Strony: [1]

KULTURA SEKSUALNA LUDZI...

 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2387
 • Zobacz profil
KULTURA SEKSUALNA LUDZI...
« : Kwiecień 27, 2012, 12:38:44 »

Kultura seksualna islamu


Kultura seksualna islamu
   
                  

Islam seksKoran do spraw związanych z seksem podchodzi w sposób dobrotliwy, zapewne odzwierciedlając w ten sposób intencje proroka. Historycy przypisują mu posiadanie od 13 do 25 żon, choć przez długi czas, bo blisko 25 lat, prorok żył w monogamicznym związku ze starszą od siebie o 15 lat Chadidżą, dla której on - wielki Mahomet - był trzecim mężem.

Życie erotyczne Mahometa po jej śmierci, historycy wyjaśniają skrajną erotomanią i wyrachowaniem politycznym. W wypadku pierwszym zasada była jasna: im młodsza kobieta, tym lepsza, im ich więcej, tym radośniej. Z kolei zdania przeciwne głoszą, że kolejne żony proroka były nie tyle wybrankami jego serca, lecz beneficjentkami, tą drogą otrzymującymi rekompensatę za utratę mężów, którzy zginęli w walkach o utrwalenie panowania islamu w świecie.

Spośród ulubionych żon proroka do historii weszły 15-letnia Aisza, 18-letnia Hafsa, 28-letnia Henda i nastolatka Zeinab, zamężna z Zaidem i całkiem roztropnie we właściwym czasie rozwiedziona.

Koran, będący księgą objawień prawdy dostosowanej do wszystkich okazji, przewidywał również sytuacje nagłe, chociażby miłosnego szaleństwa i niczym nieopanowanego pożądania cudzej żony. XXXIII Sura Koranu reguluje ten obszar kłopotów Mahometa i jego naśladowców słowami: Otrzymałeś bogactwo, strzeżże twojej małżonki i bój się Pana, chowałeś miłość w sercu twoim, którą niebo ogłosiło, lękałeś się ludzkich obmów, lecz Boga trzeba obawiać się najbardziej. Zaid rozwiódł się ze swą żoną, połączyła się ona z tobą, żeby wierni mieli prawo żenienia się z żonami synów swoich, przysposobionych do nowego małżeństwa po dokonaniu rozwodu.

Surę tę uzupełniły słowa Allacha, skierowane do Mahometa: Proroku! dozwolono tobie brać za żony niewolnice, które wpadły w twoje ręce, córki twoich stryjów, twoich ciotek - tak po matce, jak i po ojcu, również te kobiety, które zbiegły z tobą i każdą wierną niewiastę, która poświęci tobie serce. Jest to przywilej tobie udzielony.

Kolejny zapis w Koranie daje mężczyznom znaczny margines swobody: możesz według swych chęci udzielać lub odmawiać pieszczot swym żonom, nie powinieneś jednak zamieniać ich na inne, których pięknością zostałeś ujęty [...], lecz nagabywanie niewolnic zawsze jest tobie dozwolone.

Trzeba wię uznać, że w zgodzie z powyższymi zapisami Świętej Księgi, medycyna arabska za osobną jednostkę uznaje chorobę z miłości, kwalifikującą się do leczenia. Stan ostrej, fizjologicznej psychozy, jaką jest niezwykłe postrzeganie drugiej osoby (nazywane hubb), nadto wyróżnia się formę lischq, co odpowiada miłości namiętnej, mogącej przejść w chorobę. Słynny Rhazes wprowadził chorobę miłości między rozdział O melancholii a Apopleksję. Kaioruański medyk Ibn al-Gazzar w podręczniku patologii Prowiant podróżnego i pożywienie osiadłego chorobę miłości wprowadza do działu obejmującego schorzenia głowy, między objaw silnego zauroczenia, a kichanie. Awicenna w wypadkach choroby miłości namiętnej, jako jedyne lekarstwo przepisywał małżeństwo. Haly Abbas, autor medycznej encyklopedii Królewska Księga chorobę miłości umieszcza między obłędem a bezwładem, i przeciw temu cierpieniu w kolejności poleca: wcieranie olejku irysowego, picie wina, odwiedzanie ogrodów i pól, grę na lutni i słuchanie pięknej muzyki, śpiewanie psalmów, oraz środki zwilgotniające. Zaś Ali ibn Al Abbas Al Magusi dla odczynienia choroby zaleca normalny stosunek seksualny, tyle że z inną osobą.

W mahometańskim raju istnieją wyłącznie radości zmysłowe, a wśród nich głównym zajęciem jest nieustanna kopulacja z kobietami, w tym również z ziemskimi żonami, które tam odzyskują dziewiczość.. Nadto każdy prawowity mahometanin otrzymuje 72 hurysy, również stale dziewiczo odradzające się, z którymi mieć może lub nie (Allach dopuszcza tu czynnik woli) potomstwo, osiągające dojrzałość w ciągu godziny. Aby mieszkańcy raju mogli podołać tym zadaniom, ich męskie siły zostaną cudownie zwiększone, i to aż 80-krotnie. Być może z tych względów wyznawcy proroka w raju będą regularnie odradzać się co 30 lat.

O islamskim piekle wiadomo mniej. Ale uwagę budzi istnienie w nim straszliwego drzewa zakkum rodzącego głowy potworów zamiast owoców. W piekle już w momencie złożenia grzesznika do grobu wstępne męki zadają mu aniołowie Munkur i Nakir, a następnie dręczy ich Harud, również anioł, wcześniej uczący czarów w Babilonie.

U muzułmanów, gdzie religia sankcjonuje poligamię, Koran obowiązki męża określa jednoznacznie. Mężczyzna stanowi formę przedłużenia poleceń Najwyższego w stosunku do reszty gatunku, co uściśla fragment mówiący, że: Każda żona ma prawo do cząstki Boga, czyli obowiązującej galanterii.

Według sufickiej wykładni Koranu, oznacza to nakaz zaspokojenia seksualnego wszystkich żon. Z tych też względów mahometanie prowadzili przedślubne praktyki - najczęściej z niewolnicami, a często i z prostytutkami, a światli rodzice w naukach proroka znaleźli wykładnię, aby w sposób właściwy rozbudzić u dzieci erotyzm oraz zapoznać je z technikami pożycia seksualnego. Z tych też względów dostarczali im kobiet szczupłych o wąskich miednicach.

Arabskim odpowiednikiem hinduskiej Kamasutry, jest Ogród woniejący dla wytchnienia umysłu szejka Naftzui, który wygłasza frywolne uwagi, jak ta, że wszelkie zmartwienia schodziły mu z mózgu wraz z wydalaną spermą. Tamże czytelnik może w 22 rozdziałach znaleźć opisy ideału budowy kobiet, część teoretyczną, praktyczną, sposoby uwodzenia itd. A oto poemat bez tytułu poprzedzony sentencją, głoszącą: chwała Bogu, który sprawił, że mężczyźni znajdują przyjemność w organach płciowych kobiet, a kobiety to samo u mężczyzn:

Młodzieniec jest tym, z kim chcę spółkować. Jest on moją jedyną prawdą.
Jest pełen odwagi, jest moją jedyną ambicją.
Jego członek jest silny, swoją długością rozdziera błonę.
Jego nabrzmiała głowa pełna jest żaru;
Jest olbrzymi, nie ma równego wśród stworzeń,
Jest mocny i twardy, a jego głowa jest zaokrąglona.
Jest ciągle żywy i nigdy nie umiera mimo upływu czasu.
Siła jego miłości jest tak wielka, że sen ucieka daleko.
Mój srom słyszy jego jęki, a jego łzy skrapiają moje podbrzusze.
Nie potrzebuje pomocników, gdyż sam stawia czoła największym fatygom.
Przenika do mojej pochwy żywo i energicznie.
Miesi w niej ruchem, który nie ustaje i nie ma sobie równego.
Naprzód i do tyłu, potem na prawo i na lewo.
To znowu wczepia się tam z niepohamowaną siłą,
Lub pociera swoją głową o ujście mojej wąskiej studni.

Efektem końcowym powinno być całkowite zaspokojenie partnerki. Aby do tego dojść, konieczne są ćwiczenia praktyczne trwające tak długo, aż para kochanków znajdzie sposoby wyzwolenia u siebie najgwałtowniejszej reakcji miłosnej. Wśród ściśle technicznych opisów są zalecane wymyślne pozycje o wymownych nazwach wykałaczka pochwy, spojenie miłości, ruch wiadra w studni, wzajemne uderzenie, tarcie w miejscu i krawiec miłości.

Prorok Mahomet mówiąc o kobietach, stawia problem jednoznacznie: One są ubiorem dla was, a wy jesteście ubiorem dla nich. Wasze kobiety są dla was polem uprawnym. Przychodźcie więc na wasze pola jak chcecie i czyńcie pierwej coś dobrego dla siebie samych (Sura II, w. 187). Z wszystkich tych względów pożycie seksualne w islamie traktowane było jako swoiste dobro i źródło przyjemności, a religia wykazywała pozytywne nastawienie względem seksu, pobłażliwie odnosząc się do dewiacji.

Interpretacje seksualnych zachowań proroka, jak też problematyka wolności seksualnej, były przedmiotem rozlicznych rozważań sufickich. Wśród nich istotna jest wykładnia teologa islamskiego Ibn-Araby z XII wieku, który pisał:

Mahomet kocha kobiety, ponieważ poprzez kobietę kontemplacja Boga jest najsilniejsza i najdoskonalsza, a najsilniejszym i najdoskonalszym jest współżycie seksualne. Prorok kochał kobiety ze względu na ich ontologiczną rolę, ponieważ są one jak przepastna jama, jak bierny zbiornik aktu i że mają się one do niego jak wieszcza natura do Boga. Należy więc odróżnić akt seksualny sam w sobie i przyjemność jaka z niego wynika, która jest czystą lubieżnością, od prawidłowego aktu seksualnego dopełnianego z miłością, a będącego ukoronowaniem pożądania wynikłego z uczucia, które jest obrazem boskim i prowadzi do ekstazy.

Najróżniejsze rdzennie arabskie, ale również perskie, egipskie oraz sąsiedzkie peregrynacje seksualne zostały opisane w Księdze z tysiąca i jednej nocy, w której piękna Szeherezada, chcąc uniknąć śmierci, zajmuje sułtana opowieściami erotycznymi. W ten sposób nie tylko ocala życie, ale między kolejnymi porodami nieustannie relacjonuje opowieści pochodzące z różnych regionów imperium. Niektóre toczą się w namiotach, inne w pałacach władców. Wersja oryginalna Księgi jest poza tym zbiorem najróżniejszych dewiacji. Wśród zawartych w niej opowieści znajdują się opisy pełne wigoru i namiętności, które mówią o sporządzaniu afrodyzjaków. Dialog prowadzą mężczyzna i kobieta:

A cóż dzieje się z mężczyzną, którego nasienie jest za rzadkie? Odrzekła: Nie jest on w stanie uczynić kobiety ciężarną. Wówczas spytał: Gdzież więc można znaleźć coś, co zagęszcza nasienie? Kupiłbym sobie coś takiego! Na to ona: Szukaj tego u handlarzy wonnościami. Kupiec przespał noc, pośpieszył na bazar. Rzekł pośrednik: O panie mój, ja posiadam lek zgęszczający nasienie. Daj mi denara. A kupiec powiedział: Weź te dwa oto denary. Muhammad wziął je i poprosił: Daj mi jeszcze tę porcelanową misę. I dał mu kupiec misę, a Muhammad wziął ją, poszedł do sprzedawcy haszyszu i kupił u niego rumijskiego mukarkiru w ilości dwu uncji, nieco chińskiego kubebe, cynamonu, goździków, kardamonu, imbiru i białego pieprzu, a także górską jaszczurkę.. Wszystko to utłukł i ugotował w wybornej oliwie. Wziął jeszcze trzy uncje kadzidła i miarkę czarnego kminku i rozmoczył, po czym, dodając jeszcze pszczelego miodu, uczynił z tego wszystkiego papkę, którą włożył do misy i powrócił z tym do kupca. Podał mu misę i rzekł: Oto lek zgęszczający nasienie. Powinieneś zażywać go, biorąc na czubek łyżeczki, po spożyciu mięsa jagnięcia i domowego gołębia z dodatkiem ostrych przypraw i korzeni. Wszystko to zjesz na kolację i popijesz sorbetem przyrządzonym na czystym cukrze!.

Homoseksualizm w Arabii był rozpowszechniony od dawna, lecz apogeum osiągnął w XIV wieku, stanowiąc tak znaczne zagrożenie, że rodzice wychowywali dzieci w haremach, gdzie niezależnie od płci przebywały do uzyskania dojrzałości i chodziły ubrane jednakowo w stroje kobiece. W ten sposób chciano ustrzec je przed uwiedzeniem. Harem, o którego wspaniałościach dużo pisano i mówiono, w istocie był też miejscem udręki, nieustannych waśni koterii, lesbijstwa, nimfomanii i wszelkiego typu nerwic. Wiele kobiet haremowych nigdy nie uzyskiwało satysfakcji uczuciowej, ani tym bardziej seksualnej, gdyż najczęściej tylko jedna z żon była tą wybranką, której życie układało się w miarę pomyślnie.

Na straży obyczajności kobiet z haremu stali rzezańcy (kastraci). W Stambule jeszcze w początkach XX wieku, przed reformami Atatźrka, było ich około 2000. Jeśli zabieg usunięcia jąder odbywał się przed pokwitaniem, eunuchowie w miarę upływu czasu nabierali charakterystycznego zniewieściałego wyglądu, ich głos nadal był chłopięcy i całkowicie tracili zainteresowania seksualne. Gdy kastracji dokonywano w wieku późniejszym, część spośród nich była zdolna do odbycia stosunku seksualnego - oczywiście bez emisji nasienia. Wielu z nich chwaliło sobie sytuację, w której stanowili atrakcję dla rozbudzonych kobiet, zamkniętych w haremach. Wielu kastratów sprowadzano do krajów arabskich z Włoch, gdzie zabiegi operacyjne przeprowadzano technicznie najlepiej, a ponadto od dawna praktykowano okrutny proceder chirurgii artystycznej, m.in. służący produkcji zawodowych śpiewaków. Rezultaty były oszołamiające, gdyż głos dorosłego kastrata zachowywał słodycz, wysokość i barwę głosu dziecka, a siłę głosu mężczyzny. Wierzono powszechnie, że takimi głosami śpiewają aniołowie.

Jednym ze sposobów, w jaki sułtani upewniali się, czy w haremach nie dochodziło do zdrad, było wieczorne zawiązywanie kobietom na szyjach ciasnego węzła, który przemyślnie opieczętowywano tak, aby nie można go było rozwiązać nie pozostawiając śladu. Czyniono tak wierząc, iż w wyniku współżycia seksualnego, jak też po uzyskaniu orgazmu, tarczyca kobiet znacznie zwiększa swoją objętość i szyja puchnie. Ślad zaciśniętej pętli oznaczał wiarołomstwo karane ukamienowaniem. Klasycznym wynalazkiem haremowym były też okrutne pasy cnoty, które wyprawy krzyżowe rozpowszechniły w Europie.

Reguły haremowe powodowały przymusowy celibat wielu ich mieszkanek, co wiązało się z patologicznym rozwojem osobowości. Jednakże w zwykłych domach muzułmańskich w rzadkich przypadkach dochodziło do małżeństw poligamicznych, w których liczba żon przekraczała dozwolone cztery, akceptowane przez Koran.

W seksie Arabów szczególną pozycję zajmuje technika zwana kabbazah, co oznacza uchwyt, która polega na naprzemiennym silnym obkurczaniu i rozluźnianiu mięśni pochwy w trakcie stosunku. Sposób ten jest możliwy do realizacji przez systematyczne ćwiczenie tzw. mięśnia Kegla, ale niektóre kobiety potrafią wykonywać tego typu czynności spontanicznie. W pozornym zewnętrznym bezruchu dokonują ssącego masażu penisa, aż do chwili wywołania u partnera orgazmu. Arabscy handlarze niewolników za kobiety obdarzone takimi umiejętnościami żądali astronomicznych kwot, a znawcy technik miłosnych uważali kabbazah za szczyt kunsztu miłosnego. Prawdopodobnie wywodzi się ona z hinduskich tantrycznych form współżycia zwanych karezza, stymulujących doznania w trakcie wyjątkowo wydłużonego stosunku seksualnego.

Instytucja haremu sułtańskiego została wpleciona w strukturę funkcjonowania państw islamskich również jako oznaka potęgi władcy. Mieszkankami haremów były żony oraz nałożnice, lecz najwyższą pozycję zajmowała w nim walida - matka panującego sułtana. Powierzano jej zarządzanie haremem, a w jej rękach splatały się powikłane nitki intryg kobiet, z których każda marzyła, aby to jej syn w przyszłości mógł sięgnąć po sukcesję.

Monarchie arabskie w odróżnieniu od europejskich miały całkowicie odmienny system dziedziczenia władzy. Teoretycznie mogło ją uzyskać każde dziecko urodzone w sułtańskim haremie, gdyż wszystkie, niezależnie od proweniencji matek, były prawowitymi dziedzicami, gdyż w monarchiach islamskich nie było zasady primogenitury, czyli obejmowania sukcesji przez najstarszego syna. W kulturze islamskiej nie znano te instytucji bękartów, czyli dzieci z nieprawego łoża. Przekonującym dowodem jest fakt, iż 33 spośród 38 kalifów sławnej dynastii Abbasydów urodziły zwyczajne nałożnice, w tym niewolnice zagarnięte w wyprawach wojennych, wzięte jako łup piracki, dostarczone jako dar zaprzyjaźnionych monarchów bądź będące żywym deputatem przysłanym do stolicy przez wasali korony.

Sukcesję po zmarłym ojcu obejmował ten spośród jego licznych synów, którego osobiste walory, pęd do władzy, dynamizm polityczny, umiejętności dyplomatyczne, wreszcie talenty organizacyjno-wojskowe pozwalały we właściwym czasie zgrupować najpotężniejszy obóz zwolenników. Po objęciu władzy natychmiast wyrzynał wszystkich swoich braci, zarówno pochodzących od własnej matki, jak i obcych. Tego typu proceder mający charakter politycznego mordu utrzymywał się w imperium otomańskim do końca XV wieku.

Harem sułtański posiadał ścisłą organizację wewnętrzną, na straży której - poza walidą - stał zespół 600 czarnych eunuchów, najczęściej Nubijczyków. Wszystkim wcześniej operacyjnie usunięto jądra i członek, a warunki zabiegu powodowały, że tylko jeden na czterech pozostawał przy życiu. Tego typu okaleczenie niosło z sobą dożywotnie męki związane z koniecznością cewnikowania moczu za pomocą metalowych rurek bądź przyciętych końcówek gęsich piór. Wszyscy kastraci chorowali na przewlekłe zapalenie dróg moczowych.

W haremowym życiu poważną rolę grały okresowe faworyty władcy, którym nadawano status kadiny. Przysługiwały im szczególnie obfite apanaże, służba, apartamenty i różne przywileje, które miały tak długo, jak długo pozostawały w łaskach władcy. Wśród nich znajdowały się dziewczęta znakomicie wprowadzone w sekrety wschodniego ars amandi i jedynie one miały szansę zajścia w ciążę. Szczególnymi technikami seksualnymi potrafiły uzależnić seksualnie sułtana, a potem aktywnie włączyć się w walkę z walidą o przyszłość własnego potomka.

Pozostałe nałożnice, wśród nich takie, których nigdy nie dopuszczono do sułtańskiego łoża, toczyły nieustanne pałacowe spory, zawiązywały koterie i kliki zmierzające do zmiany sił, kierowane przeciwko walidzie i faworytom. Najczęściej sromotnie przegrywały, a pozycja pani haremu nr 1 okazywała się całkowicie niepodważalna. Buntowniczki za karę zsyłano do Starego Seraju będącego umieralnią i domem starości dla żon i nałożnic poprzedniego sułtana.

Wiele kobiet, które los sprowadził do haremów, zajęło trwałe miejsce w historii nie tylko z powodu urodzenia sułtańskiego potomka czy - niezwykle rzadko - pełnoprawnego sukcesora. Były wśród nich i takie, które z racji nieprzeciętnych walorów osobistych zrobiły oszałamiającą karierę. W islamskich annałach upamiętniła się branka Roksolana, najprawdopodobniej zagarnięta w jasyr gdzieś na terenach obecnej Ukrainy. Nie dość, że została małżonką Sulejmana II Wspaniałego, to w jego imieniu z niezłym skutkiem zawiadywała polityką zagraniczną wymierzoną przeciw znienawidzonej w krajach arabskich Hiszpanii. Podobną karierę zrobiła złapana na morzu przez arabskich piratów wenecka szlachcianka Safieh.

Niewiele wiadomo o zasadach szkolenia erotycznego haremowych nowicjuszek. Zanim zostawały zaproszone do sułtańskiego łoża, niewątpliwie były obznajamiane z seksualnymi preferencjami władcy. Część informacji pochodziła od współtowarzyszek, reszta wynikała z rad zaprzyjaźnionych eunuchów. Te, które miały mniej szczęścia lub nie potrafiły zadowolić władcy, po niemal urzędowej defloracji oddawano do peryferyjnych haremów, a jeśli i te były przepełnione, przekazywano je wyróżniającym się urzędnikom i z odpowiednim wianem trafiały do ich domów.

Wśród sułtanów istnieli i tacy, którzy do historii przeszli jako ogiery rozpłodowe, mając po kilkaset dzieci. Byli także kochający inaczej, biorący wzory z antycznej Grecji i tarzający się w objęciach młodych chłopców. Wreszcie zdarzali się ewidentni dewianci, a nawet pospolici zbrodniarze, jak sułtan Ibrahim, który cały swój harem liczący 280 młodych kobiet rozkazał utopić w Bosforze. Podobno z upodobaniem przyglądał się scenie zbiorowej egzekucji, patrząc na męki nieszczęsnych ofiar. Żywcem wrzucano je do wody, przedtem wiążąc w workach, z których bezskutecznie usiłowały się wydobyć.

Więcej w książce: Tajemnice starodawnej medycyny i magii
Jana Niżnikiewicza wydanej przez Wydawnictwo TowerPress

 
http://www.msfera.pl/kultura-seksualna-islamu.html
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2012, 12:42:26 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2387
 • Zobacz profil
Odp: KULTURA SEKSUALNA LUDZI...
« Odpowiedz #1 : Styczeń 15, 2014, 15:57:40 »
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2014, 23:53:09 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2387
 • Zobacz profil
Odp: KULTURA SEKSUALNA LUDZI...
« Odpowiedz #2 : Styczeń 17, 2014, 14:57:04 »

Gender... perfidny plan przekodowania psychiki Człowieka ze zbezczeszczeniem dzieciństwa dziecka, wymuszając na nim już w  wieku przedszkolnym nadmierne zainteresowane swoimi punktami erogennymi.

NIE! NIE! NIE! STOP! i BASTA!

Kiara.

Czego każą uczyć dzieci, na czym koncentrować zainteresowanie , by wychować społeczeństwo nie wykraczające poza seksualny poziom rozwoju i  uciech!


Jak ideologia gender niszczy niewinność dzieci? Argumenty przeciwko edukacji seksualnej forsowanej przez genderystów. SZOKUJĄCE MATERIAŁY edukacyjne
opublikowano: 6 stycznia, 15:58 | ostatnia zmiana: 13 stycznia, 23:46
fot. sxc.huAgnieszka Kozłowska-Rajewicz idzie w obronie ideologii w zaparte. Twierdzi, że gender to nic innego jak równouprawnienie, a rząd otacza rodzinę taką samą troską, jak Kościół. W jednym z wywiadów stwierdziła nawet, że nie zna "programów, które polegałyby na przebieraniu chłopców za dziewczynki i wprowadzaniu ich w świat seksu przez tzw. seksboksy". Jak widać, można być ministrem i przyznać się jawnie do swojej rażącej niewiedzy. Skąd ta bezwzględna walka Kościoła z ideologią gender? Wbrew temu, co próbuje się nam wmówić, z troski przed rzeczywistym zagrożeniem.

Presja na wprowadzenie edukacji seksualnej do szkół, a nawet przedszkoli jest coraz silniejsza. Jako członkowie UE podlegamy kwestiom ujednolicenia standardów tak, jak inne kraje. Do wdrażania strategii gender mainstreaming jesteśmy zobowiązani na mocy wszystkich dokumentów unijnych, które gwarantują nam finansowe wsparcie. Dotyczy do zarówno gospodarki, jak i edukacji czy zdrowia. Właśnie na tym gruncie pojawił się dokument Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zaprezentowany był w kwietniu ub.r. w Polskiej Akademii Nauk.

Dokument "Standardy edukacji seksualnej w Europie" zawiera kompleksową rekomendację wprowadzenia nowego modelu edukacji seksualnej, która ma - jak wynika z jego lektury - radośnie i bezrefleksyjnie otwierać najmłodsze już dzieci na seksualność. Ministerstwo Edukacji, reprezentowane na spotkaniu przez wiceminister edukacji Joannę Bredzik, przyjęło dokument z otwartością i obiecało poddać go dalszej dyskusji, „rozpowszechniając raport wśród nauczycieli i rodziców".

Z raportu WHO wynika, że „rozwój seksualności rozpoczyna się w momencie urodzenia", dlatego edukację w tym zakresie należy rozpocząć przed czwartym rokiem życia. Edukacja seksualna przetasowana jest z edukacją społeczną, której celem jest uczenie wychowanków żłobków otwartości na różnorodność związków. Dzieci w wieku 0-4 mają nabrać przekonania, że istnieją różne koncepcje rodziny i każdy model jest poprawny. Z kolei przedszkolaki w wieku 4-6 lat mają być uczone otwartości na odmienność seksualną, co ma przygotować grunt do samodzielnego wyboru własnej tożsamości seksualnej. Według wytycznych WHO, dzieci w przedziale wiekowym 9-12 powinny umieć "rozpoznawać różnice między tożsamością płciową i płcią biologiczną". Jeśli przywołać tutaj pomysł Twojego Ruchu o tym, by 12-latki mogły decydować o zmianie płci, wszystko składa się w spójną całość. Właśnie do tego potrzebna jest genderowa edukacja. Swobodne podejście do własnej tożsamości płciowej związane jest nieodłącznie z edukacją seksualną, która ma zostać oparta rozbudzaniu popędów.

 

EDUKACJA DZIECI 0-4Autorzy dokumentu WHO podkreślają, że należy w dziecku wzbudzać "pozytywne nastawienie w stosunku do własnego ciała i jego wszystkich funkcji".

Należy też nauczyć dziecko "rozpoznawania różnic w budowie ciała" oraz ich nazywania. Pojawiły się w tym względzie nawet lalki edukacyjne z narządami płciowymi oraz książeczki, np. "Gdybym był dziewczynką. Gdybym była chłopcem", mające stanowić pomoc w nauce niestereotypowego przeżywania płci. Bohaterowie historyjki na jednym z rysunków zaglądają sobie w majtki, a opis zdradza refleksję chłopca, wyobrażającego sobie siebie w roli Oli: "Dziwnie tak bez siusiaka. Ale jako dziewczynka mówiłbym pewnie: - dziwnie tak z siusiakiem".

 

Materiał z „Dzień Dobry TVN” doskonale pokazuje na czym w praktyce może polegać nauka nazywania narządów płciowych i rozpoznawanie różnic. Pani każe rozbierać dzieciom lalki, a gdy te zostawiają je w bieliźnie, wydaje instrukcję o zdjęciu im majtek. Następnie dzieci głaszczą lalki po narządach, by lepiej zapoznać się z obiektem.

    Jaś ma siusiaka, Kubuś narysujesz siusiaka?

- mówi przedszkolanka. Jak można żywić przekonanie, że całkowite skoncentrowanie uwagi dziecka na seksualności nie zawładnie jego myślami i nie rozbudzi popędów?

 

 

Dodatkowo instrukcja WHO każe przekazanie dziecku, że ma "prawo do badania nagości i ciała, do bycia ciekawym". Należy też pomóc dziecku "rozwijać pozytywne nastawienie w stosunku do własnego ciała i jego wszystkich funkcji". I w tej kwestii nie brakuje materiałów edukacyjnych. Belgowie stawiają na animację. Czy i w Polsce będziemy budować "pozytywne nastawienie" dzieci do WSZYSTKICH funkcji ich ciał za pomocą tak szokujących kreskówek?

 https://www.youtube.com/watch?v=_uutMkNnxdQ

EDUKACJA DZIECI 4-6

Skoro dzieci wiedzą już co to "siusiaki" i "pisie", mogą przejść do spraw poważniejszych. Na tym etapie edukatorzy powinni przekazać przedszkolakom informacje na temat "radości i przyjemności z dotykania własnego ciała, masturbacji". Mają zachęcić do odkrywania własnego ciała i własnych narządów płciowych oraz przekonać, że "fizyczna bliskość stanowi normalną część życia" i jest "wyrazem miłości i sympatii". Teza jak najbardziej słuszna. Jeśli jednak nadaje się jej walor seksualny, a o takim przecież tutaj mowa, strach pomyśleć czym może skutkować.

Dodatkowo zachęca się edukatorów do rozmawiania z dziećmi o przyjemnych i nieprzyjemnych odczuciach dotyczących własnego ciała. Oczywiście dobrze jest wykorzystywać wszelkie materiały edukacyjne. Szwajcarskie przedszkola wprowadziły na przykład sexboxy z pluszowymi genitaliami.

fot. Polska TimesMateriały edukacyjne używane w szwajcarskich przedszkolach, tzw. sex-box Fot. Głos Wielkopolski

 

Dzieci w wieku 4-6 dzieci być wprowadzane w przestrzeń "uczuć seksualnych (bliskość, przyjemność, podniecenie) jako część ludzkich odczuć (powinny to być uczucia pozytywne; nie powinny zawierać przymusu czy powodować uczucie krzywdy)".

Po co w tak małych dzieciach wzbudzać uczucia seksualne? Do czego ma służyć ich pozytywne kodowanie, które ma się kojarzyć z zabawą? Trudno tutaj nie przywołać chorych opowieści obecnego europarlamentarzysty, ulubieńca lewicy zapraszanego na salony przez "Gazetę Wyborczą" - Daniela Cohn-Bendita, który chętnie dzielił się własnymi doświadczeniami pedofilskimi, zdobytymi w czasie, gdy pracował jako przedszkolny wychowawca.

    Czy wiecie, jak mała dziewczynka w wieku pięciu i pół roku zaczyna was rozbierać to fantastyczne... To fantastyczne, bo to jest gra, to jest gra...absolutnie erotyczna, maniakalna

- mówił lider "Zielonych" na antenie francuskiej telewizji w latach 70.

 

EDUKACJA 9-12

Na tym etapie edukatorzy mają pomóc zrozumieć dziecku, że "antykoncepcja to odpowiedzialność obu płci". Do ich zadań należy nauczenie wychowanków "skutecznego stosowania prezerwatyw i środków antykoncepcyjnych".

Oczywiście sprawa technik masturbacyjnych, przerobiona na wcześniejszych etapach sex-edukacji, ma zostać rozwinięta w sposób całkowicie dowolny. Nieodzowne na tym etapie są promowane przez środowiska genderowe publikacje, dostępne w dużych księgarniach na półkach z publikacjami dla dzieci: "Wielka księga siusiaków" i "Wielka księga cipek".

Zawartość, jak zauważył jeden z internautów, wygląda jak skrzyżowanie "Cosmo" z "Hustlerem" w wersji rysunkowej. Oto krótki fragment:

    Carro: Dość często się masturbuję. Czasami nawet kilka razy dziennie. Ale nigdy nikomu bym o tym nie powiedziała. Trochę to brzydkie, ale za to bardzo przyjemne. Zdaje mi się, że łatwiej jest być chłopcem. Oni mogą mówić o tym, że się masturbują, ale nigdy nie słyszałam, żeby jakaś dziewczyna się do tego głośno przyznała.

Właśnie tak ma wyglądać genderowa sexedukacja, która skoncentrowana jest wokół pielęgnowania rozbudzonych popędów i nabywania wiedzy na temat antykoncepcji. Skutki takich działań widzimy doskonale na przykładzie Wielkiej Brytanii. Mimo, że programy edukacji seksualnej kosztowały ponad 40 mln funtów rocznie, liczba niechcianych ciąż wśród nastolatek oraz liczba aborcji zamiast spadać, rosła. W latach 1997-2002 o 60 proc. wzrosła też liczba zarażeeń chorobami wenerycznymi. Edukacja permisywna obecna na Zachodzie zupełnie nie spełnia swojej roli.

Bez względu na to, co próbują wmówić rodzicom media, polski model typu A, polegający na całościowym wychowaniu do abstynencji seksualnej jest najlepszy. Jak przypomina Teresa Król, autorka podręczników do "wychowania do życia w rodzinie", "w 38-milionowej Polsce mieliśmy 42 legalne aborcje nastolatek, podczas gdy w 9-milionowej Szwecji aż 7 tysięcy." Wielkiej Brytanii, gdzie środki antykoncepcyjne są darmowe, nastoletnie matki rodzą rocznie 50 tys. dzieci, podczas gdy w Polsce urodziło się ich 21 tysięcy. Polska ma też najniższy wskaźnik zdiagnozowanych przypadków HIV i AIDS.

Kiedy do decydentów zaczną docierać twarde fakty? Rodzice wzięli już sprawy we własne ręce, a do obywatelskiej akcji sprzeciwu pod hasłem "Ręce precz od naszych dzieci" włącza się coraz więcej osób.

 

CZYTAJ TAKŻE: "Ktokolwiek odważy się negatywnie ocenić dewiację, zostanie ukarany". "wSieci" o bardzo groźnym projekcie ustawy

Za homoterroryzmem i próbą rozmontowania rodziny stoi niebezpieczna szkoła frankfurcka. "Uczynimy Zachód tak zepsutym, że aż będzie śmierdział" 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Kup książkę wSklepiku.pl!

"Globalna rewolucja seksualna. Likwidacja wolności w imię wolności"


http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-marzeny-nykiel/71091-jak-ideologia-gender-niszczy-niewinnosc-dzieci-argumenty-przeciwko-edukacji-seksualnej-forsowanej-przez-genderystow-szokujace-materialy-edukacyjne
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2014, 15:05:13 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2387
 • Zobacz profil
Odp: KULTURA SEKSUALNA LUDZI...
« Odpowiedz #3 : Marzec 28, 2014, 15:14:47 »

Ostrzeżenie: (Starożytny) zawartość grafiki
4000-letni erotyka przedstawia starożytną seksualności uderzająco wyścigowy
Gliniane tablice w The Israel Museum, wykonana 1500 roku przed Kama Sutra, wyświetlacz graficzny, który Stary babilońskiej kultury odbyła się "wywyższony" widok seksu
Przez Ilan Ben Zion 17 stycznia 2014, 15:09 69

   

Sexual intercourse between a woman and a man on a terra cotta plaque from Mesopotamia, early 2nd millennium BCE (photo credit: The Israel Museum)
Pisarze
Ilan Ben Zion
Ilan Ben Zion Ilan Ben Zion jest edytor wiadomości w czasach Izraela. Posiada tytuł magistra dyplomacji od ... [więcej]

 


Muzea są często błędnie jako zakurzone i bez życia - najmniej prawdopodobne miejsce, aby znaleźć coś, gorące i parne. Ale punkt starożytnego Bliskiego Wschodu w Muzeum Izraela w Archeologii skrzydle posiada rzadką sztukę erotyczną z ziemi między rzekami (Tygrys i Eufrat), która poprzedza Indii Kama Sutra przez ponad 1500 lat. Takie prace zaskakująco intymne odsłonić bok na starożytnym Bliskim Wschodzie, który ostro kontrastuje z skromność najbardziej rozpowszechnione we współczesnym Bliskim Wschodzie.

Get The Times of Israel's Daily Edition by email
and never miss our top stories   Free Sign up!

Dwa gliniane tablice, na tyle małe, aby trzymać w dłoni, przedstawiają pary kopulacji niezwykle szczegółowo. Pochodzący z początku drugiego tysiąclecia pne, Stare babilońskiej okres, pochodzą one z oknem 300 lat, gdy masowo produkowane tablice terra cotta były popularne, w tym te, które wykazują aktów seksualnych.

Mezopotamii erotyka była "naprawdę coś siarczysty," Laura A. Peri, kurator zachodnich azjatyckich Starożytności, powiedział, kiedy spotkaliśmy się po labiryncie wnętrzu muzeum. "To nie wszystko, wiesz, misjonarzem i to jest to."

Pierwsza tablica przedstawia mężczyznę przenikliwy kobietę od tyłu, stojąc. Drugi, nieco mniejszy, przedstawia mężczyznę i kobietę w podobnej sytuacji, z kobieta, picie piwa przez słomkę z dzbanka.

Według dr Julia Assante , w pobliżu wschodniego historyka społecznego, kobieta pije piwo ze słomy nie był tylko odbiciem realistyczne seksualnych, ale był "niewątpliwie [wizualnych kalambur]." słomy w ustach kobiety i mężczyzny podnosząc kielich z winem do ust były symboliczne wykonywania seks oralny na swoich partnerów. Babilończycy, Assante pisze, odbyła "wzniosły pogląd kulturowej płci jako indukowania zmienionym stanie cud."An Old Babylonian clay plaque on display at The Israel Museum showing a couple having sex. (photo credit: The Israel Museum)

Stara tablica gliny babiloński na wystawie w Muzeum Izraela przedstawia para uprawia seks. (Na zdjęciu: Israel Museum)

Płytki terakoty z Mezopotamii uzyskując wiele różnych pozycji seksualnych, ale jednym z najbardziej popularnych to co, o którym mowa technicznie przez łac. coitus a tergo - od tyłu. Podczas erotyczne sztuka Mezopotamii nie szczegółowo z określonych środków wpisu, seks analny uznano popularnym środkiem antykoncepcji przez starożytnych par przed wynalezieniem profilaktyki. Wizerunek pary prowadzących tylnym wejściem może być wskaźnikiem tej praktyki. Inne tablice pokazują partnerów side-by-side, wstając (aka lleváme) i zwykły stary misjonarz, niektóre przedstawiają kobiety z nóg spreadu, w kucki na komicznie dużego fallusa.

Że erotyczne znaleziono gliniane tablice w świątyniach, groby i domach prywatnych sprawia, że trudno generalizować na temat ich przeznaczenia, ale jest dowodem na ich popularności. Że znaleziono koparki erotyczne grafika w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu domów prowadzi Assante wnioskować, że były one dostępne dla mężczyzn, kobiet i dzieci.

"To rodzaj pop-artu, bo to bardzo tani materiał i łatwe do wykonania," kurator Peri powiedział. Wyjaśniła, że ​​seksualność jest bardzo widoczne w starożytnym sumeryjskim i babilońskim sztuki i literatury, w szczególności w tysiąclecia późno trzecich i wczesnego sekund. Uszczelki cylindrów - małe kamienie w kształcie walca z figurami i wyryte klinowym używanego jako sygnet - czasami biorące mężczyzn i kobiet w erotycznych pozach. Peri, ekspert w dziedzinie rozumienia symboliki pieczęci, zauważył, że sceny erotyczne z reguły nie były centralny obraz, ani nie te uszczelki należą do króla lub urzędników.

Starożytne teksty mezopotamskie były tak grafiki w ich uszczegółowienie erotycznych sztuki, które "naprawdę można reaktywują działania - co zrobili pomiędzy arkuszami - zgodnie z opisem," Peri wyjaśnił, kiedy spotkaliśmy się w jej biurze w Muzeum Izraela.

Epos o Gilgameszu, wielkie dzieło literackie Mezopotamii, w chwali seks jako jedną z cielesnych przyjemności ludzie powinni angażować się w czasie naszej krótkiej kadencji na tej planecie. Siduri, boski Alewife, opowiada tytułowego króla Uruk do "niech twój brzuch jest pełny, ubrania czyste, ciała i głowy myte, cieszyć się dzień i noc, tańczyć, śpiewać i bawić się, patrzeć na dziecko, które posiada swój ręki, i niech radość żona na kolanach! To jest los śmiertelników. "

    "I niech się z rozkoszy żonę w kolanach ..."

Peri wyjaśnił, że "radość na kolanach" było powszechne eufemizm dla seksu w starożytnej akadyjskim, język, w którym Gilgamesz został napisany.

Gilgamesz epos opisuje również seksualność jako silny siłą, która odróżnia ludzi od zwierząt. Enkidu, dziki człowiek, który staje się Gilgamesz jest towarzysz broni, jest oswojone przez prostytutkę świątyni, która usidla go z jej seksualnych podstępów: "Ona nie powstrzymują, ale wziął swoją energię. / Ona rozprzestrzeniać się jej szatę i położył się na niej, / Występowała na prymitywne zadaniem womankind. "

Izraelita i Chananejczyk grafika, dla porównania, zazwyczaj miał bardzo mało jawnej seksualności, tylko nagie postacie, które zniknęły po instytucjonalizacji wczesnego judaizmu w VIII wieku pne. W połowie drugiego tysiąclecia pne znaleziono Chananejczyk uszczelnienie skarabeusz w Tel el-Far'a - w pobliżu skrzyżowania granicy Izraela z Egiptem i Strefą Gazy - przedstawia sylwetki kobiety i mężczyzny w pozycji stojącej podobnej do płytki gliny na Muzeum Izraela. Obie wartości są w ubraniu, jednak i nie ma stosunek utajonego jedynie sugestię niego.
Sketching of Canaanite scarab from Tel el-Far'a showing a man approaching a woman from behind. (photo courtesy of Dr. Daphna Ben Tor, Curator of Egyptian Archaeology at The Israel Museum)

Szkicowanie Kananejczyków skarabeusz z Tel el-Far'a pokazuje człowieka zbliża kobietę od tyłu. (Kredyt fot. dzięki uprzejmości dr Daphna Ben Tor, kurator archeologii egipskiej The Israel Museum w)Doradztwo Siduri odnajduje swoją drogę do literatury biblijnej, pojawia się w wersji stonowanych w Kaznodziei 9:7-9 . "Odejdź, jeść swój chleb z radością i pij wino twoje z wesołego serca" Kohelet mówi wśród swoich wielu iteracji "pod słońcem". Ale podczas Mezopotamczycy mówił cieszy seks, Biblia nakazuje człowiekowi "Enjoy życie z żoną którego miłujesz wszystkie dni życia twego próżności. "

Podobieństwo tych dwóch fragmentów jest niczym zaskakującym. Starożytny Izrael był pomost lądowy łączący dwa główne cywilizacje starożytnego Bliskiego Wschodu, Egiptu i Mezopotamii, a jej kultura wpłynęły mocno przez obu. Stark Różnica była jednak różnica w starożytnych babilońskich i izraelskich perspektyw męskiego homoseksualizmu. Babilończycy, pisze prof Karen Rhea Nemet-Nejat w książce Życie codzienne w starożytnej Mezopotamii, "nie potępił tę praktykę" i obserwuje na żywo-i-niech-live postawy w odniesieniu do seksu męsko-męski jest. Księga Kapłańska, z drugiej strony, zakazuje leżącego "z ludźmi, jak z womankind" jako "obrzydliwość".

Artefakty ze starożytnego Babilonu wykazują utajone - nawet szokująco graficzne - seksualność, ale dokładny cel płytek pozostaje niejasna. Dr Ilan Peled Uniwersytetu Hebrajskiego powiedział istnieje naukowa debata nad jakim celu sztuka erotyczne serwowane, niektóre twierdząc, że były one wotywne obiekty dla czci Isztar, bogini miłości. Assante twierdzi były apotropeiczny, podobnie jak inne amulety terakoty z epoki, oznaczało by trzymać z dala złe duchy. Inni mówią, że tablice gliniane "wcielił prostytucja, stosunki seksualne, realizowane w tawernie lub stosunku seksualnego między mężem i żoną", bez konkretnego kontekstu.

"Jest możliwe, że tylko twarz tutaj bardzo wczesnej wersji Playboya, styl Środkowo-Wschodniej," Peled powiedział.


http://www.timesofisrael.com/4000-year-old-erotica-depicts-a-strikingly-racy-ancient-sexuality/


ps. jak bardzo różne jest symboliczne znaczenie z tamtych czasów.... "jedzenie chleba"... "picie wina".... i klękanie na "kolana z radością".... wszystkie te określenia maja symboliczny związek z seksem z ludzkimi   aktem  seksualnymi.


Kiara.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2014, 15:26:38 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2387
 • Zobacz profil
Odp: KULTURA SEKSUALNA LUDZI...
« Odpowiedz #4 : Marzec 28, 2014, 16:47:20 »

Odkrywanie bardzo zatajonej prawdy jest niezwykle fascynujące, jej fragmenty można znaleźć całkowicie przypadkiem, a zrozumieć gdy nie ma już żadnych emocjonalnych uzależnień.....


część I.


10 grudnia 2013
Płeć Gra w starożytnym Kanaanie

Kiedy Sex Goddess Nie Bogini?Tell el-Ajjul, Palestyny, ok. 1600-1500 pne. Wys. 3,5 cm
Perfumy siedmiu tamaryszku
Zapach kolendry i [fiolet] murex. *

To zapach starożytnej bogini, jej własnej niebieskiej kreacji. Co więcej trzeba, aby ustawić scenę na trochę Chananejczyk hokus-pokus?

Błyszczące złoto, to co.

Perfumy i złoto ... i wizerunek kobiety (z lewej) zredukowana do jej najprostszych żeńskiej esencji: twarz, piersi, pępka i zdecydowanie owłosione trójkąta łonowego.

Złote wisiorki, jak to może być wykonane do powieszenia z naszyjnikiem lub, co bardziej prawdopodobne, myślę, z pasem wiązana wokół talii kobiety. Wczesne Koparki uznać, że te zdjęcia reprezentowane Chananejczyk bogini Astarte , ale w równym stopniu, mogła być inny sexy Chananejczyk bogini, takich jak Anat, Aszery lub Quedeshet. Lub coś jeszcze gorszego, rozwiązła śmiertelny.

Dziwki BabilonuGdy nagie kobiece złote wisiorki-najpierw znaleźć, uczeni przyjąć, że są one częścią niektórych niewypowiedziane "Kanaanu kultów pożądania", lub kiedyś należał do znanych świętych prostytutek pokoleń Biblii thumpers jako wiecznych uwodzicielskich "dziwki Babilonu" ( Obj. 17, 18).

Te wisiorki z pewnością są jednoznaczne.Tell el-Ajjul, Palestynie, 1600-1500 pne
Jednak jeśli przyjrzymy się z zaskakujących łono, widzimy twarze, które zdecydowanie przypominają Egipska bogini Hathor -. pożyczki nie dziwi, ponieważ w tym czasie Egipt był ustanowienia władzy cesarskiej w całym Levant ** Większość twarze są oparte na tak zwane maski Hathor (poniżej po prawej): trójkątny płaski przedni twarze z uszami krowy znanego zwierzęcia Hathor, a nie ludzkich uszu, a które mogą lub nie mogą być oprawione w peruce kończącym się w "Hathor zamków" z jej dwa charakterystyczne symetryczne loki.

Nie tylko ładna twarz

Wśród jej wielu zalet, Hathor, "Złoty Jeden" była boginią radości, piękna i miłości, w tym miłości seksualnej. W Egipcie kobiety modlił się do niej o pomoc, szczególnie w koncepcji i bezpiecznego dostarczania dzieci.

Kobiety będą błagać Golden One:

Na dobry dzieckiem tego domu, szczęścia i dobrego (męskiego) męża.Hathor czuwał nad kobietami w ciąży, zapobieganie poronienie, chroniąc je w czasie porodu, i zapewnienie przetrwania zdrowego potomstwa. W ciągu drugiego tysiąclecia pne kobiece figurki były poświęcone Hathor w skroniach zarówno publicznych, jak również w prostych sanktuariów domowych.

Ale jak Hathor egipskie boginie były niemal zawsze na zdjęciu w ubraniu i śmiertelne egipskie kobiety też były zwykle skromnie ubrany. Co się stało?

Zmysłowa Nagość

Dwie bardzo różne tradycje zderzyły się w Kanaanie.Babilonia, ca. 1900-1750 pne. H. 12 cm

W pewnym momencie w 18 do 17 wieku pne, Mezopotamii technologii open-forma do produkcji seryjnej niedrogich przedmiotów glinianych została podjęta przez rzekę Eufrat i przyjęte w Syrii. Podczas mezopotamskie rzemieślnicy produkowane wiele różnych obrazów gliny, zarówno mężczyzn i kobiet nagie kobiety (zawsze pokazany w Full Frontal stanowią, jak pani z lewej) był bez wątpienia najbardziej powszechne. Syryjskich rzemieślników, z kolei, mógł łatwo wytwarzać dowolną liczbę figurek religijnych w takich formach, ale z nieznanych powodów, użyli nowej techniki wyłącznie do płytek nagie-żeński. Syryjskie tablice dodatkowo podkreślić pewne cechy płciowe - zwykle przedstawiające kobiety o szczególnie wybitnych pępka i narządów płciowych - ale są one również pokazane z zaskakująco małe piersi, podczas gdy prawie wszyscy są ubrani w ich biżuterii i nic więcej.W połowie drugiego tysiąclecia pne, produkcji nagich kobiet (i tylko kobiet), formowanego w płaskorzeźbą na gliny rozprzestrzeniania na ziemiach Kanaanu.

Tell ed-Duweir (Lachish), Palestynę. H. 8,5 cm
Zatem mody religijne z Syrii do północy (nagość i biżuterii) i Egiptu na południu (maski Hathor i / lub fryzura Hathor w), wspólnie produkować nowe nagie-żeński kanaanejskie wygląd. Ta naga kobieta z Lachys (z lewej) ma typową fryzurę Hathor z kończącym się w długie loki zamki sięgające do jej piersi. Nosi naramienniki i obrączki i być może jeden nici naszyjnik. Ona posiada dwa długie łodygach lotosu (?) Kwiaty, inny Egyptianizing dotyk. Nie wiemy, kto był odpowiedzialny za projektowanie takich form, ale gotowe tablice zostały podobno produkowane przez lokalnych garncarzy: ta tablica, na przykład, został znaleziony w ramach warsztatu garncarskiego. Przypuszczalnie Potter wykonane i dystrybuowane bogini nago tablice wraz z jego ceramiki gospodarstwa domowego.

Kwiaty i wężeBeth Szemesz, Palestyna. H. 9 cm
Tablica z Beth Szemesz (po lewej) pokazuje również nagich kobiet trzyma lotos w każdej ręce. Kwiaty z takiego czy innego rodzaju są rzeczywiście najczęściej obiekt w posiadaniu nagich pań, z węży falistych jako drugi atrybut popularnej. Przeciwieństwie do kobiet zdjęciu na złote lub srebrne wisiorki, którzy, jak się przekonamy, mają wiele cech, jak również jak sobie okolicznościowe czapki lub głowy, że nagie kobiety na płytkach nie robią lub przedstawić wiele różnych rzeczy.

Ta kobieta ma szerokie biodra z wyraźnie dużą okolicy narządów płciowych. Ona posiada cztery bransoletki wokół każdego nadgarstka i ewentualnie parę kolczyków. Jej fryzura jest niezwykły (nie zwykła fryzura Hathor ani proste płynące zamki). Ona zdobi skomplikowany projekt kwiaty (?) Curling jak girlandy wokół jej ramion, a może za głowę, rzucając się do stóp, a więc prawie otaczanie jej ciało.


Mniej jest więcej?Gezer, Izrael, c. 1300 pne. H. 12 cm
Innym nagich kobiet z curling Hathor zamków (z lewej) łączy w sobie dwa wątki: jej długie ręce palcami zapięcie jej małe piersi w geście wyświetlacza podczas gdy kwiaty lotosu zrobić ramkę na jej ciele: jedna para pionowych kwiatów lotosu wznosi się od dołu nogi idące pod łokciach; druga para pochyla się i dotyka ponad jej głową na górze tablicy. Pani jest na zdjęciu z wieloma naszyjniki, bransoletki i obrączki.

Niektóre nagie kobiety wydają bez żadnych zewnętrznych atrybutów w ogóle. Na przykład, może ona po prostu uścisnąć dłonie na jej brzuch - czasami, ale nie zawsze spuchnięte jakby się wskazywać ciążę. Lub ona kubki jej piersi w dłoniach (w lewo i poniżej po lewej) przypadkowo zwrócenie uwagi na ich dość umiarkowanej wielkości. Nagie kobiety czasami po prostu stać z pustymi rękami, a ramiona i ręce zwisają wzdłuż jej boków (poniżej po prawej), ani nie trzyma niczego ani gesturing.

Maltretowanych kobiet

Chociaż wielu tablice kompletna, to dlatego, że większość z nich dobrze naprawiony w dzisiejszych czasach: kiedy były wykopywane były zazwyczaj w kawałkach, często łamane naprzeciwko organów kobiecych. Rysy twarzy, zbyt, są często zniszczone, a czasem prawie zatarte.Tablice z terakoty z Ugarit, syryjskiego wybrzeża N.

Czy celowo uszkodzony przed wyrzucić, czy nie, z pewnością nie były tablice dalej traktowane jako świętych przedmiotów: były powszechnie odzyskana wraz z wszelkiego rodzaju śmieci z miejskich domów, w obrębie obszarów wewnątrz przechowywania i rzemieślniczych, a nawet z ulic, basenów i cystern . Są rzadko spotykane w grobach i są nieobecne od głównych świątyń i sanktuariów. To doprowadziło do poglądu, że nago-żeński tablice były z "prywatnej pobożności" w domu, gdzie były one prawdopodobnie związane z kobietami w domu.

Ale jak nie kobiety używać tablice i związane złote wisiorki? Ich celem jest nadal sporna. Chociaż dziś to kilka archeolodzy twierdzą, że dane są z bogiń - jeszcze mniej "dziwki Babilonu" - bardziej ogólna idea jest taka, że są one albo talizmany płodność lub magiczne narzędzia z pewnego rodzaju.

"Bądźcie płodni i rozmnażajcie się"?
Minet el-Beida (Ugarit), 13 C BCE. H. 9.2 cm
Na przełomie 20 wieku, naukowcy poszedł na całość w starożytnej samic. Tes ri i rytuały związane z wydarzeniami po astralnych lub magii ochronnej zostały teraz rozumieć jako rytuałów płodności, którego celem była prokreacja - od ludzi, zwierząt i / lub roślin. Kobiecego ciała, przede wszystkim, gdy nagi, stał się uosobieniem tajemniczej siły płodności, który był aktywny w świecie. Nieuchronnie kobiece figurki został zidentyfikowany nie tylko z pojęciem płodności, ale były zrozumiałe do reprezentowania uniwersalny "Matki Ziemi" lub "bogini płodności". Jedynym argumentem było to, czy był jeden "Wielka Bogini Matka" lub całe grono z nich.

Płodność pewnością odegrał rolę w życiu starożytnych, jak nadal robi, choć niespokojnie, nawet w nowoczesnym świecie, kontroli urodzeń i malutkich rodzin nuklearnych. Jednak funkcja płodności bogini była szalenie przecenić przez naukowców 20 wieku, jak była idea "Bogini Matki". Jest, na przykład, nie ma dowodów, że na polecenie Jahwe "bądźcie płodni i rozmnażajcie się" rozciąga się znacznie poza tradycji judeo-chrześcijańskiej. O ile nam wiadomo, nie Mezopotamii lub syryjski bóg kiedykolwiek rozkazał swoim ludziom, aby pomnożyć. Wręcz przeciwnie, bogowie sprzed biblijnych mitów powódź zniszczyła ludzkość nie dlatego, że zgrzeszył, ale ponieważ ziemia była przeludniona i zrobili tak wiele hałasu, że poruszony i zmartwiony bogów w niebie.

Nagość nie równa płodność

Zachodni uczeni wciąż mają tendencję do dzielenia funkcji wisiorki i płytek do zainteresowanych z niemal bezpłciowego numinotycznego poczęcia i porodu, z jednej strony, i przyjemności seksualnej z drugiej. W starożytnej Mezopotamii seksualność i płodność kultura (lub macierzyństwa) nie były ze sobą nierozerwalnie związane, płodności nie było usprawiedliwienia dla seksu. "Bogini płodności" należy z jej pokrewieństwa "Bogini Ziemi" na śmietnik historii.

Tak więc, po odpylono niektóre bardzo stare meble, trzymajmy trzy rzeczy na uwadze:

1. Figurki, czy wykonane z gliny lub tanie metali szlachetnych, były używane w politeistycznych religiach, w których doskonałe kalejdoskop bóstw działali i interakcje w sposób, o ile można sobie wyobrazić z religii koncentrujących się na jednym, archetypowych "Bogini Matki", lub że materia "Ojciec Bóg".

2. Figurki z podobnym wyglądzie może reprezentowane różne istoty, czy śmiertelny lub nadprzyrodzone; i ten sam typ figurki mogły mieć więcej niż jedną funkcję.

3. Chociaż nie było mnóstwo bogiń, było nawet więcej kobiet niż boginie.

Śledź mnie dalej, jeśli chcesz, w 21 wieku. Co robi obecny upraw uczonych myśleć o płodności, seksu, a miejscem EROTYCZNE blaszek i wisiorki w życiu Kanaanu? Na szczęście, niektóre nowe prace właśnie pojawił: przyjrzymy się, że należy wziąć pod uwagę kobiet osobistej pobożności i zobaczyć więcej złote wisiorki w części 2 niniejszego postu - już w przyszłym tygodniu.


Część II: Kliknij tutaj .


* N. Wyatt, teksty religijne z Ugarit, Sheffield, 2006 (KTU 1.7 R15, V35), nieco zmienione.
** Levant to mniej więcej, że część Bliskiego Wschodu ograniczony od północy przez Anatolii (Turcja) nowoczesny, na Wschodzie w dużej mierze przez Mezopotamii (Irak) i na zachód przez Egipt. W późnej epoki brązu i wczesnej epoki żelaza (ok. 1500/00 pne), region został szeroko znany jako Kanaan . Obejmuje większość terytorium współczesnych państw Syrii, Libanie, Jordanii, Izraela i Palestyny.

Źródła: PRS Moorey, Idole Ludu: miniatury z gliny na starożytnym Bliskim Wschodzie, OUP 2003 r.; I. Cornelius, Wiele twarzy Bogini, AP Freiburg, 2004; J. Aruz, K. Benzel, J. Evans (red.) Beyond Babylon, Metropolitan Museum of Art, New York, 2009, s. 347-9; 'Ozdoby interakcji: Biżuteria w późnej epoce brązu "K. Benzel, w (J. Aruz, SB Graff, Y. . Rakic, EDS) Kultury w Kontakt, Metropolitan Museum of Art, New York, 2013, 258-67; SL Budin, obrazy kobieta i dziecko z epoki brązu, CUP 2011; G. Szczypta, wota Hathor, Oxford 1993 , Ch. 1.3, 2.6.

Ilustracje
(W kolejności malejącej)

1. Złoty wisiorek "reprezentujący Chananejczyk bogini" Astarte "(tłoczony). Późnego brązu. BM 130761 . Na zdjęciu: © Powierniczej Muzeum Brytyjskiego.

2. Paul Cézanne, Wieczna Kobiecość (olej na płótnie) ca. 1877. Na zdjęciu: Cyfrowy obraz uprzejmości Programu Otwarte treści Getty.

3.Gold wisiorek z schematycznego przedstawienia nagich kobiet. Tell el-Ajjul, biżuteria skarb 1299. Późnego brązu. Izrael Departament Starożytności i Muzeów 35,3842. Na zdjęciu: przez K. Benzel, ozdoby (źródła, powyżej) Fot. 1.

4. Maski fajans Hathor, miniaturowe kolumny i sistra z Serabit el-Khadim. Foto ESZ Archiwum, po G. Pinch, Hathor (źródło powyżej) Pl. 29.

5. Ashmolean Museum 1924,499. Babiloński terakota formy wykonane tablica z nagiej kobiety stojącej na podium, z dnia ca. 1900-1750 pne. Na zdjęciu: Via Moorey, Idole (źródło powyżej) Pl. 7.

6. BM 1980,1214.2266 , z warsztatu garncarskiego, Tell ed-Duweir (Lachish) z dnia 1300/50 roku pne. Na zdjęciu: © Powierniczej Muzeum Brytyjskiego.

7. UM 61-14-1655 , Penn Museum, od Bet Szemesz, Warstwa IV.

8. Ashmolean Museum AN1912.621 , placque 'Qudshu' z Gezer, Izraela, ca. 1300 pne.

9. Dwie tablice z terakoty z Ugarit. Po lewej: Muzeum Narodowe, Damaszek 7064, prawy: Luwr AO 18524. Na zdjęciu: poprzez Benzel, Ozdoby (źródło powyżej) Rys.. 10, 9.

10. Luwr AO 14716 . Tłoczone złotem tablica, 13 C BCE, Minet el Beida, port Ugarit w Syrii: "Kilka grobów w Ugarit, które przetrwały nienaruszone zrezygnowało bogaty skarb biżuterii ten złoty wisiorek, reprezentujący nagą postać wielkiej bogini. płodności, był częścią naszyjnik składający się z kilku części liści złota i paciorków z karneolu. " Na zdjęciu: © 2004 RMN / Franck Raux.http://judithweingarten.blogspot.it/2013/12/sex-play-in-ancient-canaan.html

http://judithweingarten.blogspot.it/2013/12/sex-play-in-ancient-canaan-part-ii.html

http://judithweingarten.blogspot.fr/2014/01/sex-play-in-ancient-canaan-part-iii.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2014, 17:48:50 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2387
 • Zobacz profil
Odp: KULTURA SEKSUALNA LUDZI...
« Odpowiedz #5 : Marzec 28, 2014, 17:52:59 »CZĘŚĆ II.

Zenobia: Empress of the East

Odkrywając świat Zenobia jest. Incredible Rise and Fall Miasta Palmyra
24 grudnia 2013
Płeć Gra w starożytnym Kanaanie (Część II)


Jeśli to nie jest miłość, powiedz mi, co to jest ....Minet el-Beida, N.Syrian wybrzeże, c. 1300 pne. H. 7.3
Co jest przesłaniem tej nagiej kobiety na wisiorek złoty (po lewej), na zdjęciu w niektórych szczegółach z Hathor fryzurze, gruby naszyjnik i gospodarstwa długich łodygach kwiatów lotosu i roślin papirusy w każdej ręce?

Ona nie jest pornograficzny.

Jest mało nawet erotyczne.

Przeciwnie, wydaje się ona głęboko i dumnie vulvic.

Jeśli to, co mówi, jej przesłanie jest zdwojone przez postaci gruszki kształt wisiorek, który przypomina tak wyraźnie, jak to możliwe kształt jej miejsc intymnych. Ledwie można wątpić, co ona mówi ci o. W tym, że jest typowym kanaanejskich samic nagich. Czy zredukowane do absolutnego kobiet esencji twarzy, piersi, pępka i szerokiego trójkąta łonowego (np. pierwszych dwóch sztuk w części I ) lub wyobrażając całe ciało, wszystkie panie prowadzić, by tak rzec, z ich pudenda.

MIŁOŚĆ, co jest we mnie?
MIŁOŚĆ, oh, jeśli to nie jest miłość

Jeszcze mały szczegół sprawia, że jesteśmy w trakcie przerwy: te płyty trochę wydziurkowanych gwiazdkowy biegają wszystkie boki wisiorek. To tylko wskazówka, że scena nie jest do końca z tego świata.Minet el-Beida, N.Syrian wybrzeżu, 14-13 C BCE. H.8.4

Istnieją inne wskazówki, że te nagie kobiety są bardziej niż zwykłych śmiertelników. W przeciwieństwie do pań formowanych na glinianych płytek (część I), te na zdjęciu na złote wisiorki często mają jeden lub inną sugestię nadprzyrodzonego - tego, czy oni sami mają być boginie. Na przykład, pani klejnotami (z lewej) nosi nad jej Hathor fryzurę dodatkowe nakrycie głowy składające się z rogami - pewny znak boskości. Zamiast posiadania lotosy, które rosną wzdłuż jej boków, ona chwyta dwa barany przez nogach tak, że wiszą do góry nogami na obu jej stronach, w dobrze znanym symetrycznej pozie tzw Mistrzyni zwierząt .

W tej roli, ona ma męski odpowiednik, Master of Animals, znaną postać w starożytnym Bliskim Wschodzie - już pojawiających się w Mezopotamii i Egipcie od co najmniej 4. tysiąclecia roku. Jednak Pani Zwierząt nie bardzo się do późnego osprzętu drugiego tysiąclecia ... a nawet potem ledwo się splash poza obszarem Morza Egejskiego, daleko na północy. Tam jest pokazane
Agat minojska-mykeńskiej ca klejnot. 1370bare-Łuszcz w starym dobrym stylu minojskiej (z prawej), ale zawsze zakryte od pasa w dół. Tak więc, choć może Kananejczycy zapożyczyli obraz i jej ułożenia, nie skąpić na pełną nagość. Tradycyjnie, jak Pan i Pani Zwierząt wyświetlić swoje uprawnienia przez podnoszące par dzikimi zwierzętami, które mogą być wizualne Opis uprawnień, które utrzymują porządek w dzikim, dzikim świecie - i, co za tym idzie, symbol religijny lub królewski panowanie nad siłami natury.

Chananejczyk Pani ma jakieś siostry.Uluburun wrak, ca. 1318 pne. H 9.1
Ta dziewczyna załadowany złoty biżuterii znaleziono w wraku Uruburun nie daleko w morze z Kas wybrzeży Turcji niedaleko Rodos. Wisiorek został schowany z innymi skarbami złota w rufie statku, prawdopodobnie być stosowane jako kruszcu (przycięty lub przetopione) w razie potrzeby w trakcie podróży.

Jej włosy splecione w długie pasma i zwieńczona wysokim cylindrycznej koronie, innym prawdopodobnym znakiem boskości. Nosi naszyjnik wielu nici, mnóstwo bransoletek i obrączki. Ona też jest Pani Zwierząt, trzymając w każdej ręce pionową rogaty gazela.

Jeśli jeden boski znak jest dobry, dwa muszą być lepsze i podwoić jeszcze raz jeszcze lepiej.

Po co ryzykować?

Podwójne, podwójne trudu i kłopotów
Ogień palić, a kotłem bąbelkowa

Minet el-Beida, Syria, 1450-1365 pne. H.5.5

Więc tutaj jest nago bejeweled kobieta z Hathor fryzurze (podobno, fryzury są wymienne), który wyciągnął wszystkie przystanki Divinity:

1. Nosi małą cylindryczną koronę (boski znak);

2. Ona trzyma pionowo gazele w dłoniach (Mistress of Animals);

3. Ona stoi na lwa (pozycja ogranicza się do niebiańskich bóstw);

4. Splecione węże wyłaniają się zza jej talii (piekielne?);

5. Tło jest wypełnione z wytłaczanych kropek wskazuje na rozgwieżdżone niebo.

To niemożliwe, aby nie zastanawiać się, kim ona jest.

-Zespół

Anat, Astarte, Aszery i Athirat to "A" boginie znane z tekstów napisanych w Ugarit, które najczęściej termin do 13 C pne. Piłkarze-team są zatem głównymi kandydatami do zidentyfikowane jako te nagich kobiet przedstawionych w (lub, o to chodzi, nie) boskich atrybutów. Mimo to, było wiele innych bogiń gadding o Kanaan w czasie: niektóre znamy nazwy, takie jak Shapsh, Kotharat, Pidray i wiele córek wielkiego boga Baal / El, a także takich gromad żeńskich bóstw jak siedmiu boginie zaangażowane w ciąży i porodu. Jeszcze inne cenionych seksowne boginie pozostanie (do nas) bezimienny:

    Dwie żony są żony El,
    Żony EL, i na wieki.
    Pochylił: ich usta pocałował.
    O, jak słodko było ich usta,
    słodka jak granaty;
    od całowania przyszła koncepcja,
    od nich, impregnacja ....
    Obaj przykucnął
    i urodziła Shahar [gwiazdę poranną] [i Shalem gwiazda wieczoru]. *

Problem w skrócie jest to, że jest to trudne, jeśli nie niemożliwe, aby rozważyć wisiorki jako przedstawienie spójnego obrazu jednym konkretnym bogini - Problem rozwiązany niedawno przez Kim Benzel Wydziału Sztuki Starożytnego Bliskiego Wschodu w Metropolitan Museum z art. ** Jak wyjaśnia, w zależności od tego jak patrzysz na A-Team, może poczuć się jak dobre dopasowanie tu i tam ... ale, to, że na ogół nie ma.

Uczeni nazywali te nagie samice plakiety i wisiory po kananejskiej bogini Astarte , który był związany głównie z seksualnością i wojny - i, nieco później, z płodności został zmieszany lub połączony z 'A' Aszery. Astarte często prezentowana jest nagi i na koniach i na sobie egipską ptaków Atef koronę, więc to musi być ze względu na jej nagość (zamiast koni i jej tej niebezpiecznej broni lub korony), który łączy ją z naszych nagich kobiet. To nie wystarczy, aby ją zidentyfikować na wisiorki i tablice bo te nagie kobiety nigdy nie wyświetla inny atrybutów Astarte jest. Jedna bogini dół.

Anat jest kolejnym Chananejczyk bogini związana z przemocy, wojny i polowań, ale ona jest również znany ze swej urody. Jak Astarte, ona jest często postrzegany z broni, takich jak osie i klubów (zbrojne boginie były powszechne w starożytnym Bliskim Wschodzie) i / lub noszenie Atef koronę. Kobieta działając jako człowiek (preeminently "zwycięski" Warrior) nie wydaje mi się naprawdę dobry kandydat na nagich kobiecych zdjęć. Drugi-bogini dół.

Obraz Aszery pozostaje tajemnicą. Po odkryciu trzech tekstów do czytania "Panu ... i jego Aszery" w 8. wieku izraelskiej stacji handlu Kuntillet Arjud na pustyni Synaj, i znowu na Khirbet el-Kom w pobliżu Hebronu (Judy) prawdziwy boom Aszery, jeśli nie szał zaczął się "przywrócić" boskiej kobiety w judaizmie. Niestety, obecny dowody nie pozwala zdecydować, czy Izraelita Aszery jest boginią, a może małżonka Jahwe, czy kultowy symbol w formie stylizowanego drzewa. To nie jest argument, że mam zamiar dostać się do (nawet gdybym miał wiedzę), ale po prostu ostrzec przed wszelkimi roszczeniami, aby mieć pewność, że to czy tamto zdjęcie pokazuje nam Aszery: obiekty Aszery mnoży się jak grzyby po deszczu, więc uważaj - istnieje wiele trujących nich. ***. Jej Chananejczyk odpowiednik z Ugarit jest ostatnim z A-Team, Athirat, "Great One", szef bogini ludny ugaryckim panteonu. Athirat jest twórcą i "matką bogów", z 70 synów, być może (a może nie) ojcem przez El. Jedynym problemem jest to, że jest starszy bogini i prawdopodobnie nie dojrzały, młody, młodzieży, jeśli nie widać zdjęć na tablicach i wisiorki. Jeśli Aszery i Athirat są jednym i tym samym, można by pomyśleć, że będzie co najmniej jeden obraz Aszery z jej imieniem. Ale nie, nie ma. Która prowadzi nas do zagadki: identyfikacja wizualna Aszery mogą być wykonane tylko wtedy, gdy jest ona utożsamiana z innym nieuchwytny boskości zwanym Qedeshet. Tak, z A-Team Wyeliminowany, to jest czas dla Q-pytanie do krokiem naprzód.

Hop, przejść i skoczyć 2014

Niestety, Boże Narodzenie jest na nas i ja zabrakło czasu. Tak, muszę odłożyć Q-pytanie i Kim Benzel zaproponował rozwiązanie tożsamości nagich kobiet na płytkach i wisiorki, aż trzeciego postu. Przy odrobinie szczęścia, część III pojawi się na samym początku 2014 roku.

Tak więc, wraz z całą A-Team, życzę wszystkie "Happy Holidays" i mam nadzieję, do zobaczenia ponownie na moim blogu na początku przyszłego roku.

MIŁOŚĆ, oh, jeśli to nie jest miłość


(Część III: kliknij tutaj )


* N. Wyatt, teksty religijne z Ugarit, Sheffield 1998 [KTU 1.23 V 50].

** K. Benzel, "Ozdoby interakcja: Biżuteria w późnej epoce brązu", W (. J. Aruz, SB Przeszczep, Y. Rakic, EDS) Kultury w kontakt z Mezopotamii do Morza Śródziemnego w drugim tysiącleciu, MMA, Nowy Jork (2013), 258-267.

*** R. Kletter, Judei Filar-Figurki i Archeologia Aszery, Oxford (1996) 77.

Źródła: Te stosowane w części I, a także Othmar Keel, Christoph Uehlinger, bogowie, boginie i obrazy Boga w starożytnym Izraelu, Continuum, 1998; J. Kien, Przywrócenie Boskiego Kobieta w judaizmie, Universal Publishers, 2000. Jennifer Hudson Jeśli to nie jest miłość piosenki.

Ilustracje:

Najlepiej lewej: złoty wisiorek z nagich kobiet, Minet el-Beida, kan. 1300 pne. Muzeum Narodowe, Aleppo, M 10450 (poprzez Benzel, uwaga ** powyżej, ryc. 3).

Lewo 2: Złota zawieszka z nagiej bogini, Minet el-Beida, kan. 14-13-C BCE, Luwr, AO 14,717 (przez Korneliusza, Wiele twarzy Bogini, pl. 5,27). NB: kolorowe mogą być przeglądane na KacMac Syria przewodnik stronie internetowej, ale jakość nie była wystarczająco dobra dla reprodukcji.

Prawy: Agat amygdaloid grawerowane klejnot mówi się od Myken. L. 3.0, W. 1.7 cm. Ashmolean Museum, Oxford, CMS VI 315 (Zdjęcie dzięki uprzejmości Arachne ).

Lewy 3: Złota zawieszka z nagich kobiet, Uluburun wraku. Datowanie dendrologiczne 1318 p / m 2 (odniesienia w Cornelius, Wiele twarzy Bogini, Kat. 5,29). Bodrum Muzeum Archeologii Podwodnej, KW 703 (Fotografia przez Beyond Babylon [Część I] Kat. 213).

Z lewej na dole: Złota zawieszka z nagich kobiet, Minet el-Beida, 1415-1365 pne. Luwr, AO 14,714 (poprzez Benzel, uwaga ** powyżej, ryc. 4).
w 17:53
Wyślij pocztą e- Etykiety: Udostępnij na Twitterze Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Pinterest
Etykiety: Anat , Aszery , Astarte , Athirat , Baal , Canaan , boginie kananejskie , El , Hathor Fryzura , Kim Benzel , Mistress of Animals , nagich kobiet złote wisiorki , nagich kobiet tablice z terakoty , trójkąt łonowy , Jahwe


http://judithweingarten.blogspot.it/2013/12/sex-play-in-ancient-canaan-part-ii.html

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://judithweingarten.blogspot.com/2013/12/sex-play-in-ancient-canaan-part-ii.html&prev=/search%3Fq%3Dhttp://judithweingarten.blogspot.it/2013/12/sex-play-in-ancient-canaan-part-ii.html%26biw%3D1343%26bih%3D540
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2014, 18:02:25 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2387
 • Zobacz profil
Odp: KULTURA SEKSUALNA LUDZI...
« Odpowiedz #6 : Marzec 28, 2014, 18:07:53 »


CZĘŚĆ III.

06 stycznia 2014
Płeć Gra w starożytnym Kanaanie (część III)
(Część I, kliknij tutaj , Część II, kliknij tutaj )

Zbieranie i interpretacja boginie-matki to tylko nieszkodliwe wylot seksualnych impulsów starych mężczyzn.Minet el-Beida (Ugarit) wybrzeżu syryjskim, 14/13th BCE. H. 9.2 cm
Tak mówił wielki archeolog Gordon Childe krótko przed skoczył do jego śmierci od Leap Govett w Blue Mountains w Australii. Oczywiście, jego wgląd w męskiej pasji do starożytnych bogiń nie miał nic wspólnego z jego samobójstwie - ale wciąż, wiedział, że jego czas ucieka ....

Chodź, żeglarz

Przyznaję, że jest to łatwe do wyczarować lubieżnych fantazji lub dwa o tym zmysłowym naga pani (z lewej) odkrytego w Minet el-Beida, portu Ugarit.

    Och kochanie, och kochanie
    Masz mnie Reelin "
    Masz mnie kołysząc się do melodii
    Jestem w domu na gorąco
    Chodź, marynarza.

Jej długie loki fryzura z Hathor spada niemal do jej dojrzewania piersi, szeroki trójkąta łonowego i zaokrąglonych udach zrobić intrygujący obraz kobiecości. Może długich łodygach kwiatów trzymała w ręce wskazywały na jej niebiańskim zapachu. I stojących na Półksiężyc, że unosi się nad niektórych gwiazd może obiecali otherworldly doświadczenie.

Tak wiele dla wyobraźni.

Teraz, z powrotem na ziemię. Ona jest w rzeczywistości, Q-bogini, Qedeshet?

P: Telefon ed-Duweir, 1300-1050 pne. H. 8.5. R: Akko, brązu wisiorek. ca.1300 BCE. H. 8.3
Q-bogini

Więc kto, tak naprawdę, jest Qedeshet?

Nazywała QDS (-t) oznacza po prostu "święty". Jako taka, może być dołączony do prawie każdej bogini, w tym całej A-Team: Anat, Astarte, Aszery i Athirat. Pytanie brzmi: czy istnieje niezależna bogini o imieniu Qedeshet w ogóle? Ona nie jest znany z dowolnego Chananejczyka lub tekstów ugaryckich lub napisów. Przeciwnie, ona pojawia się tylko w nazwie bogini w Egipcie. Nie, ona jest zaszczycony z takimi tytułami jak "typowe Bożej w niebie" i "Pani wszystkich bogów" - które nie są specyficzne dla niej, ale równie dobrze może mieć zastosowanie do każdej bogini w Egipcie.

, Co wydaje się, że stało się to. Od późnego brązu (ok. 1600 rpne) w przód, Kanaan był pod egipskiej reguły.
Deir el-Medina (Teby) 19th Dyn. Qedesh z Min & ReshepBogowie i boginie z wojska przeniósł się tam iz powrotem w obu kierunkach. Kananejczycy byli zazdrośni (to sobie wyobrazić) potęgi egipskich bóstw i swobodnie pożyczył ich atrybuty - w naszym przypadku, wszystkie te loki Hathor i Lily-kwiaty lotosu. W zamian, bogowie kananejskie wyjazd do Egiptu na grzbietach żołnierzy, jeńców i niewolników. Gdy tam zainstalowane, niektóre stały się bardzo popularne wśród rodowitych Egipcjan, jak również i zostały zintegrowane z ciekawych lokalnych bóstw (jak prawo, kanaańskim nagiej bogini z egipskiej minut na jej lewej stronie). Tak więc, gdy widzimy obraz gołym bogini w Egipcie wpisanego ze słowami takimi jak Qedeshet, pani nieba, wielkiej magii, kochanką gwiazd, zastanawiamy się, czy artyści ilustrujący Chananejczyk Q-lady, lub ogólny Chananejczyka naga bogini, które zostały przejęte i rozwinięte w samym Egipcie. Innymi słowy, gdy Egipcjanie zapożyczyli naga-kobieta, oni mylą "święty" dla jej własnego imienia? W takim przypadku, bogini może zostali ochrzczeni w Egipcie, a nie w jej pierwotnym Kananejczyków domu.

NagośćMinet el-Beida (Ugarit), Syrii wybrzeże. 14/13th C BCE.
Tymczasem w Kanaanie, widzieliśmy znaczną różnorodność w wyglądzie nagich kobiet czy na złote wisiorki lub glinianych płytek. Jak ona jest na zdjęciu różni się ogromnie. Jak mówi Kim Benzel, "to jest sprawiedliwe, by stwierdzić, że jedynym wspólnym mianownikiem tych obiektów jest ich nacisk na nagość." *

Na ryzyko jest wulgarna, pójdę dalej: gdy nagość jest oczywiście ważna, trójkąt łonowy jest absolutnie niezbędne. Pudendum jest prawie zawsze nieuchronnie stanowczy, nie tylko zbyt duże, ale często zdobione z włosów kropek, a czasami nawet w szczelinę. Niewiele lub nic nie jest pozostawione wyobraźni.

Może trudno być bardziej wyraźne.

Pierścienie na palcach, dzwonki na palcachTel. Batash, Palestyna. 14th C BCE. H. 13.

Zapomnij na chwilę wszystko miało płodności i bogiń-matek. Pamiętaj, co powiedział wcześniej ( część I ): Choć nie było mnóstwo bogiń, było jeszcze więcej kobiet niż boginie.

Co zrobić, jeśli kobieta jest po prostu naga kobieta? W tym przypadku jest ona kobietą, która wyraźnie określa się wizualnie w intymnych + piersi + znaczącą twarz + (w większości przypadków) biżuteria. Biżuteria jest często obfite, albo na zdjęciu, jak naszyjniki i / lub bransolety, naramienniki i obrączki noszone przez kobiety (jak bransoletki i obrączki na tablicy, w lewo) lub jest on zarówno na zdjęciu, a związanych z samego obiektu, jak to, gdy zawieszka ze złota. Innymi słowy, obraz posiada - być może nawet promuje - konkretny pomysł kobiety.

Oczywiście, można odnosić się pudendum i piersi do idei płodności, ale to trzeba wyjaśnić wybitnych twarz i całą biżuterię, z których żaden nie ma żadnego bezpośredniego wpływu na płodność. Ale co, jeśli idea obrazu jest wyrazem kobiecego pożądania seksualnego? To jest to, co Kim Benzel twierdzi w orzeźwiającym nowego podejścia do nagich kobiet wisiorki i plakiety. * Jak mówi, "W połączeniu (podkreślenie moje), funkcje te wydają się o wiele lepiej nadaje się do czytania kobiecego erotyzmu niż ... interpretacji płodności w spokoju. "

Seks w Raw?
Tel. Harasim, Palestyna, LB II. H. 7.7.
Pozbądźmy protestanckiej pruderii raz na zawsze. Ludzie w starożytnym Bliskim Wschodzie były znacznie bardziej komfortowo z ideą seksualności jawną niż tych z nas, wciąż utrzymujące się w hellenistycznych i tradycji judeochrześcijańskiej dziś. Czystość i dziewictwo najwyraźniej nie miał dla nich szczególne znaczenie, a kobiety nie były używane, aby ukryć swoje najgłębsze impuls seksualny. Wręcz przeciwnie, seksualność miała jednoznacznie pozytywną konotację. Allure seksualną (kuzbu w akadyjskim) została wzmocniona przez biżuterii i kosmetyków do twarzy, jak również poprzez nagość, i specyficznie związane z seksualnością - a nie płodności. Jak Benzel to ujął,

    t jest nagi, klejnotami i upiększone ciała, które reprezentuje fizyczną manifestacją erotyzmu i atrakcyjności seksualnej, cech i właściwości odpowiedniki w starożytnego Bliskiego Wschodu z witalności, energii i dobrego samopoczucia, a nie z nieprzyzwoitości i wulgarności. *Tel el-Ajjul, Palestyna, 1600-1500 pne. H. 8.0
Benzel zatem rozumie funkcję wisiorki i płytek jak urok fizycznej ekspresji seksualnej lub kuzbu. Nie oznacza to oczywiście, zaprzeczyć inne interpretacje świnka-podkład. Zawieszka może również odnosić się do mitu, bogini, akt kultu lub wotum, oprócz bycia erotyczne element osobistej ozdoby. Złote wisiorki miały być noszone na ciele, jak biżuteria, aby przyciągnąć wzrok i zwrócić uwagę na ciele noszenia. Zużyte powierzchnie płytek glinianych świadczą o rozległej manipulacji w niektórych związanych z tym czynności. Ale, czy szlachetnych wisiorek lub tanie płytki, "podstawowym i najbardziej spójny obraz i interakcji między obiektu wydaje się być jednym, który odnosi się do elementarnych aspektów erotyzmu i seksualności." Naga kobieta reprezentowane w ten sposób ideał kobiecej seksualności. "Wierzę," Benzel stwierdza, "te ozdoby reprezentowane osobowe, prywatne, i bardzo animowane przejawów urokowi seksualnej lub kuzbu - Obrazy, że styczność ... potężnie z poszczególnych organów są ozdobione".

Jeśli jest w porządku, wisiorki i tablice były ostatecznie zdjęć o sobie: w sensie, wykonują seksualności. W ten sposób na pewno obdarzony ich noszących z podobnym erotyzmu i powabu seksualnego.

    Teraz jestem lovin 'i czuje się dobrze
    Pozwalamy naszym lovin 'zabierze nas daleko
    Och kochanie, och kochanie.
* K. Benzel, "Ozdoby interakcja: Biżuteria w późnej epoce brązu", w (. J. Aruz, SB przeszczepu, Y. Rakic, EDS) Hodowle w kontakt z Mezopotamii do Morza Śródziemnego w drugim tysiącleciu, MMA, New York (2013), 258-267.

Źródło: W uzupełnieniu do wymienionych w części I i II, Chaka Khan - Be Bop Medley, teksty 'Chodź, marynarz "poprzez piosenki

Ilustracje

Górny lewy: Luwr AO 14716 . Tłoczone złotem tablica, 13 C BCE, Minet el Beida, port Ugarit w Syrii: "Kilka grobów w Ugarit, które przetrwały nienaruszone zrezygnowało bogaty skarb biżuterii ten złoty wisiorek, reprezentujący nagą postać wielkiej bogini. płodności, był częścią naszyjnik składający się z kilku części liści złota i paciorków z karneolu. " Na zdjęciu: © 2004 RMN / Franck Raux.

Centrum: (po lewej) BM 1980,1214.2266 . Terakota tablica z warsztatu garncarskiego, Tell ed-Duweir (Lachish) z dnia 1300/50 roku pne. (Z prawej) Brązowy aplikacja tablica w formie odlewu z Akko grób B3, ca. 1300 (skradzione). Rysunki po Keel, Uehlinger, bogów, bogiń i obrazy Boga w starożytnym Izraelu, Continuum, 1998, ryc. 69, 70.

Po prawej: BM EA 191 , górny rejestr wapiennej steli z szefem rzemieślnika Qeh. Naga bogini zidentyfikowany jako 'Ke (d) eshet, pani nieba "otoczona falliczny egipskiego boga Min i syro-palestyńskiego bóg Reshep. Deir el-Medina (Dynasty 19). Foto © Powierniczej Muzeum Brytyjskiego.

Dolna lewa 1: złoty wisiorek z nagiej bogini, Minet el-Beida (port z Ugarit), c. 14-13-C BCE, Luwr. Na zdjęciu: © AK ( Insecula ).

Dolna lewa 2: Instytut Archeologii, Uniwersytet Hebrajski, Jerozolima. Terakota tablica z Tel Batash (Timna północnym), 14 wieku. Na zdjęciu: Izrael Zabytków , IAA 2001-2232 (© Muzeum Izraela w Jerozolimie, 1995 - 2014).

Dolna lewa 3: Muzeum Hashephela, Kfar Menachem. Terakota tablica z Tel Harasim (koło Bet Szemesz), LB II. Zdjęcie cf:. Cornelius, Wiele twarzy bogini, Fryburg, 2004, Kat. 5-24.

Dolna Left 4: Ashmolean Museum (liczba nie jest znana). Złoty wisiorek z Tel el-Ajjul, 1600-1500 pne. Na zdjęciu: Eva, Mutter alles Lebendigen, Bibel und Orient Museum, Fribourg (przez Doris Wilk: Das andere Aegypten-Buch ).
w 17:29
Wyślij pocztą e- Etykiety: Udostępnij na Twitterze Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Pinterest
Etykiety: Anat , Aszery , Astarte , Athirat , boginie kananejskie , Chananejczyk biżuteria , Kanaanu , Kim Benzel , nagich kobiet złote wisiorki , nagich kobiet tablice z terakoty , trójkąt łonowy , Qedeshet
http://judithweingarten.blogspot.fr/2014/01/sex-play-in-ancient-canaan-part-iii.html


Dawne tradycje seksualne w środ Żydów.

http://3obieg.pl/starozytne-korzenie-judaizmu
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2015, 15:16:57 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2387
 • Zobacz profil
Odp: KULTURA SEKSUALNA LUDZI...
« Odpowiedz #7 : Styczeń 23, 2016, 15:48:13 »

To prawda..... taki seks rozładowuje nas z energii życia.... gdzie ona idzie?Coś?

SEKS... ekscytujący temat......

Wiedzieć powinniśmy że seks dla samej tylko przyjemności doznawania orgazmu ogałaca nas totalnie z energii! Komu ona jest potrzebna, gdzie i jak jest przejmowana... to inna sprawa.

MY tracimy swoją MOC.. sprawczą, działania nasze są nie efektywne, albo efektywne tylko częściowo, ta przeolbrzymia energia powinna być skumulowana w nas gdy nie mamy partnera , który jest naszym ukochanym... a my jego ukochaną. MIŁOŚĆ i to ta bezwarunkowa , daje nam gwarancje uzyskiwania coraz większej mocy osobistej , a orgazm zamienia się we wspólną ekstazę.

Seks bez miłości niszczy pole energetyczne człowieka

https://www.youtube.com/watch?v=DlPa76wznvg&feature=share

M.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2016, 15:50:12 wysłane przez Kiara »
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2387
 • Zobacz profil
Odp: KULTURA SEKSUALNA LUDZI...
« Odpowiedz #8 : Styczeń 23, 2016, 15:58:30 »


 Energia seksualna...... to najwyższy potencjał energetyczny III wymiaru, syntetyczna inteligencja jej nie tworzy , bo jest ten akt związany z posiadaniem uczuć. Ale dzięki przejmowaniu tej energii może dokonywać podroży w czasie... czyli przenosić swój program życia w inny wymiar.

 Od dawna jest możliwe przejmowanie naszej energii, kumulowanie jej i pożytkowanie na rożne cele, dlatego tak bardzo jesteśmy prowokowani do skupiania swojej uwagi na seksie i bezmyślnym ogołacaniu się ze swojej mocy, którą możemy sami dla siebie spożytkować.
Jednak najbardziej obrzydliwe są akty seksualne z dziećmi, zabijanie ludzi podczas orgazmu, bo wówczas uzyskuje się najwyższy potencjał energii i największą jego moc.
Takie rytualne praktyki stosuje się nie tylko w KK,ale w wielu ukrytych grupach.


Kiara.PODRÓŻE W CZASIE JUŻ TRWAJĄ!
27 Marzec 2010

Forum teorii niezwykłych

W północnej części wyspy Long Island (Nowy Jork) w Montauk znajduje się wojskowa Baza Lotnicza/Camp Hero. Tam właśnie naukowcy prowadzą tajne badania, wykorzystując nie tylko najnowsze osiągnięcia oficjalnej nauki, ale także odkrycia dokonane przez badaczy zajmujących się kontrowersyjnymi teoriami.

W tamtejszych laboratoriach nikt nie wzrusza ramionami, słysząc o pomysłach Nikoli Tesli czy Wilhelma Reicha, twórcy teorii orgonu. Nikt nie puka się w czoło, rozprawiając o radionice (zwanej magią III tysiąclecia) czy tzw. Eksperymencie Filadelfijskim, zainspirowanym odsuniętymi na bok przez oficjalną naukę teoriami Einsteina. Przypominam, że w tym eksperymencie z 1942 roku chodziło o stworzenie energetycznej osłony okrętu wojennego, która sprawiłaby, że statek stałby się niewidzialny dla wroga. W efekcie okręt zniknął naprawdę i przemieścił się o 400 kilometrów. A gdy wrócił, część załogi postradała zmysły. Oczywiście, całą sprawę utajniono i tylko dzięki niepokornym poszukiwaczom prawdy udało się poinformować opinię publiczną, że coś takiego miało miejsce.
W Montauk zawsze przodowano w dziwnych eksperymentach – to tam np. w latach 60. XX wieku stworzono projekt wysyłania fal elektromagnetycznych, które miały wpływać na umysły niczego niepodejrzewających ludzi z miasteczek Long Island – tzw. Projekt Montauk, zaniechany w 1983 roku na skutek fali protestów. Ostatnio z bazy w Montauk dochodzą wieści, że eksperymentuje się tam z czasem, a dokładnie – z przenoszeniem poprzez czas i przestrzeń żywych ludzi z podręcznym sprzętem, np. bronią czy aparaturą naukową.
Czy to w ogóle możliwe?

Czarna dziura w mózgu
Zaginieni w kosmosie
Chodzą słuchy, że w niektórych tajnych – wcale nie rządowych – laboratoriach prowadzi się eksperymenty z astralnymi podróżami w czasie i przestrzeni. Wysyła się ponoć ciało astralne człowieka na Księżyc lub jeszcze dalej, na Marsa. Podobno wiele z ciał nie wraca, a na Ziemi pozostają pogrążone w „śpiączce” fizyczne ciała.

Są dwie teorie dotyczące podróży w czasie. Jedna z nich zaprzęga do działania tzw. czarne dziury, kosmiczne obiekty, w okolicy których grawitacja rośnie do nieskończoności, a czas spada do zera – ale ten pomysł pozostawmy fizykom teoretykom, jako że na Ziemi ten sposób jest nie do zrealizowania.
Druga metoda polega na wykorzystaniu potęgi ludzkiego mózgu. Jak wiadomo, człowiek wykorzystuje od 2 do 12% potencjału mózgu (te 12% ma do dyspozycji geniusz, przeciętny inteligent może się pocieszyć 4-6%). Wiemy też, że mózg podzielony jest na obszary zawiadujące konkretnymi działaniami. Jest obszar odpowiedzialny za mowę, za zapamiętywanie, za kojarzenie, za emocje itp. Drażnienie za pomocą prądu odpowiednich obszarów wywołuje określone reakcje.
Ale kto by przypuszczał, że są pewne obszary mózgu, których maksymalne pobudzenie może doprowadzić do wyzwolenia się ogromnych energii!
Nie od dziś wiadomo, że niezwykłe wręcz ilości energii powstają podczas aktu seksualnego. Wiedzieli o tym już starożytni wschodni mędrcy. W Montauk podobno zaprzęgnięto tę energię do podróży w czasie.
Na czym to polega?

Temporalne szczytowanie
Przebłysk z poprzedniego wcielenia
Być może dla wielu z Was zamieszczony obok tekst wygląda jak scenariusz kiepskiego filmu science fiction, ale podczas moich wieloletnich dociekań na tematy pokrewne spotkałem się z pewnym niezwykłym zdarzeniem. Działo się to w roku 1983. Pewien 29-letni warszawiak, często uprawiający medytację transcedentalną, w trakcie niezwykle udanego aktu seksualnego z kobietą niespodziewanie dla siebie samego nagle znalazł się – ciałem i duchem – na jakimś wysokim piętrze wieżowca w… Chicago. Nagły skurcz przerażenia spowodował, że w ułamku sekundy wrócił do swego mieszkania, ale wcale nie w to samo miejsce, z którego się przeniósł. Potwierdziła to wszystko jego partnerka, mówiąc że nie ma pojęcia, dlaczego Tadzio nagle zniknął w tak interesującym momencie.
Tadeusz, pragnąc wyjaśnić zagadkę, poddał się regresingowi. Okazało się, że w poprzednim życiu mieszkał w Chicago. Najwyraźniej wstrząśnięta niezwykłymi doznaniami seksualnymi podświadomość przerzuciła go do miejsca zamieszkania jego poprzedniego wcielenia. Niestety, nie było jak sprawdzić, czy nie przerzuciła go także w czasie…

Otóż najwięcej energii wyzwala się, gdy orgazm następuje jednocześnie u kobiety i mężczyzny. Męski orgazm jest tożsamy z przekazaniem kobiecie nasienia. W momencie zapłodnienia jajeczka przez plemnik wyzwala się – jak twierdzą badacze z Montauk – energia naruszająca strukturę czasu. Plemnik otrzymuje jej potężny ładunek, pozwalający mu nie tylko na przetrwanie, ale i na sterowanie procesem rozwoju zarodka wraz z pokonywaniem przez niego bariery czasu – dzięki czemu nowa ludzka istota może nie tylko trwać w czasie, ale i podróżować w nim ku przyszłości. Mówiąc prościej – zmieniać się, dojrzewać, dorastać…
Psycholodzy z Montauk zauważyli, że eksplozja tej energii następuje nie tylko w trakcie stosunku, ale także w momencie np. samogwałtu, jednak wówczas rozprasza się ona nie powodując żadnych fizycznych efektów. Obecnie radionicy potrafią wychwytywać tę energię i magazynować ją… na dysku twardym komputera.

Ludzkość nie zginie
W Montauk grupa ochotników poddawana jest niesamowitym eksperymentom. Najpierw się ich hipnotyzuje, by „zaprogramować” ich myśli na jakiś moment w przeszłej lub przyszłej historii ludzkości. Potem, za pomocą drażnienia odpowiednich partii mózgu, wywołuje się u nich orgazm. W tym samym momencie niejako „zasila się” ich taką samą energią, wcześniej zmagazynowaną, i… przenosi się ich w czasie i przestrzeni do zaplanowanego miejsca – i to nie jako ciało astralne, ale człowieka z krwi i kości. Kiedy pobrana energia wyczerpie się w temporalnym podróżniku, wraca on automatycznie w miejsce i czas, z którego wyruszył.
Z opisów doświadczeń w Montauk dowiadujemy się, że ciekawscy uczeni wysyłali ochotników w dość odległą przyszłość, by sprawdzali m.in. poziom technicznego zaawansowania naszych potomków. Podobno Ziemia jest nietknięta, co każde nam mieć nadzieję, że katastroficzne przepowiednie zniszczenia cywilizacji przez meteoryt w 2019 roku nie spełnią się…

Kazimierz Bzowski

https://paranormalpl.wordpress.com/2010/03/27/podroze-w-czasie-juz-trwaja/
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2387
 • Zobacz profil
Odp: KULTURA SEKSUALNA LUDZI...
« Odpowiedz #9 : Styczeń 23, 2016, 16:03:02 »

Skoro Wszechświat jest holograficzny... czytaj energetyczny..... żeby po nim się poruszać potrzebna jest TYLKO ENERGIA.Źródło: dreamstime.com

Dla większości ludzi sformułowanie "światy równoległe" to zupełna abstrakcja. Niektórzy znają to pojęcie z filmów science fiction okazuje się jednak, że coraz więcej badaczy uważa istnienie innych wszechświatów za naukowy fakt. Wraz z naszym wszechświatem w interakcje wchodzą inne, w których na przykład dinozaury nigdy nie wymarły. Takie światy mogą istnieć w równolegle do naszego.

 

Teorię wieloświatu jest podzielana przez naukowców. Najnowsze opracowanie na ten temat przygotowali specjaliści z Griffith University w Australii i University of California z USA. Naukowcy zaproponowali jednak zupełnie nową koncepcję, dzięki której mają nadzieję rozwiązać niektóre z problemów mechaniki kwantowej.

 

W przeciwieństwie do poprzednich wersji, teraz naukowcy dopuszczają możliwość istnienia ograniczonej, ale jednak niewyobrażalnie ogromnej liczby wszechświatów o określonych właściwościach, które istnieją w czasie na stałe bez tzw. rozgałęzienia. Specjaliści wierzą, że każdy ze światów jest prawdziwy w tym samym stopniu, a interakcja między nimi jest źródłem efektów kwantowych.

 

Według uczonych można zaobserwować efekt tak zwanego "odpychania" się od siebie światów równoległych. Naukowcy stwierdzili, że można tylko określić prawdopodobieństwo poprawności takiej teorii, ponieważ obserwator, który znajduje się w danym świecie nie wie dokładnie, gdzie ma szczęście być. Eksperci uznają, że jest tylko jeden świat, którego rozwój będzie się odbywać w ścisłej zgodności z zasadami mechaniki Newtona - ten, w którym żyjemy.http://innemedium.pl/wiadomosc/naukowcy-ze-stanow-zjednoczonych-australii-oglosili-istnienie-swiatow-rownoleglych
Zapisane
 • Kiara
 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2387
 • Zobacz profil
Odp: KULTURA SEKSUALNA LUDZI...
« Odpowiedz #10 : Maj 02, 2017, 12:43:44 »
Szczególnie istotne w maju.... gdy wpisujemy w pole swojej aury..... nowe kody informacyjne.

Kiara.


Remigiusz Kot
25 kwietnia o 19:21 ·Nieustająco w drodze do siebie wypełniam się Tobą w sobie dając i biorąc w równowadze ...ufając <3

Tak o to tak :
,,Zawsze mówię: Nie śpij nigdy z kimś, (z) kim nie chciałbyś być".
- Lisa Chase Patterson

,,Zawsze zwracaj uwagę na to z kim TY się dzielisz swoją intymną energią.
Intymność seksualna na tym poziomie przeplata się pomiędzy energią aury Twojej osoby a energią aury tej drugiej osoby/osób.

To jest potężne połączenie, niezależnie od tego jak nieważne się ono Tobie wydaje i niezależnie od tego jak nieważne są według Ciebie konsekwencje.

To one pozostawiają po sobie masę duchowego gruzu. Dotyczy to szczególnie tych, którzy nie praktykują żadnego rodzaju oczyszczania energii na poziomie fizycznym, emocjonalnym, mentalnym czy też astralnym.

Im większy masz kontakt intymny – seksualny z kimś, tym głębsze jest połączenie energetyczne i tym większe jest przeplatanie się energii aury pomiędzy Tobą a innymi osobami z którymi masz kontakt seksualny.

Wyobraź sobie jak wygląda aura kogoś kto śpi z wieloma osobami i nosi wokół siebie ciężar tak wielu różnych energii?
Oni nie zdają sobie sprawy z tego, jak to jest w rzeczywistości, że inni mogą czuć tą energię.
 
Energia, która może budzić wstręt pozytywnych energii u Ciebie (energii o wysokich wibracjach) i przyciągać do Ciebie i do Twojego życia energię negatywną (energie o niskich wibracjach)."
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2017, 12:46:28 wysłane przez Kiara »
Zapisane
Strony: [1]
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wolf-time nowepytamy wwwvirtualpets wspolnotakb secretlife