Strony: [1] 2 3

ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?

  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« : Marzec 25, 2009, 18:20:07 »

Rozwoj duchowy.

Mozna sie deklarowac jak sie tylko chce, ale wiadomo iz same slowa to zbyt malo , zbyt czesto nie niosa prawdy. Zeby stac sie inna energia (o innym potecjale) bo moze tak zaistniec, trzeba wielkiej pracy nad soba, trzeba swoj potecjal przekroczyc i zmienic w + - plusowy. Energie ( podnoszenie potecjalu energetycznego w sobie) otrzymujemy pokonujac duze trudnosci, praktycznie jest to przekraczanie niemozliwosci , oraz strachu, ktorym ogranicza nas wejscie w nowa sytuacje.
Samo mowienie i czytanie literatury o rozwoju duchowym nic nie znaczy. Moze byc to informacja jak drogowskaz, nie wystarczy przed nim stac i mowic juz wiem, trzeba przejsc cala droge, ktora on wskazuje.

Natomias Dereckiem Acorah, moze byc prowadzony dokladnie przez ten sam byt co P. Lucyna, dlatego informacje moga byc rowniez idetyczne.
Roznica tych dwoch osob polega na osobowosci oraz szerokim znaczeniu poszukiwan indywidualnych. On mogl sie nie dac tak opanowac jak P. Lucyna temu bytowi i "zaglada" w miejsca niezbyt wygodne dla tego bytu , wiec jest straszony.Odkrywa nieprzyjemne historie z przeszlosci ktore chciano zataic ( Cheops ma bardzo zla reputacje jako czlowiek i wladca) byl okrutnym faraonem,gdzies ktos juz pisal ( chyba na starym forum) ze zabil swojego brata chcac ukryc pewna wiedze. To nie byl wladca o swietlanej przeszlosci.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« Odpowiedz #1 : Marzec 25, 2009, 18:21:34 »

rozwoj duchowy cd...

W okresleniu , plus i minus nie  podkreslalam zadnej lepszosci jednych nad drugimi. Zaznaczylam odmiennosc , oraz fakt iz eby zmienic potecjal potrzebna jest praca.
Nikt w Zaswiatach nie poniza nikogo za posiadanie potecjalu  + , lub -.
Natomiast na ziemi przejawianie zachowan o potecjale - , poza grupa ktora wyraza na to zgode wolna wola jest juz niewlasciwe.Dlaczego? Bo czlowiek ustalil prawa , a skoro je ustanowil , to one go obowiazuja.
Poziom energii ( + i -) to juz inna sprawa , bo moze byc bardzo silny - , np - 350 stopni  lub bardzo slaby + , np tylko 10 stopni. Roznica polega na odmiennych kierunkach realizowania swoich drog zycia.
Zenski i meski ustalamy umownie + i - , a nie z zasady rozumianego przez nas potecjalu o tych znakach.
Poniewaz zenski jest pelnia , a meski jest czescia , ktora z niej pochodzi nie posiada cech pelni , lecz tylko czesci. dlatego normalnoscia jest ze to co jest wieksze okreslamy znakiem+ ( zenskie) , a to co jest czescia  zenskiego i mniejsze od niegoinformacyjnie okreslamy znakiem - ( meskie).Nie ma to zwiazku z ogolnie przyjetymi normami dobre i zle.

Ja ufam moim odczuciom i one a nie cudze zdania sa wyznacznikiem mojej drogi oraz zrozumieniem jaka jestem energia.W ktora strone prowadzi wektor mojego rozwoju.Nikim nie wladam i wladac nie mam zamiaru, dla mnie wolna wola jest swietoscia. Jezeli chcesz realizowac swoje zycie przez zdarzenia "zimne" w moim pojmowaniu i odczowaniu minusowe? rob to to Twoja droga, ale mnie z Toba nie po drodze, bo ja wybralam inna. Nie mniej jednak walczyc z Toba nie mam zamiaru, co nie znaczy iz przestane przekazywac informacje o nnej drodze, o innym kierunku.
Kazdy kto bedzie chcial sam dokona wyboru ( wlasna wolna wola) , ktora droga pojdzie, ktora jest mu blizsza. I naprawde nie wazne czy nazwiemy ja dobra czy zla. wazne jak on / ona beda sie na niej czuli i czy uznaja za najlepsza dla siebie.

Bez roznicy potecjalow ( czyli nieakceptowanego dualizmu) istnieje stagnacja. a w rozwoju i zyciu , ktore nie ma poczatku i konca ruch opiera sie na roznicach , czyli jak by na to nie patrzec dualizmie.

Kiara Uśmiech Uśmiech

Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« Odpowiedz #2 : Marzec 25, 2009, 18:24:04 »

Rozwoj uczuciowy.

Widzisz nie zawiodlam sie na moich odczuciach, i jest mi z tym bardzo dobrze.
Uczucia miedzy ludzmi rodza sie niespodziewanie , i niespodziewanie potrafia gasnac. Sztuka jest odczuc  ich cieplo lub zimno i zgodnie z odczuciami oraz poszanowaniem siebie , nie trwac w zwiazku , ktory jest zimny, lub byc i cieszyc sie z cieplego.
Bledem jest nie uznawanie dualizmu, bo on jest byl i bezie, nic nie jest jednorodne i idetyczne. Ale sztuka jest wybieranie z tej roznorodnosci wszystko co jest dla nas piekne , dobre i rozwijajace .  Akceptujac odmiennos , z ktorej my juz wyroslismy ( jako z naszego dobra) , a inni dopiero do niego dorastaja jako dobra najlepszego dla nich.
Czy nie ma dualizmu? Jest , ale nie w skali wartosciowania dobro i zlo, odmiennosc dobra na dany momet.
Ja mojemu partnerowi dziekuje za cale piekno i dobro , ktorym mnie obdarowal , i przepraszam iz zawiodlam jego oczekiwania ( poprzez moje inne pojmowanie dobra dla siebie), cenie wszystko czym zostalam obdarowana, bo to mnie rozwija.
Poznaje siebie, moje uczucia w konfrontacji ze zdarzeniami, tylko w ten sposob osiagamy wiedze.Wiedza nie sa informacje techniczne na zaden temat. Wiedza sa UCZUCIA , ktorych doswiadczamy konfrontujac sie z kazda informacja. Owa informacja  ( kazda jedna, techniczna , czy fizyczna) , jest tylko , a moze az TLEM dla poznawania uczuc i odczoc , ktore przezywamy na jej planie.
Tak wiec kazda informacja , czy to jest Samuel , anunaki, czy drgoni , to tylko tlo , dla uczuc , ktore rodza sie w konfrontacji z ta informacja.
Jakie w nas budzi? Inne w kazdym w zaleznosci  w ktorym miejscu jest na prostej po ktorej z jednej strony jest strach , a z drugiej milosc.
wszystkie zdarzenia sa schodkami w jedna lub druga strone.
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« Odpowiedz #3 : Marzec 25, 2009, 18:27:23 »

Rozwoj duszy  przez uczucia.

Zabijanie w zadnej opcji nie jest dobre ani ludzkiej ani psiej. Mimo wszystko blizszy ewolucyjnie dobru jest pies bo sie nauczyl kochac. A to uczucie w przyszlosci postawi go na pozycji rownej z Czlowiekiem , ktory rowniez nie bedzie zabijal. Wilk w przyszlosci nauczy sie kochac , nauczy sie rowniez nie zabijac.
W milosci nie ma zabijania ten akt jest zbedny.
W swiecie materialnym doswiadczamy takiego zachowania by doznac uczucia i odczuc , ktore mu towarzysza. Gdy odczujemy ze zabijanie jest zlem, wowczas to doswiadczenie przestanie dla nas calkowicie istniec. Wowczas nasz Pies ( ten z Oriona) rowniez przejdzie metamorfoze rozwojowa i uzyska Ludzkie uczucia.
Na tym polega caly proces rozwojowy,pewne cechy zostaja w naszym banku pamieci jako wiedza. Jednak my juz z nich nie korzystamy w naszym zyciu. Zycie nie przynosi juz nam zdarzen z zabijaniem.To my , ale ludzie obok jeszcze nie akonczyli tego procesu nauki , jeszcze dla nich jest to zdarzenie niezbedne jako lekcja. Wszystko musi sie wypelnic do konca dla kazdego, zeby mogl swoj egzamin rozwojowy zdac osobiscie. Dlatego niezbedna jest akceptacja odmiennosci , oraz glebokie zrozumienie starej madrosci; Kim ja jestem , Ty bedziesz, a kim Ty jestes ja bylem.....

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« Odpowiedz #4 : Marzec 25, 2009, 23:25:21 »

Techniki rozwojowe?

Bardzo dobrze i prawidlowo wytlumaczona zasada , otwieranie techniczne jakichkolwiek mozliwosci energetyczno -duchowych Czlowieka ( jakom kolwiek metoda) , nie jest   zadnym rozwojem duchowym, i absolutnie o nim nie swiadczy. uruchomione mozliwosci bardzo czesto przerastaja osobe, ktora je w sobie uruchomila, staje sie ich niewolnikiem, tracac swoja energie.
Rozwoj duchowy posiada tylko jedna jedyna droge, indywidualna prace nad soba z zastosowaniem wysokiego systemu wartosci. Jest to wiec etyczne , oraz napelnione miloscia mierzenie sie z przeciwnosciami zycia i pokonywanie ich.  Nauczyciele i mistrzowie duchowi sa li tylko po to by pomoc zrozumiec nam to co nas spotyka na owe drodze  , oraz uswiadomic co oznaczaja budzace sie w nas mozliwosc , jak rowniez jak mozna z nich skorzystac. Kto mowi iz przekaze nam moc  i wiedze , poprostu klamie. Moc osiagamy sami , wiedze poznajemy przez kontakt z materia i energia, reszta t informacja ulatwiajaca nam zrozumienie, nic wiecej.
Do wszystkiego musimy dojsc sami na drodze indywidualnych  doswiadczen.


Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« Odpowiedz #5 : Marzec 26, 2009, 14:47:35 »

Co to jest rozwoj duchowy?
Posluchajcie te wszystkie nasze dyskusje o rozwoju duchowym tak naprawde nie maja wiekszego znacze ia i wplywu na niego. To sa dywagacje osob , ktore chca poznac hstorie oraz geneze skrzywienia paradygmatu w ktorym zyjemy. Nic wiecej. Czy bedziemy dyskutowali , czy tez nie ( przekonujac sie o wlasnej slusznosci) ow rozwoj duchowy bedzie sie rozwijal. Bo on jest bezposrednio powiazany z zyciem.
A rozwoj DUCHOWY , TO ROZWOJ UCZUCIOWY CZLOWIEKA. Tak wiec napelnianie uczuciem milosci mysli i czynow ludzkich powoduje ow rozwoj.
CALE NASZE ZYCIE OD URODZENIA DO SMIERCI JEST ROZWOJEM DUCHOWYM.
Moze sie on odbywac z pelna swiadomoscia tego cyklu ( tak jak my to robimy), a moze rownie dobrze lub lepiej spontanicznie , bez zadnej wiedzy na ten temat. Bo ludzie chca dobra, chca pokoju i chca milosci w swoich zyciach. Tak wiec nimi kieruja wychodzac z roznych nieprawych uzaleznien zeby moglo sie to zrealizowac.

Tak, tak, wielki krzyk... nie widac tego. Nie widac na duza skale, jeszcze nie, ale po malu w pojedynczych zyciach uriodzila sie intecja, chec zmian , wiec stanie sie , bo otwiera sie wrazliwosc. Wszystko jest procesem , dajmy mu czas, niech zaistnieje.
Kazdy dokonuje zmian na wlasna skale pojmowania, po malenku, nie trzeba wszystkich mierzyc ta sama miarka, bo jestesmy odmienni. Warto jednak  odkrywac w sobie przemienienia.Warto robic sobie co jakis czas malenki oglad , by odkrywac swoja innosc , lepszosc , wieksza doskonalosc w stosunku do "wczorajszego dnia" to warto. Wowczas zauwazymy nasz rozwoj duchowy w nas , i w ludziach obok.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« Odpowiedz #6 : Marzec 26, 2009, 15:01:08 »

Przebudzenie duchowe? Kiedy?

Bo to jest tak naprawde forum przebudzenia duchowego. Nauki odrozniania ,
prawdy od podawania sie za prawde. Kazdy ma indywidualna droge i idzie nia. Te kilku tysiac letnie klamstwa religijne juz sie wypalaja, blakna i bledna, ludzie juz tej sciemy nie chca nawet za darmo.
Ani posrednikow miedzy nimi a Bogiem.
Samuel i P. Lucyna posrednio nam w tym pomagaja. Gdyby staneli i glosili iz koscol jest be, to nikt by ich nie chcial sluchac. A tak to droga amalizy, dedukcji , oddzielania ziarna od plewow , kazdy odkrywa swoja prawde.
A ze PRAWDA jest tylko JEDNA, wczsniej czy pozniej kazdy do niej dojdzie sam.
I tak projekt Cheops, Pol zartem/Pol serio spelni swoj szczytny cel, prowadzac przez labirynt klamstw do sedna wiedzy. A stara atrapa mumi ( uspionej wiedzy w nas) ozyje polozona w sarkofagu ( sercu, wiedzy i energi serca), ktora zasili, Boski strumien,  energii milosci bezwarunkowej, ktora  to nas caly czas obdarowywuje Stworca.
Wszystkie dawne wzorce ( wartosci materialne) rozsypia sie w pyl gdy wiedza otworzy mumi oczy.
Proste?
No i dzieki Samuelowi i P. Lucynie ( wielki jej udzial , moze mniej swiadomy w tym aspekcie) stanie sie Dobro. Bo wszystko jest WIELO ASPEKTOWE. Uśmiech Uśmiech Uśmiech Mrugnięcie Mrugnięcie
A WIEDZA, TO WIEDZA.
Liczy sie tylko final. Mrugnięcie Uśmiech

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« Odpowiedz #7 : Marzec 26, 2009, 17:30:39 »

Rola energii w rozwoju indywidualnym.

Pora otworzyc szeroko oczy i korzystac z wlasnej energii dla siebie. Pora nam zrozumiec ze gra idzie o rozwoj indywidualny nie zas zbiorowy pod egida czyjakolwiek. Jestesmy i bedziemy w grupie ludzkiej ale nie jestesmy grupa , ktora sie steruje strachem. Pora to zauwazyc co powoduja rozne przekazy. Te ktore budza strach i poprzez strach wywieraja na nas presje nalezy odsunac i pojsc droga , ktora pokazuje nam perspektywe mocy i mozliwosci bez strachu.
Podstepm jest olbrzymi, kolejna i kolejna maska dobroci pod , ktora sa wilcze zeby, wyznaczajace kierunek kazdej zebranej grupce.

Czy ludzie nie potrafia juz myslec samodzielnie? Czy nie potrafia wyciagac wnioskow iz zbawca siebie jestesmy my sami?
Ze owa droga to czystosc intecji i prawosc mysli slow i czynow? Ze sama logika to zbyt  malo ( tym kieruja sie maszyny) Czlowiek posiada uczucia, to one wyznaczaja mu droge, z wiedzy nalezy korzystac , nie wykorzystywac dla korzysci jedynie.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« Odpowiedz #8 : Marzec 26, 2009, 17:34:44 »

Codziennosc zycia to rozwoj duchowy...

Ten proces o ktorym piszesz trwa juz od kilku lat, praktycznie go nie zauwazamy.Dlaczego? Bo nie analizujemy naszej osobistej przeszlosci, naszego systemu wartosci , oraz zyciowych decyzji , ktore dzieki niemu podejmujemy.
Szukamy wybujaloscia umyslow czegos nadzwyczjnego i naukowego, a nasz proces rozwojowy biegnie w prostocie codziennosci.
Zycie jesy szkola rozwoju duchowego, nie kursy i szkolenia ( one ukazuja mechanizmy , tlumacza zaleznosci, moga otworzyc zrozumienie), ale to tylko i wylacznie przezywaznie codzienne zdarzen,etyka i prawosc w podejmowaniu swszystkich decyzji rozwija nas duchowo , napelnia energia, daje coraz wieksza moc dzialania.
Jest to proces rozlozony na lata,poczatkowo wolniejszy , gdy swiadomosc sie roztwiera coraz bardziej szybki.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« Odpowiedz #9 : Marzec 26, 2009, 20:13:51 »

Rozwoj duchowy przez zmiane myslenia.

Ja proponuje kazdemu z nas obejrzec wlasne zycie, wyciagnac wnioski co moglem zmienic , nie zrobilem a jeszcze moge? Zmienic na lepsze, podjac decyzje nawet kosztem wlasnej dumy, kosztem wyrzeczen pojsc droga prawosci i milosci.Napewno bedzie to cenniejsza zmiana, niz setki demonstracji , bo autentyczna dokonujaca wejscia na wyzzyny uczuc. Otwierajaca serca na milosc i dobro plynace z kosmosu. Taki jest wlasciwy cel tej epoki OSOBISTA PRZEMIANA, tylko ona sie liczy, nie zadne odkopywanie starych  zabalsamowanych trupow. Zycie jest tu i teraz na nim opiera sie przyszlosc na TERAZNIEJSZOSCI. Majaki dawnej przeszlosci zostawmy w muzeach.
Tylko Czlowiek zywy moze dokonywac zmian zadna mumia tego nie zrobi, zaden byt nie wcielony rowniez nie. Gdyby tak bylo cala akcja zwolywania zwolennikow projektu by nie zaistniala.
Kazdy ma wlasne "podworko" niech posprzata u siebie, stanie sie inspiracja dla sasiada a wowczas  "akcja" dobra zaistnieje na szeroka skale, gdy Kowalski , Kwiatkowskiego zobaczy jako IDEAAL , sam bedzie chcial mu dorownac. Ludzie tak juz maja nasladuja lepsze sasiadow, i niech sie tak stanie.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« Odpowiedz #10 : Marzec 26, 2009, 20:16:13 »

Zwiekszone mozliwosci odbioru wibracji przez rozwoj duchowy

Tene nie masz racji, i smak mozna obebrac uchem i dzwiek jezykiem , czy tez palcem , lub koncem wlosow. Jest to WIBRACJA ktora mozemy lub nie odbierac kazda czescia swojej fizycznosci. To ze jedni moga a drudzy jeszcze nie to tylko kwestia dostrojenia do fal plynacych od cukru, czy koloru.Polega to na subtelnosci odbioru. Ja czasami nie wklejam potwierdzen moich slow z kilku przyczyn;
1. bylo juz o tym kilka razy, nie mam czasu na poszukiwanie...
2.prowokuje do samodzielnych odkryc ( naprawde zainteresowany zrobi to)
3. czasami istotnie nie potrafie potwierdzic mojej wiedzy

Ale ogolnie odbieram przekazy falowej wibracji w ktorej jestem w stanie odczowac , zapach , widziec  kolor , slyszec dzwiek, czuc cieplo zimno oraz atmosfere rozmowy.Pomimo ze jest to wibracja jak uczestniczy w dyskusji kilka osob wiem ktora mowi, jaki jest nastroj rozmowy, odczowam wibracujnie ilosc osob , itp...A jest to tylko wibracja ktora moge odbierac, z ktora jestem zestrojona.Nie jest to ni glos jak w tele, ni obraz ktory widze.Wibracje odbieram wszystkimi zmyslami. Jak to sie dzieje w praktyce? Nie wiem, nie potrafie tego rozrysowac wzorem ni podac definicji technicznej. Po prostu uaktywniaja sie nasze fizyczne zmysly na odbior i odczowanie tego co przychodzi fala energetyczna z daleka lub bliska. I wierz mi jest to tylko kwestia dostrojenia sie do odbioru. Jak sie dostroic? Jest jeden jedyny sposob, zestrajasz sie z coraz bardziej subtelnym pasmem energii milosci ( wyzsza jej czestotliwoscia), reszta dzieje sie samoistnie.
A ze nie ma na to jeszcze definicji w ksiazkach? no coz za jakis czas pewnie sie pojawia...

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« Odpowiedz #11 : Marzec 27, 2009, 10:02:00 »

Akceptacja i rozwoj duchowy.


Niedojrzalosc , przejawiajaca sie nieumiejetnoscia akceptacji odmiennych swiatopoglodow niz nasze w przejawie walki i niszczenia....
Wszystko co jest odmiennie nalezy zniszczyc , bo nie miesci sie w granicach akceptacji. Temu miedzy inymi sluza dyskusje na forach ( nie do konca temu o czy myslicie) tak naprawde to konfrontacja z wiedza o SOBIE, caloksztalt zachowac weryfikuje obraz kazdego z nas.
Informacja , ktora czytacie nie jest wiedza, wiedza i to ta najwazniejsza , jest zawsze wasza reakcja na ta informacje. Informacja jest tlem, teatralnym rekfizytem do wlasnego rozwoju.A rozwoj to duchowe przezywanie, to reakcje uczuciowe na cos.Energia , ktora tworzymy wowczas  jest baza owego rozwoju( wznoszenia sie) , lub stagnacji ( upadania) etycznego.
Ta informacja ( o ktorej prawdziwosc ) tak zaciekle walczycie prawdziwa jest w kazdym z was) nalezy ja otworzyc do niej dostep w sobie. Otwiera sie energia. Podnoszacy sie jej poziom w nas , otwiera dostep do coraz wyzszych pokladow wiedzy w nas. Nikt nam tego nie da nie dawal i nie danigdy. To sie osiaga samoistnie przez przekraczanie pol strachu i akceptacje odmiennosci. Walka odbiera nam energie, blokuje rozwoj. Czy jest potrzebna? Komu i do czego?

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« Odpowiedz #12 : Sierpień 13, 2009, 13:08:06 »

Na czym polega Nowa Era po 2012 ?

Jaki ma ona wplyw na rozwoj duchowy Czlowieka?

fragmet..


http://www.schodamidonieba.com/


ramach Starego Świata - i tak dalej i tak dalej - znasz tę wyliczankę z każdej inteligentnej publikacji o tym, jak nasz świat wygląda. Dotyczy także końca systemu ekonomicznego opartego na pieniądzu, który musi generować zysk, którego to zysku według żadnej logiki nie da się generować w nieskończoność. Stary Świat to Titanic, który właśnie dobija do swojej góry lodowej. I to właśnie jest owa brutalna logika ewolucyjna. Jeżeli starego systemu nie da się z żadnej strony uratować - a nikt takiego programu przedstawić nie potrafi - to znaczy, że bez jakościowej przemiany świadomości, podzielimy los Titanica. Z drugiej zaś strony ta sama logika ewolucyjna mówi, że w takiej sytuacji owa przemiana świadomości musi nastąpić, co nie oznacza, że nie będzie to proces okupiony cierpieniem. Ale dokonać się musi, albowiem "tak dalej być nie może".
Poziom czwarty - wsparcie z kosmosu

 Wiesz, co utrzymuje naszą świadomość na poziomie naszego mózgu?
- Nie…
- Pole magnetyczne. Mózg, jak twardy dysk komputera, działa w realiach określonego pola magnetycznego. Wiesz co się dzieje z danymi na twardym dysku, jeśli podda się je oddziaływaniu innego, niż przewidziano, pola magnetycznego? Ulegną uszkodzeniu, czyli będą inaczej niż oczekiwano odczytywane lub wręcz ulegną zniszczeniu. Nasze mózgi są "przewidziane" do pracy w parametrach pola magnetycznego Ziemi. Rzecz w tym, że owe parametry pola cyklicznie się zmieniają - pole magnetyczne Ziemi przechodziło już wielokrotnie różnego rodzaju przemiany - najbardziej znanym i udokumentowanym w geologicznych warstwach ziemi zjawiskiem jest jego przebiegunowanie. Pole magnetyczne Ziemi w ostatnich latach słabnie dramatycznie i wiele wskazuje na to, że docieramy do kolejnego przebiegunowania - co w oczywisty sposób wpływa i wpłynie na naszą świadomość. Jeśli do tego dodasz, że wokół naszej planety właśnie zachodzą różne inne zmiany, to zrozumiesz, że kosmos wspiera naszą przemianę świadomości pełną garścią. I tak w 2007 roku zaczęła zanikać heliosfera - według niektórych doniesień zanikła już całkowicie.
- Co to jest heliosfera?
- To pole ochronne, które roztaczało nad nami (i pozostałymi planetami układu słonecznego) nasze Słońce. Ono nas chroniło przez różnego rodzaju promieniowaniem kosmicznym. Tak różnego rodzaju, że nie mamy o nim pojęcia, albowiem - właśnie dzięki heliosferze - nigdy go nie doświadczaliśmy i tylko kilka rodzajów tego promieniowania jest naukowo rozpoznawalnych. Prawdopodobnie jest ich dużo więcej, ale nie ma tego czym zmierzyć. Więc kosmos nas bombarduje swoimi cząstkami informacji (bo tym w istocie jest promieniowanie kosmiczne) i Bóg raczy wiedzieć (dosłownie!), jak to oddziaływuje na nas. Można się domyślać, że zasadniczo. Jeżeli wierzyć doniesieniom o mutacji naszego DNA to zawdzięczamy to zapewne temu właśnie promieniowaniu.
Dalej - rok 2012 - znów ten 2012 Uśmiech - to rok przejścia punktu zimowego przesilenia przez Drogę Mleczną (co wiąże się z Kalendarzem Majów), przy okazji rok przejścia bieguna północnego najbliższej Gwiazdy Polarnej - te oba zjawiska należą do cyklu precesji osi Ziemi, który zachodzi raz na 26 tys. lat. I trzecie zjawisko, to przejście płaszczyzny ekliptyki przez centrum Galaktyki - ten moment należy do cyklu obiegu Słońca wokół centrum Galaktyki i zachodzi raz na 226 milionów lat.
- Słyszałam o tym, ale nie wiem dokładnie o co chodzi…
- Nikt dokładnie nie wie o co chodzi, albowiem nie mamy zapisanej dokumentacji rozwoju wydarzeń w trakcie tych samych konfiguracji astronomicznych w minionych cyklach. Niemniej zbieżność tych okoliczności jest wyjątkowa, zaś istniejące analizy naszej odległej przeszłości wskazują, że tego typu astronomiczne konfiguracje towarzyszą globalnym przemianom na naszej planecie. Więc jest wielce prawdopodobne, że teraz również będą im towarzyszyć. Dlatego pozwoliłem sobie na takie ujęcie tematu, że Kosmos nas wspiera w tej przemianie.

To, co ci opowiedziałem, to tylko cząstka tego, co wiemy o obecnych uwarunkowaniach przemiany naszej świadomości. Myślisz, ze to wystarczy, by zmienić całą planetę?
- Szczerze mówiąc trudno sobie wyobrazić, by jej nie zmieniło…
Więc wierzysz, że garstka tych najbardziej przebudzonych może zadziałać, jak zakwas w chlebie? I - wraz z pomocą wszystkich opisanych wyżej czynników (i wielu innych, o których zapewne nie mamy pojęcia) - może uruchomić lawinę przemiany świadomości?
- Tak, trudno z tym dyskutować. Więc mam uwierzyć, że…
- Tak. Masz uwierzyć. To dużo prostsze, niż dać się przekonać dowodami ze świata materii. Dowody ze świata materii właśnie parcieją doszczętnie i trzeba być bardzo naiwnym, by w nich pokładać wiarę Uśmiech
- I mam zacząć projektować Nowy Świat?
- Już zaczęłaś. Przyjrzyj się naszej rozmowie. Czy to nie jest projektowanie Nowego Świata?

Repryza:
- Tak, jak go sobie wymyślę?
- Tak, jak go sobie wymyślisz


Andrzej Bazgier
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« Odpowiedz #13 : Sierpień 17, 2009, 15:36:28 »

Pole swiadomosci a rozwoj duchowy.

Tekst Silver z innego forum.

Całkowicie się z tym zgadzam.Pytanie tylko, co potocznie mówiąc tzw. ''przeciętnemu zjadaczowi chleba'' to mówi i jakie z tego wyciągnie korzyści.
Bo nie tak ważne jest, że wiemy, lecz o wiele ważniejsze co z tym zrobimy ?

Ciało energetyczne, to w istocie pole energii świadomości. Jego potencjał energetyczny jest wprost proporcjonalny do poziomu świadomości, przy czym świadomość nie ma zewnętrznego punktu odniesienia, lecz jest nim punkt wewnętrzny, czyli - samoświadomość.
Gdy rośnie samoświadomość, rośnie potencjał energetyczny i zwiększą się częstotliwość drgań energii pola.
To właśnie częstotliwość drgań powoduje, że jego falowa charakterystyka staje się coraz bardziej fraktalna.
Objawia się to poprzez coraz bardziej większy pobór energii (między innymi poprzez czakry ) z pola powszechnego.
Dlatego nie bez powodu mówi się, że czakry są ośrodkami nie tylko wymiany energii, ale również wymiany świadomości.
I tu można pół świata nauki zapędzić w kozi róg. Dlaczego ? Ponieważ nawet awangardowa nauka nie przyjęła za bardzo do wiadomości, że wszechświat
stanowi nie tylko jednorodne pole kwantowe o nieskończonej ziarnistości, lecz to pole jest zarazem polem świadomości, czyli mówiąc wprost - wszystko jest w istocie świadomością wyrażoną poprzez pole energii. Czyli nie ma wszechświata takiego, czy innego i bez sensu jest cokolwiek dzielić i rozdzielać - jest tylko świadomość.
Więc My to świadomość, świadomość, która istnieje poza wszelkimi ograniczeniami.
Ale co się stało, że jesteśmy poza wszelkimi ograniczeniami, ale i też nie jesteśmy, choć to że nie jesteśmy jest tylko i wyłącznie złudzeniem, ponieważ tożsamość świadomości jest taka sama. O tym postaram się napisać już w kolejnym wątku.

Silver.


Ale to nie wszystko i nie az tak proste, bo latwo by bylo podnosic samoswiadomosc poprzez kontakt z calym polem. A mimo wszystko tak sie nie dzieje. Podnoszenie swiadomosci to pokonywanie energetycznych blokad w ktore jestesmy "ubrani" my sami ale takze nasz wymiar. Do okola ziemi rowniez sa blokady energetyczne , ktore uniemoziwiaja laczenie sie ludzi z wyzsza wibracja pol swiadomosci.
Do wszystkiego , ale to do wszystkiego niezbedna jest energia, do wejscia w wyzsza swiadomosc rowniez.Skad ja wziac? to juz odmiennie zagadnienie jednak laczace sie bezposrednio z posnoszeniem samoswiadomosci.

Kiara
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2458
  • Zobacz profil
Odp: ROZWOJ DUCHOWY CO TO JEST?
« Odpowiedz #14 : Sierpień 26, 2009, 09:18:56 »

Troche o roli mozgu i odbiorze z pol informacyjnych...

Mnie zainteresowała szczególnie ta część dialogu
Cytuj
Wiesz, co utrzymuje naszą świadomość na poziomie naszego mózgu?
- Nie…
- Pole magnetyczne. Mózg, jak twardy dysk komputera, działa w realiach określonego pola magnetycznego. Wiesz co się dzieje z danymi na twardym dysku, jeśli podda się je oddziaływaniu innego, niż przewidziano, pola magnetycznego?

Myślę, że warto rozważyć to, co znajduje się "na poziomie mózgu". Z  pewnością są tam umysł i świadomość.
Tak więc pole magnetyczne Ziemi się zmienia .. możliwe ,że około 012 zaniknie , co spowoduje powstanie naturalnych warunków do uwolnienia się świadomości. Nie będzie potrzeba skomplikowanych i długotrwałych medytacji.
Ale jestem niemal pewien, że nie wszyscy świadomie skorzystają z tej furtki. Ci ludzie, którzy utożsamiają swoją świadomość z umysłem będą się dalej kurczowo trzymać iluzji , którymi karmi ich umysł.

east na innym forum.

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=3346.msg39687;topicseen#new
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2009, 09:24:47 wysłane przez Kiara »
Zapisane
Strony: [1] 2 3
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

world-of-dogs magiaslonca oceana maro bbyfun