... niejako cofanie jej ( jako "wskazówki kosmicznego zegara" ) sposobami stworzonymi sztucznie , utrzymywało sztuczną blokadę ewolucji życia na ziemi.

BÓG DOMU obecnie dominującego na ziemi trzykrotnie przedłużał swoją bytność.. jesteśmy w czwartym cyklu Jego dominacji, który nie może być kolejną blokadą, bo groziło to wielkimi kataklizmami o nieprzewidywalnych skutkach kosmicznych.

Czas tego Boga dopełnił się On musi opuścić przestrzeń ziemi, ustąpić miejsca kolejnemu Bogowi.. kolejnemu cyklowi wiedzy.
Co.. stanie się niebawem.

A zatem prawdziwe określenie " MATKA BOSKA".... i "BÓG" nie mają związku z religijnym nazewnictwem, identycznie jak prawdziwa wiedza o MATCE BOSKIEJ , STWÓRCY I BOGACH.

Bliższa jest temu nazewnictwu mitologia, ale trzeba ją właściwie odczytać.

ps. religia naprawdę nie ma nic wspólnego z przekazywaniem wiedzy ani o STWÓRCY WSZECHRZECZY, ANI O MATCE BOSKIEJ ANI O BOGU....   jest to kult wybranego Boga.. zatrzymujący informacje w rocznym cyklu rytuałów z nim związanych... powtarzanych corocznie.

M.
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: HISTORIA BOGINI.
« Odpowiedz #21 : Wrzesień 27, 2016, 15:59:51 »"Według niektórych źródeł już w prehistorii zaobserwowano, że planeta Wenus wykonuje na nieboskłonie pentagram w ciągu 8 lat."

To nie była religia..... to była przekazywana WIEDZA na temat stworzenia, życia i zaświatów... która teraz jest ukrywana , zmieniana i bezczeszczona...

0. To.. BOGINI MATKA ... WIEDZA MĄDROŚCI I MIŁOŚCI.... STRAŻNICZKA KODU ŻYCIA...
I. To Jasność... STRAŻNIK GÓRNEGO PROGU...
II. To Ciemność. ... STRAŻNIK DOLNEGO PROGU....

To jest cały sekret wiedzy zdominowanej i ukrywanej przez religijnych władców..... BOGÓW JEST 12 ale tylko jedna ich "MATKA".... która jest żeńskim aspektem STWÓRCY WSZECHRZECZY... oddzieloną Energią od JEDNI... jej żeńską osobowością , ON zaś cały czas jest osobowością męską.
Było to pierwsze moment rozdzielenie energetyczne, kolejnym było wydzielenie następnej wielkiej Energii o dwóch przeciwnych potencjałach.. które samoistnie się rozdzieliły na tzw dwóch pierwszych "Synów Stwórcy", reprezentujących rzec można tą samą wiedzę ale w skrajnych warunkach przestrzeni energetycznej.

0. To.. BOGINI MATKA ... WIEDZA MĄDROŚCI I MIŁOŚCI.... STRAŻNICZKA KODU ŻYCIA...
I. To Jasność... STRAŻNIK GÓRNEGO PROGU...
II. To Ciemność. ... STRAŻNIK DOLNEGO PROGU....

Są to dwie największe Eminencje zaświatowe z naszej 12-ki , następnie jest 5-ka o kolejnych osobowościach wiedzy doświadczanej w przeciwnych sobie energetycznie przestrzeniach.
Ta kolejna 5-ka Eminencji .. ich wiedza związana jest z 5-ma zmysłami..... pięcioma elementami związanymi z życiem i budową CZŁOWIEKA.

Piątkę graficznie reprezentuje PENTAGRAM WENUS.... na jego podstawie I zasadach zbudowany jest CZŁOWIEK
Cała reszta Energii wydzieliła się z JEDNI nieco później chociaż w całokształcie wielkiego wybuchu był to ten sam czas.
To nie jest skomplikowana wiedza.. mało o niej wiemy , bo nie jest szeroko publikowana... istnieje mnóstwo stworzonych specjalnie kłamstw, żeby LUDZIE jej nie poznali.
Bo zdecydowanie łatwiej jest władać nieświadomymi.

Kiara.

PENTAGRAM ZNAK BOGINI MATKI...

Pentagram był symbolem znanym już w czasach neolitu[potrzebny przypis]. Pentagram był znany jako Gwiazda Isztar, a później jako Gwiazda Izydy. Mistycy pitagorejscy widzieli w nim symbol doskonałości, kojarzyli go z życiem i zdrowiem. W starożytności przekonanie o właściwościach ochronnych pentagramu było tak silne, że Babilończycy często rysowali go na pojemnikach z żywnością, co miało zapobiegać jej gniciu. Dla pierwszych chrześcijan pentagram odzwierciedlał pięć ran Jezusa[1][2] ze względu na 5 wierzchołków. Od XIV wieku uważany za symbol szatana, ze względu na podobieństwo do głowy kozła (odwrócony dwoma wierzchołkami do góry). W XIX wieku Eliphas Lévi podzielił pentagramy na "dobrą stronę" i "złą stronę". Za "dobrą" uznał ten odwrócony jednym wierzchołkiem do góry, za "złą" odwrócony – zwrócony dwoma wierzchołkami do góry. Pentagram zwrócony jednym wierzchołkiem do góry zwany jest Pentagramem Białym, jest on odzwierciedleniem sacrum – siły boskiej. Może również odzwierciedlać pięć zmysłów człowieka[3], pięć żywiołów: ziemię, wodę, wiatr, ogień i światło, oraz pięć światów: fizyczny, eteryczny, astralny, mentalny i duchowy[4], ukazując wyższość umysłu człowieka nad wszelkimi innymi żywiołami i zmysłami.

Pentagram zwrócony jednym wierzchołkiem ku dołowi zwany jest Pentagramem Odwróconym, Czarnym, lub Pentagramem Baphometha. Pentagram Baphometha przedstawia profanum - człowieczeństwo, odzwierciedla on wyższość żądz i emocji nad rozumem, jest powszechnie uważany za znak satanistyczny, chociaż często mylony z Pentagramem Białym.

Biały Pentagram w okręgu (inaczej pentakl) uważany jest za amulet chroniący przed zgubnym wpływem magii oraz klątwami. Można go zauważyć na różnych talizmanach i amuletach oraz odnaleźć w wielu budowlach sakralnych, itp. Pentakl jest między innymi symbolem religii Wicca i innych tradycji pogańskich.
Ruch Wenus względem Ziemi.

Według niektórych źródeł już w prehistorii zaobserwowano, że planeta Wenus wykonuje na nieboskłonie pentagram w ciągu 8 lat[5][6]. Ruch planety na sferze niebieskiej odtwarza zmiany nachylenia ekliptyki względem horyzontu, a brak współmierności między długością roku ziemskiego i okresem obiegu Słońca przez Wenus nie umożliwia jednak uzyskania nawet toru o kształcie gwiazdy czteroramiennej. W bardzo długim czasie kolejne efemerydy planety wyznaczają dwa wycinki koła o takich samych kątach wierzchołkowych. Tor gwiazdy pięcioramiennej jest również niemożliwy, gdyż planeta nigdy nie porusza się po sferze niebieskiej w kierunku zenitu, a wyłącznie w pobliżu ekliptyki. Tego szczegółu trajektorii nie odtworzyłoby także uwzględnienie nachylenia płaszczyzny orbity planety do płaszczyzny ekliptyki.

W starożytnym Rzymie planeta Wenus była symbolem bogini o tym samym imieniu.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pentagram
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2016, 16:13:09 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: HISTORIA BOGINI.
« Odpowiedz #22 : Styczeń 13, 2017, 20:48:24 »

MOŻE TROCHĘ AKTUALNOŚCI.......


WIR BOGINI.....
TEN TEMAT .... jest na tyle interesujący dla mnie, ponieważ jestem zanurzona w nim od kilkunastu lat i zaangażowana w przywracaniu aktywności energetycznej w danych wirach ziemi.
Oczywiście,że to co tu napisał Kobra nie jest prawdą ,to jest manipulacja informacją i ma niewiele wspólnego z tym co się naprawdę dzieje na ziemi.

Trzy linie Francuskich Masonów ... są aktywni ( o czym ja piszę od dawna) ale oni tworzą SWOJĄ WERSJĘ RZECZYWISTOŚCI , KTÓRA NIE MA NA UWADZE DOBRA LUDZKOŚCI!

Do tej pory jest to tylko usilne blokowanie wszystkich pozytywnych działań , które stymulują naszą ewolucje.
Oni mają dostęp do dawnych informacji, mają bardzo duży depozyt potwierdzeń tych informacji w dokumentach .. ale....

UKRYWAJĄ PRAWDĘ I USIŁOWALI STWORZYĆ COŚ .... CO BYŁO BY PUŁAPKĄ DLA WCIELAJĄCEJ SIĘ DUSZY NA BARDZO, BARDZO DŁUGI CZAS!
Owszem oś magnetyczna ziemni była przesunięta , cały układ aktywnych ley lines również co w finale tworzyło zupełnie inną sieć planetarną , aktywowało inne węzły/wiry energetyczne,inne magnetyczne czakry ziemi, przesunięte w inne miejsca.


Żadna Ameryka, ani Ameryka Północna, ani Południowa nie są i nie były punktami decydującymi o ewolucji na ziemi. Była nią dawna temu Euro/Azja... inaczej Ziemie Żyznego PÓŁKSIĘŻYCA.... z centrum energetyczno informacyjnym w EUROPIE, a bardziej precyzyjnie na naszych Polskich ziemiach....MAZOWSZE.

TU.. też ,są nadal... precyzyjniej na MAZOWSZU jest prastary wir o którym pisze Kobra... na razie nie będę lokalizować miejsca, i tak będzie upubliczniona w niedługim czasie.

Francuscy Masoni nie tylko nie podjęli ŻADNEJ WSPÓŁPRACY w celu aktywowania dobra na ziemi, ale wręcz powiedzieli ... cytuję. "NIE MA ONO SZANS NA ZAISTNIENIE NA TEJ ZIEMI.... ONI DO TEGO NIE DOPUSZCZĄ!!!

Odpowiedz była.... "NIE MA SPRAWY ,ZMIENIMY ZIEMIĘ..... JUŻ NIE BĘDZIE JAK DO TEJ PORY!!"

To dzieje się.... , oni nie zrealizowali swojego PRZYSZŁOŚCIOWEGO planu działania w CERGY... pomimo wcześniejszego wielomiliardowego nakładu finansowego.

W pewnym ukrytym laboratorium stworzyli sztuczne serce, i sklonowali w oparciu o tą wibrację kobietę , która miała być "NOWĄ EWĄ"..... Mrugnięcie Szok :twisted: .. to że ja o wielu rzeczach nie piszę, wcale nie znaczy że nie znam tych tematów), na nasze szczęście serce to udało się wyłączyć.... nic nie pomogła reanimacja ... kobieta straciła wibracyjny wzorzec i zasilanie , również przestała żyć.

I to był początek wielkiego końca.. nawet Królowa Angielska ( która zastępczo była mistyczną Matką Ludzkości .. ( oczywiście wybraną przez konkurujące ze sobą masońskie opcje) nie mogła unieść do końca swojej roli.

Wiadomo było że podnosząca się wibracja, wiedza , zrobią swoje, energetyczne działania i ją wyeliminują z gry..
Co stało się dokładnie w dzień ( a raczej noc) Trzech Króli.

Nie udało się tym kombinatorom przejąć harmonicznej energii planet i otworzyć dzięki niej niższego portalu, który cofnął by ziemię o 75 000 lat do tylu do czasów i pozycji Atlantydy.

Usiłowali bardzo zrobić takie przepięcie między 06. a 08 stycznia 2017..... ludzie i ich zakulisowi zwierzchnicy ciągle myślą że dadzą radę przechytrzyć plan EWOLUCJI LUDZKOŚCI, który realizuje STWÓRCA WSZECHRZECZY.

Pamiętać powinniśmy,że WSZYSTKO co wydarzyło się w przeszłości... zarówno wczoraj , jak i tysiące lat temu... ZAWSZE WIBRACYJNIE I ROZWOJOWO JEST TO NIŻSZA ENERGIA... NIŻSZA OPCJA RZECZYWISTOŚCI....

OD TEJ , KTÓRA JEST CO DZIENNIE W NASZYM AKTUALNYM TU.. I TERAZ...

A, zatem tego typu informacje jak ta wysłana do nas przez Kobrę... jest podstępem z ukrytymi przynętami ... optująca za władzą totalitarną która była na dawnej Atlantydzie, tęsknią za nią dzisiaj ci , co ją wówczas utracili!
Chcą cofnąć naszą obecną ewolucję do tamtego momentu, by mieć ponownie 75 000 lat na kolejne manipulacje LUDŹMI!

O, NIE! STOP! STOP! STOP! BASTA!

Albo, zaakceptujecie zmiany, stworzycie porozumienie stron,uznacie obecną sytuację i wejdziecie w TO.. co dzieje się TERAZ energetycznie...

Albo odejdziecie definitywnie z ziemi ( LUDZIE/ WCIELONE ENERGIE) i nigdy już nie wejdziecie w TĄ przestrzeń.... z prostej przyczyny, czynami SWOIMI dokonujecie wyboru... Tworząc swoją wibrację , która nie będzie już więcej miała szansy na ewolucję, bo to jest WASZA ostatnia trzecia, DECYDUJĄCA szansa.... na której sami SOBIE stawiacie pieczęć.

Niezależnie od Waszej decyzji CAŁA PRAWDA zostanie UJAWNIONA.... absolutnie WSZYSTKO .. o TEJ ŻEŃSKIEJ ENERGII ( W PRZESZŁOŚCI WIELU IMION, WŁĄCZNIE Z IZYDĄ), ale nie taka... jak Wy chcecie ją zaprezentować , czyli fałszywa i zmanipulowana , TERAZ w 100% PRAWDZIWA.

No cóż.. trzeba będzie się pogodzić z faktem, że w tym życiu JEST to postać... która je posiłki przy normalnym , nie królewskim stole.....
WSZYSTKIE planety , które TERAZ IDĄ RAZEM DO PRZODU ŁADUJĄ ENERGETYCZNIE 7 GŁÓWNYCH MAGNETYCZNYCH TARCZ WIRÓW ZIEMI NOWĄ WIEDZĄ...

AKTYWNOŚĆ SŁOŃCA I JEGO WYRZUTY KORONALNE W KIERUNKU ZIEMI.. AKTYWUJĄ ENERGETYCZNIE MOCĄ NOWĄ WIEDZĘ PRZEKAZYWANĄ PRZE PLANETY..

Nie ma, nie było i nie będzie mocnych, którzy powstrzymali by ten proces , lub odwrócili go!
On dopełni się do 07. lutego 2017. jest niezwykle unikalny, jedyny w swoim rodzaju, bo nigdy wcześniej LUDZIE i ZIEMIA nie osiągnęli tak wysokiej wibracji.

Ta energia nie sprzyja dalszemu kłamstwu... ona spala je w przyspieszonym tempie, bo kłamstwo ma niższą wibrację od energii prawdy.... a zatem PRAWDA... odsłoni swoją twarz niezależnie od wszystkich nałożonych na nią fałszerstw.

NIE BĘDZIE ŻADNEJ NOWEJ ATLANTYDY..... NIC, CO JEST STARE NIE BĘDZIE REANIMOWANE!
POWSTAJE WSZYSTKO NOWE.... OBECNY ŚWIAT..

TEN ŚWIAT... TO EPOKA SERCA.... atlantydzka naukowa epoka musiała jej ustąpić.... naszą najwyższą wartością JEST TERAZ MĄDROŚĆ SERCA.

A zatem nie będzie społeczeństwa ( jak wam się śni) opartego na merytorykacji... czyli władzy rodów i oligarchów!
*"Merytokracja

Merytokracja – wieloznaczne pojęcie określające najczęściej system, w którym pozycje uzależnione są od kompetencji, definiowanych jako połączenie inteligencji i edukacji, weryfikowanych za pomocą obiektywnych systemów oceny (np. certyfikatów)[1]. Merytokracja stanowi przeciwieństwo władzy budowanej w oparciu o członków rodziny (nepotyzm), klasy (oligarchia) czy narodowość (nacjonalizm)."

Nowe społeczeństwo .. jego istnienie oparte jest na indywidualnym rozwoju duchowym, który jest naturalną bramą wiedzy dla każdego z nas.

W nim wiedza intelektualna współpracuje z uczuciami.. wedle najwyższego systemu wartości, którym jest wolna wola CZŁOWIEKA i JEGO wolnostojeństwo... czyli nie bycie przymuszanym do niczego i nie przymuszanie nikogo do niczego.

Takie społeczeństwo tworzy dobro... w szerokim rozumieniu DOBRA.. zbudowane na etyce , prawości i mądrości działania. Wartości te ,poparte są wysoką wibracją osobistą, nie są już decydujące rodowe koligacje .

Tajemnice Izydy.... przekaże Ona sama .. ponieważ TA ENERGIA ŻYJE NA ZIEMI W SWOJEJ KOLEJNEJ INKARNACJI.
A,zatem nikt nie musi trudzić się by za nią mówić, ONA najlepiej zna swoje sekrety i wie doskonale kiedy i jakie przekazać LUDZIOM.

Już wiemy, KOGO... reprezentuje Pan Kobra.. czyich interesów jest przekaźnikiem i jaka przyszłość jest reżyserowana dla LUDZI przez tą grupę.

Na szczęście NIC.. z tego nie wyszło.

*"Kamienie Czintamani są słynnymi, niebieskimi kamieniami Atlantydy. Niebieskie Kamienie, zwane także RODEM Niebieskich Jabłek, były wykorzystywane przez Katarów do otwierania portali:"
"RÓD NIEBIESKICH JABŁEK" ... to symboliczna nazwa RODU MARII MAGDALENY I JEZUSA... chodzi o ich linię DNA i RNa.. depozyt wiedzy duchowej zawartej w symbolice pentagramu, którego wygląd ma wnętrze jabłka.

Niebieski ma odniesienie zarówno do niebiańskiego , czyli najwyższej wiedzy duchowej , jak i symboliki koloru niebieskiego dla tej wiedzy.

Katarzy byli depozytariuszami tej wiedzy, nie z racji otrzymania jej od Templariuszy a , z bezpośredniego wywodzenia się Zakonu , który miał korzenie w dawnej Judei.

W środowisku Katarów ukrywała się kolejna inkarnacja Energi ( wielu dawnych imion włącznie z Izydą i M.M.) oni byli depozytariuszami starych prawdziwych ksiąg... które przetrwały do teraz, są na ziemi.

*"Siatka Czintamani wokół planety jest jednym z głównych narzędzi w manifestowaniu tego celu. Ilekroć kamień Czintamani jest zasadzony w ziemi gdzieś na planecie, ogromna anielska istota jest także zakotwiczona w tym miejscu, tworząc energetyczny wir o wielokilometrowej średnicy:"

"Kamień Czintamani" jest to pierwotna esencja życia .. i CZYSTE DNA.
To ziarno życia, ma depozyt MOCY 5 elementów ( odpowiedników żywiołów i LUDZKICH ZMYSŁÓW) Bogini.. Matki Wszystkich żyć..

"Zasadzenie kamienia" jest odpowiednikiem zejścia TEJ ENERGII w każdej swojej inkarnacji ziemskiej..
To, ONA jest TYM KAMIENIEM / SKAŁĄ .. JEJ kolejna inkarnacja tworzy kolejną modyfikację w siatce planetarnej ziemi .. bowiem to ONA swoim rozwojem duchowym w kolejnej ziemskiej inkarnacji ,aktywuje wyższą wibrację siatki planetarnej Ziemi.

Przez połączenie JEJ ESENCJI DUCHOWEJ z LUDZKIM MATERIALNYM DNA .. NASTĘPUJE KOLEJNE ROZŚWIETLENIE PLANETARNEJ SIATKI ŻYCIA.

Energetyczne połączenie ( NIEBO .. ZIEMIA...) idzie zawsze przez 3 punkty...

1. KOSMICZNA GWIAZDA MATKA.

2. KOLEJNA INKARNACJA TEJ ENERGII... JEJ MIEJSCE AKTUALNEGO URODZENIA.

3. JĄDRO ZIEMI.

I to jest cały sekret trzech punktów, oraz aktualnej lokalizacji depozytu "Kamienia Czintamani"... kto wie gdzie ONA się urodziła.. wie gdzie jest ten kamień.. albo aktualny wir.

Tego "kamienia" nie można otrzymać od nikogo w prezencie... nie można go kupić...bo to jest ziarno życia TEJ ISTOTY....
ONO dzieli się i jest przekazywane WYŁĄCZNIE PRZE URODZONE PRZEZ NIĄ DZIECI!

PROSZĘ NIE WYPISYWAĆ EWIDENTNYCH BZDUR P. KOBRA , BO TO JEST ŻENUJĄCE I ŚMIESZNE.
TERAZ najważniejszy wir jest w Europie, ON JEST W POLSCE.... to, o przejecie go toczy się zakulisowa walka kilku opcji.

Kiara.


Projekt Nowej Atlantydyby krystal28 in Kobra, Wydarzenie
.
Kobra, 4 stycznia 2017
.
Nowa Atlantyda to kryptonim sieci energetycznej wokół powierzchni planetarnej, która będzie wspierać Przełom Kompresji, a także nazwa kodowa dla nowego społeczeństwa po Wydarzeniu.
.
W Starej Atlantydzie przed przesunięciem bieguna polarnego 75.000 lat temu, położenie równika było inne, a tym samym pozycja całej planetarnej sieci energetycznej była także inna.
.


75.000 lat temu i wcześniej, siatka energetyczna wokół planety była kompletna, pod pełną kontrolą wzniesionych istot i z wieloma sakralnymi świątyniami usytuowanymi wokół równika. Możecie zobaczyć stary atlantydzki równik na tym wizerunku jako czerwoną linię przechodzącą przez Amerykę Południową i Afrykę:
.


Ciekawe jest, że wiele wirów energetycznych wokół planety nadal jest umieszczonych wokół starego atlantydzkiego równika:
.
http://sitsshow.blogspot.com/2016/11/Th ... -Mind.html
.
http://home.hiwaay.net/~jalison/
.

Projekt Nowej Atlantydy w rzeczywistości dostosowuje wiry Starej Atlantydy do nowej sieci energetycznej, która będzie wkrótce zakończona.

Nowa Atlantyda to projekt sił Światła, który już trwa od tysiącleci. Saint Germain jest jednym z najważniejszych istot pracujących nad tym projektem. Ujawnił części tego projektu dla ludzkości w swoim wcieleniu jako Francis Bacon w powieści pod tytułem „Nowa Atlantyda”, gdzie opisane jest utopijne społeczeństwo oparte na merytokracji. W swym kolejnym wcieleniu, jako Hrabia de Saint Germain, usiłował współtworzyć nowe społeczeństwo w Ameryce poprzez asystę w niepodległości USA i będąc główną siłą duchową stojącą za Konstytucją.


Tutaj jest bardzo dobry artykuł na temat historycznego rozwoju sytuacji projektu, Nowa Atlantyda, która powinna być lekturą obowiązkową dla wszystkich zainteresowanych Nową Atlantydą, gdyż stawia ona wiele tajemnych doktryn we właściwej perspektywie:

http://cosmicconvergence.org/?p=13901

Tutaj muszę dodać, że hrabia de Saint Germain utworzył tajną szkołę misterium w Paryżu w 1775 roku, która była ukrytą ręką dla niepodległości USA.

Ta tajemna szkoła składała się z członków Bractwa Gwiazdy, która następnie dołączyła do trzech głównych pozytywnych masońskich loż w Paryżu, wpływając na ich członków, a więc w konsekwencji wpływając na globalny przebieg wydarzeń.Jedna grupa dołączyła do loży masońskiej, Les Neuf Soeurs w Paryżu i przez Benjamina Franklina, który był członkiem tej loży masońskiej, wpłynęła na utworzenie Stanów Zjednoczonych:
https://en.wikipedia.org/wiki/Les_Neuf_S%C5%93urs
.
Druga grupa dołączyła do loży masońskiej, Philalethes w Paryżu, przez którą Bractwo Gwiazdy próbowało rozpowszechniać prawdziwą wiedzę okultystyczną. Wiedza okultyzmu z tej loży jest źródłem ogromnej części współczesnej zachodniej duchowości i okultyzmu:
.
http://freimaurer-wiki.de/index.php/En: ... %C3%A8thes
.
Trzecia grupa dołączyła do loży Izydy Cagliostro’a w Paryżu. Ta loża jest głównym źródłem tajemnic Izydy, które zostały później fragmentarycznie zachowane w niektórych lożach Memphis Misraim.
.
Cagliostro był jednym z niewielu ludzi na powierzchni planety, który miał zrozumienie pewnych aspektów tajemnic Izydy, a które muszą pozostać jeszcze ukryte. Nic więcej nie można powiedzieć o tej sprawie przed Wydarzeniem.
.
Teraz Hrabia de Saint Germain poprosił mnie, aby pomóc mu w realizacji projektu, Nowa Atlantyda. Planetarna sieć energetyczna Nowej Atlantydy jest jedną z głównych narzędzi energetycznych, która zamanifestuje Przełom Kompresji, Wydarzenie i Nowe Społeczeństwo.
.
Siatka Czintamani wokół planety jest jednym z głównych narzędzi w manifestowaniu tego celu. Ilekroć kamień Czintamani jest zasadzony w ziemi gdzieś na planecie, ogromna anielska istota jest także zakotwiczona w tym miejscu, tworząc energetyczny wir o wielokilometrowej średnicy:
.Gdy pewna masa krytyczna tych anielskich istot zostanie zakotwiczona wokół planety, głowa istoty, Yaldabouth zacznie się rozpuszczać.

Kamienie Czintamani są słynnymi, niebieskimi kamieniami Atlantydy. Niebieskie Kamienie, zwane także Niebieskimi Jabłkami, były wykorzystywane przez Katarów do otwierania portali:
.
http://www.bibliotecapleyades.net/sumer ... naki13.htm
.

Nie trzeba wspominać, że Katarowie otrzymali swoje Czintamani od Templariuszy, a ci otrzymali swoje pierwsze próbki od Hubertusa Kocha z Untersberga. Otrzymał on kamień bezpośrednio od Bogini Isais (aspekt Izydy) w Niniwie w pobliżu Mosulu w Iraku. Niniwa jest jednym z najważniejszych wirów Bogini na naszej planecie:

http://www.ancient.eu/nineveh/
To nie jest przypadek, że Daesh chce go zniszczyć:
.
http://news.nationalgeographic.com/2016 ... chaeology/
.
To wszystko sprowadza się do walki o sieć energetyczną. I tu, Światło będzie zwycięskie i Nowa Atlantyda będzie błyszczeć jak nigdy przedtem.
.

.

Zwycięstwo Światła!
.
Przetłumaczyła Krystal
.
http://2012portal.blogspot.com/2017/01/ ... antis.html

https://krystal28.wordpress.com/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2017, 21:05:36 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: HISTORIA BOGINI.
« Odpowiedz #23 : Styczeń 13, 2017, 21:07:21 »

·

RESET..... BEZ GLOBALNEGO KATAKLIZM..... TO JEST OCZYWISTEMr. Nie
Sty 13, 2017 @ 17:08:06

"Odnośnie zaprezentowanej grafiki przedstawiającej usytuowanie dawnego równika Ziemi – uwagę moją zwracają dwie informacje:
1. Równik Ziemi przebiegał dawniej przez Egipt.
2. Przesunięcie równika, z dawnej pozycji na współczesną, miało miejsce 75 tysięcy lat temu.

Widzimy więc, że wielkie piramidy „egipskie” zbudowano dokładnie na dawnym równiku ziemskim, co oczywiście ma sens. Wokół równika przebiega bowiem „oś życia”, czyli pas Ziemi w pobliżu którego możliwe jest podtrzymanie życia biologicznego, nawet w czasie wielkich zlodowaceń, epok lodowych, kiedy to wielkie tereny północne i\lub południowe pokrywać mają lody.
Prawdopodobnie piramidy zbudowano nie tylko na dawnym równiku, ale także na dawnym południku zerowym – czyli jakby w „centrum” Ziemi. Kiedyś czytałem, że piramidy zbudowano w miejscu szczególnie bezpiecznym, stabilnym i trwałym geologicznie.

Dziś, oczywiście, piramidy nie znajdują się już na równiku. Są od niego oddalone o około 3320 km. O tyle też kilometrów przesunęła się skorupa ziemska w w wyniku uskoku (geograficznego przesunięcia skorupy ziemskiej, podobnie jak przesunąć „można” skórkę pomarańczy). Więcej na temat uskoków skorupy ziemskiej poczytać można na świetnej stronie „U Leszka” – wtedy możemy sobie dopiero wyobrazić jak potworne musiały być kataklizmy, które doprowadziły do obecnego położenia równika (polecam poczytać).

Od Równika do Zwrotników Raka i Koziorożca jest mniej więcej 2600 km. A to by znów pokazywało, że 75 tyś. lat temu Polska znajdowała się dokładnie na Zwrotniku! Mi wyszło, że linia Zwrotnika znajdowała się wtedy mniej więcej – na wysokości dzisiejszej Warszawy (chyba nawet dokładnie)! Ktokolwiek więc mieszkał wtedy na terenach dzisiejszej Polski, czy byli to już Słowianie, Lechici – mieli znacznie przyjaźniejszy, przyjemniejszy klimat do życia. Gdyby przetrwały nienaruszone dawne, kamienne obserwatoria astronomiczne (choćby kamienne kręgi) na naszych terenach – wtedy można byłoby, po ich wskazaniach udowodnić tezę odnośnie górowania Słońca w Zwrotniku (ustawienie kręgu i kamieni by to wskazywało) na naszym obszarze.

Potem przyszła globalna katastrofa – wysokie na setki metrów fale morskie (może i kilometr wysokości) przetoczyły się przez (większość) lądów. Wybuchły prawie wszystkie wulkany, nastąpiły niewyobrażalne trzęsienia Ziemi. W wyniku przemieszczenia skorupy ziemskiej i mas wody oraz podgrzania atmosfery wulkanami – następowało wyrównywanie ciśnień w atmosferze pomiędzy różnymi obszarami Ziemi, a co za tym idzie do dzieła zniszczenia dołączyły potężne cyklony, huragany, tajfuny. To był koniec tamtejszej cywilizacji z wielkim hukiem. To był RESET!

I faktycznie – naukowcy twierdzą, że Polska znajdowała się kiedyś na Zwrotniku, tyle tylko, że zgodnie z ich teoriami – miało to miejsce 360 milionów lat temu, nie zaś 75 tyś. lat temu. Oczywiście jedno nie przeczy drugiemu, Polska mogła być w strefie Zwrotnikowej zarówno 360 milionów lat temu, jak i 75 tyś. lat temu. Mnie ciekawi co innego. Czy znaleziono skamieniałości fauny i flory, na terenie Polski i naszej części Europy – z okresu klimatu Zwrotnikowego, ale o okresie datowania 75 tysięcy lat? Nie słyszałem o takich znaleziskach z podobnym datowaniem. To zagadnienie tworzy kolejne pytania o skalę manipulacji w nauce odnośnie okresów geologicznych i w ogóle datowania. Ale wiemy jak wszystko oni zakłamują…

Co do datowania to przypomniała mi się jedna rzecz. W książce „Wielcy wizjonerzy. Nostradamus i inni” (wydana w 1995 roku przez CIR) czytamy:
„Arabski pisarz Abu Said el-Baki cytował w swych dziełach inskrypcję, podług której Wielka Piramida (egipska) powstała przed 73000 lat! Dla klasycznej nauki jest to niewyobrażalne. Mimo to podczas pomiarów dokonywanych metodą węgla radioaktywnego C14 stwierdzono wiek przekraczający 71000 lat. Wynik był tak nieprawdopodobny, że został po prostu zignorowany”.
Niestety w książce brak dodatkowych szczegółów odnośnie tego co poddano datowaniu w związku z Wielką Piramidą – jakiego rodzaju były to próbki, co się z nimi stało, kto przeprowadzał badania, czytelnik musi zadowolić się tylko tą wzmianką. Widać tu jednak zbieżność. Piramidy wybudowano więc w okresie (mniej więcej) kiedy to znajdowały się one na dawnym Równiku (według Kobry).

Można też zastanowić się nad przyszłą zmianą klimatu w Polsce, o której mówił Ojciec Klimuszko: „Będzie ciepło jak na równiku, a za waszymi oknami będą rosły owoce południowe”. Czyżby Polska miała wrócić do dawnego położenia geograficznego – do strefy Zwrotnikowej? Dziś moglibyśmy powiedzieć, że chodzi po prostu o forsowaną przez ciemnych teorię o globalnym ociepleniu klimatu. Jednak jeżeli nie chodzi o tego rodzaju zmianę klimatu globalnego na cieplejszy, tylko o przesunięcie skorupy ziemskiej wraz z powrotem Równika i Zwrotników do dawnego położenia – to wtedy mówimy o zmianie której towarzyszą kataklizmy.
Chyba że, jakimś nadzwyczajnym cudem, Ziemia powróciłaby do dawnego ustawienia bez jednoczesnych kataklizmów. Mnie trudno to sobie wyobrazić!
Ziemia obraca się na Równiku z ogromną prędkością 1600 km\h, a wraz z nią oczywiście obraca się wszystko to, co na niej się znajduje – także oceany. Jednak oceany nie są „przytwierdzone” do gruntu na stałe. Jeżeli nastąpiłoby nagłe wielkie przesunięcie skorupy ziemskiej o tysiące kilometrów – to oceany „ruszą” z ogromną prędkością ze swych dotychczasowych „rozlewisk” gnane prędkością obrotową Ziemi. Jeżeli jedziemy szybko samochodem i mamy na kolanach miskę z wodą i gwałtownie zmienimy kierunek jazdy lub zahamujemy – to co się stanie z wodą z miski? To samo będzie\było z oceanami! Tego nawet nie można sobie dokładnie wyobrazić – skali potęgi żywiołu jaki wtedy będzie szalał!

W filmie Rolanda Emmericha „2012” mamy przedstawiony scenariusz globalnej katastrofy, nie wnikam w szczegóły tego filmu, bo jest tam trochę zamącone, ale chodzi mi o zachowanie oceanów. W tym filmie pada informacja, że „skorupa ziemska uległa przesunięciu o 2540 km” i „tsunami dotrą na każdy kontynent”. W filmie scenarzyści założyli więc mniejsze przesunięcie, aniżeli miało to, wg Kobry, miejsce 75 tyś. lat temu. W filmie jest to 2540 km wobec 3320 km jakie – prawdopodobnie – miało miejsce faktycznie w dawnych czasach…

W jaki więc sposób zmieni się w Polsce (i w innych obszarach geograficznych) klimat? Czy za sprawą ponownego przesunięcia skorupy ziemskiej, czy w inny sposób?
Możemy tylko mieć nadzieję, że cokolwiek się zdarzy – to żadne kataklizmy nie nastąpią – podobne do tych jakie miały miejsce w przeszłości!
Dobrze byłoby gdyby Kobra wyraźnie powiedział, że nie dojdzie do ponownego przesunięcia skorupy ziemskiej, lub jeśli do niego dojdzie – to jakimś cudem, przy użyciu jakiejś nadzwyczajnej technologii – nie dojdzie do żadnych katastrof.

Generalnie temat dotyka częściowego geograficznego przebiegunowania, a więc zmiany położenia lądów w przeszłości oraz zapowiedzi niektórych jasnowidzów (jak Klimuszko) o zmianie klimatu na Ziemi w przyszłości, które to zmiany nie wiadomo na jakich zasadach miałyby zaistnieć. Tego mi trochę brakuje w tym artykule. Bo jest wyraźnie powiedziane, że miało miejsca katastrofalne w skutkach przesunięcie skorupy ziemskiej (Równik w innym miejscu), i nie ma wyraźnej deklaracji – że do podobnych zjawisk więcej nie dojdzie… Co raz się wydarzyło – może się powtórzyć… A może wydarzyło się to w przeszłości nie tylko jeden raz…

Mamy więc w artykule wyraźną informację od Kobry, że jeden z resetów ludzkiej cywilizacji wiązał się z przesunięciem skorupy ziemskiej, i że miało to miejsce 75 tyś. lat temu. Informacja cenna sama w sobie…"
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: HISTORIA BOGINI.
« Odpowiedz #24 : Styczeń 13, 2017, 21:12:01 »


Jan

Od 8 stycznia niezwykła zgodność planetarna.... TY TEŻ,zaplanuj sobie coś niezwykłego ...
Rzadkie zjawisko w Astronomii: od 8 stycznia do 6 lutego 2017 roku wszystkie większe planety są w bezpośrednim ruchu.. (zmierzają w tym samym kierunku )
06/01/2017 rzadki Począwszy od 8 stycznia wszystkie duże planety poruszają aż do 6 lutego 2017 roku bezpośrednio do przodu . Starożytni widzieli w tym czasie wielkie szczęście i ogólnie bardzo korzystny moment.

Stephanie Forest  "Fala" jest pierwszym znanym astrologiem, pierwszy piszący o obecności i potencjałach wszystkich planet w ruchu All Planets in Direct Motion (APDM) = wszystkie planety są w bezpośrednim ruchu w artykule opublikowanym, prowadzi kursy online naucza i obecnie prowadzi prezentacje  .

Fala wyraża: "Teraz, tutaj, w tej chwili, z naszego punktu widzenia geocentrycznego, cały nasz układ słoneczny porusza się w tym samym kierunku, jak płynąca rzeka kosmiczna przenosi wszystko w tym samym kierunku. Z perspektywy słońca lub perspektywy Ziemi wszystkie planety są w bezpośrednim ruchu oznaczają organiczną, holistyczną, synchroniczną, harmonijną grupę przejazdu przez niekończący się wszechświat.

APDM cykl z pewnością przynosi, nadzieję na przyszłość. Jest to czas wyjątkowy w perspektywie Ziemi jak Słońce jest - w przypadku gdy wibracje układu słonecznego mogą zaoferować pomoc nadzwyczajną, kosmiczną pomoc dla każdego pragnienia,starania, aby promować życie ludzkie na ziemi, a nie utrudniać - gdzie cała planeta może być napędzana przez kosmiczną energią zamiast paliw kopalnych.

Korzystny czas APDM 2017 zalecany jest  przez astrologów by były  udane fuzji, małżeństwa, duże przejęcia, pozyskiwanie funduszy, operacje fizyczne, inicjacje, nowy biznes, narodziny nowego prezesa i wszystkiego innego, które jest pożądane by dać pozytywny wynik ....
Źródło i dalej:  http://transinformation.net/seltene-astrologie-vom-8-januar-6-februar-2017-sind-alle-planeten-direktlaeufig/

https://nebadonia.wordpress.com/page/2/


To jakby kosmiczny prezent..
Każdy z nas może coś dla siebie wesprzeć tymi energiami jedności 
Przywołajcie te ENERGIE JEDNOŚCI.. TO TSUNAMI MIŁOŚCI .....
by coś poprawić i  zainstalować w rzeczywistości...
POWODZENIA .
dużo MIŁOŚCI I ŚWIATŁA  w tych niesamolubnych przedsięwzięciach...

Pamiętaj jesteś tym, co zechcesz ,
 tylko tak działaj by nie szkodzić innym..http://kochanezdrowie.blogspot.fr/2017/01/od-8-stycznia-niezwyka-zgodnosc.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+KochaneZdrowie+%28Kochane+zdrowie%29
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: HISTORIA BOGINI.
« Odpowiedz #25 : Luty 04, 2017, 18:32:32 »

MISTERIA IZYDY.....
Mysteries of IsisZ Wikipedii, wolnej encyklopedii
Ceremonia czczenia sarkofag z Ozyrysa , przedstawiony na fresku w świątyni Izydy w Pompejach . Śmierć Ozyrysa był znanym motywem kultowi Izydy . Pojawienie sarkofagu tu można zapoznać się z naciskiem na Ozyrysa i zaświatach znaleźć w tajemnicach poświęconych Izydy. [1]

Tajemnice Isis były religijne obrzędy inicjacyjne wykonywane w kulcie bogini Isis w grecko-rzymskiego świata . Były one wzorowane na innych obrzędów misteryjnych , szczególnie tych misteriów eleuzyjskich na cześć greckiej bogini Demeter i pochodzi gdzieś pomiędzy trzecim wieku pne i drugiego wieku naszej ery. Pomimo głównie hellenistycznych pochodzeniu, tajemnice nie nawiązują do przekonania ze starożytnej egipskiej religii , w której kult Izydy powstały. Poprzez trakcie obrzędów tajemnica, inicjuje zasygnalizował swoje oddanie Izydy, choć nie musieli czcić ją wyłącznie . Obrzędy były postrzegane jako symbolicznej śmierci i odrodzenia, a one mogły być uważane zagwarantować, że inicjowanie duszy, z pomocą bogini, nadal po śmierci w błogim życiu pozagrobowym .

Wiele tekstów z Cesarstwa Rzymskiego odnoszą się do tajemnic Izydy, ale jedynym źródłem ich opisania jest fikcją, powieść Metamorfozy , napisana w drugim wieku naszej ery przez Apulejusza . W to, że poddaje się zainicjować opracowanie rytuał oczyszczenia przed zejściem do najgłębszej części świątyni Izydy, gdzie ma on intensywne doświadczenie religijne , widząc bogów osobiście.

Niektóre aspekty tajemnic Izydy i innych kultów misteryjnych, zwłaszcza w związku z ich życia pozagrobowego, przypominają ważne elementy chrześcijaństwa . Na pytanie, czy tajemnice wpłynęły chrześcijaństwo jest kontrowersyjna i dowody są niejasne; niektórzy badacze przypisują dziś podobieństwa do wspólnego tła kulturowego, a nie bezpośredni wpływ. W przeciwieństwie do tego konta Apulejusza wywarła bezpośredni wpływ w dzisiejszych czasach. Poprzez jego opisie nich misteria Izydy mieć wpływ wiele dzieł literackich i nowoczesnych organizacji ubezpieczeniowych , jak również powszechne, choć nieprawdziwe, przekonanie, że starożytni Egipcjanie sami skomplikowany system wtajemniczeń tajemnicy.

Zawartość

    1 Początki
    2 Apulejusza opis tajemnic
        2.1 Kontekst i niezawodność
        2.2 Rites
    3 Znaczenie
        3,1 symbolika religijna i kontaktu z bogami
        3.2 Zaangażowanie w kulcie
        3.3 Połączenie z zaświaty
    4 Wpływ na innych tradycji
        4.1 Możliwy wpływ na chrześcijaństwo
        4.2 Wpływ w dzisiejszych czasach
    5 Uwagi i cytaty
    6 Prace cytowane
    7 Dalsza lektura
    8 Linki zewnętrzne

Początki
Roman posąg Izydy, 2nd wieku ne

Misteria starożytne były w słowach klasyka Walter Burkert " rytuały inicjacyjne z dobrowolnym, osobistym i tajnym charakterem, który miał przy zmianie umysłu poprzez doświadczenie sacrum". [2] Te rytuały były poświęcone konkretnym bóstwem lub grupy bóstw i używali różnych intensywnych doświadczeń, takich jak nocnej ciemności przerwana przez jasne światło i głośnej muzyki i hałasu, który wywoływał stan dezorientacji i intensywne doświadczenie religijne , Niektóre z nich uczestniczy tajemniczą symbolikę . Nowicjusze nie powinni omówić niektóre szczegóły tego, co przeżyli w tajemnicach i nowoczesne rozumienie tych obrzędów jest ograniczona przez tego tajemnicy. [3] Do najbardziej prestiżowych tajemnic w świecie greckim były eleuzyjskie tajemnice poświęcone bogini Demeter , które przeprowadzono w Eleusis koło Aten , przynajmniej od VI wieku pne [4] do końca czwartego wieku naszej ery. [5] Są one skoncentrowane na poszukiwaniu Demeter za jej córki Persefony w mitologii greckiej . [6] eleuzyjskie inicjuje przeszedł w ciemnej sali, w Telesterion i poddano zabytków przerażających, a następnie przez ogniste światła i krzyk z Hierofanta który przewodniczył ceremonii. Dzięki tym świetle wtajemniczeni zobaczył obiekty, które stanowiło siłę Demeter nad płodnością , takich jak snop pszenicy, a może i inne obrazy, które określone mitu Persefony. [6] W tajemnic boga Dionizosa , które były wykonywane w wielu miejscach na całym świecie greckim, uczestnicy obchodzony w szał w nocy, na świeżym powietrzu. [7] dionizyjskie Obchody połączone były w jakiś sposób z orfizmu , grupa mistycznych przekonań o naturze życia pozagrobowego . [8]

Isis była pierwotnie boginią w starożytnej egipskiej religii , które nie zawierają tajemnice greckim stylu. Niektóre egipskie rytuały były wykonywane wyłącznie przez kapłanów z widoku publicznego, ale zwykli Egipcjanie nigdy nie zostały dopuszczone do udziału w. [9] Inne rytuały mogły odtwarzali wydarzenia z mitologii egipskiej , takie jak uroczystości na cześć Ozyrysa , boga pozagrobowe i mitologiczne mąż Izydy, które przeprowadzono w Abydos . [10] Grecy interpretować te rytuały oparte mitu jako tajemnic. Historyk Herodot , pisząc w piątym wieku pne, był pierwszym, aby to zrobić. Odniósł się do egipskich obrzędów uaktywnia się mit o zabójstwie Ozyrysa jako tajemnice, porównując je do tajemnic Dionizosa znał w Grecji. [11] On dalej powiedział, że grecki kult Dionizosa był pod wpływem kultu Ozyrysa w Egipcie. [12] Różne greckich pisarzy, którzy przyszli po Herodot oglądany Egipt i jego kapłanów jako źródło wszelkiej mistycznej mądrości. [13] Stwierdzili oni, że wiele elementów filozofii greckiej i kultury pochodzi z Egiptu, [14] w tym kultów misteryjnych. [9] Burkert i egiptolog Francesco Tiradritti zarówno powiedzieć, że jest ziarno prawdy w tych roszczeń, jako najstarszy grecki kultów misteryjnych opracowany w VII i VI wieku pne, w tym samym czasie, że Grecja została zacieśnianie kontaktów z kultury egipskiej. Symbolika zaświatach znalezionego w kultów misteryjnych może zatem mieć wpływ, że w egipskich wierzeń pozadoczesnych . [12], [15]

Isis była jedną z wielu greckich bóstw bez których kulty [Uwaga 1] stała się częścią greckiej i rzymskiej religii podczas okresu hellenistycznego (323-30 pne), kiedy to Grecy i kultura rozprzestrzeniła się na ziemiach całym basenie Morza Śródziemnego, a większość z tych samych ziem zostały podbite przez republiki rzymskiej . Pod wpływem tradycji grecko-rzymskiej, niektóre z tych kultów, w tym, że Isis, opracowały własne obrzędy tajemnicy. [20] Tajemnice Isis może pojawiły się już w początkach III wieku pne, po greckiej dynastii Ptolemeusza miały kontrolę nad Egiptem. Ptolemeusze promował kult boga Serapisa , który włączony cech Ozyrysa i greckich bóstw, jak i Dionizosa boga podziemi Plutona . Kult Isis było złączone z tym Serapisa. Ona też została reinterpretacji przypominają greckie boginie, szczególnie Demeter, zachowując wiele z jej cech egipskich. Tajemnice Izydy, wzorowane na tych, na cześć Demeter w Eleusis, mogły być rozwinięte w tym samym czasie, w ramach tego przemieszania greckiej i egipskiej religii. [21] [uwaga 2]

Inną możliwością jest to, że tajemnice opracowane po zhellenizowane kultowi Izydy osiągnęła samej Grecji, później w III wieku pne. Wiele z wczesnych dowodów Isis kultu w Grecji pochodzi z aretalogies , wiersze na cześć bogini. Brzmienie aretalogies z Maroneia i Andros , zarówno z pierwszego wieku pne, ściśle wiąże się z Isis obrzędów misteryjnych. Petra Pakkanen mówi, że te aretalogies udowodnić tajemnic Izydy istniały w tym czasie [23] , ale Jan Bremmer twierdzi, że tylko oni połączyć Isis z Eleusinian Tajemnic, a nie z charakterystycznych obrzędów sama. [24] Silniejsze dowody tajemnic Izydy znajduje się w pierwszym wieku naszej ery, a oni na pewno istniał w sekundę. [25] świątynie Izydy w Grecji mogły rozwinąć swoje tajemnice w odpowiedzi na powszechne przekonanie, że greckie kultów misteryjnych nie pochodzi z Izydy i Ozyrysa w Egipcie. Mogli dostosowany elementy Eleusinian obrzędów, a być może także misteriów dionizyjskich, aby odzwierciedlić mitologii egipskiej. Produkt końcowy byłby wydawało Grekom jak autentycznej egipskiej prekursora greckich misteriów. [26] [27] Wiele źródeł grecko-rzymskie twierdzą, że Isis sobie wymyślił te obrzędy. [28]

Nawet gdy powstały tajemnice, nie przeprowadzono wszędzie kult Isis była obecna. Wiadomo jedynie miejsca do jej tajemniczego kultu były we Włoszech, Grecji i Anatolii, [25] choć był czczony w niemal każdej prowincji w Cesarstwie Rzymskim . [29] W samym Egipcie, zaledwie kilka tekstów i obrazów z okresu rzymskiego odnoszą się do tajemnic Izydy, i to nie jest pewne, że oni nigdy nie przeprowadzono. [30]
Opis Apulejusza tajemnic
Kapłanka egipskiej bogini Isis , trzymając Situla (dzbanek brąz); Roman rzeźby z 2 wieku ne, na wystawie w Regionalnym Muzeum Archeologicznego Antonio Salinas , Palermo , Sycylia

https://en.wikipedia.org/wiki/Mysteries_of_Isishttps://translate.google.fr/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Mysteries_of_Isis&prev=search


CD..

« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2017, 18:50:27 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: HISTORIA BOGINI.
« Odpowiedz #26 : Luty 04, 2017, 18:34:52 »


CD....

Kontekst i niezawodności
Kilka tekstów z czasów rzymskich odnoszą się do osób, które zostały zainicjowane w kulcie Izydy. [25] Jednakże, jedyny bezpośredni opis tajemnic Izydy pochodzi z Metamorfoz , znany również jako The Golden Ass, komicznej powieści z końca II wieku ne przez rzymskiego autora Apulejusza . [31]

Bohaterem powieści jest Lucjusz, człowiek, który został magicznie przekształcony w osła. W jedenastej i ostatniej książki powieści, Lucjusz, po zaśnięciu na plaży Kenchrach w Grecji budzi zobaczyć pełni księżyca. Modli się do księżyca, używając nazwy kilku boginie księżyca znanych w świecie grecko-rzymskim, prosząc ją, aby przywrócić go do ludzkiej postaci. Isis pojawia się w wizji przed Lucjusza i deklaruje sobie największy ze wszystkich bogiń. Ona mówi mu, że to święto ku jej czci, The Navigium Isidis jest w pobliżu miejsce, i że procesja święto niesie ze sobą wieńce róż, które przywrócą mu ludzką postać jakby je zjada. Po Lucjusz ponownie stanie się człowiekiem, arcykapłan na festiwalu oświadcza, że ​​został uratowany od swoich nieszczęść przez boginię, i że będzie on teraz być wolne od dociekliwości i pobłażania sobie, że przyciągnęła go do wielu swoich wcześniejszych niepowodzenia. Lucius łączy lokalną świątynię Izydy, staje się jej oddanym wyznawcą i ostatecznie przechodzi inicjację. [32]

Najwyraźniej uroczyste nabożeństwo Lucjusza kultowi Izydy w tym rozdziale silnie kontrastuje z komiksów niepowodzenia, które tworzą resztę powieści. Uczeni dyskutować, czy konto ma poważnie stanowią oddanie Lucjusza bogini, czy też jest ironiczny, może satyra kultu Izydy. Ci, którzy uważają, że jest satyryczny wskazują na sposób Lucjusz jest popychany przejść kilka inicjacje, z których każda wymaga opłaty, mimo że trochę pieniędzy. [33] Chociaż wielu naukowców, którzy próbowali analizować tajemnice oparty na książce założyliśmy to jest poważne, że książka może być szeroko dokładne, nawet jeśli jest to satyryczny. [34] Opis Apulejusza kultu Izydy i jej tajemnice ogólnie pasuje wiele z zewnątrz dowodów na ich temat. [33] [35] SJ Harrison twierdzi, że pokazuje "szczegółową wiedzę egipskiego kultu, czy Apulejusza sam był w rzeczywistości wtajemniczony Isiac religii". [36] W innym jego świadczenia, Apologia , Apuleius twierdzi, że przeszedł kilka inicjacji, choć nie wspomina tajemnic Izydy specjalnie. [37] W piśmie Metamorfozy, że mógł wyciągnąć na osobistym doświadczeniu inicjacji Isiac [38] lub innych inicjacje, że przeszedł. [37] Mimo to, szczegółowy opis podano w Metamorfoz może być wyidealizowany niż ściśle dokładne, a kulty Isis może obejmowały wiele odmian tajemniczego obrzędu. Powieść faktycznie wymienia trzy odrębne obrzędy inicjacyjne w dwóch miastach, choć tylko pierwszy opisano w każdym szczególe. [39]
Obrzędy

Według Metamorphoses, inicjowanie "przeprowadzono w sposób dobrowolnego śmierci i zbawienia otrzymanej za". [40] Tylko Isis może sama ustalić, kto powinien rozpocząć i kiedy; Zatem tylko Lucjusz zaczyna przygotowania do tajemnic po pojawieniu Isis mu się we śnie. [41] Sugestia, że Isis sądzono dowodzić jej zwolenników bezpośrednio są obsługiwane przez greckiego pisarza Pausanias , pisząc w tej samej epoki co Apulejusza, który powiedział, nikt nie został dopuszczony do uczestnictwa w festiwalach Isis w jej sanktuarium w Tithoréa bez jej zachęcający je we śnie, [42] oraz napisami w którym kapłani Izydy napisać, że zadzwoniła do nich, by stać się jej sługami. [43] W opisie Apulejusza, bogini określa również, ile wtajemniczony musi zwrócić się do świątyni w celu poddania ich obrzędy. [41]

Kapłani w inicjacji Lucjusza przeczytać procedury obrzędu rytualnego z książki przechowywane w świątyni, która jest objęta w "nieczytelne litery", z których niektóre są "formy wszystkich rodzajów zwierząt", podczas gdy inni są ozdobne i abstrakcyjne. [41] Zastosowanie książki dla celów rytualnych była znacznie bardziej powszechne w religii egipskiej niż w greckiej i rzymskiej tradycji, a postacie w nich są często uznawane za hieroglify lub hieratyczny , które w oczach greckich i wiernych rzymskich pragnie podkreślić, egipski tle obrzędu i dodać do swojej powagi. [44] Niestety, David Frankfurter sugeruje, że są one zbliżone do celowo niezrozumiałych symboli magicznych, które były powszechnie używane w grecko-rzymskiej magii . [45]

Przed rozpoczęciem właściwego Lucius musi przejść serię oczyszczeń rytualnych . Kapłan kąpie go, prosi bogów o wybaczenie w jego imieniu i spryskuje go wodą. [46] Ta spowiedź i pokuta za grzechy przeszłości pasuje z naciskiem na czystości i innych form samozaparcia znaleźć w wielu innych źródeł na temat kultu Izydy. [47] Lucjusz następna musi czekać dziesięć dni, a powstrzymywanie się od mięsa i wina, przed rozpoczęciem inicjacji. [46] wanny oczyszczający były powszechne w wielu rytuałach całej grecko-rzymskiego świata. Zarzut o wybaczenie, może jednak wynikać z przysięgi, że egipscy kapłani byli zobowiązani do podjęcia, w których opowiedziały się za wolny od wykroczenia. [48] Kropienie wodą i powstrzymywanie się od pewnych pokarmów prawdopodobnie pochodzą z rytuałów oczyszczających, że ci kapłani musieli przejść przed wejściem do świątyni . [49] Wieczorem ostatniego dnia Lucius odbiera różne prezenty z innymi wielbicielami Izydy Przed założeniem czystą lnianą szatę i wprowadzając najgłębszą część świątyni. [46]

Opis tego, co dzieje się dalej to celowo tajemniczy. Lucjusz przypomina czytelnikowi, że niewtajemniczonych nie mogą znać szczegóły obrzędów misteryjnych przed opisując swoje doświadczenia w zakresie niejasne. [50]

    Doszedłem do granicy śmierci i konieczności zdeptany progu Prozerpiny , podróżowałem przez wszystkie elementy i wrócił. W środku nocy widziałam słońce migające z jasnym światłem, ja stanął twarzą w twarz z poniższych bogów i bogów powyżej i zapłacił szacunek do nich z pod ręką. [51]

W szeregu paradoksów, a następnie, Lucjusz podróżuje do podziemi i nieba, widzi słońce pośród ciemności, a zbliża się do bogów. [52] Wiele osób spekulowało o tym, jak rytuał symulowane tych niemożliwych doświadczeń. Pierwsze zdanie oznacza, że inicjowanie ma być przechodzącej przez greckiego półświatka , ale żyjący pozostałości rzymskich świątyń ISIS nie mają podziemne korytarze, które mogły symulowane podziemia. Jasne "Słońce" Lucjusz wspomina mogło pożar w ciemności, podobny do tego, w kulminacyjnym eleuzyjskich Tajemnic. Bogowie widział twarzą w twarz może być posągi bóstw lub freski. [53] Niektórzy badacze uważają, że inicjacja pociąga za sobą również pewien rodzaj rekonstrukcji lub odniesienie do śmierci Ozyrysa, ale gdyby tak się stało, tekst Apulejusza nie ma o czym mówić. [54], [55]

Lucjusz wyłania się z tego doświadczenia rano, a kapłani ubrać go w misternie haftowane płaszczem. Potem stoi na podium niosącego pochodnię i noszenie korony palmy pozostawia-"zdobi jak słońce i ustalone w sposób podobny do boskiego figurą ", jak opisuje to Apuleius. Kapłani cofać zasłony ujawnić Lucjusza do tłumu swoich kolegów wielbicieli. W ciągu następnych trzech dni, Lucjusz lubi serię bankiety i świętych posiłki z jego współwyznawców, kończąc proces inicjacji. [56]

Po tej inicjacji, Lucjusz przenosi się do Rzymu i dołącza swoją główną świątynię bogini, w Iseum Campense . Wzywał więcej wizji wysłanych przez bogów, on przechodzi dwie kolejne inicjacje, ponosząc kolejne wydatki, takie jak konieczność kupić zamiennik płaszczem Pozostawił w Kenchrach-za każdym razem. Te inicjacje nie są opisane tak szczegółowo, jak pierwszy. Druga poświęcona jest Ozyrysa i mówi się, że różni się od tej, poświęconej Izydy. Apuleius nazywa to "nocny ekstaz najwyższego boga", ale nie daje żadnych innych szczegółów. Trzecia inicjacja może być przeznaczony zarówno do Izydy i Ozyrysa. Przed tej inicjacji, Lucjusz ma wizję gdzie sam Ozyrys mówi do niego, co sugeruje, że jest dominującą postacią w obrzędzie. Pod koniec powieści Lucjusz został przyjęty do wysokiej pozycji w kulcie przez samego Ozyrysa, a on jest przekonany, że Bóg zapewni jego przyszły sukces w swojej pracy jako adwokat. [57]
Znaczenie
Symbolika religijna i kontaktu z bogami

Większość obrzędów misteryjnych były związane z mitów na temat bóstw Skupili się na micie Ozyrysa, w przypadku Isis-i twierdzili przekazać inicjuje szczegóły dotyczące mitów, które nie były powszechnie znane. Ponadto różne pisarzy grecko-rzymskie produkowane teologicznej i filozoficznej interpretacji tajemnic. Zachęceni przez fragmentaryczne dowody, współcześni uczeni często próbował rozeznać jakie tajemnice może mieć na myśli ich wtajemniczonych. [58] Ale Hugh Bowden twierdzi, że nie mogła być żadna, autorytatywna interpretacja obrzędów misteryjnych i że "dążenie do identyfikacji utraconych tajnej coś, że gdy jest on prawidłowo zidentyfikowany, wyjaśni, co kultowy tajemnicą było about- jest skazane na niepowodzenie. " [59] Uważa się starań, aby sprostać bogów, którego przykładem jest bezpośrednio przez kulminacyjnym inicjacji Lucjusza w Metamorfozy, jako najważniejszą cechą obrzędów. [60] Pojęcie spełniania bogowie twarzą w twarz kontrastowała z klasycznych greckich i rzymskich wierzeń, [61] , w którym zobaczyć bogów , choć może to być doświadczenie inspirujących, może być niebezpieczne, a nawet śmiertelne. [62] W mitologii greckiej, na przykład, widok Zeus prawdziwej postaci jest spalane śmiertelną kobietę Semele . Jednak spotkanie Lucjusza z bogami pasuje z trendem, występuje w różnych grupach religijnych w czasach rzymskich, w kierunku bliższego związku między czciciela i bogów. [61]

Starożytne egipskie wierzenia są jednym możliwym źródłem dla zrozumienia symboliki w misteriach Izydy. J. Gwyn Griffiths , egiptolog i klasycznego uczonym, intensywnie badane Book 11 metamorfoz i jego ewentualnego egipskiego tła. Zwrócił uwagę podobieństwa między pierwszej inicjacji w Metamorfoz i egipskich wierzeń pozadoczesnych, mówiąc, że inicjowanie przyjęła rolę Ozyrysa przechodzi przez symboliczną śmierć. Jego zdaniem, obrazowość o wszczęciu odnosi się do egipskiego podziemnego, w Duat . [63] Griffiths twierdził, że słońce w środku nocy, w rachunku Lucjusza wszczęcia, może być pod wpływem kontrastów światła i ciemności w innych obrzędów misteryjnych, ale wywodzi się głównie z przedstawień podziemia w starożytne egipskie teksty pogrzebowe . Zgodnie z tymi tekstami, bóg słońca Ra przechodzi przez podziemia każdej nocy i łączy się z Ozyrysa pojawiać odnowione, podobnie jak dusze zmarłych zrobić. [64]

W "elementy", które przechodzi przez Lucjusz w pierwszej inicjacji może odnosić się do klasycznych elementów : ziemi, powietrza, wody i ognia, które były uważane tworzą świat, [65] lub regionach kosmosu. [66] W obu przypadkach oznacza to, że wizji Lucjusza transportuje go poza ludzkim świecie. [65] [66] Panayotis Pachis wierzy słowo odnosi się konkretnie do planet w hellenistycznej astrologii . [67] astrologiczne tematy pojawiły się w wielu innych kultów w Cesarstwie Rzymskim, w tym innym kult tajemnicy, poświęconej Mitry . [68] W kultowi Izydy, astrologiczna symbolika mogły nawiązywał do przekonania, że Isis regulowane ruchy gwiazd a więc upływ czasu i porządek kosmosu, przekonania, że Lucjusz oznacza sytuację, gdy modlił się do bogini. [69]

Jednak w trakcie tej książki, gdyż Valentino Gasparini to ujął, "Ozyrys wyraźnie wyrywa z rąk Isis jest rola Najwyższego Bytu" i zastępuje ją jako centrum nabożeństwa Lucjusza. [70] wyeksponowany Ozyrysa w Metamorfoz jest zgodne z innymi dowodami o kulcie Izydy w Rzymie, co sugeruje, że wydała kolejne tematy i obrazy z egipskiej grobowego religii i kultu Ozyrysa w późnym 1 i wczesnego 2nd wieku ne. [71] Gasparini twierdzi, że zmiana ostrości odzwierciedla przekonanie, że Ozyrys był najwyższym samopoczucie i Isis był pośrednikiem między nim a ludzkością. Interpretacja ta znajduje się w książce Na Izydy i Ozyrysa przez pierwszego wieku ne grecki autor Plutarch , który analizuje mit Ozyrysa w oparciu o własną Plutarcha medioplatonizm filozofii. [70] , SJ Harrison sugeruje jednak, że nagły przełącznik ostrości z Isis Ozyrysa jest po prostu satyra wspaniałych roszczeń religijności. [72]
Zaangażowanie na rzecz kultu cytowania


Ponieważ nie wszystkie lokalne kulty Izydy odbyła obrzędy tajemnicy, nie wszyscy jej wielbiciele przeszły inicjację. [73] Niemniej jednak, zarówno historia Apulejusza i Plutarch w sprawie Izyda i Ozyrys sugerują, że inicjacja uznano za część większego procesu łączenia kult i przeznacza się na rzecz bogini. [74]

Isis kultowy, podobnie jak większość w świecie grecko-rzymskim, nie wykluczają ; czciciele Isis może nadal czcić innych bogów, jak również. Wyznawcy Izydy byli jednymi z nielicznych grup religijnych w świecie grecko-rzymskim mieć charakterystyczną nazwę dla siebie, luźno odpowiednik "Żyd" czy "chrześcijanin", które mogłyby wskazywać, że określiło się ich wyłącznego oddania bogini. Jednak redagowania Isiacus czy "Isiac" -was rzadko stosowane. [75] Wielu kapłanów Izydy urzędował w innych kultów, jak również. Kilka osób w późnych czasów rzymskich, jak Vettius Agorius Praetextatus dołączył kilka kapłaństwa i przeszedł kilka inicjacje poświęconych różnym bogom. [76] inicjacje Tajemnica zatem nie wymagają wielbicieli zrezygnować cokolwiek religijna tożsamość pierwotnie miał i nie będzie kwalifikować się jako konwersje religijne pod wąskiej definicji tego pojęcia. Jednak niektóre z tych inicjacji wiązało mniejszych zmian w tożsamości religijnej, takie jak łączenie nową wspólnotę wiernych lub wzmocnienie zaangażowania wielbicieli do kultowego już byli częścią, które kwalifikują się jako konwersje w szerszym sensie. [77] Wiele starożytnych źródeł, zarówno pisane przez Isiacs i przez zewnętrznych obserwatorów, sugerują, że wielu wielbicieli Isis jest uważany jej ostrość ich życia i że kult podkreślić czystość moralną, samozaparcia i publiczne deklaracje oddania bogini. Kult dołączeniem Isis była więc zmiana tożsamości ostrzejszy niż w wielu innych kultów misteryjnych. Isiac inicjacja, dając wielbiciel dramatyczny, mistyczne doświadczenie bogini, dodaje intensywności emocjonalnej do procesu. [78]

Nie jest jasne, jak inicjacja może mieć wpływ na rangę wielbiciela obrębie kultu. [79] Po przejściu przez jego trzeciej inicjacji, Lucjusz staje się pastophoros, jeden z członków danej klasy kapłanów. Jeśli trzeci inicjacja wymóg, aby zostać pastophoros, możliwe jest, że członkowie przemieszczane w hierarchii kultowego przechodząc przez szereg inicjacji. [80] Niemniej jednak, Apuleius odnosi się do wtajemniczonych i kapłanów, jak gdyby są oddzielne grupy w kulcie. Inicjacja może być warunkiem wstępnym dla wielbiciela zostać księdzem, ale nie mają automatycznie wykonany mu się w jedno. [81]
Połączenie z zaświaty

Wiele dowody sugerują, że tajemnice Isis były związane w jakiś sposób do zbawienia i gwarancji w życiu pozagrobowym . [82] grecka koncepcja zaświatach obejmowały rajskiego Elysian Fields , a filozofowie opracowała różne wyobrażenia o nieśmiertelności duszy , ale Grecy i Rzymianie wyraził niepewność co do tego, co się z nimi stanie po śmierci. Zarówno w tradycyjnej greckiej i rzymskiej religii, ma boga, jak sądzono, gwarantują przyjemny pozagrobowe do swoich wiernych. Bogowie niektórych kultów misteryjnych mogą być wyjątki, ale dowody na temat przekonań pozadoczesnych tych kultów "jest niejasne. [83] Konto Apulejusza, o ile jest to dokładne, zapewnia silniejsze dowody Isiac przekonań pozadoczesnych niż jest dostępne dla innych kultów. Książka mówi mocy Isis nad losem , który jej greckich i rzymskich wielbiciele często wymieniana, nadaje jej kontrolę nad życiem i śmiercią. [82] Według księdza, który inicjuje Lucjusza wielbiciele Izydy ", który skończył rozpiętość ich życie i już stoi na progu końca lekka, o ile tylko mogą one być bezpiecznie powierzyć wielkich niewypowiedzianych tajemnic kultu, były często wyciągnąć dalej mocą bogini iw sposób odradza się przez jej opatrzności i ustawić raz na przebieg odnowionego życia. " [40] W innym fragmencie Isis sama mówi, że gdy Lucjusz umiera będzie mógł zobaczyć ją świecące w ciemności podziemi i wielbić ją tam. [84]

Niektórzy naukowcy są sceptyczni życie pozagrobowe było głównym przedmiotem kultu. [85] Ramsay MacMullen mówi, że kiedy bohaterowie Metamorfozy nazwać Lucjusza "odradza", ale odnosi się do swojego nowego życia jako wielbiciel i nigdy go nazywać Renatus w Aeternam [wiecznie odradzającej], które odnoszą się do śmierci. [86] Mary Beard , John Północnej i Simon Cena powiedzieć Metamorfozy pokazuje, że "kult Izydy miał wpływ na życie i śmierć, ale i tak większy nacisk kładzie się na rozszerzenie rozpiętość życia niż po po-życiu, które jest na zdjęciu w warunkach dość niezróżnicowanych. " [87]

https://en.wikipedia.org/wiki/Mysteries_of_Isis

https://translate.google.fr/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Mysteries_of_Isis&prev=search

CD.......
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2017, 18:43:56 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: HISTORIA BOGINI.
« Odpowiedz #27 : Luty 04, 2017, 18:35:39 »CD....
Pogrzebowe napis z Bitynii , pozostawione przez wielbiciela Izydy, dostarcza dowodów na Isiac pozadoczesnych wierzeń poza pracą Apulejusza. To wyraźnie mówi, że ponieważ wielbiciel został zainicjowany w tajemnice bogini, on nie "chodzić ciemną drogę do Acheron " ale "pobiegł do rajów błogosławionych". [88] [uwaga 3]

Afterlife wiara w kulcie Isis były prawdopodobnie związane z Ozyrysa. Starożytni Egipcjanie wierzyli, że Ozyrys żył w Duat po śmierci, po części dzięki pomocy Isis i że po ich śmierci mogły być reaktywowana jak on, z pomocą innych bóstw, w tym Izydy. Te przekonania może dobrze przeniesione do sekty Greco-Roman Isis. [71] [Uwaga 4] Symbolika znaleźć w pierwszej inicjacji Lucjusza, z odwołaniami do śmierci, a na słońce w egipskiej podziemi, sugeruje, że udział Osirian przekonania NDE, choć Ozyrys nie jest wymienione w opisie obrzędu. [91] Podobnie jak Robert Turcan stawia go, gdy Lucjusz objawia się w tłumie po jego rozpoczęciu jest on "uhonorowany prawie jak nowy Ozyrysa, zapisanego i zregenerowana przez niewypowiedzianą uprawnień Izydy. Dłonie promieniujące z jego głowy były znaki Sun triumfuje nad śmiercią ". [92]
Wpływ na innych tradycji
Możliwy wpływ na chrześcijaństwo

Tajemnice Izydy, podobnie jak innych bogów, w dalszym ciągu być wykonywane pod koniec IV wieku naszej ery. Pod koniec wieku, jednak chrześcijańscy cesarze coraz bardziej ograniczone praktykę religii niechrześcijańskich , które potępił jako " pogańskie ". [93] kultów misteryjnych zatem wymarła blisko początku piątego wieku. [94] Istniały one obok chrześcijaństwem przez wieki przed ich zagładą, a niektóre elementy ich inicjacji przypominał chrześcijańskich wierzeń i praktyk. W rezultacie, możliwość często podniósł, że chrześcijaństwo było bezpośrednio pod wpływem kultów misteryjnych. [95] Dowody na temat interakcji pomiędzy chrześcijaństwem i kultów misteryjnych jest słaba, co kwestia trudna do rozwiązania. [96]

Większość tradycji religijnych w grecko-rzymskiego świata skupia się na konkretnym mieście lub grupy etnicznej i nie wymagają osobistego oddania, tylko rytuał publicznego. Natomiast kult Izydy, podobnie jak chrześcijaństwo i niektórych innych kultów misteryjnych, składała się z ludzi, którzy przystąpili dobrowolnie, z ich osobistego zaangażowania w bóstwa, że ​​wiele z nich uważane za lepsze od wszystkich innych. [97] Chrześcijaństwo posiada własny rytuał inicjacji, chrzest , a począwszy od IV wieku chrześcijanie zaczęli odnosić się do ich sakramentów , jak chrzest, z mysterion tekstu, greckiego terminu, który był również używany do rytuału tajemnicy. [98] W tym przypadku słowo oznaczało, że chrześcijanie nie omawiają swoje najważniejsze obrzędy z niechrześcijan, którzy mogliby je rozumieją i brak szacunku. Stąd ich obrzędy uzyskał jedne z aurą tajemnicy, która otaczała kultów misteryjnych. [99] Ponadto, jeśli inicjuje Isiac uważano korzystać w zaświatach od śmierci i zmartwychwstania Ozyrysa, ta wiara będzie równolegle chrześcijańskiej wiary, że śmierć i zmartwychwstanie Jezusa uczynić zbawienie dostępne dla tych, którzy stają się chrześcijanami. [100]

Nawet w starożytności te podobieństwa były kontrowersyjne. Niechrześcijanie w Imperium Rzymskiego w pierwszych wiekach ne myśli chrześcijaństwa i kultów misteryjnych przypominała siebie. Reagując na tych roszczeń przez osoby z zewnątrz, wczesnochrześcijańskie apologeci zaprzeczyć, że te kulty wpłynęły na ich religię. [101] W 17-wieczny protestancki uczony Izaak Casaubon wychowani na pytanie ponownie zarzucając Kościołowi katolickiemu wyprowadzania jej sakramentów z rytuałów kultów misteryjnych. Charles Dupuis , pod koniec 18 wieku, posunął się jeszcze dalej, twierdząc, że wszystkie Chrześcijaństwo wywodzi się z kultów misteryjnych. Zintensyfikowane przez spory religijne między protestantami, katolikami i niechrześcijan, spór trwa do dnia dzisiejszego. [102]

Niektórzy badacze mają wyraźnie porównaniu chrzest z rozpoczęciem Isiac opisanej przez Apulejusza. Przed początku IV wieku ne, chrzest był zwieńczeniem długiego procesu, w którym konwersji na chrześcijaństwo pościł przez czterdzieści dni Wielkiego Postu przed zanurzone w Wielkanoc w cysternie lub naturalnych wód. Jak tajemnic Izydy, a następnie, na początku chrzest chrześcijanin uczestniczy dzień-długie szybkie i rytuał mycia. Zarówno na czczo i mycie były powszechne rodzaje oczyszczania rytualnego znaleźć w religiach Śródziemnomorza, a zwłaszcza chrześcijański chrzest pochodzi od chrztu Jezusa i żydowskich obrzędów zanurzenia . Dlatego, zgodnie z Hugh Bowden, te podobieństwa pochodzą ze wspólnego tle religijnym chrześcijaństwa i kultu Izydy, a nie z wpływem jednej tradycji po drugiej. [98]

Podobnie święte posiłki dzielone przez wtajemniczonych wielu kultów misteryjnych zostały porównane z chrześcijańskiego obrzędu komunii . [103] Na przykład, klasycystyczny RE Witt zwany bankiet, które zakończyły wszczęcie Isiac "pogański Eucharystii Izydy i Sarapis". [104] Jednakże, uczta, w której wierni spożywali potrawy, które zostały ofiarowane do bóstwa były niemal powszechną praktyką w religiach śródziemnomorskich, a nie udowodnić bezpośredni związek między chrześcijaństwem i kultów misteryjnych. Najbardziej charakterystyczną cechą chrześcijańskiej komunii-przekonaniu, że Bóg sam był ofiarą nie ofiary, była obecna w kultów misteryjnych. [103]

Bowden wątpi, że afterlife przekonania były bardzo ważny aspekt kultów misteryjnych i dlatego uważa, że ​​ich podobieństwo do chrześcijaństwa była niewielka. [105] Jaime Alvar, przeciwnie, twierdzi, że misteria Izydy, wraz z tymi, Mitry i Kybele , nie wiąże przekonania dotyczące zbawienia i życia pozagrobowego, które przypominały te w chrześcijaństwie. Ale, jak mówi, że nie stać podobna pożyczając bezpośrednio ze sobą tylko poprzez dostosowanie w podobny sposób do grecko-rzymskiego środowisku religijnym. On mówi: "Każdy kult znalezione materiały to wymagane we wspólnym korycie aktualnych pomysłów Każdy wziął to, co potrzebne i dostosować te elementy, w zależności od jego ogólnej dryfu i designu.". [106]
Wpływ w dzisiejszych czasach
Odsłonięcie posągiem Izydy jako uosobienie natury , przedstawiony jako kulminacyjnego momentu inicjacji Isiac, w 1803 grawerowanie przez Henry'ego Fuseli [107]

Motywy z opisem Apulejusza 'wszczęcia Isiac zostały powtórzone i przerobione w fikcji i ezoterycznych systemów wierzeń w czasach współczesnych, i tym samym stanowią ważną część zachodniego postrzegania religii starożytnego Egiptu . [108] Ludzie ponowne wykorzystywanie tych motywów często zakładają, że tajemnica obrzędy były praktykowane w Egipcie na długo przed czasów hellenistycznych. [109]

Wpływowy przykładem jest 1731 powieść Sethos przez Jean Terrasson . Terrasson twierdził, że przetłumaczył tę książkę od starożytnego greckiego fikcją, który został oparty na prawdziwych wydarzeniach. Książka była naprawdę własnego pomysłu, inspirowany przez starożytnych źródeł greckich, które zakłada filozofia grecka nie pochodzą z Egiptu. W powieści, kapłani egipscy uruchomić skomplikowany system edukacji jak europejskiego uniwersytetu. [110] do ich szeregów, bohater, Sethos ulega inicjacja przewodniczył Izydy, odbywających się w ukrytych komór pod powierzchnią Wielkiej Piramidy w Gizie . Na podstawie oświadczenia Lucjusza w Metamorfozy, że był "ponoszonego przez wszystkie elementy" podczas jego inicjacji, Terrasson opisuje inicjację jako skomplikowanej serii ciężkich prób, z których każda w oparciu o jeden z klasycznych elementów: Przejechanie gorących prętów metalowych do ognia, pływanie kanał dla wody i kołysząc się w powietrzu nad dołem. [111] [Nota 5]

William Warburton traktat jest Boskie poselstwo Mojżesza , opublikowane od 1738 roku do 1741 roku, obejmuje analizę starożytnych obrzędów misteryjnych, że zwrócił na Sethos przez większą część jego dowodów. [113] Przy założeniu, że wszystkie obrzędy mystery pochodzące z Egiptu, Warburton twierdził, że społeczeństwo twarz religii egipskiej był politeistyczna , ale egipscy tajemnice zostały zaprojektowane tak, aby odsłonić głębsze, monoteistycznej prawdę elitarne wtajemniczonych. Jeden z nich, Mojżesz , nauczył się tej prawdy w czasie jego egipskiego wychowania i opracowany judaizm ujawniać go do całego izraelskiego narodu. [114]

Freemasons , członkowie europejskiej organizacji braterskiej , która osiągnęła swą nowoczesną formę na początku XVIII wieku, opracował wiele pseudohistorical mity pochodzenia , które prześledzić masonerię z czasów starożytnych. Egipt był między cywilizacjami, że masoni twierdził wpłynęło ich tradycji. [115] Po Sethos został opublikowany kilka loże masońskie opracowany w oparciu o te obrzędy w powieści. Późnym wieku, pisarzy masońskich, wciąż zakładając, że Sethos była starożytna historia, wykorzystywane oczywiste podobieństwo między ich obrzędów i wszczęcia Sethos jako dowód podobno starożytnego pochodzenia masonerii jest. [116] Wiele dzieł fikcji od 1790 do 1820 roku ponownie wykorzystywane i modyfikowane cechy podpis egipskiej inicjacji Terrasson za: badania przez trzech lub czterech elementów, często odbywają się pod piramidami . Najbardziej znanym z tych prac jest Wolfgang Amadeusz Mozart 's 1791 opery Czarodziejski flet , w którym główny bohater, Tamino, przechodzi serię badań nadzorowanych przez kapłanów, którzy powołują Izydy i Ozyrysa. [117]

Farmazona Karl Leonhard Reinhold , w 1780s, zwrócił na roszczenia Warburton i modyfikowane w celu pogodzenia tradycyjną historię pochodzenia masonerii jest , który śledzi masonerię powrotem do starożytnego Izraela, z jego entuzjazm dla egipskiego obrazowania. Twierdził, że zdanie " Jestem, który Jestem ", wypowiedziane przez żydowskiego Boga w Księdze Wyjścia , miał panteistyczną znaczenie. Porównał to z egipskiego napisem na zasłoniętym posągiem Izydy nagranego przez autorów Roman ery Plutarcha i Proklos , który powiedział: "Ja jestem wszystkim, co jest, było i będzie", które doprowadziły go do przekonania, że Isis była panteistyczne uosobieniem natury . Według Reinhold, było to panteistyczne system wierzeń, że Mojżesz przekazał Izraelitom, tak że Isis i żydowska i chrześcijańska koncepcja Boga wspólne wspólne pochodzenie. [118]

W przeciwieństwie do tego, niektórzy ludzie w ślad za dechristianisation Francji podczas Wielkiej Rewolucji Francuskiej wykorzystał obrazy o panteistycznej Isis do reprezentowania ich sprzeciw wobec duchowieństwa i do chrześcijaństwa w ogóle. [119] Na przykład, ezoteryczne organizacja braterska w napoleońskiej Francji , w Sophisian Zakonu, Isis traktowane jako ich opiekuńczym bóstwem. Dla nich ona symbolizowała zarówno nowoczesnej wiedzy naukowej-które nadzieję odkryć tajemnice Natury-i mistyczną mądrość starożytnych obrzędów misteryjnych. Niejasna zestaw ezoteryczne przekonania, że ​​w otoczeniu bogini zaproponował alternatywę dla tradycyjnego chrześcijaństwa. [120] To właśnie podczas tej epoki, która antyklerykalnego Dupuis twierdził, że chrześcijaństwo było zniekształcone pochodną starożytnych kultów misteryjnych. [121] [122]

Różne ezoteryczne organizacje, które pojawiły się w latach 19 i na początku 20 wieku, takich jak Towarzystwa Teozoficznego i starożytnych i mistyczny Order Rosae Crucis , powtarzające się przekonania, że nie wywodzi się z Sethos: że Egipcjanie przeszedł inicjację w zasięgu piramid i że greccy filozofowie byli wtajemniczeni który nauczył się tajny mądrości Egiptu. [123] ezoteryczne pisarzy wpływem teozofii, takich jak Reuben Swinburne Clymer w jego 1909 książce Tajemnica Ozyrysa i Manly Palmer Hall w masonerii Starożytnych Egipcjan w 1937 roku, pisał także o odwiecznej tajemnicy egipskiej tradycji. [124] Złożony przykładem tych przekonań jest 1954 książka Skradzione Legacy przez George'a Jamesa , który twierdzi, że filozofia grecka została zbudowana na wiedzy skradzione z egipskiej szkole wtajemniczonych. James wyobrażał tej szkoły tajemnicy jako imponująca organizacji z oddziałami na wielu kontynentach, tak że rzekoma system egipskich tajemnic kształcie kultur całego świata. [125]
Notatki i cytaty

Uwagi

Kult konkretnego boga, takiego jak Isis, w ramach religii starożytnego Egiptu jest określany jako " kult ". [16] To samo często odnosi się do kultu bogów w obrębie poszczególnych greckiej i rzymskiej religii. Uczeni czasami odnoszą się do czci Izydy lub niektórych innych bóstw, które zostały wprowadzone do świata grecko-rzymskiego, jako "religii", ponieważ były one bardziej różni się od kultury wokół nich niż kultów bogów greckich lub rzymskich. [17] Jednakże, te kulty nie tworzyły rodzaj niezależnych, samowystarczalnych społeczności o odmiennych światopoglądów, że żydowskie i chrześcijańskie zrobił grupy w Cesarstwie Rzymskim. [18] Françoise Dunand Jaime Alvar oba twierdził, że kult Izydy powinien być nazywany "kultowym", ponieważ stanowiły część szerszych systemów greckiej i rzymskiej religii, a nie niezależna, wszechogarniający system wierzeń jak judaizm lub chrześcijaństwo. [17], [19]
Zarówno Plutarch w De Iside et Osiride 28 i Tacyta w Dziejach 4,83, mówią, że Tymoteusz członkiem rodziny Eumolpid który nadzorował misteriów eleuzyjskich, pomógł ustalić Serapis jako boga patrona w sądzie Ptolemeuszy. Mógł wprowadzono elementy misteriów eleuzyjskich do kultu Izydy w tym samym czasie. [22]
Szczegóły tego napisu znajdują się Laurent Bricault (2005), Recueil des inskrypcje concernant les cultes isiaques 308/1201, a Richard WV Catling i Nikoletta Kanavou (2007), "Nagrobek Meniketes Syna menesteusz:" IPrusa '1028 oraz 1054 ", w Zeitschrift für Papyrologie und Epigraphik, objętość 163.
Bogowie innych kultów misteryjnych, takich jak Dionizosa i Attis , także zmarł i były pozornie wskrzeszeni w micie. Wraz z Ozyrysa, ci bogowie kiedyś były analizowane jako członkowie kategorii " śmierć i zmartwychwstanie bogów ", którzy mieli siłę, aby pokonać śmierć. [89] Uczeni na początku 20 wieku, często zakłada się, że wszystkie te kulty Uważa się, że inicjowanie umrze i odrodzić się jak bóg, któremu poświęcili się. Ci bogowie i ich mity są obecnie znane są bardziej różnią się od siebie, niż kiedyś sądzono, a niektóre nie mogły być wskrzeszone w ogóle. [90]

    Terrasson nie obejmują osądzenia przez czwarty element, ziemia, prawdopodobnie dlatego, że podziemne ustawienie inicjacji sprawił, że wydają się zbędne. Autorzy, którzy naśladować opis Terrasson za egipskiego inicjacji obejmowały próby przez ziemię, jak również. [112]https://en.wikipedia.org/wiki/Mysteries_of_Isis

***********
A THEN A

https://translate.google.fr/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.thaliatook.com/OGOD/athena.html&prev=search

https://translate.google.fr/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Mysteries_of_Isis&prev=search
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2017, 11:53:27 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: HISTORIA BOGINI.
« Odpowiedz #28 : Październik 24, 2017, 23:14:52 »

Chwilowo to źródło będzie wyschnięte dla wszystkich, którzy w sposób nie uczciwy wykorzystywali moją wiedzę dla korzyści nie tylko materialnych  w swoich "autorskich" projektach i  działaniach.....

https://www.facebook.com/pracowniaduzypokoj/

No cóż jak zwykle wydawało by się...... i na   wydawało by się.... zaczyna się i kończy wiele  ludzkich autorytetów.

Etyka, moralność i zwykła ludzka uczciwość to jeszcze  daleka droga dla wielu "nauczycieli duchowych".....

A, zatem nadchodzi pora konfrontacji informacji z wiedzą.... jako ,że TERAZ .... jest  nieuniknionym momentem weryfikacji TEGO CO SIĘ O SOBIE OPOWIADA.. Z TYM CO SIĘ SOBĄ REPREZENTUJE.ZATEM POWODZENIA ŻYCZĘ WSZYSTKIM CHCĄCYM PRZEJŚĆ SWOJĄ DROGĘ ŻYCIA  W CUDZYCH BUTACH....

Kiara.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2017, 23:44:43 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: HISTORIA BOGINI.
« Odpowiedz #29 : Luty 23, 2018, 13:33:51 »

TRIADA BOGINI SEMICKIEJ ŻYZNEGO PÓŁKSIĘŻYCA...ARABI CENTRALNEJ CZASU PRZED MACHOMETEM.
BOGINI ALLAT ,AL-UZZA, MANAT

Jednym słowem trzy w jednym...WIELKA TRIADA ... i artefakty archeologiczne niszczone w SYRII i nie tylko tam.

* BOGINI - ALLAT... "PRAMATKA" , Matka Bogów .. PANI MIEJSCA , Gołebica z al ka symbol Asztarte utożsamiany z Afrodytą
Bóstwo astralne "DAMA NIEBIOS"
znaleziona na betylu jako KOBIETA , KTÓREJ TOWARZYSZĄ 2 LWY. JEST TO ARTEFAKT WIELKIEJ BOGINI ASYRYJSKIEJ ATARGATIS JEJ ŚWIĄTYNIA BYŁA W PALMYRZE .
BYŁA BOGINIĄ OPIEKUŃCZĄ miała również aspekt wojowniczy.
utożsamiana z semicką ASZTARTE i BAALAT

* BOGINI Al UZZA - "POTĘŻNA" była również BOGINIĄ Planety Wenus .
w dwujęzycznej dedykacji z KOS datowanej na 8 - 40 .w.p.n.e.
w wersji greckiej .. "Dla BOGINI AFRODYTY"
w wersji nabatyjskiej .. "Dla BOGINI AL UZZA"
w inskrypcji łacińskiej "Dla "gwiazdy porannej"

Isaak z Antiohi nazywa JĄ BELTIS . UZSAY, KAUKABATA .GWIAZDA
Te inskrypcje są świadectwem kultu Bogini na Półwyspie Synajskim, Bogini ma swój zarezerwowany teren "SUQAM" Z SYMBOLICZNYMI 3- ema AKACJAMI.

* BOGINI MANAT - BOGINI PRZEZNACZENIA .. pochodzi od arabskiego menata .
Pomimo ,ze ta BOGINI jest na trzecim miejscu w triadzie , traktowana jest jako najstarsze i najbardziej ważne BÓSTWO.
Sanktuarium Bogini Mekka

BOGINI MANAT.. jest gwarantka zachowania stałości wartości sprawiedliwości .. nienaruszalności wzorca zasad przeszłości.. inaczej "nienaruszalności grobów" symbolem tego jest "łokieć Manat .."QASI".. Miara Manat

Wszystkie trzy BOGINIE STANOWIĄ JEDNIĘ .... BOGINIĘ DZIECKO, BOGINIĘ DOROSŁĄ I BOGINIĘ STARUSZKĘ... INACZEJ MĄDROŚĆ KOBIETY.

Arabowie przed islamscy czcili triadę BOGIŃ ALLAT, AL -UZZA i MANAT potwierdza to Koran.
Kobieca triada jest to również forma wierzeń Starożytnego Egiptu.


http://bazhum.muzhp.pl/media//files/Studia_i_Materialy_Archeologiczne/Studia_i_Materialy_Archeologiczne-r1987-t6/Studia_i_Materialy_Archeologiczne-r1987-t6-s5-14/Studia_i_Materialy_Archeologiczne-r1987-t6-s5-14.pdf
WSTYDLIWY SEKRET SEMITÓW... A SZCZEGÓLNIE ISLAMU....
PRAWDZIWA TAJEMNICA MEKKI.

Al-lat to trójpostaciowa bogini sprzed Allacha. Znajdziesz o niej to i owo u Gravesa i w "Od matriarchatu do patriarchatu" prof. Krzaka.

Kiara.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2018, 13:39:29 wysłane przez Kiara »
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

sakusei poradniki forum serwerdobrejzabawy asdfas