Strony: [1] 2 3

ARKA PRZYMIERZA.

 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
ARKA PRZYMIERZA.
« : Grudzień 01, 2009, 14:06:05 »

Arka Przymierza , co to jest?

PRZYMIERZE STWÓRCY Z NOE.... ( NOE/EON.. CZAS INACZEJ ZAWARTE NA OKREŚLONY CZAS )
NOACHIDZI TO INACZEJ... LUDZIE DUCHOWI.

Prawdziwa ARKA PRZYMIERZA , to możliwość korzystania z wiedzy całkowitej MĄDROŚCI SERCA dzięki osiągniętemu ROZWOJOWI DUCHOWEMU.

Bowiem w duchowym sercu człowieka jest  ISKRA ŻYCIA / OGIEŃ ŻYCIA  depozyt wiedzy STWÓRCY , KTÓRA JEST IDENTYCZNA U WSZYSTKICH DZIECI STWÓRCY.

Ale, istnieje również jej techniczna kopia, która tak naprawdę jest tylko z nazwy ARKĄ PRZYMIERZA, gdyż jest to wyłącznie urządzenie techniczne ( kondensator) , które może stworzyć energie o mocy podobnej do tej , która może również stworzyć Człowiek DUCHOWY  w swoim ciele fizycznym , by otworzyć dostęp do wiedzy serca.Żeby mogło zaistnieć stale połączenie z nią a ciało ludzkie mogło by ulec transformacji w ciało świetliste.


Tworzy się nie mocą umysłu a mocą serca. Nic bardziej zwodniczego niż logika i intelekt , one bez uczuć tworzą bezduszną  maszynę.
Wiedze techniczna o której myślimy? Każdy  posiada IDENTYCZNĄ , każda Dusza Boska , nikt ale to nikt nie jest jej pozbawiony. Zablokowany mamy jedynie  częściowo dostęp do niej jest on zablokowany  wyłącznie po to by Człowiek nauczył się żyć uczuciami.

Napełniający się ich energią / wodą życia   wewnętrzny GRAAL automatycznie odblokowuje dostęp do wiedzy w szyszynce ( bo tak naprawdę w niej jest depozyt całej dawnej  wiedzy) . Mózg to tylko mechanizm , który otwiera dostęp do jej poziomów ,oraz możliwości przejawów rozdzielonych na 8 części.

Zwodnicza jest wiec stymulacja mózgu by osiągnąć dostęp do   wiedzy technicznej , bo tak naprawdę wcale nie o to chodzi.

Informacja techniczna jest TYLKO odwzorowaniem , przełożeniem wiedzy duchowej w działanie fizyczne w świecie materialnym.
Arka Przymierza tworzy się wówczas gdy SERCE napełni się miłością po brzegi i  energia uczucia  połączy się   z szyszynką. Wówczas otwieramy w sobie moc twórczą , która łączy się z depozytem Boskiej wiedzy , którą   posiada każdy DUCHOWY CZŁOWIEK   w czakrze serca.


Nazywa się to PRZYMIERZE NOACHA/ CZŁOWIEKA  Z BOGIEM , identyczne o którym mówił Mojżesz , a którego niestety  NIGDY nie osiągnął.

Owszem dane mu były różne instrukcje na stworzenie pojedynczych technicznych wzorów owej ARKI , ale nie miało i nie ma to mocy TWÓRCZEJ.. jedynie niszczycielską  i nie  ponadczasową. Dlatego urządzenia te potrzebowało stałego  zasilania energetycznego zewnętrznego , a po jakimś czasie całkowicie traciło moc.


Nie było przez MOJŻESZA  wykorzystywane dla dobra Człowieka, bo zabrakło rozwoju duchowego/ MIŁOŚCI MOJŻESZOWI .
 Arka Przymierza , ta dawna , to kondensator energetyczny , którego   moc używana była nie zawsze  zgodnie z etyka i dobrem ludzi., a  częściej przeciw nim.


Tak wiec prawdziwa Arka Przymierza / CZŁOWIEK DUCHOWY .. aktywuje ją najwyższa LUDZKA  energia miłości , to naturalna energia , którą gromadzimy w trakcie życia w sobie porównując nasze ciała również do  do mocy biologicznego  kondensatora.


Na razie udaje nam się być tylko biologicznymi  bateriami , które systematycznie są rozładowywane poprzez różne negatywne  zdarzenia losowe , które wyczerpują nas energetycznie.
Ale również rozładowuje nas z energii orgazm seksualny.

Uzyskać Boskość , tzn stać się kondensatorem , który osiągnie moc umożliwiającą mu transformacje w ciało świetliste, a następnie uniezależni od karmy , która blokuje nasze możliwości ewolucyjne .. przekazując energię władcą astralnym.

Osobiste  doładowania  energetyczne to  nasza możliwość przemieszczania się w kosmosie.

Boskość w Człowieku to nie jest ŚWIADOMOŚĆ TECHNICZNA ,  a ROZWÓJ DUCHOWY/ UCZUCIOWY  UMOŻLIWIAJĄCY OSIĄGNIECIE STAŁEGO POZIOMU ENERGETYCZNEGO , NA TYM POLEGA UWOLNIENIE Z KOŁA REINKARNACJI.


BÓG STWÓRCA WSZECHRZECZY jest OSOBOWOŚCIĄ DUCHOWO - UCZUCIOWĄ , JEST ENERGIA a  nie techniczną kreacją , nie rozwój techniczny zbliża nas do Niego , a rozwój uczuciowy , podwyższający nasz poziom energetyczny.

Jak sama widzisz współcześnie, rozwój techniczny mamy całkiem niezły , jednak świat i ludzie stanęli na krawędzi kataklizmu, który sami stworzyli, bo zabrakło nam uczuć. Ludzkość w bardzo małym stopniu rozwijała się uczuciowo, preferując wygody  techniczne, i jest  to największy jej błąd.

Nie pomoże TECHNICZNE wyćwiczenie umysłu , oraz intencje wygody  , gdy brakuje uczuć, bo w intencjach muszą być uczucia, dzięki nim stwarzane jest życie w całym wszechświecie, one nadają im WZORZEC ISTNIENIA.
Same intencje to zbyt mało, chociaż też są ważne.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2019, 16:17:00 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: ARKA PRZYMIERZA.
« Odpowiedz #1 : Grudzień 02, 2009, 02:26:31 »

Byc moze logiczne wyjasnienie...


Wykład Nassima - część 1.0 w *AVI także na przeklej.pl
http://www.przeklej.pl/plik/1-0-nassim-haramein-crossing-the-event-horizon-pl-part1-rar-0004m74f003p
http://www.przeklej.pl/plik/1_0_nassim_haramein_-_crossing_the_event_horizon__pl__part2_rar-0004ma4rk40i


1 Nassim Haramein - TEMPLARIUSZE (dodatek do części 4.0)
oraz
4.2 - MYŚLI KOŃCOWE

Czy Templariusze posiedli starożytną wiedzę? Czy Różokrzyżowcy i masoneria są spadkobiercami Templariuszy?
Wokół tych gnostycznych braterstw narosło wiele nieporozumień i mitów. Oba są wewnętrznie zróżnicowane, co sprzyja nawarstwianiu się nieporozumień. Może najwyższy czas skupić się na posiadanej przez nich wiedzy? W tym kierunku zdaje się też zmierzać refleksja Nassima...


<a href="http://www.youtube.com/v/CXeRbk3NhnQ&hl=pl_PL&fs=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/CXeRbk3NhnQ&hl=pl_PL&fs=1</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/AjidmAOleKE&hl=pl_PL&fs=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/AjidmAOleKE&hl=pl_PL&fs=1</a>

Lista odtwarzania na You Tube (dodatek dołączony do 4.0):
http://www.youtube.com/view_play_list?p=F9538F183632FD92

4.1. TEMPLARIUSZE w AVI (wklepane białe napisy PL)
http://www.przeklej.pl/plik/4-1-nassim-haramein-the-knights-templar-pln-rs-avi-0005849jb40i

MYŚLI KOŃCOWE
<a href="http://www.youtube.com/v/52p2JwMQEg4&hl=pl_PL&fs=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/52p2JwMQEg4&hl=pl_PL&fs=1</a>
http://www.youtube.com/watch?v=52p2JwMQEg4

4.2 Myśli końcowe w AVI (wklepane białe napisy PL)
http://www.przeklej.pl/download/00058556c/4-2-crossing-the-event-horizon-final-thoughts-pln-rs-rar
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2009, 02:32:25 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: ARKA PRZYMIERZA.
« Odpowiedz #2 : Marzec 01, 2010, 01:30:22 »

OBRZEZANIE

Bardzo ciekawym zagadnieniem jest akt obrzezania , nie przez sam fizyczny zabieg a przez jego rytualne znaczenie.
Wlasciwie tlumaczony jest on jako przymierze z Bogiem JAHVE.Ale co on tak naprawde oznacza , czemu sluzy ten duchowy rytual.

Jako ciekawostke dodam rozwazania na FZP.

http://forumfzp.net/viewtopic.php?t=4018&start=75

Wyjasnienie obrzezania znalazlam u barzo starego afrykanskiego plemienia Dogonow.

Bardzo ciekawa jest symbolika obrzezania chlopcow w plemieniu Dogonow.

"Wspinając się na wzniesienie, dochodzimy do nawisu skalnego, pod którym widać ścianę pokrytą symbolicznymi znakami i kolorowymi rysunkami. Hogon wyjaśnia przeznaczenie miejsca i symbolikę znaków. Udaje nam się zrozumieć, że wąż symbolizuje przodków, a ślady szakala są ważne, ponieważ wykorzystuje się je do wróżb. Potem tłumaczy istotę inicjacji, bez której człowiek nie pozyskuje jednoznacznej płci, a bez niej nie może prawidłowo funkcjonować w społeczności, nie zdobędzie od starszyzny świętej wiedzy przodków i nie skorzysta z ich siły życiowej. Dogonowie uważają, że człowiek rodzi się z podwójną duszą - żeńską i męską. Pozostałość po matce to u chłopca napletek, a pozostałość po ojcu u dziewczynki - łechtaczka. ..."
http://turystyka.gazeta.pl/Turystyka/1,82269,5814398,Tajemnicze_plemiona_Afryki___Dogonowie.html

Rozwazanie na ten temat uzupelniajace wyjasnienie dopisze.

Kiara
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2010, 01:37:55 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: ARKA PRZYMIERZA.
« Odpowiedz #3 : Maj 21, 2010, 10:41:09 »

Co to znaczy przymierze zawarte miedzy Bogiem a ludzmi.

"W Bibli jest rowniez i taki opis Arki.

"(21) Gdy Pan poczuł miłą woń, rzekł do siebie: Nie będę już więcej złorzeczył ziemi ze względu na ludzi, bo usposobienie człowieka jest złe już od młodości. Przeto już nigdy nie zgładzę wszystkiego, co żyje, jak to uczyniłem. (22) Będą zatem istniały, jak długo trwać będzie ziemia: siew i żniwo, mróz i upał, lato i zima, dzień i noc.
Potem Bóg tak rzekł do Noego i do jego synów: (9) Ja, Ja zawieram przymierze z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie; (10) z wszelką istotą żywą, która jest z wami: z ptactwem, ze zwierzętami domowymi i polnymi, jakie są przy was, ze wszystkimi, które wyszły z arki, z wszelkim zwierzęciem na ziemi. (11) Zawieram z wami przymierze, tak iż nigdy już nie zostanie zgładzona wodami potopu żadna istota żywa i już nigdy nie będzie potopu niszczącego ziemię. (12) Po czym Bóg dodał: A to jest znak przymierza, które ja zawieram z wami i każdą istotą żywą, jaka jest z wami, na wieczne czasy: (13) Łuk mój kładę na obłoki, aby był znakiem przymierza między Mną a ziemią. (14) A gdy rozciągnę obłoki nad ziemią i gdy ukaże się ten łuk na obłokach, (15) wtedy wspomnę na moje przymierze, które zawarłem z wami i z wszelką istotą żywą, z każdym człowiekiem; i nie będzie już nigdy wód potopu na zniszczenie żadnego jestestwa. (16) Gdy zatem będzie ten łuk na obłokach, patrząc na niego, wspomnę na przymierze wieczne między mną a wszelką istotą żyjącą w każdym ciele, które jest na ziemi. (17) Rzekł Bóg do Noego: To jest znak przymierza, które zawarłem między Mną a wszystkimi istotami, jakie są na ziemi."

Moze nie arka , (arc-en-ciel) , czyli zwyczajnie tecza na  niebie , a co znaczy tecza? I kiedy tworzy sie tecza? Nie wszystko trzeba doslownie tlumaczyc , przez wieki zmienila sie pisownia slow , zmienily sie tez symbole znaczeniowe.


acentaur na innym forum;

Sybolika Teczy jaka przymierza boga/ow z czlowiekiem nie ogranicza sie tylko do biblii
lecz znajdziemy je takze w mitologii nordyckiej/germanskiej.
Gdy woda jako deszcz ( element zenski) polaczy z ogniem jako promienie sloneczne ( element meski) wtedy powstanie
tecza siedmiobarwna jako iluzoryczne wysklepienie niebios. Po tej teczy zstepowali bogowie.
pozdrawiam


east na innym forum.

Tęcza to również rozszczepienie światła. Oprócz tego , że to jest zjawisko fizyczne , niesie nie tylko symbolikę Przymierza, lecz dużo więcej. Ukazanie tego, co jest niewidzialne. Gołym okiem postrzegamy te zakresy częstotliwości fal, które może odebrać nasz mózg. Lecz spróbujcie popatrzeć na ultrafiolet. Granice możliwości nieuzbrojonego oka sięgają zenitu - nie jesteśmy w stanie rozróżnić kształtu rozświetlonego ultrafioletem, zauważamy tylko rozmyte i wibrujące kontury. Piszę o tym niejako w uzupełnieniu do 4D i  "magicznej bryły" Zigrina  ( i Silvera ), aby lepiej można było sobie wyobrazić z czym mamy do czynienia.
Jeśli założyć, iż tęcza to symboliczna ( oraz fizyczna ) manifestacja Przymierza, to czy na jej odbiór jesteśmy skazani wyłącznie poprzez zmysły, których zwykle na co dzień używamy ?  Najnowsze badania naukowe, o czym już wielokrotnie wcześniej pisałem donoszą, że wewnątrz nas znajduje się nie tylko sieć neuronowa, lecz również światłowodowa. Badania funkcjonowania mózgów medytujących mnichów tybetańskich dowodzą, że medytacja umożliwia funkcjonowanie mózgu w granicach częstotliwości fal (gamma) - podczerwieni i ultrafioletu. Wydaje się, iż warunkiem przejścia na te zakresy odbioru  i nadawania ( czyli na "język światła" ? ), jest wyjście poza umysł -  jak twierdzą sami mnisi - osiągniecie stanu nie-umysłu.
Czy tylko mnichom ten stan "święty" jest dane osiągnąć . Nie, to jest możliwe dla każdego. Wczoraj zadzwoniła do mnie bardzo przyjazna mi osoba, która poradziła mi, żeby każdego dnia ćwiczyć nie-utożsamianie się ze sobą. Patrząc w lustro musisz wiedzieć, że to nie jesteś tylko Ty, że to co widać i czym wydaje się , że jesteś to nie cała prawda o Tobie, a tylko fizyczny nośnik, taki pojazd dla Twojej prawdziwej istoty. W jej przypadku taka "terapia" działa do tego stopnia, że umożliwia jej normowanie ciśnienia bez żadnych leków, a także pielęgnowanie dobrego stanu zdrowia.
Piszę o tym, bo czuję, iż umysł ludzki ( który de facto jest narzędziem umożliwiającym praktyczne funkcjonowanie w fizyczności ) dotarł do granic swoich możliwości poznawczych. Po prostu fizyczne granice naszych organizmów limitują nas samych - Stwórców rzeczywistości. Ale można je przekroczyć "przesiadając się" na światłowodową sieć kwantowej wymiany informacji. Gdyby tak nie było, to po co by nam była świetlna sieć ?
Świat ożywiony, zgodnie z przytoczonymi przez Kiarę słowami Pana z Biblii , trwa w Przymierzu. Tylko my jeszcze nie funkcjonujemy na tych częstotliwościach, ale to się może wkrótce zmienić ..
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2010, 10:51:32 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: ARKA PRZYMIERZA.
« Odpowiedz #4 : Maj 21, 2010, 23:16:28 »

cd. z innego forum.

Nie zrozumiales znaczena okreslenia  "arka przymierza"  ktora  Bog zawarl ,owe  przymierze z Noe poprzez  arke - luk -tecze w ktorej zdeponowana jest cala wiedza o naszym rozwoju , oraz kolejnych jego fazach w okreslonym czasie. Zawarl przymierze ze wszystkimi ludzmi , ktorzy urodzili sie  po potopie. Symbolem tego przymierza jest tecza na niebie , ktora jest fraktalnym odniesieniem do tworzacej sie teczy -luku miedzy polkulami mozgowymi , a pozniej przechodzi ten strumien pomiedzy  sercem a trzecim  okiem.
I to jest jeden aspekt wiedzy na temat Boskiego przymierza z Czlowiekiem , gdy poprzez zmiane czestotliwosci , podniesienie wibracji otwiera sie w nim dostep do wiedzy wyzszej plynacej juz strumieniami swietlnymi przez nasze kanaly energetyczne.
Natomiat drugim znaczeniem slowa arka , to lodz Noego , ktora bedac fizyczna lodzia niesie tez zestaw wiedzy , ale to juz inna sprawa.

Trzecim odniesieniem arki przymierza jest urzadzenie techniczne , ktore dokonujewyladowan energetycznych poprzez oddzialywanie w nim na siebi pierwiastkow napromieniowanych energia sloneczna.Ten proces wcale nie jest az tak skomplikowany gdyz steruja nim mysli i uczucia , robia to kaplani w namiocie przymierza. Powstajaca energia ( energia jest zawsze obojetna) moze dokonywac czynow o skutkach dobrych pozytywnych lub zlych.
I to urzadzenie tez jest nazwane arka przymierza , gdyz dane ( czy dane?) bylo Mojzeszowi by mogl prowadzic wojne z plemionami , ktore chcial sobie podporzadkowac.

Urzadzenie bylo konstrukcja wykorzystujaca reakcje energetyczne , byla to bron orgonowa , ktora do tej pory po swoim dzialaniu pozostawila pustynie praktycznie bez zycia.
Ale w konstrukcji tej broni byla wykorzystana wiedza dotyczaca osobowosci pierwiastkow i skutkow ich oddzialywan na siebie.Gdy bylo agresywne powodowalo wybuch , gdy bylo harmonijne powodowalo wejscie w wyzszy wymiar i przenoszenie wen fizycznych obiektow , ktore tracily parametry fizycznego przyciagania ziemskiego , lewitowaly.

Mysle ze to ta technologia byla stosowana przy budowie piramid.

Tak wiec uzyskanie pelnej harmoni uzyskanej miedzy strumieniem energetycznym stworzonym miedzy owymi pierwiastkami powoduje lewitacje.
U czlowieka taki stan uzyskuje sie wowczas gdy zachodzi absolutna harmonia miedzy polkulami mozgowymi , wowczas powstaje luk tecza , a czlowiek lewituje.

Jak wszystkie ludzkie mozliwosci tak i ta zostala skopiowana w postaci urzadzenia technicznego , ktorym byla owa arka przymierza.

Sposob wykorzystania jej mozliwosci to inna sprawa , jak wszystko , pozytywnie , lub negatywnie.
No dobrze tylko wcale nie zmienia to faktu iz mozliwosc taka otrzymal Czlowiek w darze "przymierzu" od Stworcy ,jest ona zdeponowana w mozliwosciach rozwojowych kazdego Czlowieka.
I znowu wracajac do wiedzy iz kazdy z nas jest stworzony na wzor i podobienstwo Boga , ma te same co on mozliwosci tworcze , osiagnac tylko nalezy harmonie wewnwetrzna ( czyli harmonie miedzy swoimi wewnetrznymi aspektami , meskim i zenskim , by polaczyly sie owym slawetnym lukiem teczy , czyli arka).
Nie bede opisywac procesu , bo znacie juz go dosyc dobrze.

Kiara
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2010, 23:20:37 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: ARKA PRZYMIERZA.
« Odpowiedz #5 : Maj 31, 2010, 01:21:40 »

* MIKAL

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mikal
Mikal
[edytuj]
Z Wikipedii
Skocz do: nawigacji, szukaj
Mikal pomaga Dawidowi w ucieczce, obraz Gustave Doré

Mikal (hebr. מיכל‎; skrócona forma imienia Michael - kto jest jak Bóg) - córka Saula, króla Izraela, pierwsza żona króla Dawida. Zapis historii Mikal przekazują biblijne Księgi Samuela.

Była drugą córką króla Saula. Król, zazdrosny o rosnącą popularność Dawida (który prowadził dla Saula kampanie wojenne), chciał wprowadzić Dawida do swojej rodziny, aby mieć na niego wpływ i łatwiej wydać w ręce Filistynów. Dawid odmówił początkowo wzięcia Merab, starszej córki Saula, jednak młodsza Mikal pokochała wkrótce Dawida, a król ponowił propozycję. Jako okup Dawid miał dostarczyć sto napletków zdobytych na Filistynach. Dostarczył ich dwieście i został zięciem Saula[1].

Mikal uratowała Dawida maskując jego ucieczkę, gdy Saul chciał go zabić - ostrzegła Dawida, a gdy ten uciekł przez okno, umieściła w jego łóżku figurkę bożka domowego - terafim. Przed Saulem udała, że Dawid ją zastraszył.
Abner, sługa Dawida odbiera Mikal Paltiemu

Po ucieczce Dawida, Saul dał ją ponownie za żonę Paltiemu, synowi Laisza z Gallim[2]. Dawid odzyskał ją (mimo sprzeciwu drugiego męża) po śmierci Saula, gdy negocjował z Iszbaalem, synem Saula[3].

Gdy Dawid odzyskał Arkę Przymierza i tańczył przed nią, Mikal uznała to za niestosowne, gdyż taniec w krótkim efodzie (formie spódniczki) oznaczał obnażenie się przed poddanymi[4]. Za swoją uwagę Mikal została według relacji biblijnej ukarana niepłodnością i umarła bezdzietnie.


Dla mnie szczegolnie interesujacy jest TANIEC DAWIDA  PRZED ARKA PRZYMIERZA

Za taniec przed Arka Przymierza w Namiocie Przymierza zostala zabita strzala jedna z kaplanek  ( czy Mirjam, ktorej wczesniej odebrano range Mirjam ( z niepodporzadkowanie sie Mojzeszowi?) i zostala z innym imieniem?, gdyz uznano ten taniec  za bezbozne zachowanie.
Jednak ten obyczaj- taniec przed Arka  byl normalnoscia , tak postepowali rowniez mezczyzni.
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: ARKA PRZYMIERZA.
« Odpowiedz #6 : Czerwiec 08, 2010, 11:09:12 »

Ciekawy fragmet do rozwazenia;


W 2 Mojz. 3:15, w Biblii Tysiaclecia, jest napisane:
Cytat:

"Mówił dalej Bóg do Mojżesza: Tak powiesz Izraelitom: JESTEM, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia."

Godne uwagi sa slowa :"
"Mówił dalej Bóg do Mojżesza: Tak powiesz Izraelitom: JESTEM, Bóg ojców waszych".....

Co to znaczy Bog ojcow waszych? Co to znaczylo w przeszlosci?
Czy Bog ojcow waszych , to to samo co Stworca Wszechrzeczy? Skad wzielo sie okreslenie Bog?

Wyjasnienie tego zagadnienia otwiera zupelnie inne spojrzenie na POJEDNANIE Mojzesza z tym Bogiem , bo trzeba by bylo rowniez odrozniac dwa zagadnienia;
1. Przymierze Noego.
2. Pojednanie Mojzesza
Te dwa okreslenia sa utozsamiane z idetycznoscia zdarzen i jednane tym samym slowem PRZYMIERZE , ale w rzeczywistosci tak nie jest.
Przymierza dokonal STWORCA WSZECHRZECZY z Noe , a Pojednania dokonal Mojzesz z Bogiem Ojcow.


To bardzo obszerny i ciekawy temat wyjasniajacy dawne zagadki historji , tak samo jak bardzo ciekawa postacia jest sam Mojzesz.

Rozwiazanie tej zagadki odsloni inny oglad drogi , ktora przeszla ludzkosc kierowana ustalonymi przez Mojzesza prawami religijnymi. Akceptacja takiej wiedzy nie jest latwa spraw , mimo wszystko wygodnie jest zyc pod parasolem ochronnym wiary bez samodzielnego myslenia.
Tak wiec nie ma obaw nie wielu w to uwierzy. Mrugnięcie
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: ARKA PRZYMIERZA.
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 08, 2010, 13:37:58 »

Dodam tez ciekawostke , ktora napisal Dwekut na FZP.

"W tym wersecie znajdziesz właśnie odpowiedź na swoje pytanie.
Pewnie dość zaskakującą
Tłumaczę to co nas interesuje.

Szemos 3,15

זה-שמי לעלם, וזה זכרי לדר דר

"To jest imie moje aby ukryć
i to pamiętanie moje z pokolenia na pokolenie."


Komentarz Rasziego do powyższego wersetu jest następujacy :

לעלם
Należy rozumieć jako "aby ukryć" gdyż nie ma tam literki wow, a nie tak jak to jest często błędnie tłumaczone "na wieki".

Aby ukryć oznacza wg Rasziego, iż nie należy wymawiać tego imienia tak jak jest zapisane.


Tak zgadza się.
Tam gdzie przetłumaczyli "JESTEM" jest 4-literowe Imie.


Jeśli chodzi o odpowiedż na Twoje drugie pytanie, to poznawanie znaczeń azkaros - Imion Bożych to domena wiedzy kabalistycznej. A z tego co się zdążyłem zorientować nie jesteś na to na to poznawanie w obecnej chwili przygotowany.
Napiszę tylko tyle, iż czteroliterowe Imie opisuje konstrukcje olamos - światów i związki między nimi oraz jak powstały."

O tym tlumaczeniu imienia a raczej zrozumieniu sensu napisze pozniej dolanczajac jeszcze inny material , jak zawsze owe 4 laczy sie z wladza nad zywiolami , ktore przekladaja sie rowniez na inne odnosniki.
Nie mniej jednak zycie w swiecie fizycznym , czyli cale stworzenie sklada sie z 4 zywiolow polaczonych energia..
Jaka energia? Zawsze ta sama energia milosci , jednak w zaleznosci od epoki w ktorej zyjemy jej moc jes nie idetyczna , a w zwiazku z tym nazywamy ja w rozny sposob i roznie o niej myslimy.
Jednak droga do Stworcy to droga wchodzenia w coraz wyzsza wibracje energii milosci i poznawanie jej oddzialywania , ogladanie sie w jej lustrze i odczowanie jej efektow. Stworca jest miloscia bezwarunkowa , najwyzszym jej potecjalem i do osiagniecia takiego potecjalu ( rozswietlenia sie taka energia milosci dazymy by uzyskac pelnie iluminacji)  czyli potecjalu wiedzy Stworcy. Nie nalezy mylic wiedzy Stworcy z moca Stworcy , mocy jak On zadno ze stworzen nigdy nie osiagnie.
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: ARKA PRZYMIERZA.
« Odpowiedz #8 : Czerwiec 14, 2010, 11:47:16 »

Sekrety Arki Przymierza...

chanel z innego forum.

Niestety nie potrafię dokładnie podać wymiarów arki ,ale pamiętam że w tym wykładzie Nassim Haramein zajmuje siętym tematem.Niestety Artku nie mam czasu tego oglądać raz jeszcze ,więc podam ci tylko link.Przepraszam jestem ostatnio zapracowana  Z politowaniem i tylko wpadam na chwile na forum Uśmiech
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=446.0

http://www.youtube.com/watch?v=JEtR03nBJxw
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2010, 10:37:26 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: ARKA PRZYMIERZA.
« Odpowiedz #9 : Czerwiec 21, 2010, 22:04:09 »

Takie sobie podsumowanie ...Warto wiedziec iz kazde urzadzenie techniczne jest tylko kopia zewnetrzna mozliwosci ciala ludzkiego , jego organow poszczegolnych.
Te wszystkie czynnosci , ktorymi zachwycamy sie i korzystamy z nich na codzien drzemia jeszcze nieuruchomione w nas.

Stworca Wszechrzeczy obdarowywujac nas Iskra Boza zawarl z nami przymierze , ktore mowi o tym depozycie. Uruchomi sie on tylko i wylacznie wowczas w calosci gdy zyjac , zyc bedziemy zgodnie z wartosciami przekazywanymi nam przez Niego. A sa nimi ,milosc , godnosc i prawosc zycia , wolnostojenstwo ( nie ingerecje w cudza wolna wole oraz absolutne prawo do nie ingerecji w nasza wolna wole), wowczas Czlowiek osiagnie moc , ktora uruchomi w nim ten depozyt przekazany nam w momecie stworzenia.


"W Bibli jest rowniez i taki opis Arki.

"(21) Gdy Pan poczuł miłą woń, rzekł do siebie: Nie będę już więcej złorzeczył ziemi ze względu na ludzi, bo usposobienie człowieka jest złe już od młodości. Przeto już nigdy nie zgładzę wszystkiego, co żyje, jak to uczyniłem. (22) Będą zatem istniały, jak długo trwać będzie ziemia: siew i żniwo, mróz i upał, lato i zima, dzień i noc.
Potem Bóg tak rzekł do Noego i do jego synów: (9) Ja, Ja zawieram przymierze z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie; (10) z wszelką istotą żywą, która jest z wami: z ptactwem, ze zwierzętami domowymi i polnymi, jakie są przy was, ze wszystkimi, które wyszły z arki, z wszelkim zwierzęciem na ziemi. (11) Zawieram z wami przymierze, tak iż nigdy już nie zostanie zgładzona wodami potopu żadna istota żywa i już nigdy nie będzie potopu niszczącego ziemię. (12) Po czym Bóg dodał: A to jest znak przymierza, które ja zawieram z wami i każdą istotą żywą, jaka jest z wami, na wieczne czasy: (13) Łuk mój kładę na obłoki, aby był znakiem przymierza między Mną a ziemią. (14) A gdy rozciągnę obłoki nad ziemią i gdy ukaże się ten łuk na obłokach, (15) wtedy wspomnę na moje przymierze, które zawarłem z wami i z wszelką istotą żywą, z każdym człowiekiem; i nie będzie już nigdy wód potopu na zniszczenie żadnego jestestwa. (16) Gdy zatem będzie ten łuk na obłokach, patrząc na niego, wspomnę na przymierze wieczne między mną a wszelką istotą żyjącą w każdym ciele, które jest na ziemi. (17) Rzekł Bóg do Noego: To jest znak przymierza, które zawarłem między Mną a wszystkimi istotami, jakie są na ziemi."


Natomiast tekst dotyczacy Mojzesza mowi o pojednaniu z Bogiem Ojcow mysle ze to nie to samo.


W 2 Mojz. 3:15, w Biblii Tysiaclecia, jest napisane:
Cytat:

"Mówił dalej Bóg do Mojżesza: Tak powiesz Izraelitom: JESTEM, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia."

Godne uwagi sa slowa :"
"Mówił dalej Bóg do Mojżesza: Tak powiesz Izraelitom: JESTEM, Bóg ojców waszych".....
Co to znaczy Bog ojcow waszych? Co to znaczylo w przeszlosci?

Czym zatem naprawde byla Arka Przymierza?


http://www.youtube.com/watch?v=JEtR03nBJxw
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2010, 22:07:27 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: ARKA PRZYMIERZA.
« Odpowiedz #10 : Czerwiec 23, 2010, 10:14:24 »

"MANNA Z NIEBA"

Zeby rozwazac prawdziwe znaczenie pokarmu na "pustyni" ktory jedli Israelici trzeba zrozumiec symbolike slow.

Tak wiec czym bylo niebo w kodzie peszerowym i czym byla manna? Wiadomo iz slowa te sa symbolami i nie powinno sie odczytywac ich doslownie bo przekaz traci sens.
Oblok , lub obloki to rowniez czesto uzywane slowo , ktore jest symbolem.

Zeby uzasadnic moja wiedze posluze sie odnalezionym przypadkowo opisem wyjasniajacym ta symbolike.

"More About : manna z nieba stary testamet
Kiedy Mojżesz prowadził swój lud z niewoli egipskiej do ziemi obiecanej, Izraelici cierpieli głód i zaczęli buntować się przeciwko Mojżeszowi. Pan Bóg usłyszał ich narzekania i postanowił nakarmić wybrany lud na znak swego miłosierdzia. Wieczorem zesłał im stado przepiórek, a rano, gdy rosa opadła zobaczyli na ziemi coś drobnego, okrągłego. Pytali: Man hu? – bo nie wiedzieli co to jest, stąd nazwa „manna”, czyli chleb Pański.

Taki jest rodowód wyrażenia:
Manna z nieba, czyli coś dobrego, co przychodzi nagle, niespodziewanie lub łatwo (bez wysiłku); nieoczekiwany dar, zysk, ratunek w trudnej sytuacji"

Czyli owa "manna z nieba to chleb Panski", a co to znaczy " Chleb Panski" ?Bo to okreslenie jest rowniez symboliczne , napisane kodem peszerowym.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2010, 10:19:55 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: ARKA PRZYMIERZA.
« Odpowiedz #11 : Listopad 24, 2010, 21:30:59 »

Miriam niezwykla siostra Mojzesza i Aarana

Obok najważniejszej postaci w historii narodu wybranego, jaką jest bez wątpienia Mojżesz, pojawiają się w Biblii jego brat i siostra. To Aaron stojący przy Mojżeszu i wspierający go w trudnej misji, a później pełniący funkcję najwyższego kapłana, oraz Miriam, która wykazywała cechy przywódcze w czasie wędrówki Izraelitów przez pustynię.

W Starym Testamencie Miriam jest przedstawiona jako córka Amrama i Jokebed z określeniem, że była siostrą Mojżesza i Aarona (Lb 26,59; 1 Krn 5,29). Etymologia hebrajskiego imienia Miryām jest niepewna i dość trudna. Niektórzy badacze uważają, że może ono znaczyć „życzenie” i sugerują, że chodzi np. o „pragnienie dziecka”. Późniejsza tradycja żydowska sięga do słowa mar – „gorzki”, a pochodzące od niego imię o znaczeniu „gorycz” miało nawiązywać do ciężkiego losu Izraelitów w niewoli egipskiej (Exodus Rabba 26,1). Jeszcze inni szukają związków z egipskim słowem mer, co znaczy „miłość”.

Według tradycji Miriam jest wspomniana już w epizodzie opowiadającym o ocaleniu Mojżesza, kiedy jako niemowlaka pozostawiono go na brzegu Nilu (Wj 2,2–Cool. W opowiadaniu tym przedstawione jest działanie trzech kobiet, które chcą ocalić dziecko od śmierci. Ma ono umrzeć na mocy dekretu faraona (1,22) nakazującego zabić każdego nowo narodzonego chłopca hebrajskiego. Kluczową postacią tej sceny jest siostra chłopca, której imienia jednak nie podano. Dziewczyna obserwowała córkę faraona i moment odnalezienia niemowlaka, a następnie zaproponowała jej, że znajdzie hebrajską mamkę dla niego. W ten sposób oddano chłopca jego prawdziwej matce (Wj 2,4–Cool. Siostra chłopca wykazała się nie tylko odwagą, ale także inicjatywą, zatem cechami ważnymi w ochronie Izraela. Być może właśnie dlatego w późniejszej tradycji wskazywano, że była to Miriam. Obie te cechy charakteryzują bowiem postawę Miriam w późniejszych epizodach ukazanych w Biblii. Jednak część uczonych zwraca uwagę, że Miriam była wymieniana wśród dzieci Amrama jako ostatnia (Lb 26,59; 1 Krn 5,29), co świadczy raczej, że była najmłodsza. Siostra wspomniana w opowiadaniu o uratowaniu Mojżesza mogła być córką Amrama i innej żony.

Prorokini z bębenkiem

A zatem Miriam pojawia się dopiero w późniejszym epizodzie Księgi Wyjścia (15,20): Miriam prorokini, siostra Aarona, wzięła bębenek do ręki, a wszystkie kobiety szły za nią w pląsach i uderzały w bębenki. A Miriam przyśpiewywała im: „Śpiewajmy pieśń chwały na cześć Pana, bo swą potęgę okazał, gdy konie i jeźdźców ich pogrążył w morzu” (Wj 15,20–21). Ten charakterystyczny opis został utrwalony na wielu obrazach przedstawiających siostrę Mojżesza i Aarona ukazaną w tanecznym pląsie z bębenkiem w ręku.

Opis ten nawiązuje do zwyczaju panującego w starożytnym Izraelu – kobiety tańcem i muzyką witały mężów powracających z pola walki (por. Sdz 11,34). Przytoczony fragment poprzedza wspaniała Pieśń zwycięstwa nad Morzem Czerwonym (Wj 15,1–18), którą śpiewa Mojżesz i cały Izrael ku czci Pana. Pieśń ta nie tylko jest wspaniałym hymnem opiewającym chwałę Pana, który zwyciężył Egipcjan, ale jest też jednym z najstarszych tekstów Biblii. Miriam spełnia w tym kontekście bardzo ważną rolę, przewodnicząc akompaniamentowi muzycznemu, a także śpiewając i tańcząc. Niektórzy mówią o niej nawet jako o autorce pieśni, wskazując inne miejsca w księgach biblijnych, gdzie kobiety są wymieniane w kontekście tworzenia pieśni zwycięstwa, którymi witają swych walecznych mężczyzn (np. Pieśń Debory, Sdz 5; podobnie powitanie Dawida przez kobiety, 1 Sm 18,7; 21,11). Prawdopodobnie kobiety tworzyły pieśni, kiedy ich mężowie byli na polu bitwy.

Autor biblijny nadaje Miriam tytuł prorokini, podobnie jak Aaronowi i Mojżeszowi. Aaron, został nazwany prorokiem, ponieważ miał mówić w imieniu Mojżesza, ten zaś przemawiał w imieniu samego Boga. Mojżesz w tradycji żydowskiej jest uznawany za największego proroka. Teksty biblijne nie przedstawiają jednak Miriam jako kogoś, komu ten tytuł przysługuje wskutek głoszenia słów w imieniu Pana (por. Lb 12,2). W księgach biblijnych jest też mowa o tzw. grupach proroków, których charakteryzowało podobne zachowanie – taneczna ekstaza i śpiew. Nadanie Miriam tytułu prorokini świadczy o jej znaczącej pozycji i autorytecie pośród ludu wybranego, co mogło być efektem także jej silnego charakteru.

Warto podkreślić fakt, że Miriam wraz z Aaronem i Mojżeszem tworzyli grupę proroków z jednej rodziny. Takie niezwykłe zjawisko nigdy już się nie powtórzyło w historii Izraela.

Buntowniczka

Tradycja biblijna ukazana w Księdze Liczb opowiada, że silny charakter i chęć zdobycia znaczącej pozycji doprowadziły Miriam do wystąpienia przeciw Mojżeszowi. Wraz z nią autorytet Mojżesza podważał także Aaron: Miriam i Aaron mówili źle przeciw Mojżeszowi z powodu Kuszytki, którą wziął za żonę. Rzeczywiście bowiem wziął za żonę Kuszytkę (12,1).

Autor biblijny nie tylko wymienia w tekście hebrajskim Miriam przed Aaronem, ale używa czasownika w formie żeńskiej (dosł. i mówiła razem Aaronem przeciw...), co wskazuje, że to właśnie ona dążyła do konfrontacji z wielkim Mojżeszem. Pretekstem do buntu jest sprzeciw wobec małżeństwa Mojżesza z Kuszytką (możliwe, że chodzi o Seforę).

Rodzeństwo jest określane mianem proroków, mimo że podstawy nadania tego tytułu nie są jasne. Ponieważ jednak nazywano tak wszystkich troje, buntownicy stawiali siebie na równi z Mojżeszem, sugerując taką samą relację między nimi a Jahwe: Czyż Pan mówił z samym tylko Mojżeszem? Czy nie mówił również z nami? (Lb 12,2). Jednak reakcja Pana na te słowa jest bardzo ostra. Pan wprawdzie rozmawia z nimi, ale w obłoku, nie tak jak z Mojżeszem – twarzą w twarz. Bóg wyraźnie podkreśla też wyjątkową pozycję Mojżesza: Słuchajcie słów moich: Jeśli jest u was prorok, objawię mu się przez widzenia, w snach będę mówił do niego. Lecz nie tak jest ze sługą moim, Mojżeszem. Uznany jest za wiernego w całym moim domu. Twarzą w twarz mówię do niego – w sposób jawny, a nie przez wyrazy ukryte. On też postać Pana ogląda. Czemu ośmielacie się przeciwko memu słudze, przeciwko Mojżeszowi, źle mówić? I zapalił się gniew Pana przeciw nim. Odszedł Pan, a obłok oddalił się od namiotu, lecz oto Miriam stała się nagle biała jak śnieg od trądu. Gdy Aaron do niej się zwrócił, spostrzegł, że była trędowata (Lb 12,6–10). Kara spotyka Miriam w obliczu całej wspólnoty. Według prawa żydowskiego osoba trędowata musiała zostać wykluczona ze społeczności. Po tym wydarzeniu Aaron prosi Mojżesza, aby wstawił się za nią. Mojżesz wypowiada głośno krótką modlitwę do Pana: O Boże, spraw, proszę, by znowu stała się zdrowa (Lb 12,13). Pan przychyla się do modlitwy Mojżesza, jednak Miriam musi pozostać przez siedem dni poza obozem i dopiero potem może powrócić (Lb 12,14–15). Kobieta zostaje potraktowana indywidualnie, tylko ona zostaje ukarana, a nie tak jak w innych przypadkach pokolenie, a nawet cały lud.

Warto zwrócić uwagę, że mimo błędu Miriam i spektakularnej kary, jaka ją spotkała, przekaz biblijny świadczy, że nie straciła pozycji przywódczyni. Dowodzi tego informacja, że lud pozostał jej wierny i czekał siedem dni, aż Miriam zostanie oczyszczona i wróci do wspólnoty. Dopiero gdy wróciła, Izraelici ruszyli w dalszą wędrówkę.

Doświadczenie Miriam miało jednak ogromne znaczenie i było później przywoływane jako przestroga dla przyszłych pokoleń: Przypomnij sobie, co Pan, Bóg twój, uczynił Miriam w drodze, gdyście wychodzili z Egiptu (Pwt 24,9).

Miriam umarła niedaleko Ziemi Obiecanej, w Kadesz, i tam została pochowana (Lb 20,1). Zaraz po jej śmierci wybuchł następny bunt – dotyczący wody na pustyni. Miriam, podobnie jak Aaron i Mojżesz, nie weszła do Ziemi Obiecanej. Bracia – z powodu swych wątpliwości i nieposłuszeństwa wobec Pana. Wszyscy zostali pochowani poza tą ziemią. Mimo popełnionych błędów cała trójka jest postrzegana w tradycji Izraela jako specjalni posłańcy Pana podczas wędrówki ludu wybranego po pustyni do Ziemi Obiecanej. Świadczą też o tym słowa Boga przekazane w Księdze Micheasza: „Otom cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli wybawiłem ciebie i posłałem przed obliczem twoim Mojżesza, Aarona i Miriam” (por. Mi 6,4).

Miriam jest zatem postacią nie tylko uczestniczącą wraz z innymi w wydarzeniach towarzyszących narodzinom Izraela jako narodu podczas wyjścia z Egiptu i wędrówki po pustyni, ale zajmuje miejsce wśród najważniejszych przewodników tego ludu.

Anna KuśmirekKompletujac wiedze na temat arki warto dokladnie poznac historie Miriam.
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: ARKA PRZYMIERZA.
« Odpowiedz #12 : Listopad 24, 2010, 22:01:31 »

Warto rowniez przeanalizowac.


http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,3235


Warto dodac iz Miriam nie przez wszystkich byla nazywana siostra Mojzesza. Byla siostra Aarona.

http://pwt2004.republika.pl/jez3_2.htm


Miriam nazwana jest w Wj 15,20 nie "siostrą Mojżesza", ale siostrą Aarona. Takie przedstawienie Miriam wysuwa na czoło pozycję Mojżesza. Natomiast prorok Micheasz, mówiąc o przejściu Izraelitów przez morze, wymienia ją obok Mojżesza i Aarona, by zaznaczyć jej rolę w wydarzeniu nad Morzem Czerwonym: "Otom cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli wybawiłem ciebie i posłałem przed obliczem twoim Mojżesza, Aarona i Miriam" (Mi 6,4). Jednak z biegiem czasu wyłącznym przywódcą podczas ucieczki z Egiptu stał się Mojżesz.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2010, 23:13:35 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: ARKA PRZYMIERZA.
« Odpowiedz #13 : Listopad 25, 2010, 01:55:29 »

Cel budowy zlotego cielca , jaki byl naprawde?

Co uczynil Mojzesz po powrocie z tablicami z gory?"19 A Mojżesz zbliżył się do obozu i ujrzał cielca i tańce. Rozpalił się wówczas gniew Mojżesza i rzucił z rąk swoich tablice i potłukł je u podnóża góry. 20 A porwawszy cielca, którego uczynili, spalił go w ogniu, starł na proch, rozsypał w wodzie i kazał ją pić Izraelitom. 2..."

Sposob przekazania tej informacji jest troche zaskakujacy , jednak dowodzi zupelnie jasno iz Israelici , Lud Wybrany uzywal zlotego proszku do celow mistycznych. Mojzesz dokladnie wiedzial jak nalezy go stosowac i nakazal Ludziom uzywanie go.

http://www.nonpossumus.pl/ps/Wj/32.php
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2458
 • Zobacz profil
Odp: ARKA PRZYMIERZA.
« Odpowiedz #14 : Luty 03, 2011, 19:39:30 »

Postanowiłam przenieść fragment dyskusji z innego forum , gdyż może być pomocny do zrozumienia zagadnienia Arki.

Kto bardzo uważnie przeczyta historię wyjścia Żydów z Egiptu zauważy obecność Arki. Kto uważnie przeanalizuje rolę Miriam zobaczy gdzie ona była i jak jej moc uruchamiała tańcząca przed nią kapłanka.

Jak wrócimy do momentu zabicia  strzałą tańczącej przed Arką kapłanki ( już o innym imieniu niż Miriam)  i koniec mocy Arki to łatwo, no może łatwiej będzie zrozumieć moc i rolę tej materialnej Arki.

Żeby zadziałała Arka materialna musi się połączyć z Arką energetyczna , która jest cały czas  tuż obok osoby  , która ma do niej prawo , lub jest elementem przymierza Stwórcy.
Długo nie wiedziałam co to jest teraz już wiem.
Arka naprawdę istnieje , zmaterializuje się gdy otrzyma odpowiednią ilość energii.

Kiara Uśmiech Uśmiech


ps. Ten kto posiada moc " zaginionego symbolu" (  tak naprawdę on nigdy nie zaginął) , ten dysponuje mocą Arki.

*************

Post # 54 w temacie: Orby,duchy ....czy zwykłe pyłki ?
Cytat: Kiara
A jak te energie wytlumaczyc?
 
Nie znam sie na energetycznych objawieniach typu kula lub inny ksztalt. Ale popatrz na jedno z moich zdjec.
http://www.cheops.fora.pl/forum-przeniesione-cheops-darmowefora-pl-inne-o-projekcie,4/orby-kule-dusze-widoczne-na-zdjeciach,60-200.html
Do dzisiaj nikt tego nie wyjasnil zczegolnie tego dziwnego ksztaltu szkatuly , ktorej wcale nie bylo.
Kiara
post # 58
Cytuj
A mnie chca "przyskrzynic" w tej energetycznej szkatule?     
Kiara
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=86.50

-----------------------------------


Ponieważ od jakiegoś czasu stare forum jest niedostępne, udostępniam wskazane przez Kiarę zdjęcie z mojego prywatnego albumu zdjęć niezwykłych i ciekawych. Zdjęcie to skopiowałam, gdy było jeszcze dostępne. I skoro zostało upublicznione przez samą autorkę, mniemam, że nie popełniam nadużycia udostępniając je ponownie. http://images39.fotosik.pl/587/ae86c32569d8d210med.jpg
Jeśli jednak Kiara wyrazi sprzeciw, usunę link, chociaż samo zdjęcie jest być może dowodem na jej hipotezę:

Cytat: Kiara
Żeby zadziałała Arka materialna musi się połączyć z Arką energetyczna , która jest cały czas  tuż obok osoby  , która ma do niej prawo , lub jest elementem przymierza Stwórcy.
Długo nie wiedziałam co to jest teraz już wiem.
Arka naprawdę istnieje , zmaterializuje się gdy otrzyma odpowiednią ilość energii.
Kiara

Pytanie ode mnie. Czy ta szkatuła, to energetyczna arka przymierza, która znajduje się tuż obok osoby, czyli Ciebie, Kiaro? I to ją wciąż napełniasz energią, świadomie lub nieświadomie? Jeśli tak, to pozostaje teraz odnaleźć materialną arkę i zastosować MOC?
Wiemy, że Jahwe podarował arkę, więc to z nim zawarte zostało przymierze. Z jego też woli arka zostanie uruchomiona ponownie. Pytanie w jakim celu?
Czy znasz już ten cel, Kiaro? Czy może będziesz nieświadomą wykonawczynią woli swego Stwórcy?


**************

http://images39.fotosik.pl/587/ae86c32569d8d210med.jpg

 Coś Coś Coś Coś Mrugnięcie Mrugnięcie Mrugnięcie


Niestety na większość Twoich pytań nie udzielę odpowiedzi bo zwyczajnie ich jeszcze nie znam.

Arka jest darem Stwórcy dla Ludzkości , ale ta prawdziwa a nie jej materialna kopia.
Otwiera ona przejście między wymiarowe , gdy nastąpi harmonia między fizycznościom a duchowością, owszem energia jest niezbędna  jednak istotniejsza jest harmonia.
JHVE to symbol używany , lub wykorzystywany niezgodnie z pierwotną wiedzą , współcześnie jest prze manipulowany w negatywna konotację znaczeniową identycznie jak swastyka. To ludzkie dzieło.

Celu istnienia Arki należy się dopatrywać w przymierzu  Stwórcy z Noe, tam jest informacja o tym.
Arka zostanie uruchomiona ponownie tylko i wyłącznie z woli Stwórcy Wszechrzeczy nikogo więcej.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2011, 19:45:10 wysłane przez Kiara »
Zapisane
Strony: [1] 2 3
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

watahaczarnegokla mizaytia nilat cheops rl-pekin