Strony: [1]

Moje kometarze z innego Forum....

  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Moje kometarze z innego Forum....
« : Marzec 25, 2009, 14:30:49 »

Mala przerwa spowodowana jest w znalezieniu polaczenia religji minoteistycznych  ( judaizm , chrzescijanstwo) z ich pierwowzorem Mirtyzm. Ale mirtyzmem bardzo wczesnym nie przerobionym na zaratrustranizm. O dziwo Mitra to nie mezczyzna, Mitra to kobieta , wiele na to wskazuje.W Iranie Mitra jest bardzo starym imieniem zenskim, wcale ich to nie dziwi ze byla to kobieta. Poa tym swiatynie wspolczesne poswiecone tej religji na wiezy umieszczona maja piecioramienna gwiazde Wenus,a Wenus jest zenska , jest pierwowzorem aspektu zenskiego.Natomiast aspekt zenski (kazdy embrion w lonie matki przez kilka dni jest wylacznie zenski). Dopiero po kilku dniach z cech zenskich przeksztalcane sa cechy meskie nie zas odwrotnie.Czyli cala wiedza, absolutnie calkowita zawarta jest w aspekcie zenskim nie meskim. Aspekt meski posiada czesc wiedzy wydzielonej z zenskiego , oraz wieksza moc( sile dzialania) , ktora to "uzupelnila miejsce", wiedzy zenskiej.
Bardzo ciekawa jest cala symbolika zwiazana z Mitra , ktora od wiekow istnieje wyryta na scianach starych sankktuariow mitryjskich. Mitra to litera M. otoczona gwiezdzistym plaszczem glowa jej okolona 12 znakami zodiaku.
Mitryjskie sanktuaria zawsze byly pod ziemia w grotach, tam tez w nocy odbywaly sie mistyczne spotkania na ktorych przekazywano wiedze jak dusza ma sie uwolnic z materii i wrocic do domu w gwiazdach.Poniewaz  w dalszym ciagu odkodowywania bede pisala o kobiecie noszacej podwojne M.M. ( czyli o Marii Magdalenie , bezposrednio powiazanej z Mitryzmem i Mitra), mosialam zatrzymac sie na odkodowaniu wiedzy na ten temat.
Powiem Wam iz jest to bardzo interesujaca praca.Bede kolejno wpisywala moje refleksje.
Kiara
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: Moje kometarze z innego Forum....
« Odpowiedz #1 : Marzec 25, 2009, 14:31:57 »

Mitra i mitryzm  litera M , ktora obecnie rowniez jest widoczna na czapce papieza ktora nosi podczas wielkich ceremoni. Ta czapka rowniez nazywa sie mitra. Czyli dawna symbolika i wiedza zaadoptowana dla nowej religji. Mitryjskie swiatynie to jaskinie, podziemne groty nawet pod wspolczesnymi kosciolami w rzymie. A raczej na nich byly budowane nastepne kondygnacje poswiecone juz innemu kultowi. Malowidla nascienne w mitryjskich swiatyniach to byk i litera M okolona 12 znakami zodjaku , lub gwiazdami. Skad my to znamy? ale obok Mitry sa dwie postacie z pochodniami oznaczone we wszystkich swiatyniach tymi samymi barwami niebieska i zielona. Mitra reprezetuje kolor czerwony.
Kiara
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: Moje kometarze z innego Forum....
« Odpowiedz #2 : Marzec 25, 2009, 14:32:56 »

Cytat: Septerra  Październik 16, 2008, 13:26:21
W sumie nie rozumiem, dlaczego to Kiaro kopiujesz? Gdyby ktoś chciał, kupiłby tą książkę przecież.

Osobiście bardziej bym skłaniał się w stronę dyskusji, takiej jaka była prowadzona wcześniej, jako że - jak ktoś już wspomniał - jest to forum dyskusyjne.

Cytuj
Czyli cala wiedza, absolutnie calkowita zawarta jest w aspekcie zenskim nie meskim
Przemyśl to.

Cytaty z ksiazki sa niezbedne dla ukazania toku myslowego i logiki odkodowywanych fragmetow. W ten sposob jest podany przyklad do ktorego sie one odnosza. Po za tym uwazam  ze jest to  uczciwe w stosunku do Pani Barbary Thiering  i jej ponad 20 letniej pracy   w odczytywaniu tych  Zwojow. To nie jest dyskusja nad filozofia , tylko odkodowywanie znaczen slow i zdarzen , ktore zostaly zapisane w powyzszej formie.

Natomiast wzorcem dla aspektu zenskiego i meskiego jest zenski, cala wiedza jest w nim zawarta.... tak nadal podtrzymuje to twierdzenie. Otoz w aspekcie zenskim ( przed nadaniem mu juz fizycznej formy, ale jednak caly czas zenskim) jest zawarta wiedza obraz i wszystkie cechy zenskie i meskie. Gdy wydziela sie z zenskiego meski rozwijaja sie fizyczne cech typowe dla niego, ktore w aspekcie zenskim caly czas istnieja w formie "uspionej" nie wyksztalconej .Ale caly czas sa w zenskim. Natomiast aspekt meski w widocznej juz z meskimi cechami formie nie posiada "uspionych " cech zenskch z ktorych ponownie mogly by sie rozwinac zenskie.Nie ma takiej mozliwosci, DNA zenskie posiada ( chyba dobrze pamietam  23 genotypy) , ktore przekazuje tylko kobieta, nigdy mezczyzna. Wiec jednak calosc wiedzy , ktora jest zdeponowana w kodzie DNA jest tylko i wylacznie w linni zenskiej.
Stara wiedza o Her-Afrodycie jest faktem, ona jest pierwowzorem i dla kobiety i dla mezczyzny. Wzorzec obydwojga jest w jednym sekrecie stworzenia , ktorym jest kobieta.
Kiara
Mysle ze jasno to opowiedzialam?
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: Moje kometarze z innego Forum....
« Odpowiedz #3 : Marzec 25, 2009, 14:37:18 »

Lokukas. Przykro ale nie przekonal mnie Twoj zacytowany artykol, z napisanej  przez Dr. Frobes ksiazki. Takich osob jak Ty na forach pojawia sie wiele sa swietnie przygotowani do blokowania prawdziwych informacji, ktore po malu , ale sa jednak ujawniane. Mam pytanie do Ciebie; z jakiego jestes zakonu?
Przez wieki specjalna "policja" Watykanu zacierala prawdziwe slady zostawiajac spreparowane artefaky. Nie zdziwi mnie iz pod Palacem Kultury w Warszawie kiedys znajda insygnia papieskie z pierwszych wiekow chrzescijanstwa potwierdzajace iz dawne tereny Slowian od zawsze przynalezne byly Watykanowi Mrugnięcie
Twoje argumety , a raczej argumety Dr. Frobes sa tylko twierdzeniami , ze tak nie bylo, nie zas zadna dokumetyacja. To nic wiecej jak slowa przeciw slowa. Wiedza o kodowaniu jest tak stara jak samo kodowanie znana wszystkim zajmujacym sie starymi pismami wlacznie z Biblia. Wiadomo iz jest ona kodowana. Wszedzie i zawsze istnialy poziomy wtajemniczen, to nic nowego. W religjach sa one reprezetowane przez zwyklych wiernych , kler oraz elite kleru. Wiem , wiem wiedza nie dla "pospolstwa" tak bylo zawsze, ale te czasy sa inne i wiedza odsloni sie przed wszystkimi ludzmi, owym "pospolstwem" rowniez. Prozne zatrzymywanie jej plyniecia, niestety  przed Niagara nie zatrzasniesz drzwi.Wspoplczesne uwolnienie sie wiedzy mozna porownac z tym wodospadaem.

Natomiast Dr. Thiering istotnie nie wszystko wytlumaczyla bezblednie, ona znalazla" puzle", przetlumaczyla co na nich jest napisane ale nie zawsze potrafila je ustawic we wlasciwym miejscu a co za tym idzie przekazac prawdziwy sens informacji zawartej w danym fragmecie.
Do tego trzeba jeszcze innej wiedzy. Calosc mozna odczytac  laczac wszystkie informacje nie zas opierac sie na fragmecie zawartym w opcji jednej religji. Wiedza wyzszych wtajemniczen religijnych , to wiedza tysiecy lat ksztaltowana przez wyznawcow , oraz przeksztalcajace sie religje ( wyrastajace nastepne galezie) jednych z drugich.
Jezus to nie mityczno bajkowa postac, to zywy czlowiek, zyjacy wedlog norm religijno spolecznych Jego czasow. On  przekazal wiedze przekraczajaca jego epoke. Ludzie sie jej przestraszyli,mogl by upasc Judaizm w jego starej formie, ludzie jeszcze nie byli gotowi na az takie zmiany. Natomiast sprytna opcja chrzescijanska ( odnoga rzymska) wykorzystala ta postac sztandarowo przekrecajac prawdziwe fakty w mityczna opowiastke o dzieworodztwie jego matki, ktora urodzila Boga. Nie wiesz ze Boga sie nie rodzi? Bog nie jest istotnoscia na miare czlowieka. Natomiast wszyscy , ale to wszyscy , ktorzy zostali urodzeni jako ludzie sa Ludzmi. Mniejszego i wiekszego formatu duchowego ale zawsze LUDZMI.
Jezeli jestes takim sceptykiem  ufajacym bezwzglednie odkryciom naukowym, to pierwsza informacja , ktora nalezy odzucic jest  niepokalane poczecie  ( ktore zreszta zostalo wprowadzone duzo pozniej do kanonu). Otorz kobieta w ten sposob moze urodzic dziecko, ale bedzie to zawsze  corka, ktora juz nie bedzie posiadala mozliwosci urodzenia dziecka, bedzie bezplodna. Stwierdzone naukowo przez genetykow.
Bardzo interesuje Ciebie moj sposob pracy? Otoz  nie korzystam z biblijnych slownikow, czasami gdy szukam powiazan slowa z bardzo odlegla przeszloscia , gdy szukam zmieniajacych sie znaczen tak, ale nie na stale. Uwazam , ze zbyt jest zdeformowanych znaczen , odwroconych pojec  i imion postaci  z zenskich na meskie.
Umysl powinien byc wolny od kanonu , ktory zawsze naprowadza na wyznaczony slad, wowczas dopiero jest mozliwe zobaczenie niczym nie zakrytej prawdy.
Jezeli chcesz dyskutowac o innym pogladzie na kod peszerowy , zaloz nowy temat, nie zasmiecaj prosze tego w ktorym pisze. Tam rob sobie ile chcesz kometarzy, w miare czasu odpowiem Ci z checia.
Pamietaj jednak ze nie ma czlowieka na Ziemi , ktory ma moc zmiany planu Boskiego odsloniecia calej zmanipulowanej wiedzy przed ludzkoscia.
Religje mialy poczatkowo inny cel, mialy zblizyc czlowieka do Boga przekazujac mu o Nim prawdziwa wiedze. Kaplani szybko zatrzymali ta wiedze dla siebie, "karmia" ludzi szczatkowymi in formacjami ( czesto nieprawdziwymi), w celu podpozadkowania sobie ich strachem oraz nakazem w imie Boga.
Nie sadzisz ze juz dosyc tego? Wspolczesny czlowiek zaczol myslec i nic juz tego myslenia nie zatrzyma.
Bog jest i byl miloscia a w milosci nie ma straszenia, jest akceptacja , madrosc oraz wolna wola.
Co zrobil Jezus ,ze tak bardzo wystraszyl wszystkich przywodcow religijnych?
Otorz swoim zyciem osiagnol poziom energetyczny ciala materialnego taki , ze mogl je przetransformowac w zlote cialo subatomowe. Pomoglo mu w tym cierpienie , ( fizyczne i duchowe) , ktore zadal mu sad  zakonny , pozbawiajac go godnosci ,rodziny i praw czlowieka, dokonujac na nim mordu rytualnegoMysle ze doskonale wiesz o czym pisze. Jest to kastracja mezczyzny , zeby nie mogl splodzic wiecej dzieci, szczegolnie corki, przekazujacej jego linnie genetyczna).
Nic nie pomoglo Jezus w ciagu trzech dni " zmartwychwstal" przemienil swoje cialo fizyczne i zdjol z siebie  etykietke "Meza klamstwa", jednak przerosla ta wiedza wspolczesnych mu , bojacych sie o swoja wladze. Przez wieki zacierano wiec prawdziwa wiedze o nim i jego rodzinie o jego zonie zwanej wspolczesnie Maria Magdalena.
Wiedza zakodowana przetrwala, ale nie tylko , sa rowniez inne dokumety , ktore kolejno zostana ujawnione potwierdzajac prawdziwa histore Jezusa Czlowieka, ktory urodzil sie zeby dac przyklad mozliwosci kazdego Czlowieka, nie zas wybranych rodow ( wspolczesnie za wybranych uwaza sie kasta kaplanska), kazdy Czlowiek wczsesniej czy pozniej dokona tego co zrobil Jezus. Taka jest bowiem droga rozwoju dana nam przez Boga. Mysle ze jestes madrym Czlowiekiem i nie staniesz w opozycji do Boga.
Kiara
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: Moje kometarze z innego Forum....
« Odpowiedz #4 : Marzec 25, 2009, 14:42:20 »

Dusza i jej starszenstwo, to zarazem wielkosc energetyczna ( pozom jasnosci , ladunek energetyczny , ktory ona posiada) owej duszy. Jezeli mamy rozwazac "momet stworzenia" ( bo takimi okresleniami operuje czlowiek), to pierwsza dusza wydzielona ze Stworcy jest , byla i bedzie , dusza , ktorej mala czastka wcielila sie na Ziemi i jest nam znana pod imieniem Jezus. W znanych nam przyslowiach jest On pierwszy po Bogu Jedynym , Stworcy Wszechrzeczy.
Natomiast w w niebie Gryfa144 sa wymienni bogowie, bo jest to cywilizacja nieba, wiec jest tam jakis Jezus ( byc moze mlodszy jego brat), ale to nie to samo co Bog jedyny Stworca Wszechrzeczy i dusza znana nam z przed 2000 lat pod imieniem Jezus.
Kiara
ps. To nie miejsce na kolejna dyskusje o Gryfie 144 i jego koligacjach rodzinnych.Mnie to  po prostu nie interesuje.
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: Moje kometarze z innego Forum....
« Odpowiedz #5 : Marzec 25, 2009, 14:44:16 »

Jezeli nie chce sie Tobie czytac to nie czytaj Mrugnięcie , Jest to wiedza kilkudziesieciu lat pracy biblistki , specjalistki od odczytywania starych pism , nie tylko Zwoju z nad Morza Martwego Barbary Thiering.
Ona odczytala stare pismo , oraz odszyfrowala sporo tekstow, ja natomiast na podstawie jej odczytu odkodowywuje wiedze w nim zawarta.
Wiadomo ze Biblia jest zakodowana , wszystkie stare pisma sa zapisane w ten sposob.Pod powierzchnia mitycznych opowiesci ukryta jest zupelnie inna prawda historyczna dotyczaca powstania religji , oraz znaczen slow i zdarzen, ktorymi operuja religje.
I tak np; Chodzenie Jezusa po wodzie.... nie musialo byc chodzeniem czlowieka po lustrze wodnym, bowiem "WODA", to pierwsze podstawowe wtajemniczenie religijne zwane "wodnym". Tak wiec ' " On chodzil po wodzie", czyli biegle poruszal sie w wiedzy tego wtajemniczenia, mial pelne prawa na tym poziomie wiedzy religijnej.
Ale wcale nie musi Ciebie interesowac ten temat. Nie mniej jednak bedzie uzupelnieniem zrozumienia upadajacych religji. Bowiem klamstwo nie trwa wiecznie, prawda zawsze zwycieza.
Kiara
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: Moje kometarze z innego Forum....
« Odpowiedz #6 : Marzec 25, 2009, 14:46:26 »

Nie wiem czy te interpretacje rytualow sa prawdziwe, moze tak moze nie, ale nie odnosza sie do pierwotnych mitryjskich wierzen. Malo jest prawdyiwej informacji na temat Mitrz i jej mistzczymu oraz kultu ognia. Chodzilo mi o opis swiatyni + groty, to bylo dla mnie istotne.
 Ale wiem juz napewno ze Mitra nie byla mezczyzna tylko kobieta.
Kiara
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: Moje kometarze z innego Forum....
« Odpowiedz #7 : Marzec 25, 2009, 15:00:40 »
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: Moje kometarze z innego Forum....
« Odpowiedz #8 : Marzec 25, 2009, 15:04:15 »

Te slowa maja jeszcze dalsze znaczenia w zaleznosci z ktorego stopnia wtajemniczenia sa uzywane.

Byli Siewcy, ale byli tez Rybacy.
Ziarno - Slowo Boze, zalezy jak jest uzywane, inne znaczenie ma dla wtajemniczenia podstawowego "wodnego"-chrzest, a inne dla najwyzszego kaplanskiego.wszystko zalezy od poziomu wtajemniczenia i kontekstu uzycia slowa.
Slowo Boze,to rowniez glos, decyzja najwyzszego ranga w zakonie zwanego Papiezem , ale w srod wspolnoty "Bogiem"

Naprawde trzeba wejsc dosyc gleboko w zrozumienie jezyka tamtych czasow , ale tez poszczegolnych sekt.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: Moje kometarze z innego Forum....
« Odpowiedz #9 : Luty 02, 2010, 22:35:25 »

Filistyni

Z innego forum Roman44

"Pierwotnie Filistyni byli okreslani jako ludzie morza> Zasiedlili ziemie Kanan przybywając prawdopodobnie z Kaftor - Krety, wnioskuje tak sie po prawie indentycznej ceramice jak w Mykenach oraz kulturze tego ludu, stroje, obrzędowość. Więc z racji tego raczej nie mogli być Semitami, tylko potomkami po Jafecie. Choć jak Krzysiu dobrze mówi na przestrzeni lat asymilowali i mieszali się jedni i drudzy. tak że nie wiadomo ilu pradawnych pilisztytów mamy obecnie. Słyszałem wypowiedż Arafata że są kuzynami żydów ile w tym prawdy?"

Nie wiem czy to prawda , dla mnie to nowa informacja.
Zapisane
Strony: [1]
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

pytamy lyl naruto gonerpg mustangi