Strony: 1 [2] 3 4 ... 6

PRZEKAZY OD MYSLICIELI..

  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #15 : Styczeń 06, 2009, 23:53:12 »

Wiedza o sobie. E.Nowalska Zanim przyjdzie jutro.


Wiedza o sobie? Co to jest ta wiedza, z czego ona sie sklada i co nam daje jako jednostka? Kazdy z nas ma cehy wspolne ( bo pochodzimy z tego samego zrodla), ale kazdy jest indywidualnoscia, odmiennoscia niepowtarzalna. Dlatego wiedza o sobie jest o wlasnej odmiennosi. Jak ja mozna poznac, jak dowiedziec sie kim jestem? Mozna tylko przez kontakt z druga istota ze zdarzeniem. wowczas poznajemy siebie porzez zachowania nasze. Jezeli sa piekne zostawiamy je w banku wiedzy, jezeli nie daja nam satysfakcji rozwijajac swoj system wartosci przemieniamy je. Budujemy nowa wiedze o sobie.

kiara

WIEDZA O SOBIE.

Zbierznosci wystepujace wsrod woielu, wielu ludzi nie sa dowodem na to , ze Wiedza budowana w oparciu o te zbierznosci jest wiedza uniwersalna.
Coz z tego , ze jakas czesc w Tobie i w innym Czlowieku jest taka sama skoro "otoczenie" tejze wspolnej plaszczyzny jest zupelnie inne?
Mozna odbierac jednosc ludzi zyjacych w roznych miejscach jako wartosc wspolna podstawowa. ale wiedza o kazdym nowym , innym czlowieku powinna uwzglednic te istotne,,rozniace ludzi elemety.
To jakim jestes zalezy przede wszystkim od tychze odmiennych roznych elemetow. Wypieranie soie tej odrebnosci jest wielkim bledem Czlowieka.
Jednoczenie sie w zblizone do do siebie (np. wibracyjnie) grupy , moze byc pomocne w zyciu. Daje to ludziom poczucie jednosci, przynaleznosci, bliskosci, do drugiego Czlowieka. Bliskosc ta jednakze jest PULAPKA. Jest zamknieciem siebie na swoja indywidualnosc.
ZABARWIANIE siebie to przeciez nic innego , jak wybudowywanie w sobie przezyc zwiazanych wlasnie z ta innoscia. To wcale nie musi zachodzic w wielkich grupach , ktore narzucajac ludziom, swoim czlonkom styl Istnienia, tlamsza w nich , zabijaja specyficznosc.
Wiedza o sobie nie jest doceniana wsrod wiekszosci ludzi. wielu powie "Ja znam siebie, wiem na co mnie stac. Skoro to wiem , to po co zastanawiac mam sie nad soba? Wole obserwowac , omawiac innych."
za wiele zdan, za malo sensu i logicznosci w nich! Wiedziec o sobie wcale nie znaczy wiedziec wszystko co bylo, bedzie i jest.
Wiedza o sobie , Wiedza jest o uczuciach gromadzacych sie latami w Czlowieku, o ich wzajemnych relacjach , uzaleznieniach. Jest to Wiedza o Barwie , o wibracji , o smutku nieswiadomym sobie i o genezie radosci.
Owe uczucia wcale nie musza brac sie , miec swoje zrodlo w zdarzeniach, ktore sa, beda, ktore pamietamy.
Jestes istota skladajaca sie z bardzo wielu doswiadczen, w wiekszosci nie pamietanych swiadomie. zanim zabierzesz sie do zycia ( wejdziesz w materialne cialo) , zabierasz w nie ze soba swoje wyobrazenia o nim , swoja wibracje, swoich nieprzyjaciol i przyjaciol.
Jestes jak wedrowiec, ktorego stopy zanurzaja sie w bieli, zanurzaja sie z rownoczesnym placzem lub smiechem w wielka niewiadoma, niewiadoma Ci przyszlosc.
Jest wiele metod na na poznawanie siebie , jest wiele mysli , ktore to poznawanie ludziom ulatwiaja. zapytac wielu zechce , po co zapisane dawniej kartki odkrywac poprzez uczucia w Czlowieku drzemiace?
I dochodzimy wtedy do globalnej prawdy:

ziemia jest miejscem Zabielenia przez Eminecyjne Energie.
Przybywaja TU, by budowac takie mysli, ktore przyblizaja Was do Waszej wlasnej Prawdy o swoim Istnieniu.

BIELIC siebie to uczynic wiele( wcale nie wszystko) dla coraz godniejszego widzenia swojego miejsca w otaczajacej Was rzeczywistosci. To odkrywac swoja istotnosc , waznosc w sprawach zaiste prostych dnia codziennego. I Wiedza , wlasnie ta Wiedza rosnac w Czlowieku jest gwarantem wielkiego przemieniania sie zasad wami rzadzacych.

nie uczynia tego zadne prawa odgorne, Jestescie swoich Mysli i Uczuc wizerunkiem. Umiec kochac i nienawidziec. Od tego po ktorej stronie ZABIELENIA siebie staniecie ( czy po Jasnej , czy po Zaciemnionej ) zalezec bedzie przyszle Wasze i przyszlych pokolen zycie.

************************

We wszystkich kulturach ludzkich ten wlasnie elemet Wiedzy o sobie bywal zazwyczaj zatajany za pewnego rodzaju zaslona, wiecej bowiem wpajano ludziom,ze jest to wiedza dla wybranych.
Ci ktorzy ja posiedli mienili sie wladcami swiata ludzkiego.
Wladza ta nie byla li tylko wladza namiestnikowska, ale byla rowniez wladza wobec wiekszosci niewiele wiedzacej na ten temat.
W obliczu wzrastajacego zainteresowania ta Wiedza wielu odwaza sie ja glosic , w obliczu wiar, w obliczu wartosci Wiedzy akademickiej.Jakiej by ci ludzie nie obrali drogi, sciezki , sciezynki dla tego rodzaju dzialalnosci , jest to ich wspaniala zasluga- dla MAS ludzkich, dla Tlumow, dla ludzkosci.

Dla wszystkich tych "dzialan" jedno wysowa sie na piedestal- jest w nich Wiedza budowana bardzo, bardzo dawno temu przez ludzi i zapomniana przez nich . Jest to dokonywanie rozmow w obliczu Wiedzy wyraznie pochodzacej, majacej swoje zrodla w JASNOSCI.


str.17/18 Mysliciel Jasny.

Kiara
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #16 : Styczeń 06, 2009, 23:54:31 »

 Przekazy od Energii E. Nowalska Zanim przyjdzie jutro.

   
Wiele zastanowien budzi odbieranie przekazow od niewidzialnej przestrzeni , od energii , ktore kontaktuja sie z nami. Czy sa to mysli nasze? Czy jest to czysta fantazja, czy tez mysli cudze ale zabarwiane nasza mozliwoscia odbioru? Jak to jest naprawde? co w takich przekazach jest ukazywane jako cecha ich? Czy mysl Zaswiatow , czy nasza glowna cecha osobowosci, nasz rozwoj? I to i to, by mowic, opowiadac wiarygodnie np. o milosci , trzeba reprezetowac te wartosci zapisane w nas przezyciami jej. By mowic wiarygodnie o innym temacie trzeba znac go doglebnie przezyc go tak by wpisal sie w nasza osobowosc. wowczas to stajemy sie wiarygodnymi reprezetantami okreslonej przestrzeni.zostajemy wybrani przez Zaswiat do krzweienia tej okreslonej wiedzy. Nic nigdy nie dzieje sie bez zgody, pelnej akceptacji Stworcy. Trzeba o tym pamietac.

Kiara.

Zapytacie co wynika z tych Warszawskich przekazow?

Istotne wydarzenia.
Pojawi sie Wiedza Nowa. Zmieni sie wibracja ludzi. Nastapi wieksze zabarwienie ludzkiego zycia. Jak oddzielic od siebie zapisane przez Energie strofy od Czlowieka wewnetrznych przemyslen?
Nikt nie zrobi tego w sposob doskonaly.Zatem Wiedza przekazywana Przekazami stanowi nierozerwalna jednosc , calosc z Czlowiekiem JA odbierajacym.
Kiedy Wiedza ta zaczyna zyc swoim wlasnym zyciem , ludzie majacy do niej pozytywny stosunek , taki sam beda mieli do osoby ja zapisujacej. Sytuacji odwroconej my nie przwidujemy.
wiem ,ze beda osoby domagajace sie udowodnienia Prawdy.

Jesli , wiesz, jak siebie nazwac, jak zdefiniowac, wiesz tez zapewne , jakimi slowami wolno Ci okreslic drugiego Czlowieka. Wiedza o sobie jest waznym elemetem osadzania drugiego Czlowieka.

 Im doglebniej sam siebie zidetyfikujesz , tym doglebniej bedziesz widzial zalety wsrod innych ludzi. a wiec, miejsca na bezzasadna krytyke , w tej sytuacji nie ma. I nie bedzie.


W Warszawskich Przekazach Role Myslicieli Przyjely Bardzo istotne Eminecje. One Nie dla tego tutaj przyszly , by zaspokoic AMBICJE Czlowieka ale, by wesprzec swoich " wyslannikow" w ich ciezkiej pracy na rzecz STAWANIA SIE WIELKIEJ LICZBY LUDZI CORAZ PIEKNIEJSZYM CZLOWIEKIEM.

Zebrani wokol tych wibracji wiedza, ze wielkosc w oczach Czlowieka oznacza najczesciej wielkosc wymierzalna. Ludzie posiadajacy wibracje wielkie wiedza, ze warto widziec Czlowieka w Czlowieku. wielu tak czuje, ale wiekszosc ludzkich osobnikow woli widziec w innych ludziach szarosc.

Dla tychze wlasnie Wiedza przekazywana w Przekazach bedzie musiala byc udawadniana.

I tylko jedna Brama dzieli Waszych wybranych od tego celu. I zapewniam Was ze bedzie otwarta.
***************

Zaszufladkowanie wartosci wyrazanych przez ludzi lub Swiat Energii jest Wasza domena. Wiedza Wasza ma byc ulozona, opracowana zaszufladkowana.
Zreszta, uczucia rowniez chcecie w ten sposob traktowac. W efekcie i Wiedza , i one te uczucia staja sie uwiezieniem. Zapisane slowa nigdy nie nie odzwierciedlaja istoty uczuc, tego co Czlowiek przezywa, choc sa wyrazem tego , co tkwi wewnatrz w Czlowieku.

str.13/14 Jasny.

Kiara
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #17 : Styczeń 06, 2009, 23:56:24 »

 Rozwoj duchowy . E.Nowalska Prawda Odkrywana na nowo.

   
Kreowanie rozwoju duchowego przez czwiczenie mozgu roznymi sposobami (medytacje, prace z mozgiem, kursy, czy tez intelektualne gry) tak naprawde nie sa rozwojem duchowym. sa zajmowaniem Czlowieka czymkolwiek co w pewien sposob powstrzymuje ten rozwoj duchowy. Nasze ziemskie zycie (kazdego indywidualnie) , przygotowalo mu caly zestaw zdarzen (przezywanie ich) ktore stymuluje rozwoj duchowy. Dopelni nasze "konto" energetyczne w energie niezbedna dla naszego rozwoju. Wszystko jest w nas, pora w to uwierzyc, iz sami jestesmy w stanie odkryc prawdziwa wiedze w nas zdeponowana, ale rowniez uleczyc nasze cialo materialne gdy zacznie opadac z sil i chorowac. Ja wiem , ze tak jest naprawde.
Przeczytajmy co o tym mowi Energia Zaswiatowa Jurek.

Kiara

Zrozum mnie dokladnie: Skoro juz wiesz , ze energia to poziom rozwoju duchowego, to nie sadz , aby mogla ona powstac w wyniku czytania ksiazek.Teoria , ze dowodem na rozwoj czlowieka jest jego wybujalosc myslowa i nastawienie na wartosci intelektualne, jest bledna.
Miara rozwoju duchowego jest zywotnosc duszy, a nie rozumnosc w sensie wysoko rozwinietego cielesnego mozgu. Z wartosci zyciowych wybierajcie wiecte, ktore sa dla was najbardziej efektywne energetycznie.
Twoj ladunek energii to rezultat przebytych przez Ciebie cierpien w poszczegolnych okresach zycia. Dzieki nim wzrasta poziom energetyczny czlowieka, bo jego organizm pod wplywem cierpien wytwarza wielka mase energii, ktorej napiecie jest doprawdy wysokie ( to porownanie do energii elektrycznej robie tylko na wasz uzytek, bo w rzeczywistosci niezupelnie jest tak).

Cierpienie jest dla Was ( dla Waszego ciala fizycznego) bolem, ale dla ciala energetycznego jest to bodziec do uaktywniania sie. W ten sposob dzieki przyrostowi wartosci energetycznych ciala energetycznego , nastepuje kumulacja energii.
Zrozum, jesli Cie boli to cierpisz, ale Twoje cialo eteryczne obmysla dla Ciebie ( dla Twojego ciala materialnego) sposob ratunek , bo przeciez samo w nim mieszka. Ratunek ten polega na kierowaniu w chore miejsce zwiekszonej masy energii, bo energia ta wie, ze musi sie pomnozyc, aby uzdrowic to , co bez czego bylaby w sytuacji beznadziejnej.

Skumulowana energia nigdy nie ginie. Masz ja w sobie, a to powoduje ze pojawia sie przed Toba caly szereg nowych szans na dalszy wzrost Twojego poziomu duchowego.

str.112/113 Jurek.
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #18 : Styczeń 06, 2009, 23:57:56 »

WIRY I MILOSC.
 
 E.Nowalska. Prawda odkrywana na nowo.

   
Ten materialny swiat napelniony zyciem to dar dla naszego rozwoju, poznawania siebie przez kontakt z owa materia. My ludzie mamy mozliwosc rozwijac go lub niszczyc. Co wybierzemy jak zechcemy zyc taki obraz przyszlosci wpiszemy w nasza rzeczywistosc. Mozemy ja zmieniac mamy czas i sposobnosc.
Kiara

WIATR OD WIATRU SIE ZACZYNA.

Ma miejsce wielki ruch w obrebie WASZEJ Planety. Czas, jaki uplynal od jego POWSTANIA , mierzy sie w miesiacach . Jest to DAR , ktorego ZAMYSLEM jest wymuszenie w WAS muszlowych WIATROW , ktore zaowocuja wielkoscia wiatrow nowych.

wytworzyla sie u Was BLOKADA , w wyniku ktorej trACICIE JUZ RESZTKI PRZEKAZYWANYCH waM Z kOSMOSU wielkich pozytywnych wartosci. jESZCZE TYLKO KILKA, KILKANASCIE MIESIECY DZIELI wAS OD PRZEMOCY I CHAOSU ( ksiazka byla napisana w 1993 roku, czas jej pisania byl adekwatny do opisywanych wydarzen).
I stanie sie tak , ze OGIEN strawi zarowno Was jak i wasze otoczenie .
Juz wielki Mysliciel HEGEL powiedzial , ze "mysli traca sens, jezeli nie sa poparte czynem".Przekazalismy Wam mysli, w ktorych podana zostyala prawda. Teraz CZEKAMY na czyny Wasze. Im wieksza masa ludzi zapozna sie z MYSLAMI MYSLICIELI ZASWIATOW (z Przekazami) , tym wieksza szanse bedzie mial kazdy z Was .

JAK TO ZROBIC , by po przeczytaniu tych przekazow OTWORZYC SIEBIE, swoje wewwnetrzne JA i skierowac swe energetyczne biopolewe wlasciwa strone?

W pracy swej staralem sie zwrocic uwage na przemozny wplyw JEDNOSTKI na OGOLNY system ENERGETYCZNY GALAKTYKI I ZIEMI. Jestem przekonany , ze ten system przezwyciezy to , co Ziemia mu GOTUJE. WIEM tez , ze Ziemia tego moze nie przetrwac.

To, co przeminelo, przeminelo bez szansy przemiany na le[psze. Ale to, co przyjdzie, MA TE SZANSE.

Kto ponosi za to wine, ze wygasly wybuchy wulkanow? Co powoduje ze Ziemia DRZY , ze wybuchaja OGNIE Z WNETRZA ZIEMI?
Myslicie ze to Ziemia (planeta) , ale tak naprawde sprawiaja to wibracje przekraczajace jej warstwy.

Wirujace pola wytwarzaja sobie kanaly przeplywowe. Zdarza sie , ze taki kanal staje sie niedrozny. Wielki wybuch to wytworzenie w sercu Ziemi nowego Kanalu.
OGIEN bucha , gdy pora kanal taki otworzyc.

Wielki Huk GROMU to odglos przemieszczania zachodzacego w srodku Ziemi.
Wewnatrz OGROMNEJ MASY MATERII zachodza procesy przemian bardzo silnych energii.
Jak to mozliwe , ze Ziemia GOTUJE kataklizm swoim wlasnym mieszkancom, Ziemianom?

Otoz Jest wewnatrz Ziemi "SERCE" . ktorego energia przenika przez materie. I przenikanie to Jest BARDZO ULATWIONE wtedy , GDY OGROMNE pola sil WASZYCH WIRUJA ZGODNIE Z WIRAMI ZIEMI.
Jesli zas Wasze wirowanie nie jest zgodne z wirowaniami waszej PLANETY, to dochodzi ze zwielokrotniona sila do wybuchow tych ENERGII.
Wlanczaja sie one wowczas w walke , jaka toczy sie pomiedzy "SERCEM" Ziemi a Wami, gdy dzialacie w kierunku odwrocenia Jej wirowania.
Wymuszone jest wtedy przez Was negatywne wirowanie wewnatrz Ziemi.
Wy Waszymi wirowaniami zagluszacie Jej pozytywnosc do tego stopnia , ze tylko w taki sposob , poprzez NAGLE UDERZENIE, potrafi sie Jej pozytywne wirowanie z tego stlamszenia wyzwolic.
Oto WIEDZA , ktorej , jak mysle NIKT z WAS sprawdzic nie moze.

Gdyby ktos chcial tego na sobie doswiadczyc, to niech ZAMKNIE sie w jakims pomieszczeniu i siedzac tam oddaje sie jedynie zlym mysla. Oszaleje od tego, albo zacznie piesciami walic w sciany. jesli trafi na okno , to powybija szyby. I jego mysli beda wywierac taki nacisk na tylnie sciany Jego GLOWY , ze rozsadzi Ja. Beda z wielka sila dzialaly , lub przy pierwszej okazji znajda dla siebie upust na zewnatrz.Zacznie wrzeszczec, zawola kogos , zwymysla. Urodzi sie w nim agresja i moc negatywnych zachowan.

Podobna serie zachowan, przejawia Ziemia, GDY NEGATYWNE ZACHOWANIA LUDZI NABIERAJA TAKIEJ MOCY, ze ich sila tlamsi przeplyw (uplyw) dodatniej energii z jej GLEBI.

Organizujecie rozne zbiorowe imprezy na ktorych mozecie sie nacieszyc WIDOKIEM MASY ludzkiej. Lubicie przebywac w tlumie, bo mozecie wtedy sie w nim schowac, z ciekawoscia rozgladacie sie wolol siebie, by zobaczyc czy PODOBNI Jestescie do tych co stoja obok. ALE TAKIE ZGROMADZENIA sa kumulacja ODZIALYWAN BARDZO NEGATYWNYCH.

**************************************

Kto rzadzi MASAMI? Jednostki ? Wiekszosc? MASAMI RZADZI ten, kto SILNA WOLA SWOJA potrafi narzucic MASOM SWOJE WIROWANIE. Oni okreslaja siebie opierajac sie na sobie samych. I taki maja sposob bycia, JAKI JEST IM POTRZEBNY DO samorealizacji, ku ktorej ich sklaniaja wlasne wirowania.
sa oni niewolnikami swoich wirow ENERGETYCZNYCH. A jesli popierasz KOGOS, to znaczy ze ODPOWIADAJA Ci Jego WIROWANIA Energetyczne.
I choc ten ktos wyglasza poglady , ktore nieraz Ci sie nie podobaja, to Jego WIROWANIE zmusi CIE DO WIROWANIA NA RZECZ TYCH POGLADOW.
Otwierasz sie przed kims takim I JUZ NIE JESTES SOBA.
W SPOSOB WIDOCZNY WIRUJESZ TAK , JAK CI KTOS ZAPROGRAMUJE SCHEMAT TWOICH WIROWAN.

Masy poddaja sie tym wirom i traca poczucie tego co naprawde JEST SLUSZNE I NIESLUSZNE. ZOBACZYLY WIELKI DLA SIEBIE DAR. Popieraja tego, kto Jest Silny Energetycznie. A TY POWINIENES BYC SOBA.
Forsuj wiec w sobie TO , CO STANOWI TWOJA INDYWIDUALNOSC , bo w sensie energetycznym TY SAM JESTES DLA SIEBIE PANEM.

Kto powinien Was prowadzic , skoro przywodcy OGRYWAJA Was w te karty? Nikt. Powinienes wiedziec , ze Twoja DROGA PROWADZI DO TWOJEGO JA. Bytowanie w materii i szukanie swojej twarzy jest TWOIM prywatnym celem.

Czy ZGADZASZ SIE ZE MNA ZE JESTES NAJWAZNIEJSZYdla SIEBIE SAMEGO?
Kto pierwszy powiedzial , ze tak nie jest? TEN KTO CHCIAL SOBIE CIEBIE PODPORZADKOWAC.

A podporzadkowywuje sobie Ciebie tutaj i teraz WIARA W ZYCIE BIALE JAK PRZESCIERADLO?
Zycie bez oparcia w Innych ludziach? Boimy sie zyc w osamotnieniu , szukamy oparcia i wspolnoty z innymi Bytujacymi Energiami, albowiem Realizujemy sie tylko w OBCOWANIU z innymi.

Zatem: JA, czy JA W GRUPIE? oczywiscie ze TY w GRUPIE, Ale Zyjacy w tej GRUPIE na takiej zasadzie , ze ta GRUPA , nie ma prawa do Negowania Twoich wlasnych WYOBRAZEN, PRAGNIEN, PRZEMYSLEN, SPOSOBU ZYCIA , bo jestes SAM DLA SIEBIE INDYWIDUALNOSCIA. Grupa musi to uszanowac.

MIEJ ZATEM SWIADOMOSC , ZE JESTES JEDYNY W SWOIM RODZAJU, i ze INNI , ktorych potrzebujesz , nie powinni DAWAC CI POWODOW ,abys MUSIAL ZMIENIAC SWOJE PRAWDZIWE JA.

**********************************
A wirowania wewnatrz Ziemi? Czy to JA Je ZAKLOCAM , czy to one mnie zaklocaja?

I to, i to. Jest dla siebie Wirowaniem Pozytywnym , a Twoje Twoje otoczenie moze byc negacja pozytywnosci. Ziemia Cie wzmocni , ale przeplyw Jej energii zatrzyma sie w tych , ktorzy nie przyjma jej wirowania. Nie przyjma Jej POZYTYWNEGO WIROWANIA , bo BEDA WIREM ODWROTNIE DZIALAJACYM, zamkna sie na JEJ POZYTYWNOSC.
Wzmocniona zostanie przez to zamkniecie sie tylko ICH NEGATYWNOSC. Beda oni dzialac jak filtr przepuszczajacy tylko negatywne wirowania wysylane w strone kosmosu.
ZATRZYMUJAC WIROWANIA wychodzace ze srodka ZIEMI ZATRZASKUJA ONI DRZWI Jego swobodnego Przeplywu.
I w taki sposob DOCHODZI do kataklizmow.

STAD WNIOSEK, ZE TY JAKO JEDNOSTKA , MOZESZ SOBA OCHRONIC ZIEMIE I WSZECHSWIAT.

I o to wlasnie chodzi.

Nie ma bowiem dla Ziemi i Wszechswiata innej DROGI RATUNKU.
W jaki sposob mozesz to uczynic?
Ziemia ZAWSZE witala z RADOSCIA Twoje OGNIE. WODA ZAWSZE obmywala Twoje sprawdzone juz mysli.

Ty brales od niej , az ZABRAKLO DLA niej tego Jednego Przeplywu Pozytywnej Wibracji.
UMOZLIWCIE Jej taki przeplyw, nie domagajac sie Glebszych UZASADNIEN tej mysli, bo JAKO ludzie nie OTRZYMACIE.
ZA MALO JEST WIEDZY W WAS NA TEN TEMAT BO STAJAC SIE CZLOWIEKIEM ZAMYSLACIE SIE W SOBIE A WIEDZA TA JEST WIEDZA ODNAJDYWANA POZA SFERA WASZEGO ZYCIA.


str.104/109 Jurek

Przekaz ten wyjasnia bardzo wiele, ale minelo juz 15 lat od jego zaistnienia , ta traumatyczna opcja dla Ziemi i Czlowieka zmienila sie, Co nie znaczy ze mozemy przestac pracowac nad wlasnym rozwojem. Wynosic w gore siebie i Ziemie. robi to kazdy indywidualnie podnoszac swoja wibracje miloscia, wirujac swoim wnetrzem zgodnie z kierunkiem wirowania "SERCA " Ziemi.

Kiara
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #19 : Styczeń 06, 2009, 23:59:57 »

DOBRO.



E. Nowalska Epoka Serca.


Bardzo czesto rozmawiamy o tym czym jest dobro. Kazdy ma inne jego pojmowanie, inaczej je odczowa. Od czego to zalezy? Od naszego rozwoju , od srodowiska w ktorym zyjemy i od czasu ktory soba cos wartosciuje jako dobro a cos innego .

Wojtek. - Dobrem jest to , co jest zrodlem Uszczesliwiajacych Czlowieka Wartosci i jednoczesnie NIE ZAKLOCA szczescia innych ludzi, nie zabiera Im szansy, warunkow umozliwiajacych odczowanie tego szczescia.

Wojtek str. 63
Kiara
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #20 : Styczeń 07, 2009, 00:01:55 »


    Prawa Godnosci E. Nowalska Sila Wibracji.
   
" PRAWA GODNOSCI SFORMUOWANE PRZEZ ENERGIE.

CZLOWIEK MA:

1. Prawo do bycia soba (zasada wolnostojenstwa)

2. prawa do szczescia.

3. Prawo niewartosciowania i bycia niewartosciowanym przez innych.

4. Prawo przemieniania siebie.

5.Prawo poznawania i odczowania wszechrzeczy.

6. Prawo do bycia niekrzywdzonym i niekrzywdzacym innych.

str. 90 WOJTEK

Kiara
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #21 : Styczeń 27, 2009, 14:45:59 »

 Energia MARIA na temat polityki. E. Nowalska     

WYPOWIEDZ ENERGII O IMIENIU MARIA NA TEMAT POLITYKI I PARTJI

8 WIELU ZYJACYCH LUDZI WYPACZA SWOJE ISTNIENIE. SA DOBRZY ALE UPARCI MYSLA ,ZE SIEBIE NIE WARTO ZMIENIAC TYLKO SWIAT.

Interesuje Mnie Istnienie globalne Swiata i ludzi. Wiem tez, ze skala pojedynczego Czlowieka ma kolosalne dla ludzkosci znaczenie. Nie nam prawa lekcewazyc Go, pomijac kosztem mas ludzkich. Jego Istnienie to drobna chwila w skali Swiata, ale dla niego jest ona wszystkim , co ma: zewnetrznym i wewnetrznym Jego Swiatem.
Nie chce zmieniac nikogo na sile . Nie umie walczyc o hasla ktorych nie ma w sercu Moim. Nie chce byc postacia postawiona na POMNIKU. W Swiecie Energii nie licza sie zaszczytami opasane osiagniecia , ale Wielka Prawda o Mnie.
Prawdziwe serce okazane pojedynczemu Czlowiekowi wazniejsze jest od gornolotnych przemowien wyglaszanych do tlumu.

str 82/83 MARIA OPOWIESC O PRZEMIENIANIU SIE.

kiara

_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #22 : Styczeń 27, 2009, 14:49:45 »

 Istota czlowieczenstwa. E. Nowalska Prawda odkrywana na nowo    
W czym tkwi Czlowieczenstwo Czlowieka?

W tym tkwi Twoje CZLOWIECZENSTWO: byc, ZYC , a nie ZATRACIC w tym siebie. ZOSTALES czleku swoim strozem . Nikomu nie wolno mowic Ci , co masz wiedziec, a czego wiedziec nie powinienes. Inni otwieraja Ci oczy tylko na to co sami JUZ WIDZIELI. A jesli spotkasz tych ktorzy WIDZA wiecej , to nigdy nie mow , ze zle widza, BO JEST TO ZNAK , ZE MAJA ONI DAR WIDZENIA W INNEJ PERSPEKTYWIE. Wydajac ostatnie tchnienie , spojrz na cale swoje zycie i ZOBACZ, jaki byles. MOze sie nie zarumienisz, moze niczego nie bedziesz zalowal, moze pozostanie Ci w sercu tylko zadowolenie z siebie. Tego CI z serca MOJEGO zycze.
str. 103 JUREK
Kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #23 : Styczeń 28, 2009, 17:05:51 »

 WARTOSCI ZYCIA E.Nowalska Sila wibracji.

Oceniajac innych ludzie chca obejzec wlasna wartosc , wlasna waznosc , wlasna madrosc. Oceniajac innych , wystawiajac im certyfikaty , zapominamy ze nie to jest wazne. Wazne dla nas jest wylacznie ocenienie siebie, konfrontacja z wlasnym myslami slowami i czynami.
Kiara

*****************

W swiecie Twoim wazne jest tylko to , co co umiesz przezyc,nawet jesli uporczywie wartosciujesz siebie poprzez ciagle pamietanie celow ktorych nie udalo Ci sie osiagnac.
Jesli wiesz gdzie jest Brzeg, to jak mozesz w druga strone plynac?
Jesli wiesz co jest dla Ciebie wskazane, to jak mozesz odbirac tego przeciwienstwo?
Chyba ze jestes sam dla siebie GLUPCEM.
Byc Glupcem dla siebie i Glupcem dla innych to zupelnie co innego.
GLUPCEM dla siebie jest sie wtedy , gdy widzac przejrzystosc, wchodzi sie w METACTWO.
GLUPCEM dla innych bywa sie wtedy , gdy widza METACTWO
wchodza w nie jednoczesnie nie rozumiejac , dlaczego Ty umiesz wejsc w przejrzystosc.
OKRZYKNA CIE GLUPCEM.


Wole byc
GLUPCEM dla innych
Wobec samego siebie chce,
by JASNIALA
we Mnie MADROSC.

Jesli Czlowiek nie rozumie czynu drugiego Czlowieka, wcale to nie znaczy
ze za chwile lub za lat kilka owo zrozumienie nie pojawi sie w nim, ze nagle nie okaze sie warte podjecia boju z zyciem.
str. 33/34 WOJTEK
Kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #24 : Styczeń 28, 2009, 17:09:45 »

Wiara w siebie. E.Nowalska Sila wibracji.    

Zycie Czlowieka to ciagle zmaganie sie z losem o mozliwosc bycia SOBA,
takim Soba jakim my chcemy byc a nie takim jakim chca nas widziec inni ludzi.To walka, walka o mozliwosc realizowania mysli,o indywidualnosc o zycie nia. Ale My nie musimy zakladac maski przygotowanej nam przez otoczenie, mamy prawo istniec jasnoscia wlasnej twarzy wlasna wizja siebie.
Kiara

*******************
Ludzie ogoloceni z walki wola borykac sie z przegranymi uczuciami, myslami , niz siegac ponad nie, ponad samego siebie.
Jak mozna uratowac siebie przed tymi wszystkimi ogoloceniami?
Wiem ze kazdy zada sobie to pytanie. Byc moze odrazu poczuje Czlowiek lek przed koniecznoscia na nowo malowania swojego obrazu.
warto go malowac i odbiec od przenikajacego Cie leku.
idz prosta droga , szkoda czasu na kluczenie drogami niekoniecznie prowadzacymi wprost do celu naznaczonego przez Twoje zycie.
Odwaga pokazania sobie celu , odwaga obrania dla siebie systemu wartosci , odwaga obrania jednej z wielu drog i odwaga realizowania swego celu - to wszystko. To jestes Ty.
Stanowisz swoj cel swoja droge.
jestes systemem zyciowych , istniejacych , funkcjonujacych w Tobie wartosci.
Jestes odwaga albo lekiem .
to wszystko to Ty, nikt wiecej poza Toba.
Wszystko o czym mowie jest w Tobie.
w Tobie tkwi zrodlo wszystkiego , co wazne w Istnieniu.
Jak zatem ktos moze namawiac Cie do lekania sie swoich wlasnych mysli
, uczuc, rodzacych sie z nich okrochow zachowan?
Jak wolno komukolwiek podwazac istniejacy w Tobie swiat marzen?
Jak wolno jest komukolwiek odwazyc sie odrzucic Twoje prawo do bycia
W Twoim systemie wartosci ?
Osoby czyniace zlo nie podlegaja Moim rozwazania - to proste:
Nieczynienie zla jest podstawowa zasada
uznawana w Moim swiecie,
w swiecie wartosci.

A co to jest ZLO?
To odbieranie drugiemu Czlowiekowi czegokolwiek ,co jest dla niego wartoscia pozadana - jest nia ZYCIE, MILOSC, ZDROWIE, WOLNOSC....
znasz te wartosci , bo doskonale wiesz co jest przez Ciebie upragnione w trakcie istnienia.

A MILOSC?

Ona zostawiwszy za soba rozczarowanie drugiego Czlowieka, pozbawionego spelnienia jej przez Ciebie , nie staje sie wartoscia krzywdzaca. Jest WOLANIEM Czlowieka o jej inny wiekszy dla siebie Bukiet.
Uczucia nie moga byc narzucane ani sobie ani nikomu. Brak ich w stosunku do drugiego Czlowieka nie jest zlem, jest nierozlacznym elemetem procesu przemiany - tak jak uplywajacy czas, mlodosc, otoczenie w ktorym sie zylo , a ktorego juz NIGDY posiadac sie nie bedzie w takim samym obrazie jak lata temu.....

str42/44 WOJTEK
Kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #25 : Styczeń 29, 2009, 14:14:41 »

 Roznorodnosc energetyczna.E.Nowalska Ziemia w oczach zaswiat    

Pada duzo pytan o powod wzmacniania sie energetycznego w czasie bytowania na Ziemi , o roznice miedzy energiami w zaswiatach , o mozliwos rozwoju Energii zaswiatowych i ich maksymalny poziom rozwoju.
wyjasnia to Wojtek , moze chociaz troche przybliza zrozumienie tego zagadnienia.
Kiara

Czym roznia sie od siebie ZASWIATOWE ENERGIE?

Energie sa sobie rowne, JA BEDAC ENERGIA CZYSTA (Absolutnie Zbawiona), jestem poprostu bytem o duzym naladowaniu , i nie ujmuje sie tego u nas w takich kategoriach czy jestem wazniejszy, czy mniej wazny?
Sila energii PANA ZASWIATOW polega na tym , ze JEGO MOC SAMA W SOBIE wszystko przewyzsza , a zatem JEST ON ENERGIA NALADOWANA MAKSYMALNIE. I to jest jego MOC A . O ile sie w swoim zyciu naladujesz , to bedzie to w twoim zrozumieniu twoj "wzrost" , ale nie sukces czy prestiz w ZASWIATACH , ani nie madrosc ( bo te maja wszystkie energie) - po prostu wzrosnie twoj ladunek energetyczny.
Jest ladunek energetyczny I NIKT W ZASWIATACH GO NIE WARTOSCIUJE. JEST mianowicie JEDNA GLOWNA ENERGIA , ktora bytuje na ZIEMI , a wielosc jej doznan wspomaga JA Energetycznie. Jezeli chcecie byc energia ujemna , to prosze bardzo , mozecie nia byc i nikt w ZASWIATACH nie bedzie was traktowal jako tredowatych.
Bedziecie po prostu INNA ENERGIA.
Twoja energia JEST TAKA SAMA JAK Energia twojego PANA z ta tylko roznica , ze ty JA "tracisz" w pewnym sensie na przebywanie w ZASWIATACH (na przemieszczanie sie) A ENERGIA PAN JEST ENERGIA PRAWIE STALA i energie Jego Synow sa takze takimi energiami.
Ladunki kumulowane przez reinkarnacje zatrzymuje Energia w sobie , a jej celem tu jest , wierzcie mi ,to by byc maksymalnie naladowana energetycznie. WY jednak NIGDY NIE OSIAGNIECIE LADUNKU PANA ZASWIATOW, wasz maksymalny ladunek da wam "Zbawienie Absolutne" , ale to wszystko.Energia naladowana absolutnie nie musi sie juz rodzic, chyba ze zyczy sobie tego ze swej wlasnej woli.
str. 42/43 WOJTEK
Kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #26 : Styczeń 29, 2009, 14:18:33 »

 Czas. E. Nowalska Ziemia w oczach zaswiatow.    

Czas, czesto dyskutujemy o czasie ze istnieje on tylko na Ziemi, ze w zaswiatach nie ma czasu. Jednak tez sa mierniki zmian , chociaz zupelnie innye znaczenia maja jak na ziemi. W Zaswiatach zmiany energetyczne , poziom energii sa wyznacznikiem czegos co my okreslamy mianem czasu ,
czyli przemieniania sie zdarzen. zaistnienia innej morzliwosci realizacji rzeczywistosci.
Kiara

Czy w Zaswiatach istnieje cos takiego jak czas?

Jestescie tu na ZIEMI , jako byty ludzkie ograniczone czase CZASEM Wmiare uplywu czasu zmieniaja sie formy , w jakich bytuja na Ziemi energie. Zachodzi proces przemiany komurek , w twory o luzniejszej wewnetrznej strukturze. Ogolnie jest to proces WASZEGO STARZENIA SIE.
Ale jest to zjawisko wystepujace w WASZYM SWIECIE, bo ZASWIAT NIE MA CZASU. "Ograniczony" jest On tylko , o ile jest to wlasciwe okreslenie , wyraznymi energetycznymi wahaniami , tzn tym, o czym juz pisalem.
I co jest na dobra sprawe JEDYNY PROBLEM ZASWIATOW - nie CZAS , ale "czasowe" wzmacnianie energetyczne. Daty (np. do przodu )znaja tez ludzie (bedacy jasnowidzami) , bo jest to cos bedacego przedmiotem WIEDZY , ktora wprawdzie nie jest spisana na papierze , nie jest wypowiadana slowami przez ludzkie usta , ale jest WIEDZA, ktora w istocie i wy posiadacie, jezeli przestaja ja blokowac wasze swiadomosci.

str.46 WOJTEK
Kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #27 : Luty 01, 2009, 14:59:12 »

MEDYTACJA E.Nowalska ziemia w oczach zaswiatow.

LUDZIE SIE PRAGNA ROZWIJAC DUCHOWO POPRZEZ MEDYTACJE. WOJTEK, CO O TYM SADZISZ?

Jestem absolutnie przeciwny tego typu cwiczeniom jak medytacja.One zabieraja czas, ktory TERAZ jest bezcenny , bo nadchodza juz owe , nazbyt wazne w zyciu ludzi dni, a to oznacza ze musimy sie spieszyc. Uwazam ze tego typu cwiczenia umyslu sa moze i dobre, ale jedynie dla ludzi ktorzy nie maja do zrealizowania w swoim realnym zyciu zadnego konkretnego celu. Bo
cwiczenia umyslu dla samego tylko cwiczenia , to sztuka dla sztuki.
Jezeli ludzie wyobrazaja ,sobie ze poprzez cwiczenia umyslu zdobeda wieksza wiedze o SAMYCH SOBIE, to sie myla.WIEDZA jaka jest WAM DANA , JEST TAKA WIEDZA , JAKA Z WOLI PANA DOSTAC POWINNISCIE. Jesli chcesz zobaczyc cos wiecej niz widzisz , spojrz w SWOJE SERCE, nie to pompujace krew , ale to ktore jest twoim JA. To w nim bowiem JEST TO CO WY CZESTO NAZYWACIE " TRZECIM OKIEM". Jutro swiat moze otworzyc to oko, ale stanie sie to nie w rezultacie medytacji - to GLOS ZASWIATOW PODERWIE SERCE, WASZE JA, DO SPOJRZENIA NA TO , CO SIE WOKOL WAS DZIEJE. Jesli wiec MASZ DUZO CZASU , to cwicz UMYSL, ALE ZAWSZE ZADAJ SOBIE UPRZEDNIO PYTANIE, COZ TO TAKIEGO MA SIE W TOBIE OTWORZYC I PO CO?
W USWIADOMIENIU SOBIE TEGO ZAWARTA JEST BOWIEM WAGA CELU TWOJEGO MYSLENIA.

Dam WAM jeszcze jedna rade; skoro to, czym wiecie, jest dla was wciaz za mala wiedza, podpatrujcie wasza PRZYRODE , ONA ma w sobie wieksza madrosc od tej , KTORA WY W SOBIE MACIE.
str.88/89 WOJTEK
kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #28 : Luty 01, 2009, 15:02:13 »

 Narkotyki. E. Nowalska Ziemia w oczach zaswiatow.    

CO DZIEJE SIE ZE SWIADOMOSCIOM CZLOWIEKA PO ZAZYCIU NARKOTYKOW?

Stan swiadomosci czlowieka po zazyciu narkotykow jest calkiem innym stanem swiadomosciniz swiadomosc "zaswiatow" bo STOSUJAC TEGO RODZAJU SRODKI , staje sie jedynie WIELKIM WARIATEM.Stosowanie tych srodkow jest atakiem wymierzonym w sama istote czlowieczenstwA. nAWET W OBLICZU CHOROBY PSYCHICZNEJ NIE POWINNO SIE ICH APLIKOWAC.
zBYTNIE ZBLIZENIE SIE DO GRANICY ZYCIA I SMIERCI (CHEC ZBLIZENIA SIE DO NIEJ PRZEZ ZAZYWANIE NARKOTYKOW) jest grozne i jest jako takie wybaczalne TYLKO POD TYM WARUNKIEM ZE CZLOWIEK SZUKA W TYM STANIE WIEDZY POPRZEZ DOZNANIA WYKRACZAJACE PO ZA TO , CO MOZE
DAC MU NORMALNA MYSL.
JESTEM TEMU ZDECYDOWANIE PRZECIWNY.
Wchodzi tu rowniez w gre kfestia ZDROWIA , ALE PO ZA WSZYSTKIM INNYM
TAKIE MYSLENIE ODERWANE OD RZECZYWISTOSCI BYTOWANIA ZIEMSKIEGO- WYBACZCIE MI ZE POWIEM TO BEZ OGRODEK - JEST ,TYLKO ZLUDZENIEM ZNAJDOWANIA CZEGOS , CO JEST W ZASWIATACH TAK NAPRAWDE , POKI ZYJE SIE W MATERJALNYM CIELE
NIE MOZNA TEGO ZNALEZC.
str.90/91 WOJTEK
Kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #29 : Luty 02, 2009, 15:00:57 »

 RELIGIE E.Nowalska Ziemia w oczach Zaswiatow.

Kwestia dyskusyjna jest pochodzenie i cel istnienia wielu religji. Ich rola w zyciu czlowieka oraz pierwotne przeznaczenie.Wielu ludzi dyskutuje na ten temat , bardzo odmienne bywaja zdania budzi sie wiele emocji, kontrowersji
a tym samym antagonizmow i walk.Natomiast pierwotna rola religji byla pozytywna miala ludzi zblizyc do wiedzy. Czy tak sie stalo?...
Kiara

Skad sie wziela religia?

Wyjdzmy moze od takiego pytania : gdyby to ludzie wymyslili to,co nazywacie RELIGIAMI, to po co by to uczynili?
Ludzie zawsze szukali slow na okreslenie ,co wokol nich BYLO ,JEST I BEDZIE. A szukali tych slow w sobie samych. I znajdowali tam - bytujac w roznych rejonach swiata rozne odpowiedzi. Jedne z nich zdobywaly zwolennikow , inne zas mniejszym cieszyly sie powazaniem. Jest to okolicznosc wielkiej wagi , ze zdarzaly sie pewne takie ODPOWIEDZI, ktore mialy w sobie tyle ZYWOTNEJ SILY, ZE PRZYCIAGALY DO SIEBIE LUDZI BUDZAC W NICH WIARE , A ZGODNIE Z PRAWAMI WIARY TO, CO WIELKIE , PRZEDSTAWIALY SLOWAMI OBRAZAMI.
I taka jest mysl moja , ze wieloma roznymi slowami zostalo opisane Jedno zjawisko. BO WIARA WASZA WYROSLA Z OBJAWIENIA SIE ZASWIATOW. GDYBYSCIE BOWIEM ZOBACZYLI SWOJEGO BRATA tysiace lat temu , ktory na widok ZASWIATOWEJ ISTOTY orzekl ze to jakas ISTOTA BOSKA , tzn. okreslil JA MIANEM BUSTWA , to zrozumielibyscie , ze tylko dzieki takiemu symbolowi mozemy byc obecni w WASZYM mowieniu. Gdybysmy powiedzieli ze JESTESMY KOSMITAMI, to rezultat byl by taki , ze ZACZELIBYSCIE nas wypytywac o POZIOM ROZWOJU NASZEJ CYWILIZACJI. A tu nie ma zadnego rozwoju cywilizacyjnego.
Jest za to rozwoj MYSLI DUCHA, ENERGII.
UWAZAMY WIEC, ZE NAJBLIZSZE TEMU CO TU NAPRAWDE JEST , JEST TO O CZYM OPOWIADA WASZA WIARA.
A to , co sie teraz tu dzieje , bierze sie takze i stad ze nie wszystko , co glosi wasza religja , jest zgodne z prawda.
Jacyz to zatem mysliciele wymyslili te slowa?
Jest to wazne pytanie, bo chodzi w nim o to , czy stworzyli oni te idee sami z siebie , czy tez ktos im je podsunal?
Oczywiscie wymyslili to oni sami z siebie, a to co, bylo im dyskretnie podsuwane w formie podszeptow od ZLYCH DUCHOW, nie mialo wiekszego znaczenia.
Wymyslono wiec opowiesci tlumaczace prostym ludziom realne fakty i zachodzace w rzeczywistosci zjawiska . A calkiem osobna kwestia jest to , ze rozni ludzie wykorzystywali te te opowiesci do swoich wlasnych celow. Ludzie zadni wladzy zawsze chetni poslugiwania sie tymi opowiesciami dla manipulowania innymi. Ale wazne w RELIGIACH jest , ze dawaly one ZAWSZE LUDZIOM sile wiary w cos , co gdzies tam istnieje i z jednej strony jest czyms nieswiadomym, niedostepnym dla zmyslow, ale z drugiej strony , za sprawa wiary serca , nabiera realnego istnienia. W chwilach modlitwy ludzie szukali w sobie dobra, a tym co ich ze soba nawzajem jednoczylo byla wielka wiara , ze JEST KTOS STOJACY PONAD NIMI i ze TEN KTOS JEST DOBRY DLA KAZDEGO Z NICH Z OSOBNA.
A zatem nie jest wazna wielosc RELIGII w dziejach ludzi , ale okolicznosc , ze dzieki RELIGII wzbogacaly sie ich uczucia i rozwijala sie w nich sfera duchowa.
str. 80/81 WOJTEK
Kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

divum bbyfun eneaekstraliga2014 maro mojeprzysmaki