Strony: 1 2 3 [4] 5 6

PRZEKAZY OD MYSLICIELI..

  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #45 : Luty 18, 2009, 22:32:15 »

 Cel zycia na Ziemi E.Nowalska Przyjaciele swiata.

Przyjaciele Swiata. Mysliciele okresalaja cel zycia Czlowieka na Ziemi.

Po dotkliwych dziejacj ludzkosc wchodzi w nowy dla siebie OKRES - w epoke spokojnego zastanowienia sie nad soba.
Nie bedzie to EPOKA Myslicieli, ktorzy stroniac od od swiata, izolujac sie w jakis sposob od niego , widziec go beda z dystansu dzielacego Medrca od obiektu badan i kontemplowac go jedynie beda.
Bedzie to epoka zgielku Myslowego , pewnych HEREZJI, ktore burzac schematy skostnialego Myslenia, POPEDZA WIEDZE w najukochansze jej rejony coraz to blizsze prawdy
pokonywanie wlasnego leku oraz niepewnosci stanie sie wyzwaniem dla SERC I UMYSLOW ludzi.
Beda widzieli swoje wady, swoje ULOMNOSCI i szukac zaczna DROG oddalenia sie od nich.
Uczyc sie beda ludzie usmiechu, zyczliwosci dla siebie i innych.

Aby nauka ta przynosic zaczela wymierne efekty , trzeba Im bedzie zrozumiec sens,cel swego TUTAJ Istnienia na Ziemi.Jesli POJAC ZECHCA
i zdolaja dlaczego, po co sa tacy, a nie inni, dlaczego takie a nie inne Losy sobie obrali i WIDZIEC zaczna swoj Poczatek i prawdopodobny Kres, to
odwaza sie USZANOWAC SIEBIE NAWZAJEM.
Potrzebny jest pewien PROCES elementarnej edukacji, ktory nie faktow, nie dat bedzie ich uczyl, ale WIEDZENIA TERAZNIEJSZOSCI w kontekscie
dnia wczorajszego i JUTRA.
Wazne stanie sie omawianie dla nich podstawowych kwestii tejze Wiedzy.
A potem pokazywac beda w codziennym zyciu jak, zrozumieli swoje i Ziemi sprawy.....
str.11/12 PAN
Kiara
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #46 : Luty 20, 2009, 01:45:56 »

 Mysliciel - Czlowiek.E.Nowalska Przyjaciele Swiata.   

KIEDY CZLOWIEK STAJE SIE MYSLICIELEM?

Staje sie energia Myslicielska tylko ten,kto umie oderwac Mysli od swojego odczowania i daje sie PONIESC im ponad swoj, tylko swoj wlasny zysk.
WIDZENIE GLOBALNE w SWIECIE MYSLI - bo tymze jest to, co okreslano wyrazem Energia - jest zwiazane braniem pod uwage tego , czego chca, ku czemu zdazaja wewnwtrznie owe Energie. Widzenie Globalne, w kontekscie Swiata Materii powiazanego z energetycznym Bytem,jest ODWAZENIEM sie PATRZENIA na ROZWOJ w ramach okreslonych ich WSPOLNYCH mozliwosci i dostrzeganiem ewentualnych konsekwencji tego rozwoju.jakie moga byc owe konsekfencje dla ludzkosci?
WIEDZA CZLOWIEKA siega okreslonych tylko horyzontow myslowych.On nie wie co go czeka, co dalej z Nim bedzie. Nieliczni tylko probuja byc wizjonerami swojej wlasnej przyszlosci.Zazwyczaj czas ucieka,a ludzie GONIA od zdarzenia do zdarzenia.Czyz nie trzeba im wiedziec po co wchodza na DRABINE i do kad ta wedrowka ICH zaprowadzi? Czy wystarczy widziec tylko obok jednego szczebla kolejny szczebel i nic ponad nim? Mozna jezeli da to wchodzacemu na te drabine szczescie, radosc, i usmiech wewnetrzny.

Natomiast jesli brakuje ich Czlowiekowi wchodzacemu szczebel po szczeblu na DRABINE ZYCIA , trzeba podac MU WIZJE czekajacej GO PRZYSZLOSCI. ta wizja potrzebna jest tez i tym ludziom, ktorzy aktywnosc swojego zycia skupiaja na TROSZCZENIU sie o SZCZEBEL ,po ktorym przyszlo Im piac sie przez zycie , o forme stawiania na nim swego
KROKU , a nie o siebie.Bo gdy dotra do Kresu owej DRABINY ZYCIA uswiadomia sobie, ze NIC NIE JEST W GRUNCIE RZECZY WAZNE poza NIMI. Okaze sie wtedy ze WIZJA PRZYSZLOSCI przychodzi do nich zbyt pozno.

NIE TRZEBA USZCZESLIWIAC LUDZI NA SILE.Trzeba jednak dawac tym , ktorzy tego chca, szanse OGLADNIECIA swojej rzeczywistosci innym niz do tej pory spojrzeniem.

Jesli widzisz przed soba CIEMNOSC
DAM CI LAMPE,
ktora POMOZE Ci dostrzec to,
co jest w owej CIEMNOSCI,
ale NIE POKAZE CI jak w nia isc....

str13/14 PAN

kiara
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #47 : Luty 22, 2009, 20:03:37 »

 Wielkosc jest w czlowieku. E.Nowalska Przyjaciele swiata.    

TRZEBA NAM WIARY W SIEBIE.

Nie trzeba NAM Gwiazd spadania na Ziemie, ani cudownosci, ktore sprawiac beda , ze Czlowiek stanie oniemialy i z zadziwem kleknie na Ziemi i z czolobitnosciom patrzy na owe gwiazdy i wiedzial bedzie kto GO teraz ma prowadzic.
Nie trzeba nam sklaniac GO do poszukiwania nowych miejsc dla siebie.Czy potrzeba MU Przewodnika, ktory mowilby Mu w jakim miejscu, w jakim kraju na tym lub na innym kontynecie, ma mieszkac ma zyc? Nie, ON to wie sam.
On to czuje.
Czy trzeba Mu Przywodcy , ktory prawil by co jest w zyciu Jego najlepsze, najwlasciwsze? Pora, by czul i wiedzial to sam.
Aby jednak DOBRO stawalo sie w NIM K L U C Z E M do Istnienia, trzeba pokazac Mu , ze ono JEST PIEKNEM, ktore ON w sobie posiada, i ktorego tak naprawde wciaz i wciaz szuka.

Myslenie i przezywanie.
Mysli i uczucia.

Madrosc i wibracja stawania sie coraz WAZNIEJSZYM DLA SIEBIE PIEKNEM.

Madrosci glownie w SZKOLACH sie szuka , a jest jej rowniez bardzo wiele w SERCU Czlowieka.
Uczucia rozmienia sie na Zyski i Straty, a BARW ich jest o wiele pelniejsza GAMA.
To wszystko nazwe poszukiwaniem samego siebie.
str.16/17 PAN
Kiara
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #48 : Luty 23, 2009, 14:48:59 »

Dobro. E.Nowalska Przyjaciele Swiata.

DOBRO, DROGA ROZWOJU PRZEZ DOBRO.

Co to jest DOBRO? To odczowanie w sobie pogodnego stosunku do swiata roslin, zwierzat ludzi,poszukiwanie go w sytuacjach , w ktorych przyszlo sie ludziom znalezc.
To odbieranie wszystkiego na plaszczyznie akceptacji lub negacji, ale jednoczesnie w Barwach poszanowania.To budzenie w sobie piekna. To obumieranie w Tobie tego , co rozumiesz pod slowem zlo.To walka o godnosc wlasna bez jednoczesnego tepienia GODNOSCI innego Czlowieka, lub zwierzecia.
To OTWARCIE SIEBIE NA WIDZENIE SWIATA PELNE JASNOSCI.
Ucza Was tego na roznych spotkaniach i kursach.Atmosfere takiego pojmowania swiata wprowadzaja na seminariach, spotkaniach , takze na tych odbywajacych sie w KOSCIELE. .Dotykanie takiej wibracji jest przez wielu utozsamiane z SYNONIMEM DUCHOWOSCI.
A MY mowimy ze tak nie jest.
Dotykanie takich sytuacji,takiej atmosfery to jedno.Poczucie JEJ wsobie NA STALE , jako czegos swojego , wlasnego ,zycie nia, to calkiem inna sprawa.
Tego nie da sie uczynic w rok albo wiecej lat.To sa procesy ktore zmieniaja wizerunek WASZEGO SWIATA.
Nie trzeba wam zasklepiac sie w pojmowaniu siebie powiazanym ze starcza wizja swiata.Trzeba Wam doceniajac siebie unosic rozkwit wlanego JA do granic mozliwych do osiagniecia w Ziemskim Swiecie.
Potrzebne WAM sa ROZMOWY ,WITANIE WIEDZY przeznaczonej dla pojedynczego Czlowieka. Dopiero poprzez Nia budzic sie w NIM zaczna
wibracje po ktore zmierza rodzac sie TUTAJ.
Patrze na Was i widze niedowierzanie. Umiecie wznosic sie ponad Ziemie samolotami, ale czy kazdy umie wznosic sie ponad Ziemie swoimi Myslami?
Umiecie przetwarzac i analizowac MATERIE , ale czy kazdy rozumie SIEBIE i Swoje reakcje na zdarzen z problemami materjalno-energetycznymi?
Nauczyliscie sie KLEKAC, MODLIC I WIERZYC w Istnienie Doskonale. Pora WAM, pojedynczo lub stadnie, uczyc sie MODLIC DO SAMEGO SIEBIE o rozkwitanie DOBROCI W WAS.
Innej drogi rozwoju Czlowieka nie ma.
str22/23 PAN
Kiara
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #49 : Luty 23, 2009, 22:52:10 »

E. Nowalska , przekazy od Myslicieli.


ZASWIATOWE SUMIENIE.

ZASWIATOWE SUMIENIE jest to wiedza,ktora bedac w ZASWIATACH ,ZAWSZE ma sie w sobie. Jej glownymi punktami sa;

1.DOBRO,Milosc, ale nie tyle w stosunku do samego siebie, co w stosunku do innych energii(wcielonych w materie, lub bytujacych w sposob niematerjalny)

2.Intesywnosc zycia, tzn.prawdziwe zycie(o czym juz byla mowa) a nie WEGETACJA.

3.Zasada ze kazdy ma prawo do postepowania wedlog wlasnej WOLNEJ WOLI
i bledem jest ( narzucanie jakiejs energii swojej woli wbrew jej wlasnej woli);

4. Zasada, ze sztywnosc mysli jest ZAWSZE BLEDNA, BO MYSLI POWINNY BYC GIETKIE I PRZEZ TO SA WIELKIE.

ZLO JEST ZAKODOWANE W LUDZKICH CIALACH , BO NIGDY NIE JEST TAK ,ZEBY BYLO W NICH ZAKODOWANE TYLKO I WYLACZNIE DOBRO.
Gdyby ludzie mieli wole brania zycia takim jakim ONO jest , to ich postawa byla by logiczna.ALEZ TAK! Wy jednak postepujecie wbrew logice, bo wciaz walczycie z tym czego i tak nie pokonacie.
ALEZ TAK! ZLA, nikt nigdy nie pokonal i nie pokona. Ale jest (jak mowilem) ZLO i maksymalizacja Zla.
Gdybysmy MOGLI WAM BARDZO POMAGAC,TO WASZE ZYCIE BYLO BY BAJKA.(ale bezuzyteczna bo bez moralu).
Po smierci (BAJKA zwana ZYCIEM konczy sie roznie dla roznych ludzi) WASZE ENERGIE ZOSTAJA UWOLNIONE I ODCHODZA Z CIALA , A WASZYM ZADANIEM JEST NA SWOJ WLASNY UZYTEK OSADZIC SAMEMU SWOJE ZYCIE,wedlog wczesniej podanych kryteriow.
ZLA NIE PRZENOSICIE W ZASWIATY(urazow do roznych ludzi, nienawisci) BO JUZ GO W WAS NIE MA.
ENERGIA MOZE BYC UJEMNA LUB DODATNIA , ALE NIGDY NIE JEST ONA U NAS NAZYWANA ENERGIA ZLA LUB DOBRA.
To ze wracajac pamiecia do swojego ZYCIA oceniamy je Z PUNKTU WIDZENIA DOBRA, bierze sie stad ze DOBRO I MILOSC SA GLOWNYMI ZASADAMI TEJ SAMOOCENY.
str51/52 WOJTEK
Kiara
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2009, 22:57:16 wysłane przez Kiara »
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #50 : Luty 26, 2009, 21:47:57 »

 OSOBISTE SZCZESCIE E.Nowalska Opowiesc o przemienianiu sie.

Myslemie, droga rozwoju.

Zakazano kiedys wielu ludziom samodzielnie myslec. Wiedzieli ze ;
TO CO OFICJALNE jest bledne, ale wiedzieli tez ze dla ICH BEZPIECZENSTWA wskazane jest zeby milczeli.
Budowali wiec SWIAT MYSLI,wspomagali siebie w trudzie tego budowanianie bardzo wiedzac,co z tego wyniknac moze.
Bali sie wrecz swojego cienia.
Widac , zawsze tak ma byc, ze MAGIA SERCA wiele znakow ma.
Starajac sie odkrywac prawdy magiczne musi plesc zaklecia.

Jak zatem zmierzac do osobistego szczescia?

Majac bogaty SWIAT MYSLI wewnatrz siebie;

1.sluchac sie ich trzeba.ONe wiadomosciami sa dla Ciebie dokad masz isc dokad zmierzasz.

2.zaufac trzeba sobie, swoim myslom - to rzecz jedyna.
pamietac przy tym jednak trzeba, ze sila pragnienia sluchania i wierzenia tym myslom zabiera Ciebie w swiat w ktorym zawsze chcesz czy nie musisz Istniec.

3.wiedziec trzeba ze wartosci uznawane przez innego Czlowieka wazne sa dla Niego nie koniecznie dla CIEBIE.

4.wiedziec trzeba, ze Twoj system wartosci absolutnie wynika z Twojej genezy.
ZTEGO KIM BYLES DAWNO TEMU i z tego kim jestes obecnie.
Wartosci te nie moga byc zatem podeptane przez inne systemy wartosci
(wyznawane przez innych ludzi) poniewaz nie sa tozsame z Toba.

Wartosci wazne i mniej warte uwagi, wyrazane byc moga poprzez globalne systemy myslowe, uznawane globalnie przez ludzkosc.
Ale ich znaczenie nie ma polegac na okresleniu odgornym, co kto i kiedy ma robic.
One winny stanowic swoisty , zawsze akceptowalny system samokontroli ludzi.
Przy ich pomocy powinni umiec odpowiadac sobie na pytania:
Czy Ja istniejac w danym spoleczenstwie, zmagajac sie z jego i swoim funkcjonowaniem, stanowie brzemie dla niego, czy Istote wspierajaca zarowno MOJE jak i jego ISTNIENIE?

WARTOSCIAMI GLOBALNYM uznawanym przez WAS za metode obcowania ze swiatem powinny byc;

1.dobro Twoje ale i innych Ludzi

2.zwyczaj POSZANOWANIA WARTOSCI ODMIENNYCH od Twoich. Ty jestes soba, inni ludzie stanowia wartosc sama w sobie, odmienna od Twojej, ale razem stanowicie wspolnote mysli, bo zyjecie ISTNIEJECIE TU RAZEM.

3.przekonanie ze borykanie sie z zyciem nie jest tylko Twoim przywilejem.
Inni ludzie czynia tak samo, wiec nie utrudniajcie sobie nawzajem swoich Istnien.

4.JEDNOSC TO UTOPIA, ALE RAZEM MOZNA TWORZYC NIEMAL WSZYSTKO.
srt30/31Maria
kiara
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #51 : Luty 27, 2009, 12:20:41 »

Wiele dyskutujemy na temat wibracji, pojawia sie wiele niezrozumienia tego okreslenia.Wrocmy zatem jeszcze raz do tematu by bylo lepiej go zrozumiec.
Ogolnie wibracja to moc, to sila istnienia, jednak i ta moc ma swoje barwy przejawiania sie. Jakie? To zalezy od nas od jakosci naszych mysli i uczuc od milosci w nich zawartej. Jaka juz posiadamy taka malujemy nasze zycie, z jaka moca? zalezy od naszej wibracji.

Kiara Uśmiech Uśmiech



 Wibracja E.Nowalska Opowiesc o przemienianiu sie.   

Co to jest wibracja?

Wibracja ogolnie mowiac to sila zycia,tworzenia, trwania mimo ze masz wiecej powodow by nie trwac.
Twoja wibracja jest Twoja wewnetrzna sila, a tworza ja nie Twoje wyobrazenia, czy madrosci uzyskane w procesie uczenia sie,ale MOC BYYCIA
MIAST NIE BYCIA.
To wiazka Twojego autentycznego Istnienia, barwa energetyczna,i sila przezwyciezania tego, co niesie materia.
to wibracyjna moc ogalacania siebie z NICOSCI.
Wibracja to majatek,ktorego nigdy nikt Ci nie zabierze.
TO CHEC ISTNIENIA I MILOWANIA.

Widzisz, w wielu krajach bywali ludzie, ktorych wibracja przewyzszala innych
ISTNIENIE. Byli silni sila swojej woli, nie rozumnoscia swoja. potrafili przez to
(nawet nie uczac sie w szkole) o wiele wiecej od innych. Wibracja swoja umieli pokonywac nawet wiecznie burzaca zycia ludziom materie.
Oni bedac soba, byli wyjatkowymi postaciami, bo mieli to COS wibracje ponad ogolnie dostepne istnienie.
str.50 Maria
kiara
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #52 : Luty 28, 2009, 18:08:47 »

FILOZOFIA ISTNIENIA.

1. Wazny jestem Ja.

2. Kocham, bo BARWA mego JA jest mysl pelna DOBRA.

3.Zyje do dnia konca MOJEJ materii, ale i potem,gdy konczy sie zewnetrzny swiat.

4.Znakiem Mego Istnienia jest Barwa Energii, bo Energia to JA.

5.Wibracja Moja ulega wzmocnieniu w wyniku przezywania uczuc, doznan swego istnienia.

6.Wiedza moja jest ulomna bo prawdziwy swiat to mysli bez obciazenia materii.

7.Wiele widze, ale nie widze innych plaszczyzn, co wcale nie znaczy ze ich nie ma.

8.Wielu zyjacych ludzi wypacza swoje Istnienie, sa dobrzy ale uparci, mysla ze siebie nie warto zmieniac tylko swiat.

9.Wartosciami materii naznaczone jest zycie Czlowieka. Jego Istnienia nie ma prawa zdominowac materia, ona wspomagac ma tylko Jego wewnetrzny swiat.

10.Wspaniale jest to, ze JESTEM soba i moge poprzez materie zmieniac sie, odczuwac drugiego Czlowieka. To znaczy wiele i znakiem jest Mego Tu Istnienia, niczego poza nim wiecej.

11. Zawsze chce byc soba, nie w sposob bezmyslny, nasladujac zachowanie, rozumnosc, wiedze Drugiego Czlowieka.

12.Dbam o swoja sile, a jest nia Wiara, ze JESTEM DOBRYM i MADRYM CZLOWIEKIEM.
str78 Maria
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #53 : Marzec 01, 2009, 21:23:02 »

 cdn. filozofia istnienia E.NowalskaOpowiesc o przemienianiu

Filozofia istnienia, cdn.

1. WAŻNY JESTEM JA

Jestem Człowiekiem. Wcieliłem się w materialne ciało, aby wzmocnić swoją wibrację. Przybyłem ze ŚWIATA ENERGII, w którym wibracja MOJA jest stała, nie ulega wzmocnieniu.
Ono jest możliwe poprzez zmaganie się z materią. Gdy zakończy się MÓJ trud, ujrzę, co w czasie życia uczyniłem złego, co dobrego.
Ten swoisty bilans życia dołączony zostanie do do MOICH poprzednich wzmocnień (żyć, poprzednich wcieleń) i staną się JEDNOŚCIĄ.
To, kim byłem, zanim wcieliłem się w materię, wzbogacone zostanie o przeżycia z ostatniego Bytowania.
Nie wiedząc, jakie mam tutaj zadanie do przerobienia, staram się żyć najwłaściwiej, jak umiem.
Wiedza, iż JESTEM ENERGIA, sugeruje MI za życia MEGO, co powinno być w nim ważne. Czy troska głównie o materię, czy o siebie samego.
Ponieważ jestem przede wszystkim ENERGIĄ, ważna jest dla MNIE SKALA UCZUĆ, które mogę przeżyć drogą myślowych wędrówek, które mogę wykonać.
Ważny jestem JA. Nie dlatego, aby inni kłaniali MI się, ale dlatego, że w ŚWIAT ENERGII zabiorę ze soba S W Ó J W E W N Ę T R Z N Y
wizerunek, pozbawiony wpływu materii.

2. KOCHAM, BO BARWĄ MEGO JA JEST MYŚL PEŁNA DOBRA.

Mój autentyczny wizerunek jest niedostępny do oglądania przez innych ludzi. Jest nim MOJA BARWA (nazywana zamiennie WIBRACJĄ).
Odzwierciedla ona Me prawdziwe myśli i uczucia.
To TWARZ MOJA, dostrzegana przez Energię, w przyszłości także przez Człowieka.
Miewa ona różne kolory. Gdy widok jej jest pełen jasnych barw, wszyscy wiedzą, że JESTEM DOBRY. Gdy mącą ją myśli źle, niedostatecznie DOBRE, przyciemniają ją smugi, otulają ciemne barwy.
Nie dlatego jednak chcę żyć z DOBREM w SERCU, by jak najlepiej zaprezentować się innym.
WIERZĘ GŁĘBOKO, że JESTEM myślą, pełną DOBRA dla INNYCH i dla siebie też.
str. 79/80 Maria
kiara
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #54 : Marzec 04, 2009, 21:12:07 »

Dopoki Energie w planie przedurodzeniowym beda wybieraly  tak trudne do zaakceptowania prze innych i karalne przez prawo doswiadczenia one beda nam towarzyszyly w codziennosci zycia.
Rozwoj duszy , zrozumienie krzywdzenia oraz niekrzywdzenia, otwiera droge ku wyzynom duchowosci.
Bron slabszych, nie idz droga , ktora Twoim zdaniem poniza godnosc ludzka, ale sam jej rowniez  nie ponizaj ,ani w sobie ani w innych z powodu niezrozumienia planu przedurodzeniowego drugiego czlowieka.

Kiara Uśmiech Uśmiech

Zaswiat...
Czym jest Zaswiat, co powinien Czlowiek o nim wiedziec juz teraz w trakcie zycia? Czy jest to swiat materialny , czy dzieje sie tam zlo? Do czego jest nam potrzebna energia , ktora gromadzimy na swoich osobistych katach w trakcie zycia, i jak ja pozytkujemy po tamtej stronie? Czy cierpienie jest potrzebne? Czy jest to tylko wymysl kogos , kto chce nas gnebic?
Czy ziemie czeka w krotkim czasie koniec istnienia? Od czego bedzie zalezal koniec zycia na ziemi? Kim i po co jestesmy na ziemi? Czy jestesmy , ludzmi ? A moze ludzmi stajemy sie tylko na chwile naszego ziemskiego zycia?
Cala ta bogata gama informacji Zdeponowana jest w przekazie Mysliciela Wojtka.

Kiara Uśmiech Uśmiech

Zaswiatowe Zycie. E. Nowalska , Ziemia w Oczach Zaswiatow.


Mozna uwazac , ze kooniec zycia to JUZ KONIEC WSZYSTKIEGO, albo tezr ze czeka nas po nim ZBAWIENIE PIEKLO,wzglednie CZYSCIEC. Wszelako jest JESZCZE JEDNA MOZLIWOSC --- ta mianowicie ze nie jest to ani koniec wszystkiego , ani zbawienie , ani pieklo , ani czysciec. ALE POPROSTU INE ZYCIE , w ktorym nie wartosciuje sie tego, co sie TAM ZE SOBA PRZYNOSI, lecz to czym sie  TAM jest, wyraza sie jedynie WIELKOSCIA ENERGETYCZNA LADUNKU , JAKI SIE UZYSKALO W WYNIKU ZIEMSKIEGO ZYWOTA.

Wielkosc ladunku elektrycznego ( nie chodzitu jednak o te elektrycznosc,ktora wy macie w kontaktach i znacie) , jest ZALEZNA OD TEGO ,JAKPRZEZYLISCIE WASZE ZYCIE NA ZIEMI. Jezeli jest to zycie przezyte w sposob wartosciowy , ladunek jest wielki , jezeli zas w sposob malo wartociowy--- maly.
Zycie na ziemi oceniane jest  zatem przez wielkosc energetycznego wzmocnienia, jakie przynosi.

Co to  oznacza dla ennergii bytujcych w ZASAWIATACH? energie te , ktorych charakterystyka jest wielkosc posiadanego ladunku , ZAWSZE ODNOSZ SIE DO SIEBIE  NAWZAJEM PRZYJAZNIE.
Sa TU ENERGIE DODRA sa enegie objetosciowo male i wieksze , ALE NIC NIE JES POWODEM DO ICH WARTOSCIOWANIA.


Skoro juz to ustalilismy , zapytac wypada zkolei, co one--- te--- energie tam porabiaja?
Kierujace sie w dal oczy wizionera siegaja do istniejacych  w dalekich przestrzeniach  planet gwiazd swiecacych , szukajac tam  inych zywotow i istnien.
CO ZATEM JEST W TYCH DALEKICH REJONACH WSZECHSWIATA?

Bytowaniem energii KIERUJE ZAWSZE ICH WOLNA WOLA. SA ONE WSZYSTKIE DLA SIEBIE SYMPATYCZNE IMILE , ale w ramach tych ogolnie przyjaznych stosunkow nawiazuja sie tez wieksze sympatie. Jest to rezultat bardziej pozytywnego odbierania jednych energii ,a mniej pozytywnego --- innych.
Te energie zwiazane ze soba  szczegolna sympatia pozostaja W ZASWIATACH w stalym wzajemnym kontakcie i razem ZGODNIE ZE SWOJA WOLA PZREMIESZCZAJA SIE W OBREBIE WSZECHSWIATA TAM, GDZIE TYLKO ZECHCA.

PO CO SIE PRZEMIESZCZAJA? OTOZ  WSZECHSWIAT JEST TAK OGROMNY I PIEKNY , ZE KUSI ICH SWOIM WIDOKIEM.
Gdybyscie nagle posiadali umiejetnosc mometalnego przenoszenia sie , jedynie dzieki myslowemu wyo brazeniu takiego zycia , WDOWOLNE MIEJSCE WASZEGO WSZECHSWIATA , to czy nie robilibyscie tego?

TAK, robilibyscie to --- DLA ZABAWY , DLA ZASPOKOJENIA  SWOJEJ CIEKAWOSCI, DLA NAWIAZANIA NOWYCH ZNAJOMOSCI , DLA POZNANIA INNYCH KULTUR....
Czy wiec  energie "podrozuja" sobie bez celu? --- Jest w tej podrozy CEL, a okreslony jest on przez wole wizjonerskiego ogladania  ZJAWISK WSZECHSWIATA , A NAWET UCZESTNICZENIA W NICH. inaczej mowiac , poroze te nie maja zadnego celu zarobkowego, prozaicznego, ale sa raczj bezinteresowne romantyczne, jako ze energie wiedzac o WSZECHSWIECIE WSZYSTKO , WIEDZA TO CO W DANEJ CHWILI MAJA OCHTE ZOBACZYC.

Jestem pewien ze ludziom podoba sie taka wizja  zaswiatowego bytowania.
Ale te podroze  "kosztuja" , bo pochlaniaja pewne niewielkie dawki energetyczne.
Te ubytki energetyczne mozna jednak co jakis czas uzupelniac.
Pisalem juz w jaki sposob to sie robi. dodam tu JESZCZE,ze laczna dawka wydatkowanej energii moze byc wobec energii WLASCIWEJ BARDZO WIELKA i dlatego jej odzyskanie staje sie co pewien czas koniecznoscia....

Mysliciel  Wojtek  str. 150/152

cd.
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #55 : Marzec 08, 2009, 15:22:12 »

Zaswiatowe Zycie.... cd.

E.Nowalska Ziemia w Oczach Zaswiatow.

Gdyby byla jakas energia , ktora  zostala by  z jakiegos wzgledu "przywiazana" do  jakiegos miejsca , tonie podruzujac po Wszechswiecie nie nie traccila by wcale energii , a wiec nie musila by sie wcale doladowywac!

Jest jednak w energiach cos , co w waszym jezyku nazywa sie  "checiom ruchu". Idlatego wlasnie PRZEWIETRZENIE SIE , czyli,PRZEMIESZCZANIE SIE sprawia wam radosc.
ZASWIATOWY BYT czesto kojarzy sie WAM Z RAJEM lub jakims miejscem idealnym  w sensie wydarzen ziemskich. Ale skojarzenia takie sa zupelnie bzdurne.
Energii uwolnionej od materi nie jest potrzebny dom ,ogrod , samochod , telefon.

Potrzebna jest jej WOLNA WOLA I WIELKA ENERGIA , PRZESTRZENIE ZASWIATOW  SA TAK OGROMNE , ZE JESTESCIE W NICH NIBY KROPLA W OCEANIE.
Dla wielu z WAS ZIEMIA JEST MIEJSCEM CUDOWNYM I SLUSZNIE . Ale jest  jest tez ona MIEJSCEM BYTOWANIA ZJAW (energi).To ze ich tu nie wizdicie , wcale nie oznacza ,ze ICH tu NIE MA..ONE SA TU, ZYJA WSRO WAS , A SA TU  BO TAKA WIDAC JEST ICH WOLA . PORUSZANIE SIE W OBREBIE ZIEMSKIEJ PRZESTRZENI  POWODUJE U NICH TAKI SAM UBYTEK ENERGI , JAK PRZEMIESZCZANIE SIE W KAZDYM INNYM  MIEJSCU  ZASWIATOW.

Jest wZASWIATACH cos, co MY MAJAC WAS NA WZGLEDZIE  NAZYWMY "DOMKAMI" .
SA TO SYMBOLE BYTU ENERGII  ZARAZ PO JEJ SMIERCI MATERIALNEJ .W sensie materialnym ICH nie ma sa to jedynie pewne rejony WSZECHSWIATA , w ktorych  TE ENERGIE DOZNAJA PRZEZYC , WARUNKUJACYCH ICH PRAWO POWROTU DO ZASWIATU.
*************
Jest to wyrazna opowiesc o strefie astralnej w ktorej bytuja energie po odbyciu snu posmiertnego przed powrotem na ziemie i przed uzyskaniem calego ladunku energetycznego oraz wiedzy co umozliwi im powrot w zaswiaty do swojej czesci niewcielonej.
Kiara
***************
Umierajac tracicie bowiem  CIALO I SWIADOMOSC. MA BYC TERAZ NA JAWIE WASZA PODSWIADOMOSC , ALE MUSI ONA DOPIERO DOJSC W WAS SAMYCH DO GLOSU.
oKRES TEN NAZYWAMY  TU OKRESEM BUDZENIA SIE PODSWIADOMOSCI, BO TU I TERAZ (NA ZIEMI) ONA W WAS DRZEMIE.

Sen ten przebiega w okreslony sposob i odbywa sie w pewnym konkretnym miejscu WSZECHSWIATA. Myslowo mozna by go bylo ujac  jako WIZJE WLASNEGO OSTATNIEGO ZYCIA, POLACZONA Z OCENIANIEM GO, ALE JUZ WEDLE ZASWIATOWEGO SYSTEMU WARTOSCI.
CZAS TRWANIA TEGO SNU MOZE WYNIESC  NAWET KILKA LAT i zalezny jest od woli "spiacego". Budzi sie on z tego snu ze SWEJ wlasnej woli , albo z woli swojej RODZINY. To ze zyjacy ludzie , wspominaja go,MYSLA  O NIM DOBRZE, POWODUJE  JEGO PRZEBUZDENIE, A SPRAWIAJA TO EMITOWANE PRZEZNICH  FALE MYSLOWE.

Jesli NIKT O NIM  NIE MYSLI , TO MA  TO SKUTEK TAKI , ZE BUDZI SIE PO DLUZSZYM CZASIE I, USWIADAMIAJAC SOBIE  WLASNA SAMOTNOSC , PRZYZYWA SWOJEGO PRZEWODNIKA , ABY POMOGL MU SIE ODNALEZC W TEJ NOWEJ SYTUACJI.
KTO TO JEST PRZEWODNIK?  --- Jest to  ktos , kto wie o SMIERCI BLISKIEJ MU OSOBY i o potrzebie POPROWADZENIA JEJ KU TEMU , CO STANOWI  WSZECHSWIATOWE SEDNO,czyli ku SWIATLU.
Tym przewodnikiem  jest ktos bliski , niekoniecznie z rodziny.
Jesli tak sie zlozylo ,ze nie ma nikogo takiego , to PRZEWODNIKIEM MOZE SIE STAC KAZDY , KTO ZE SWOJEJ  WLASNEJ WOLI ZECHCE SIE TEJ ROLI PODJAC.
A gdyby takze i taki opiekun sie nie znalazl , to DOSTANIECIE KOGOS Z ZASWIATOW  DO POMOCY , ALE ZADANIE KOGOS TAKIEGO JEST  UTRUDNIONE PRZEZ TO , ZE SZUKAJAC WAS  W ZASWIATACH  ( a sa one ogromne), SZUKA  ON KOGOS NIEZNAJOMEGO. jesli go myslowo "namierzy" , to go PRZEPROWADZI PRZEZ TE BRAME.  Ale jesli ma z tym klopoty , to szukajac traci energie,a TY CZEKASZ TRACAC WIARE  W SENS TEGO , CO SIE STALO . CZESTO SIE BOISZ , A TWOJA WIEDZA POZOSTAJE WIEDZA SWIATA LUDZI , PONIEWASZ NIE MASZ ODWAGI MYSLEC INACZEJ  NIZLI MYSLALES DO TEJ PORY..

***************
JEST TU MOWA O WIEDZY , KTORA PRZEKAZUJA NAM GRUPY RELIGIJNE, A KTORA NIE JEST PRAWDZIWA , I SWOJA NIEPRAWDE OKAZUJE W KONTAKCIE Z RZECZYWISTOSCIA ZASWIATOWA (mowa o pieklach niebie i czyscu). POWODUJE ONA  CALKOWITA DEZORIETACJE ZAGUBIENIE I STRACH PO SMIERCI DUSZ PO DRUGIEJ STRONIE RZECZYWISTOSCI , W SWIECIE ENERGII.
Kiara
****************
Lecz jesli  JUZ ZDOLAMY PRZEKROCZYC  "BRAMY " ZASWIATOW , to co wtedy?  --- Jestes  WOLNY  i wola swoja szukasz swoich bliskich  i miejsc dla siebie DOGODNYCH.
A co robisz poza przemieszczaniem sie w przestrzeni?
Organizujesz tam sobie swoja BAZE ZYCIOWA. MASZ TAM GRONO BLISKICH  CI ISTOT , JEST TAM MIEJSCE , KTORE MOZNA TU  NA WASZ UZYTEK NAZWC  "DOMEM" , BEDACE MIEJSCEM TWOJEGO STALEGO POBYTU. Kazdy ma tu taki symboliczny  "DOM". Mieszkacie w nim sami albo z kims innym. Nie jest DOM W SENSIE ZIEMSKIM, ale MIEJSCE STALEGO BYTOWANIA.
Jego  symbolem sa czerwone sciany , bo maja one taka wlasciwosc , ze mienia sie czerwienia. Ten "DOM"  jest czyms na podobienstwo  otaczjacego cie pylu , ale ten pyl nie jest cialem stalym, sciany tego "DOMU"  sa tylko SYMBOLICZNE.
JEGO  ZLOTEM SA ZAS  SPOJNE WEWNETRZNIE MYSLI  ZYJACYCH TU LUDZI  --- zloto symbolizuje bowiem wielkosc myslowa.....

cd.

str. 152/154 Mysliciel Wojtek.
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #56 : Marzec 10, 2009, 21:58:09 »

ZASWIATOWE ZYCIE   cd.

TRUDNE to do wytlumaczenia , ale takie  tylko slowa na to ZNAJDUJE , WASZE ZASWIATY SA W WAS PONIEWAZ SA ONE MYSLOWYM SYMBOLEM A NIE MATERIA .
DOMY TE SA WIECZNE , ale GDY POWIEM , ZE JEST TAM DOM DLA KOGOS , TO BEDZIE TO OZNACZAC JEGO RYCHLY ZGON.
W WASZEJ SWIADOMOSCI ZASWIATY JAWIA SIE CZESTO  JAKO COS PODOBNEGO DO OWEGO  RAJU , KTOREGO OBRAZ  UKAZUJE LUDZIOM WIARA RELIGIJNA.
ALE ZE NIE MA W ZASWIATACH MATERII , WIEC JEST TO RAJ BEZLUDNY.
SA TAM PLANETY , NA KTORYCH WIODA SWOJ ZYWOT INNE NIZ NA ZIEMI FORMY ZYCIA.  PLANETY TE STANOWIA DLA BYTUJACYCH ENERGII  SZANSE NA WZMOCNIENIE SIE ENERGETYCZNE  -- A ZATEM TAKA  SZANSE DAJE IM NIE TYLKO ZIEMIA.

Jest w ZASWIATACH  to, co wy nazywcie MILOSCIA.  JEDNE ENERGIE  LUBIA Z DRUGIMI PRZEBYWAC , A LACZACE WIEZY MOGA BYC TAK SILNE , ZE ZAWSZ SA RAZEM   I ZAWSZE RAZEM SIE RODZA , CHOCBY NAWET TAK SIE MIALO ZLOZYC
ZE NIE UDA I SIE W LUDZKICH MATERIALNYCH CIALACH   ZAMANIFESTOWAC TEGO WSPOLNEGO UCZUCIA.
Chec bytowania  RAZEM  w  okreslonym miejscu i czasie jest dla nich czyms nadrzednym.
Jest tez cos takiego , co wy nazywacie BRANIEM NA SIEBIE ZLEGO I DAWANIEM DOBREGO.
Jesli jakas energia jest minusowa ujemna ( w waszym rozumieniu "zla") , to jej ladunek moze sobie przyswoic energia plusowa, dodatnia ( w waszym rozumieniu dobra).
to przyswajanie  JEST SWEGO RODZAJU WSPOLGRANIEM ZE SOBA ENERGII , LUB WSPLTWORZENIEM , NOWEGO ZROZNICOWANEGO LADUNKU.
TO CO W WYNIKU TEGO POWSTAJE , JEST BARDZIEJ PLUSOWE NIZ MINUSOWE , I STANOWI ZLACZENIE SIE NA ZAWSZ W JEDEN BYT.
Jest to forma brania  od innego jego bytu , ladunku ale w sytuacji w ktorej obie strony tego chca.

***************
To jest opis laczenia sie energii minusowych z plusowymi , jednak minusy traca swoja indywidualnosc na rzecz plusow, bo zawsze w takim wypadku przewaza osobowosc i energia plusa. Jednak taka fuzja jest wlasciwa przy absolutnej wiedzy i zgodzie obydwu Energii.
Kiara
****************
Jedni to czynia inni nie , bo poprostu nie chca.
Z tego wniosek , ze wy nazywajac zwiazkiem  wasze laczenie sie ze soba  bez oddawania sobie energii , podlegacie twardej wladzy slowa oderwanego od rzeczywistosci.
U nas laczenie sie wzajemne oznacza oddawanie SOBIE  NA ZAWSZE ENERGII , ABY JUZ OD TAD WCIAZ BYC ZE SOBA RAZEM.

jEST TEZ W ZASWIATACH ODPOWIEDNIK WASZEGO KOSCIOLA. ZBIERAJA SIE TAM LUDZKIE ENERGIE , KTORE CHCA STANOWIC JEDNA GRUPE, ale bez calkowitego polaczenia sie ze soba. Nie nalezy to od  religji jaka wyznawlo sie na ZIEMI , ale wylacznie od WOLI TYCH ENERGII.Wola ludzi jest to ze grupuja sie na zasadach okreslonych przez ludzkie prawa, natomiast tym czym laczy ze soba oszczegolne energie jest WOLNA WOLA OBCOWANIA Z DANA GRUPA ENERGETYCZNA.

Z tego wszystkiego wynika DLA WAS JEDEN WNIOSEK;
To ,co JEST WYZNACZNIKIEM  WASZEGO ZIEMSKIEGO  ZYCIA , TO CO OKRESLA WASZA POZYCJE W ZBIOROWOSCI  LUDZKIEJ , TUTAJ, W ZASWIATACH JEST BEZ ZNACZENIA, BO TUTAJ JEST WOLNA WOLA , KTORA U WAS JEST OGRANICZONA
PRZEZ WASZE WLASNE WYTWORY , ORAZ PRZEZ FIZYCZNE WARUNKI ZYCIA NA ZIEMI.
Ale i NA ZIEMI I W ZASWIATACH  daje o sobie znac wielka wola przebywania w miejscu , o ktorym srce wasze nie potrafi i nie chce zapomniec.

ZASWIAT  kocha swoje miejsca i ze smutkiem na ich reorganizacje negatywna. jest to wprawdzie  WASZE  prawo , ale MY BEDZIEMY SIE STARAC WPLYWAC  SWYMI RADAMI NA WASZE MYSLI.

Plynie z tego drugi wniosek;
TO CZYM JEST ZIEMIA , JEST WARTOSCIA NIETYLKO DLA SWIATA LUDZI , ALE TAKZE DLA ZASWIATOW.
Przypisujac sobie taka role , przywolujemy wielkie slowa, ale sa to w istocie zlote slowa, a tym co  W NICH ZLOTE , jest owa wyrazana przez nie prawda, ze, W CALYM WASZYM UKLADZIE SLONECZNYM  NIE ZNAJDZIECIE DRUGIEJ TAKIEJ PLANETY JAK ZIEMIA.

Z tad trzeci wniosek;

TRZEBA ZNACZNIE BARDZIEJ DBAC O TA PLANETE , NIZ TO OBECNIE MA MIEJSCE.
Slonce gasnie, ALE SWIECIC BEDZIE JESZCZE PRZEZ WIELE WIELE STULECI.
COZ BY TO BYLO ZA SWIECENIE, GDYBYNIE BYLO JUZ KOMU SWIECIC?
Komu otworza sie oczy ten zobaczy  to , co i poprzednio jego oczy widziay, ale bez rozumienia co widza.
Poszukujac teorii leZacych u podstaw  WASZYCH MYSLI , ZAUWAZYLEM , ZE WASZE SLOWA SA ANTROPOCENTRYCZNE , SKIEROWANE KU WAM SAMYM.
Szukacie  w sobie slow dla okreslenia  siebie jako jednostki ludzkiej, dla okreslenia grupy jako zbioru tych jednostek , a tym co JEST PRAWDA  NA TEMAT LUDZI , JEST PRAWDA NA TEMAT  NA TEMAT ZIEMI.

Zadna znana mi teoria nie nawolywala do szanowania tego , co   W ZIEMSKIM  BEZTROSKOBAWIACYM  SIE SWIECIE  JEST ISTOTNE DLA SAMEJ IDEI ZIEMI.
Tworzac teorie tworzycie je pod swoim katem, a powiny miec  nagledzie  TAKZE TE PLANETE , KTORA JEST WASZYM DOMEM.

str. 154./157. Mysliciel  Wojtek.
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #57 : Marzec 21, 2009, 19:49:14 »

Mysl? czym jest mysl, czy zycie moze istniec bez mysli? Czy my jestesmy mysla przejawiona ( ta ktora osiagnela swoja indywidualnosc tworcza), czy tez kims z nia niezwiazana? Czy gdybysmy wszyscy naraz zaprzestali myslec swiat by jeszcze trwal? Czy mogl by sie rozwijac bez mysli........

Kiara Uśmiech Uśmiech


OSOBISTE SZCZESCIE E.Nowalska Opowiesc o przemienianiu sie.

Myslemie, droga rozwoju.

Zakazano kiedys wielu ludziom samodzielnie myslec. Wiedzieli ze ;
TO CO OFICJALNE jest bledne, ale wiedzieli tez ze dla ICH BEZPIECZENSTWA wskazane jest zeby milczeli.
Budowali wiec SWIAT MYSLI,wspomagali siebie w trudzie tego budowanianie bardzo wiedzac,co z tego wyniknac moze.
Bali sie wrecz swojego cienia.
Widac , zawsze tak ma byc, ze MAGIA SERCA wiele znakow ma.
Starajac sie odkrywac prawdy magiczne musi plesc zaklecia.

Jak zatem zmierzac do osobistego szczescia?

Majac bogaty SWIAT MYSLI wewnatrz siebie;

1.sluchac sie ich trzeba.ONe wiadomosciami sa dla Ciebie dokad masz isc dokad zmierzasz.

2.zaufac trzeba sobie, swoim myslom - to rzecz jedyna.
pamietac przy tym jednak trzeba, ze sila pragnienia sluchania i wierzenia tym myslom zabiera Ciebie w swiat w ktorym zawsze chcesz czy nie musisz Istniec.

3.wiedziec trzeba ze wartosci uznawane przez innego Czlowieka wazne sa dla Niego nie koniecznie dla CIEBIE.

4.wiedziec trzeba, ze Twoj system wartosci absolutnie wynika z Twojej genezy.
ZTEGO KIM BYLES DAWNO TEMU i z tego kim jestes obecnie.
Wartosci te nie moga byc zatem podeptane przez inne systemy wartosci
(wyznawane przez innych ludzi) poniewaz nie sa tozsame z Toba.

Wartosci wazne i mniej warte uwagi, wyrazane byc moga poprzez globalne systemy myslowe, uznawane globalnie przez ludzkosc.
Ale ich znaczenie nie ma polegac na okresleniu odgornym, co kto i kiedy ma robic.
One winny stanowic swoisty , zawsze akceptowalny system samokontroli ludzi.
Przy ich pomocy powinni umiec odpowiadac sobie na pytania:
Czy Ja istniejac w danym spoleczenstwie, zmagajac sie z jego i swoim funkcjonowaniem, stanowie brzemie dla niego, czy Istote wspierajaca zarowno MOJE jak i jego ISTNIENIE?

WARTOSCIAMI GLOBALNYM uznawanym przez WAS za metode obcowania ze swiatem powinny byc;

1.dobro Twoje ale i innych Ludzi

2.zwyczaj POSZANOWANIA WARTOSCI ODMIENNYCH od Twoich. Ty jestes soba, inni ludzie stanowia wartosc sama w sobie, odmienna od Twojej, ale razem stanowicie wspolnote mysli, bo zyjecie ISTNIEJECIE TU RAZEM.

3.przekonanie ze borykanie sie z zyciem nie jest tylko Twoim przywilejem.
Inni ludzie czynia tak samo, wiec nie utrudniajcie sobie nawzajem swoich Istnien.

4.JEDNOSC TO UTOPIA, ALE RAZEM MOZNA TWORZYC NIEMAL WSZYSTKO.
srt30/31Maria
kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #58 : Listopad 21, 2009, 08:50:13 »

SEN.

Bardzo ciekawa jest rola snu , zazwyczaj ludzie usypiaja by moglo odpoczac ich cialo fizyczne, zergenerowalo sie , nabralo nowych sil dla wstajacego dnia. Formalnie dzieje sie wasnie tak. Ale w trakcie snu zdarzaja sie rozne rzeczy , nazywamy to snem z marzeniami sennymi , lub snieniem na jawie z przezywaniem zdarzen z prawie fizycznymi odczuciami. A jak jest naprawde?
Przezywajac dzien zawsze tworzymy w umysle swoimi oczekiwaniami scenariusz , ktory nie zwsze realizuje sie zgodnie z nimi. Powstaja smutki i radosci , wieksze lub mniejsze projejcje wymyslanych oczekiwan.
Sen  objawia nam symboliczne zrozumienie sytuacji obecnej  nie oczekiwania jak bysmy chcieli zeby bylo. Jest podsumowaniemstanu stanu  w ktorym rzeczywiscie jestesmy.
Sny zazwyczaj nie sa prawidlowo interpretowane , gdyz zawsze sa symboliczne , my juz dawno zapomnielismy o prawdziwym znaczeniu tych symboli.
Symboliczne odczyty dokonuje sie na trzech poziomach ich istnienia ( w zaleznosci od rozwoju Czlowieka), tak wiec jeden i ten sam sen moze miec zupelnie inne znaczenie dla trzech roznych osob.
Bywaja tez sny , ktore objawiaja kontakt Istota ze Swiata duchowego , one konkretnie informuje nas o czyms.
Sen po przeanalizowaniu go pozwala nam poznac siebie bardziej , gdyz odslania nas przed nami z marzen o sobie. Pokazuje takimi jakimi jestesmy w danym momecie.
Warto odkrywac prawdziwa symbolike wlasnych snow i analizowac je i poznawac siebie.

Kiara Uśmiech Uśmiech

Opowiesc O Przemienianiu Sie. E.Nowalska

...... Gdy zapada zmierzch siadaja ludzie w domach swoich by odpoczac. Zdejmuja ubrania , klada sie spac i WITAJA w sobie JASNOSC - SNIAC.
We snie nie ma realnego Waszego Istnienia, jest tylko jego pamiec i chec  sprawdzenia rzeczy zakazanych  przez Wasza swiadomosc.

Jest SWIAT ENERGII ASTRALNYCH , niedojrzalych jeszcze do dalszego przemieszczania sie, antybialosc i czern mysli  zbytnio wybarwionych.

Sen zawsze uwalnia Was od wiedzy , jak ma byc, podsuwajac wizje jak jest. Poznanie tego punktu , to nic innego , jak samouzdrowienie sie ze stanu swego uwiezienia.

Wiezieniem dla Czlowieka jest bowiem mysl , ze wiecej mozna zyskac, wiecej zniesc. A we snie jest chwila bycia TERAZ i TUTAJ. Niczego wiecej nie ma.
Wiezieniem jest stan odsuwania sie od siebie w zyciu. We snie jestes bardziej bliski siebie , bo ogladazs w nim  siebie bez wizji  PRZYSZLOSCI widzenia.
Czy to dobrze? TAK. Bo widzisz we snie siebie bez perspektywy  przeistaczania sie .
Zrozumienie  , uchwycenie tej chwili , to mysl  - oto taki JESTEM......

Myslicielka Maria str.11/12
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2009, 08:56:25 wysłane przez Kiara »
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: PRZEKAZY OD MYSLICIELI..
« Odpowiedz #59 : Listopad 29, 2009, 16:58:07 »

Ludzkosc posiada wlasna droge rozwoju , wiedzie ona po przez doswiadczanie , oraz przemyslenia tych doswiadczen. Ale rowniez poprzez marzenia o wielkosci  swojej, ktora zdeponowana jest w jej podswiadomosci.
Zatem probuja wielcy ludzie siegnac wyobraznia w tworzenie wielkich cywilizacji  , ktore otworzyly by im przeolbrzymia perspektywe przyszlosci.
Czy jest to mozliwe , biorac pod uwage iz Czlowiek nie osiagnol jeszcze swojej doskonalosci?  Boryka sie wiec w swojej wyobrazni tylko z tym co wyobrazic juz sobie potrafi.
Wartosci , ktore postawil sobie za priorytet , tworza cywilizacje nia przepelniona. Swiat Czlowieka staje sie taki jak jego wybory. Co zatem stanowi blokade naszego pieknienia , o czym wiedziec powinnismy?
Wedlog Zaswiatow sa to trzy glowne bledy.

Kiara

TRZY GLOWNE BLEDY. 28.V. 1994.r.

E. Nowalska. Ziemia w oczach Zaswiatow.

Ziemskimi drogami dochodzicie do swoich Wyzszych Rejonow Podswiadomosciowych, ale musicie wiedziec , ze te rejony  nigdy  w Waszym Tutaj Bytowaniu nie beda Dla was Otwarte do konca.

Zyli sobie  wielcy ludzie , wierzac w WIELKOSC tworzonej przez siebie cywilizacji i w jej NIEOGRANICZONE PERSPEKTYWY NA PRZYSZLOSC. Ale tymi drogami , ktore sa na pozor JASNE  I SZEROKIE  ( dla wszystkich zrozumiale i wielkie) , trafic do CELU SIE NIE DA.
Emanuje z WASZYCH CELOW  wielka  wiedza o WASZYM swiecie, ale to , JAKI ON JEST , stanowi konsekwecje dokonywanego przez WAS wyboru.

Kazda prawda wieloraka ma twarz. ZASWIATY ukazuja WAM swoje twarze- to , jak wyglada prawda  z ich roznorakich punktow widzenia. A WAS zapytam wprost: CZY WIECIE CO JUTRO OKAZE  SIE WIEKSZE OD WAS SAMYCH? OTOZ JUTRO ZOSTANIECIE ZNIEWOLENI PRZEZ SILE , KTORA WAS PRZERASTA.
Ale moze powinienem sobie  powiedziec: a co tobie WOJTKU do tego?

Przywoluje tu wielu myslicieli , a kazdy rozprawiajac na ten sam temat , mowi troche co innego.NIE MA BOWIEM JAKIEGOS JEDNEGO ZDANIA , JAKIE CZLOWIEK ZAPEWNE CHCIAL BY OD NAS USLYSZEC. PONIEWAZ NIE MA JEDNEJ TYLKO PRAWDY.
Wynika to z faktu , ze tutaj w ZASWIATACH , BRAKUJE WOLI WZAJEMNEJ WALKI , brakuje wladzy absolutnej, brakuje WOJEN O SLOWO MYSLANE I WYPOWIADANE.

Jest tutaj  za to WOLNA WOLA I DOSKONALA WOLNOSC.
Czyzby wiec moja propozycja dla was byla wolna wola, tzn. wolnosc wobec samego siebie i inych?
TAK. Bo Tworzac swoje systemy wartosci  ludzie mieli na wzgledzie  zapewnienie sobie wladzy nad innymi.
Jestescie wytworami waszych wlasnych ludzkich wymyslow , a prawda jest W WAS - OKRESLACIE JA  WLASNYMI SWOIMI SLOWAMI zgodnie ZE SWA WOLA.

Borykajaca sie ze swoimi problemami ZIEMIA  musiala od zarania dziejow jakos sobie z nimi radzic. Powstawaly wiec przed wiekami  WIELKIE CYWILIZACJE, ale chociaz, jak na nowe czasy , BYLY ONE WIELKIE I WSPANIALE , to przeciez  w koncu UPADALY.

ZA CO cywilizacje te spotykal taki los? Otoz byly one WIELKIE DO PEWNEGO MOMETU. NIosly ze soba postep , byly realizacja istotnych wartosci, przyblizaly sie do idealow  zywionych przez swiadomosci ludzkie, ale potem przemienialy sie  w formacje o charakterze wstecznym i OBRACALY WIELKOSCI W MALOSCI.
TAK tez JEST z ludzmi. CZLOWIEK JEST WIELKI , dopoki staje sie wielkim. Kiedy zas OTOCZONY JEST ludzmi  nazywajacymi go WIELKIM  , od razu MALEJE, bo  SLUCHA SLOW OCENIAJACYCH  W BEZSENSOWNY SPOSOB JEGO WALORY.

Wielokrotnie juz w tych przekazach mowa byla o tym , ze my w ZASWIATACH  nie WARTOSCIUJEMY ENERGII ( DUSZY). Wy  zas czynicie  WSZYSTKO W KONTEKSCIE  WARTOSCIOWANIA ZARAZEM SAMEGO SIEBIE I INNYCH.
Wszystko wartosciujecie , czy jest cos czego byscie nie wartosciowali?

STALISCIE SIE NIEWOLNIKAMI  WARTOSCIOWANIA SAMYCH SIEBIE  I WARTOSCIUJECIE TAKZE MATERIE. CZY NIE WARTOSCIUJAC , NIE OKRESLAJAC WIELKOSCI TEGO , CO TWOJE I SAMEGO SIEBIE , BYL BYS CZLOWIEKU NICZYM?
Po coz wiec sie wartosciujecie?- Bo jestescie pyszni w sobie samych i wobec innych  i poprawia to wam samopoczucie. Ale jego poprawe powinno wam przynosic  wewnetrzne rozmyslania  i harmonijne obcowanie waszego wyzszego JA z waszym  zewnetrznym otoczeniem.

TO WLASNIE POWINNO POPRAWIAC WAM OBRAZ SAMYCH SIEBIE. Ale wy wolicie trzymac sie z dala od  PRAWIDLOWEGO  myslenia i szukac bezsensownych zasad WARTOSCIOWANIA LUDZI JAKO TLA DLA SAMYCH SIEBIE.
Kazdy to zna z wlasnego doswiadczenia.

str.158/160 Mysliciel WOJTEK.

cd...

























































« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2009, 17:01:30 wysłane przez Kiara »
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

bbyfun eneaekstraliga2014 mojeprzysmaki world-of-dogs galicja